Süper Lig'de devam kararı

süper lig'de devam kararı

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig’den çekilmenin gündemde olmadığını söyledi. Süper Kupa, Türkiye Kupası, yurtdışı futbol yapılanması ve UEFA’ya başvurma konularında yönetime yetki verildi.

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig’den çekilmenin gündemde olmadığını söyledi. Süper Kupa, Türkiye Kupası, yurtdışı futbol yapılanması ve UEFA’ya başvurma konularında yönetime yetki verildi.

Sonu olaylı biten Trabzonspor maçının ardından Olağanüstü Genel Kurul kararı alan F.Bahçe’de Başkan Ali Koç, Süper Lig’den çekilme kararının kulübün elini zayıflatacağı gerekçesiyle 3 ay sonraki Genel Kurul’da tekrar değerlendirileceğini söyledi. Genel Kurul’da yapılan oylama sonrasında dört madde için yönetime tam yetki verildi. Koç, ligden çekilmenin de yer aldığı maddelerle ilgili özetle şunları kaydetti: ‘Toplantılarımızda ligden çekilme en az tercih edilen opsiyon oldu. Bu opsiyonu 3 ay sonraki Genel Kurul’a kadar masadan kaldırdık. Futbol faaliyetlerini şu anda askıya almayı değerlendirmiyoruz.

SÜPER KUPA’YA BİLET ALMAYIN

En az iki sezon Ziraat Türkiye Kupası’na katılmamamız gerektiği düşüncesindeyiz. Türkiye Kupası’ndan elde edilen ticari gelirler iade edilecek, zaten külliyen zarar. Önümüzdeki sezon yeni bir format olacak, bunu Fenerbahçe’siz yapsınlar. Süper Kupa karşılaşmasına çıkmayı biz de istemiyoruz. Zaten lanetli midir nedir bu Süper Kupa, bir türlü dikiş tutturamadı. İşin hukuki tarafına bu malzemeyi veremeyiz. Bu yüzden 19 yaş altıyla çıkma opsiyonunu değerlendirmeye aldık. Süper Kupa için bilet almayın, plan yapmayın.’

YÖNETİME YETKİ VERİLEN 4 MADDE

Sarı-Lacivertli kulüpte kongre üyelerinin oylama sonrası yönetim kuruluna yetki verdiği 4 madde şu şekilde:

1- Uygun tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde, Süper Kupa maçına çıkmamak ya da U19 takımıyla çıkmak.

2- Önümüzdeki iki sezon boyunca Ziraat Türkiye Kupası’na katılmamak ya da U19 takımıyla katılmak.

3- Türkiye’deki futbol faaliyetleri kararlarından bağımsız olarak yurtdışı futbol yapılanmasına ve organizasyonuna başlamak.

4- Yaşanılan olaylarla ilgili UEFA ve FIFA’nın ilgili kurullarına başvuruda bulunmak

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World