Sprytna metoda złodziei aut. Łatwo paść ofiarą

sprytna metoda złodziei aut. łatwo paść ofiarą

Samochód; kradzież; złodziej; auto; przestępstwo

Złodzieje, w swojej niekończącej się walce o zdobycie cudzej własności, coraz częściej posługują się metodami, które wykorzystują ludzkie emocje, w tym współczucie. Przykładem takiej praktyki jest jedna z nowych technik, z którą zetknęła się pewna kobieta na Dolnym Śląsku. Wózek dziecięcy, pozostawiony samotnie na środku drogi w środku nocy, nie jest już tylko niewinnym przypadkiem.

W dzisiejszych czasach złodzieje wykorzystują wiele różnych technik i metod, aby ukraść cudzą własność. Wśród najpopularniejszych z nich jest tzw. metoda “na walizkę”, ale przestępcy nie ograniczają się tylko do jednej taktyki. Często korzystają z różnych możliwości, które mają na celu wykorzystanie naszej nieuwagi, łatwowierności, a coraz częściej — naszego współczucia.

Jakiś czas temu pewna internautka, która podróżowała drogą między Lubkowem a Iwinami w gminie Warta Bolesławiecka, mogła łatwo stracić swój samochód. W swoim poście na jednym z portali społecznościowych ostrzegała innych przed podobnymi zdarzeniami. Podczas nocnej jazdy samochodem zauważyła wózek dziecięcy stojący na środku drogi. To zdarzenie od razu wzbudziło jej podejrzenia, co prawdopodobnie uchroniło ją przed spotkaniem ze złodziejem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Złodzieje, korzystając z takiej metody, mają na celu wywołać u kierującego samochodem współczucie wobec dziecka, które teoretycznie może znajdować się w wózku. W takim momencie, kierowca może zdecydować się na opuszczenie samochodu, zostawiając w nim nie tylko telefon i inne rzeczy osobiste, ale także kluczyki w stacyjce z odpalonym silnikiem. To jest moment, na który czeka ukryty w pobliżu złodziej. Zanim kierowca zdąży się zorientować, złodziej odjeżdża jego samochodem, zabierając wszystko, co znajduje się w środku.

W związku z powyższym warto pamiętać, że w każdej nietypowej sytuacji, która wymaga opuszczenia samochodu, należy zachować szczególną czujność. Zawsze powinniśmy gasić silnik i zabierać ze sobą kluczyki oraz rzeczy osobiste. W opisanej wyżej sytuacji lepiej w ogóle nie opuszczać samochodu, nawet jeśli z wózka dobiega płacz dziecka. Może to być bowiem tylko nagranie, mające na celu zwiększenie wiarygodności sytuacji.

Najbezpieczniej jest oddalić się na bezpieczną odległość, zapamiętać miejsce, w którym znajduje się wózek, i powiadomić odpowiednie służby. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę samochodu, dokumentów i telefonu, zostając samotnie na odludziu w środku nocy. A takie doświadczenie na pewno nie jest czymś, czego ktokolwiek by pragnął.

Zobacz także:

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World