Son dakika! Teknoloji yarışmalarının önemine değinen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar: "Burası bir teknoloji geliştirme tarlası"

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika gündem haberi… Teknoloji yarışmalarının önemine değinen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar: Burası bir teknoloji geliştirme tarlası Bu ivme ile devam edecek olursak sadece İHA ve SİHAlarda değil bunun gibi onlarca alanda Türkiyenin, İsviçre saati gibi markaları olur Kocaelinin…

Teknoloji yarışmalarının önemine değinen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar: “Burası bir teknoloji geliştirme tarlası” “Bu ivme ile devam edecek olursak sadece İHA ve SİHA’larda değil bunun gibi onlarca alanda Türkiye’nin, İsviçre saati gibi markaları olur”

KOCAELİ – Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen ‘Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katılarak teknoloji yarışmalarının önemine değinen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Bu ivme ile devam edecek olursak sadece İHA ve SİHA’larda değil bunun gibi onlarca alanda Türkiye’nin, İsviçre saati gibi markaları olur” dedi.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Gebze’de düzenlenen ‘Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katılarak, takımların projelerini inceledi. Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi yerleşkesinde düzenlenen ‘Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katıldı. Türkiye genelinde 146 takımın başvurarak 19 takımın finale kaldığı yarışlarda, takımlar ürettikleri araçlar ile pistte hazırlanan parkurda en kısa sürede görevleri tamamlamak için yarıştı. Bilişim Vadisi’de yarışmacı takımları ziyaret eden TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Dünya çapında bir yarışma haline gelen yarışlarda mücadele eden takımların Türkiye’nin geleceğinde önemli bir yere sahip olacaklarını söyledi. “Otomotivdeki en büyük devrim şu anda akıllı ve elektrikli araçlar” Akıllı otonom araçların giderek değer kazandığı Dünya’da yarışmadaki gençlerin Türkiye’yi önemli bir noktaya taşıyacaklarını ifade eden TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Otomotivdeki en büyük devrim şu anda akıllı ve elektrikli araçlar üzerinden dönüyor hatta en büyük katma değer, akıllı araç teknolojisi üzerinden dönüyor. Bir anlamda platformların daha önemsizleştiği yani aracın şasisinin, karoserinin daha önemsizleştiği ve ne kadar akıllıysa o kadar önemli olduğu bir döneme doğru gidiyor Dünya. Burada da inşallah ülkemizin hem yerli araç projelerinde çalışacak hem de insansız hava araçlarımızda da benzer bir şekilde biz bütün geliştirmeleri en büyük katma değeri akıllı otonom uçuş, araçlar için sürüş teknolojileri üzerinden geliştiriyoruz. Burada da en önemli kaynak açıkçası insan kaynağı. Bütün dünyanın aradığı asıl şey. Bu anlamda bu genç kardeşlerimizin ülkemizi bu noktada dünya çapında çok önemli bir noktaya getireceğini değerlendiriyoruz” dedi. “Onlarca alanda Türkiye’nin, İsviçre saati gibi markaları olur” Yarışmanın katılımcılara kazandıracağı tecrübenin önemine değinen Bayraktar, “TEKNOFEST geometrik artışla büyüyor. İlk yıl bu yarışlara 20 bin öğrenci başvurmuştu. O bile çok büyük bir rakamdı, İkinci yıl bu 50 bin oldu daha sonra 100 bin oldu. Bu yıl artık dünyada açık ara tüm teknoloji yarışma platformlarını geride bırakacak bir şekilde 200 bin öğrenci başvurdu bu yarışmalara. 45 binden fazla takım başvurdu. Bu bir taraftan gelecek adına çok umut verici bir tablo. Ülkemizde teknolojiyi geliştirme alanlarında çok ileride olmasak da ya da bir kısmında geride olsak da geleceğe artık çok daha umutla bakabiliyoruz demek. Bir anlamda bunu bir tarla gibi düşünün, burası bir teknoloji geliştirme tarlası, Türkiye bunu iyice çapalıyor, sürekli tohum atıyor. Çok iyi bir noktaya doğru gidiyoruz. Bu ivme ile devam edecek olursak sadece İHA ve SİHA’larda değil bunun gibi onlarca alanda Türkiye’nin, İsviçre saati gibi markaları olur. Bizim de tüm gayretimiz bu yönde” diye konuştu..

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

CHP'den Soylu'ya "sarhoş narası" yanıt! Tepkiler ardı ardına yükseldi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlunun bürokratlara yönelik çağrısı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, Heyyt! demiş. Çok korktuk ifadelerini kullandı. ... Read more »

Covid pandemisi gözleri de vurdu!

© HABERTURK Covid pandemisi gözleri de vurdu! Covid pandemisi gözleri de vurdu! Covid-19 pandemi şartları, insanları sosyal ortamlardan izole yaşamaya ve çalışmaya zorladı. Okullarda ve profesyonel hayatta çevrimiçi çalışma mecburiyeti ... Read more »

Mustafa Üstündağ hangi film ve dizilerde rol aldı? Mustafa Üstündağ kimdir, aslen nereli, kaç yaşında?

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Mustafa Üstündağ hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. İlk oyunculuk deneyimini Kanal D ekranında yayımlanan Yılan Hikayesi adlı dizide yaşayan oyuncu sonrasında birçok dizi ... Read more »

Hakkari'de Yunus Emre'yi anma etkinliği

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Hakkaride Yunus Emrenin vefatının 700. yıl dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi. Hakkari’de Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ... Read more »

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Marmaris'te

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayına katılmak üzere Muğlanın Marmaris ilçesine geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, ‘Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı’na ... Read more »

Mustafa Cengiz ve yönetimi mali olarak ibra edildi, idari olarak edilmedi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Pandemi nedeniyle ertelenen Galatasaray Spor Kulübü 2019 yılı olağan genel kurulunda Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun faaliyetleri mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi. Pandemi ... Read more »

Ali Düşmez, TASKK'da yeniden başkan seçildi

© Ali Düşmez TASKK da yeniden başkan seçildi Ali Düşmez TASKK da yeniden başkan seçildi Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) 18’inci Olağan Genel Kurulu’nda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu ... Read more »

Bir aile paramparça oldu! Wanda Nara sinkaflı sözlerle Icardi'yi terk etti

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Dünya futbolunun en ünlü çiftlerinden Mauro Icardi ile Wanda Nara çiftinin evlilikleri olaylı bir şekilde son buluyor. Wanda Naranın, yıldız futbolcuyu Instagramda takipten çıkararak, Bir o…. ... Read more »

Flaş gelişme! Yeni düzenleme resmi olarak açıklandı

© Flaş gelişme Yeni düzenleme resmi olarak açıklandı Flaş gelişme Yeni düzenleme resmi olarak açıklandı Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisini geride bırakmak için ... Read more »

Türkiye, AB'nin yanı sıra 12 ülkeyle Kovid-19 aşı sertifikalarını karşılıklı tanıdı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Kıran, Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Pandeminin etkilerini hızla arkada bırakmak adına etkin diplomasi yürütüyoruz. Aşı programımız ve AB uyumlu sertifikalarımızla ülkemiz ve diğer ülkeler arasında karşılıklı seyahatleri ... Read more »

Kuru fasulye ile pilavı yan yana getirmeyin! Vücutta bunlar oluyor

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Türk mutfağında bazı yemeklerin birlikte tüketilmesi yılların alışkanlığı. Genellikle yemek planlamaları yaparken ilk olarak akla kuru fasulye-pilav, köfte-ayran, karnıyarık-pilav gibi ikililer geliyor. Ancak bazı gıdaları birlikte ... Read more »

Usta aktör Michael Caine emekliliğe ayrıldığını duyurdu

© T24 Usta aktör Michael Caine emekliliğe ayrıldığını duyurdu “Omurgamdaki ağrı ve bacaklarımın gücünü yitirmesi beni zorluyor” Michael Caine oyunculuğu bırakma kararı aldığını açıkladı. Best Sellers isimli film ile kariyerini noktaladığını ... Read more »

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Galatasaray Kulübünün 2019 yılı olağan genel kurulunda Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun faaliyetleri mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi. Galatasaray Kulübü’nün 2019 yılı olağan ... Read more »

Türkiye, AB'nin yanı sıra 12 ülkeyle koronavirüs aşısı sertifikalarını karşılıklı tanıdı

© Hürriyet Türkiye, AB’nin yanı sıra 12 ülkeyle koronavirüs aşısı sertifikalarını karşılıklı tanıdı Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisini geride bırakmak için etkin diplomasi ... Read more »

Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu? Kandil gecesinin olduğu gün mü sonraki gün mü oruç tutulmalıdır?

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Mevlid Kandili’nde oruç tutulur mu sorusu vatandaşlar tarafından merak içerisinde araştırılıyor. Kandil gecelerini ibadet ile geçirecek olan vatandaşlar oruç tutarak Allah’ın rızasını kazanmak istiyor. Peygamber Efendimiz ... Read more »

Ters dönen otomobilde sıkıştılar! Zamanla yarış

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Kaza, saat 20.30 sıralarında Aydın-İzmir karayolu üzerindeki bir AVM’nin deposu önünde meydana geldi. Germencik istikametinden İncirliova istikametinde seyir halinde olan İlhami Dündar (58) idaresindeki 09 HD ... Read more »

Antwerp, öne geçtiği maçta yenildi! Fenerbahçe...

© Hürriyet Antwerp, öne geçtiği maçta yenildi! Fenerbahçe… Belçika Birinci Futbol Ligi’nde oynanan maçta Antwerp, deplasmanda Zulte Waregem’e 2-1 yenildi. Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde 21 Ekim Perşembe günü karşılaşacağı Antwerp, ... Read more »

Semih Kandemir, Hilmi Soral kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Semih Kandemir, Hilmi Soralnereli, Instagram hesabı nedir?

© Aksam Semih Kandemir – Hilmi Soral, O Ses Türkiye yarışmasına damga vuran isimler arasında. Yeni sezonun dikkat çeken isimleri arasında yer alan Semih Kandemir – Hilmi Soral , O ... Read more »

SON DAKİKA! Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetimi, mali yönden ibra edildi, idari yönden ibra edilmedi

© SON DAKİKA Galatasaray da Mustafa Cengiz ve yönetimi mali yönden ibra edildi idari yönden ibra ed… SON DAKİKA Galatasaray da Mustafa Cengiz ve yönetimi mali yönden ibra edildi idari ... Read more »

Son dakika haberi | Emekli emniyet müdürü ve oğlu, kazada hayatını kaybetti

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika haberlerine göre ESKİŞEHİRde emekli emniyet müdürü Hasan Çevik, kullandığı otomobille, kavşaktan dönüş yapmak isteyen TIRın dorsesine çarptı. ESKİŞEHİR’de emekli emniyet müdürü Hasan Çevik, kullandığı ... Read more »

Ters dönen otomobilde sıkışan çift yaralı olarak kurtarıldı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır AYDINın İncirliova ilçesinde, yoldan çıkan otomobil 50 metre sürüklenerek zeytin ağacı ve AVM deposunun tel örgüsüne çarparak ters döndü. AYDIN’ın İncirliova ilçesinde, yoldan çıkan otomobil 50 ... Read more »

Son dakika! Baraj göletine düşen 2 çocuktan 1'i kayboldu

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika haberleri: YOZGATın Boğazlıyan ilçesinde, baraj göletine düşen 2 çocuktan Meryem D. (14) kayboldu. YOZGAT’ın Boğazlıyan ilçesinde, baraj göletine düşen 2 çocuktan Meryem D. (14) ... Read more »

G.Saray'da sandıktan tepki çıktı! Mustafa Cengiz yönetimi idari yönden ibra edilmedi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Galatasarayda Mustafa Cengiz başkanlığındaki eski yönetim, 2019 yılı olağan genel kurul toplantısında mali yönden ibra edilirken idari yönden ibra edilmedi. İbra oylaması sonrası konuşan eski yönetici ... Read more »

İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon Tanıtım Günleri'ne katıldı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Soylu, Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından, Trabzon’un Fethi’nin 560. yıl dönümü dolayısıyla yapılan etkinlikleri ziyaret etti. Trabzon’un yöresel ürünleri, yemekleri ve el sanatlarının tanıtıldığı etkinliklere katılan Soylu, ... Read more »

Baraj göletine düşen 2 çocuktan 1'i kayboldu

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Olay, saat 16.00 sıralarında Uzunlu kasabasında meydana geldi. Çalapverdi köyünden aileleriyle birlikte Uzunlu Göleti kenarında piknik yapmaya gelen çocuklar, su kenarında oynarken birinin terliği suya düştü. ... Read more »

Eskişehir'de otomobil TIR'a çarptı! Emekli emniyet müdürü ile oğlu hayatını kaybetti

© Hürriyet Eskişehir’de otomobil TIR’a çarptı! Emekli emniyet müdürü ile oğlu hayatını kaybetti Eskişehir’de emekli emniyet müdürü Hasan Çevik, kullandığı otomobille, kavşaktan dönüş yapmak isteyen TIR’ın dorsesine çarptı. Kazada dorseye ... Read more »

Şarkılar Bizi Söyler bu akşamki konukları kimler? Şarkılar Bizi Söyler 16 Ekim konukları...

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Şarkılar Bizi Söyler konukları kimler sorusu programın takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Her hafta Cumartesi akşamları ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler her hafta farklı ... Read more »

Solskjaer, Maguire'ı neden oynattı?

Manchester United’ın Norveçli hocası Ole Gunnar Solskjaer, Harry Maguire’ı Leicester City maçında ilk 11’de görevlendirdi. Kırmızı Şeytanlar, Premier Lig’deki ilk  deplasman yenilgisini Leicester City’den alırken sahadan 4-2’lik mağlubiyetle ayrıldı.   İngiliz ... Read more »

G.Saray'ın rakibi Lokomotiv Moskova, puanı son dakika golüyle aldı

© Hürriyet G.Saray’ın rakibi Lokomotiv Moskova, puanı son dakika golüyle aldı Rusya Birinci Futbol Ligi’nde oynanan maçta Lokomotiv Moskova, deplasmanda Rubin Kazan ile 2-2 berabere kaldı. Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’nde ... Read more »

Son Yaz dizisi 26. bölüm ile final mi yapıyor? Son Yaz dizisi neden final yapıyor?

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Son Yaz dizisi bu akşam ekrana gelen 26. bölüm ile ekranlara veda ediyor. Geçtiğimiz sezon ekrana gelen bölümleri ile büyük beğeni toplayan Son Yaz dizisinin sezon ... Read more »

Esam Noori kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Esam Noori nereli, Instagram hesabı nedir?

© Aksam Esam Noori, O Ses Türkiye yarışmasına damga vuran isimler arasında. Yeni sezonun dikkat çeken isimleri arasında yer alan Esam Noori , O Ses Türkiye 2021 ilk turunda şarkı ... Read more »

Yaşam Hancılar kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Yaşam Hancılar nereli, Instagram hesabı nedir?

© Aksam Yaşam Hancılar, O Ses Türkiye yarışmasına damga vuran isimler arasında. Yeni sezonun dikkat çeken isimleri arasında yer alan Yaşam Hancılar , O Ses Türkiye 2021 ilk turunda şarkı ... Read more »

Doğan Cem Özdemir kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Doğan Cem Özdemir nereli, Instagram hesabı nedir?

© Aksam Doğan Cem Özdemir, O Ses Türkiye yarışmasına damga vuran isimler arasında. Yeni sezonun dikkat çeken isimleri arasında yer alan Doğan Cem Özdemir , O Ses Türkiye 2021 ilk ... Read more »

Mevlid Kandili duası nasıl edilir? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar, çekilecek tesbihler ve zikirler..

© CNN TÜRK Müslüman alemi için manevi açıdan büyük önemli olan Mevlid Kandili yarın akşam yani 17 Ekim gecesi idrak edilecek. Kandil ibadetini yerine getirmek isteyenler Mevlid Kandili’nde okunacak duaları, ... Read more »

Fethiye'de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Muğlanın Fethiye ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı, yollarda su birikintileri oluştu. Muğla’nın Fethiye ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ... Read more »

Antalyaspor cephesinden hakeme büyük tepki: Mete Kalkavan'la ilgili hikayemiz çok

© Aksam Süper Lig’in 9. haftasında deplasmanda Demir Grup Sivasspor ile 2-2 berabere kalan Antalyaspor’un kulüp asbaşkanı Berkay Bahar, karşılaşmada hakem Mete Kalkavan’ın görevlendirilmesine tepki gösterdi. Süper Lig’in 9. haftasında ... Read more »

Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak: Futbol isimlerle oynanmıyor!

© Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak Futbol isimlerle oynanmıyor Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak Futbol isimlerle oynanmıyor Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, 3-2 kaybettikleri Menemenspor maçını değerlendirdi. Menemenspor’un haklı ... Read more »

Virajlı yolda otomobil iki motosiklete çarptı: 3 yaralı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır ADANAnın Kozan ilçesinde virajı alamayan otomobil, karşı yönden gelen iki motosiklete çarptı. ADANA’nın Kozan ilçesinde virajı alamayan otomobil, karşı yönden gelen iki motosiklete çarptı. Kazada motosikletlerde bulunan 2’si ... Read more »

Son dakika: İş umuduyla geldiği Aksaray'da sokakta kalan yaşlı adama polis yardım eli uzattı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika haber… İş umuduyla geldiği Aksarayda sokakta kalan yaşlı adama polis yardım eli uzattı Polis memuru, koluna girerek götürdüğü yaşlı adamı otele yerleştirdi Şanlıurfadan iş ... Read more »

Galatasaray'ın rakibi Lazio, Inter'i devirdi; maçın ardından ortalık karıştı

© Aksam Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakiplerinden Lazio, İtalya Serie A’nın 8. haftasında konuk ettiği Inter’i 3-1 yendi. Maçın ardından saha karıştı. Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakiplerinden Lazio, İtalya Serie ... Read more »