Telewizja Republika ma problem. Prowadzący z apelem na wizji

telewizja republika ma problem. prowadzący z apelem na wizji

Michał Rachoń

Telewizja Republika, która dała zatrudnienie wielu propagandzistom pisowskiej TVP, ma problem z reklamodawcami. W związku z tym na stronach stacji Tomasza Sakiewicza pojawia się specjalne hasło. Z kolei w programie “#Jedziemy” do widzów zwrócił się Michał Rachoń, komentując kwestie polityczne.

“Warto reklamować się w TV Republice! Nasi reklamodawcy odnotowują ogromny wzrost sprzedaży!” — przekonuje na swoich łamach prawicowa Telewizja Republika, kierowana przez Tomasza Sakiewicza.

Telewizja Republika ma problem. Michał Rachoń: to droga wsparcia

Przypomnijmy, że na początku stycznia Telewizja Republika znalazła się w ogniu krytyki za kontrowersyjne wypowiedzi Jana Pietrzaka i Marka Króla na temat przyjmowania imigrantów w Polsce. Po fali negatywnych reakcji w mediach społecznościowych mBank i IKEA wycofały swoje reklamy ze stacji. Decyzja ta była początkiem falowego wycofywania się kolejnych reklamodawców.

Mimo to TV Republika utrzymuje, że reklamodawcy notują “ogromny wzrost sprzedaży”. Sakiewicz tłumaczył, że decyzja o emisji spotów telezakupowych zamiast części reklam wynikała z chęci optymalizacji zarobków.

Głos w tej sprawie na antenie zabrał także Michał Rachoń, jeden z zatrudnionych w Republice propagandzistów pisowskiej TVP.

— Jesteśmy niezależni od polityków, politycy nie decydują o tym, o czym mówimy i pokazujemy, nie decydują o tym wielkie korporacje. Jesteśmy również niezależni od wielkiego biznesu, ale jesteśmy zależni od państwa — przekonuje prowadzący “#Jedziemy”.

— Prosimy o państwa wsparcie, również finansowe i prosimy również państwa wsparcie dla tych firm, które się reklamują na antenie TV Republika. Mamy sygnały o wzrostach sprzedaży w tych firmach, to również jest droga wsparcia naszej stacji — komentuje kontrowersyjny prezenter.

Program Michała Rachonia trafił do sądu

W 2002 r. Michał Rachoń został działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Dwa lata później odpowiadał za prowadzenie kampanii Anny Fotygi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pełnił funkcję rzecznika prasowego MSWiA i rzecznika prasowego PiS w Sopocie. Po odejściu ze stanowiska wystąpił z partii. W 2016 r. związał się z TVP, gdzie pełnił funkcję wiceszefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Jego program “#Jedziemy” w TVP Info słynął ze skandalicznych wypowiedzi. To tu obrażano posłankę Klaudię Jachirę, co miało swój finał w sądzie i skutkowało nałożonym obowiązkiem przeprosin, a także przeprowadzano sondę uliczną na temat Macieja Stuhra czy uderzano w Krystynę Jandę. U Rachonia regularnie w rolach “ekspertów” gościli: gwiazdor disco polo Sławomir Świerzyński i prezenter Telewizji Polskiej, były aktor Jarosław Jakimowicz. W grudniu 2023 r. Rachoń przeniósł “#Jedziemy” do Telewizji Republika.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World