Tepličtí fotbalisté remizovali s Budějovicemi a vzdálila se jim skupina o titul

Teplice – Fotbalisté Teplic ve 29. kole první ligy pouze remizovali doma s Českými Budějovicemi 2:2 a ztratili reálnou šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul. Severočeši prohrávali od 25. minuty po vlastním gólu Lukáše Marečka, ještě do poločasu ale zařídili obrat reprezentanti do 21 let Daniel Fila se Štěpánem Chaloupkem. V 67. minutě srovnal z penalty Jan Suchan.

tepličtí fotbalisté remizovali s budějovicemi a vzdálila se jim skupina o titul

foto

foto

foto

foto

Tepličtí, kteří už před zápasem měli jistotu, že se po pěti letech vyhnou skupině o záchranu, zůstali v neúplné tabulce na 10. místě. Na šesté Slovácko ztrácejí kolo před koncem základní části tři body a mají horší vzájemnou bilanci. Naději na skupinu o titul by jim dala pouze velmi nepravděpodobná bodová shoda více týmů. Českobudějovičtí v lize potřetí za sebou neprohráli a udrželi náskok jednoho bodu před poslední Karvinou, která remizovala s Bohemians 1905.

Dynamo bylo většinu první půle jasně lepším týmem. V úvodní čtvrthodině skončily těsně vedle pokusy Hellebranda a Madleňáka, Suchanův přímý kop zlikvidoval brankář Ludha. V 25. minutě už se hosté dočkali. Čermákův centr ze standardní situace prodloužil Poulolo hlavou do tyče, od které se míč odrazil do dobíhajícího Marečka a následně do sítě.

Teplice v úvodu zahrozily pouze Bílkovou střelou z přímého kopu, kterou vyrazil gólman Šípoš, a tak trenér Frťala zareagoval po půlhodině dvojitým střídáním. Změna se mu brzy vyplatila. Suchan se Sladkým se po útočném rohovém kopu na půlce nedohodli a nabídli míč do samostatného úniku Filovi. Na hranici pokutového území ho sice oba doběhli, teplický kanonýr je ale protisměrnou kličkou obešel a Šípoše zblízka bez problémů překonal. Host z pražské Slavie navázal na gól z minulého kola při výhře 2:1 v Mladé Boleslavi a dal devátou branku v ligovém ročníku.

Ve 40. minutě navíc na Jásirův tečovaný centr vyskočil nejvýše Chaloupek, jenž přehlavičkoval i brankáře Šípoše a dokonal bleskový obrat. Jednadvacetiletý obránce, který po sezoně přestoupí do Slavie, zaznamenal třetí ligový gól v sezoně i v kariéře.

Druhý poločas začal podobně jako ten úvodní. V 54. minutě mohl znovu srovnat Šigut, Madleňákův střílený centr však nedokázal stlačit mezi tři tyče. O 10 minut později nastřelil Sladký ve vápně ruku skluzujícího Labíka a sudí Petřík po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop pro Dynamo. Ten s přehledem proměnil Suchan, se šesti ligovými góly nejlepší týmový střelec.

V 73. minutě byl blízko druhé brance v utkání Fila, po elegantní kličce ale zblízka vysoko přestřelil. Kouč Jihočechů Lerch byl s obrazem hry spokojený a k prvnímu střídání sáhl až v 84. minutě. V úplném závěru mohli jeho svěřenci strhnout vítězství na svou stranu, když Poulolo po závaru před bránou zblízka minul.

Českobudějovičtí nevyhráli ani 15. venkovní zápas v ligové sezoně a jako jediný celek zůstanou po základní části bez vítězství na stadionech soupeřů. Vzájemný duel Teplic s Dynamem v nejvyšší soutěži skončil remízou po 14 utkáních.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdenko Frťala (Teplice): “Vstup do zápasu byl katastrofální, prvních 20, možná 30 minut bylo strašných. V páté minutě se mi začalo honit hlavou, že budu střídat. Byli jsme lehkovážní, lehkomyslní, taková hra nám vůbec nepřísluší. Možná jsme tak hráli i kvůli tomu vědomí, že už máme prostřední skupinu jistou. Stav 0:1 pro nás byl ještě milosrdný, brzká střídání naši hru zkvalitnila. Ve druhé půli už to bylo vyrovnané, kluci ukázali maximální snahu, ale přišla nešťastná penalta. Žádnou stoprocentní šanci jsme si pak nevypracovali, z toho pohledu je asi remíza zasloužená.”

Jiří Lerch (Č. Budějovice): “Byl to asi náš nejlepší výkon venku od té doby, co jsem u týmu. Byla tam fotbalovost, přímočarost, akorát nás srazily dvě velké chyby. Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř, ale byli jsme na něj dobře připraveni. První půlhodinu byla hra podle našich představ, zaslouženě jsme vedli a skóre jsme mohli i navýšit. Obrovské zklamání jsou individuální chyby, kterými jsme umožnili soupeři obrat. Nakonec jsme zaslouženě alespoň vyrovnali, i bod je pro nás důležitý.”

FK Teplice – Dynamo České Budějovice 2:2 (2:1)

Branky: 33. Fila, 40. Chaloupek – 25. vlastní Mareček, 67. Suchan z pen. Rozhodčí: Petřík – Matoušek, Novák – Kocourek (video). ŽK: Bílek, Mareček, Mičevič, Jukl – Čermák, Šigut, Hellebrand. Diváci: 3107.

Teplice: Ludha – Mareček, Chaloupek, Mičevič (70. Knapík) – Radosta (30. Švanda), Bílek (30. Jukl), Kričfaluši, Labík – Trubač – Fila (78. Gning), Jásir (70. Čerepkai). Trenér: Frťala.

Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Poulolo, Králik, Madleňák – Suchan, Čermák (84. Nikl), Hellebrand – Šigut (88. Brandner), Tranziska, Alli (90.+3 Zíka). Trenér: Lerch.