Szokująca hipoteza ws. Maksymiliana F. Chodzi o pistolet

szokująca hipoteza ws. maksymiliana f. chodzi o pistolet

Zatrzymanie Maksymiliana F. Zaskakująca teza o pistolecie.

Szokująca hipoteza ws. Maksymiliana F. Chodzi o pistolet

“Fakt” zauważył, że w oficjalnych komunikatach służb nie pada jednoznaczne stwierdzenie, że interweniujący funkcjonariusze nie przeszukali Maksymiliana F. Śledczy nie zdradzają także, czy do postrzału doszło przy użyciu broni czarnoprochowej, czy przy użyciu broni policyjnej.

– Czy popełnili błędy, pokaże śledztwo. To, czy można wyrwać funkcjonariuszowi broń, zależy od rodzaju i jej i kabury – powiedział mł. asp. Tomasz Nowak.

Co więcej, dziennikarze “Faktu” poszli o krok dalej i zapytali rzecznika dolnośląskiej policji o to, czy ktoś z zewnątrz odbijał Maksymiliana F. Mł. asp. Tomasz Nowak odpowiedział zdawkowo: – Bierzemy pod uwagę każdą możliwą wersję, niczego nie wykluczamy.

W rozmowie z tabloidem specjalista od szkolenia policjantów, Piotr Caliński stwierdził jednak, że niemożliwym jest wyrwanie mundurowemu broni. – Nie ma opcji, by ktoś wyrwał broń funkcjonariuszowi, bo teraz kabury policyjne mają specjalne zaczepy – powiedział.

– Dodatkowo przy pistolecie policyjnym jest specjalna metalowa lina. Broni wyrwać policjantowi po prostu się nie da – dodał.

W oficjalnym komunikacie policji pojawiła się jedynie informacja, że doszło do “skrajnie niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch funkcjonariuszy i transportowanej pojazdem osoby, która była poszukiwana listem gończym”.

Policjanci nie odnoszą się nawet do nieoficjalnych ustaleń Onetu, z których wynika, że Maksymilian F. trzymał za paskiem broń czarnoprochową, z której postrzelił mundurowych.

Maksymilian F. trafił do aresztu tymczasowego

Przypomnijmy, że w minioną sobotę Maksymilian F. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch funkcjonariuszy. Wcześniej był poszukiwany listem gończym za udział w oszustwie.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Zeznał, że nie pamięta, co dokładnie stało się w chwili dramatycznego zdarzenia. Z uwagi na ryzyko matactwa, śledczy złożyli wniosek do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd pozytywnie rozpatrzył ten wniosek.

RMF FM przekazał także najnowsze informacje o stanie zdrowia postrzelonych funkcjonariuszy. W rozmowie z rozgłośnią mł. asp. Tomasz Nowak powiedział, że mundurowi cały czas są w stanie krytycznym.

– Lekarze walczą o ich życie. Czy to się uda, to zależy od nich – wyjaśnił. Wiadomo, że jeden z funkcjonariuszy ma ranę postrzałową nad prawym uchem, a drugi ma ranę w okolicy prawej skroni. Policjanci mają po 47 lat i mają na koncie odpowiednio 26 i 19 lat służby.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World