SON DAKİKA: İstanbul'daki pankart Yunanistan'da ses getirdi! Akşener, İmamoğlu ve Yavaş...

son daki̇ka: i̇stanbul'daki pankart yunanistan'da ses getirdi! akşener, i̇mamoğlu ve yavaş...

SON DAKİKA: İstanbul’daki pankart Yunanistan’da ses getirdi! Akşener, İmamoğlu ve Yavaş…

Türkiye ve Yunanistan’ın önümüzdeki aylarda birkaç hafta arayla sandığa gitmesi bekleniyor. Henüz seçim tarihinin netleşmediği Yunanistan’da, medyanın gündeminde Türkiye ağırlığını koruyor.

CNN Yunanistan, ‘Türk hayalet uçağının ilk testi-Atina’da münakaşa’ başlıklı haberinde Türkiye’nin ürettiği insansız savaş uçağı TF-X’in piste çıktığını okurlarına aktardı. TF-X jetinin taksi yapmasını Türkiye’nin beşinci nesil savaş uçağı programında bir kilometre taşı olarak niteleyen televizyon, gecikmelere ve ertelemelere rağmen Türkiye’nin tutkulu programının meyvelerini verdiğini yazdı.

CNN Yunanistan’daki haberde, görüntünün medyaya servis edilmesinin bir seçim stratejisi olduğu savunuldu ve gelişmenin Atina’yı endişelendirmesi gerektiği kaydedildi. İnsansız uçağın ilk kez geçtiğimiz yıl Aralık ayında göründüğünü hatırlatan televizyon, Türk savunma sanayiindeki büyük değişime vurgu yaptı. Türkiye’nin savunma sanayiinde bir makas değişikliğine gittiğini ve daha çok teknolojik olarak ileri ülkelerin sahasına girdiğini belirten CNN Yunanistan, TF-X jetinin halihazırda dünyada en fazla satış yapan Türk silahlı insansız hava araçlarının izinden gittiğini aktardı.

son daki̇ka: i̇stanbul'daki pankart yunanistan'da ses getirdi! akşener, i̇mamoğlu ve yavaş...

Türkiye’deki seçimlerde kıyasıya bir yarışın beklendiğini kaydeden Ethnos gazetesi, muhalefet bloğunda yer alan İYİ Parti’nin İstanbul’da astığı pankartları sayfasına taşıdı. ‘Bir Akşener afişi Türkiye’deki muhalif ittifaka bir kez daha meydan okuyor’ başlıklı haberde, Altılı Masa’nın Mart ayı başında yaşadığı adaylık krizi hatırlatıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan Meral Akşener’in ittifaktan ayrılmasıyla Altılı Masa 3 Mart tarihinde dağıldı. Aynı gün, Akşener İstanbul ve Ankara’nın büyükşehir belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a adaylık çağrısında bulundu. Muhalif bloktaki fırtına, İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener’i ziyareti ile dindi. Altılı Masa, İmamoğlu ve Yavaş’ı muhtemel cumhurbaşkanı yardımcısı olarak duyurdu, İYİ Parti lideri Akşener muhalif ittifaka geri döndü.

Ethnos, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş teklifiyle suların durulduğu Altılı Masa’da İstanbul’daki üst geçitlere asılan afişlerin Altılı Masa’daki uyum tartışmalarını yeniden canlandırdığı yorumunu yaptı. Söz konusu pankartta, İYİ Parti lideri Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın fotoğrafı yer alıyordu. İstanbul muhabiri Maria Zacharaki imzalı habere göre, İYİ Parti amblemiyle asılan posterde ‘Tarih yazacağız’ ifadesi göze çarptı.

Yunan gazetesi afişte Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yer almadığını vurgulayıp söz konusu adımın tepki çekebileceğini yazdı.

Ethnos’taki bir başka haber, ‘Kıbrıs Meselesi’ni mercek altına aldı. Türkiye’nin Adalar, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs politikalarına Yunanistan’ın aşina olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki kesin tutumuna vurgu yapan gazete, olası bir iktidar değişikliğinde bu politikaların sil baştan yazılacağını aktardı. Yunanistan’ın ve Türkiye’nin ortak olarak Lahey’e başvurma ihtimali göz önüne alınan haberde, yaklaşan seçimlere de dikkat çekildi. Yunanistan’da da olası bir iktidar değişikliği sebebiyle şimdilik bölgede uzun vadeli politikaların üretilemeyeceği belirtildi

Yunan internet sitesi lifo.gr ise, ‘Yunanistan seçim sonucuna nasıl etki edecek?’ başlığıyla bir habere yer verdi. Yunan-Amerikan Üniversitesi’nden Prof. Konstantinos Filis’le röportaj yapan internet sitesinde, iki aydan az bir süre kala Türkiye’deki seçimler enine boyuna değerlendirildi. Prof. Filis, Türkiye’nin bölgesel gelişmelerin dışında tutulamayacak kadar büyük bir ülke olduğunu vurgulayıp, Ankara’nın Doğu Akdeniz’deki enerji denklemine dahil olması gerektiğini söyledi.

Akşener: Çok tuhaf bir linç yedim Yurt dışı sandık sayıları arttı Ortak liste ‘logo’ya takıldı

News Related

OTHER NEWS

Oyun dünyasını 2023te neler bekliyor

Oyun dünyasını 2023te neler bekliyor Sonynin Playstation Showcase 2023 organizasyonunu gerçekleştireceğini duyurmasının ardından kulislerde birçok yeni oyun gösterimi dedikodusu dönmeye başlamıştı. Her ne kadar bu dedikodular gerçeği yansıtmasa ve GTA ... Read more »

The Economist, Başkan Erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

İngiliz dergisi The Economist, mazbatasını alıp yemin ederek görevine başlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almaya devam ediyor. Son analizinde Başkan Erdoğan’a akıl vermeye kalkan dergi, Dünya’nın beş yıl daha ... Read more »

Dünya Bankası: Türkiye, gıda enflasyonunda dünya sekizincisi

Türkiye’de gıda enflasyonu yaklaşık yüzde 54 T24 Ekonomi Servisi Türkiye, nisan ayında gıda enflasyonunda dünya sekizincisi oldu. Dünya Bankası, nisan ayına ilişkin gıda enflasyonu verilerini yayımladı. Her ay güncellenen “Gıda ... Read more »

Çinli Bakan Li Shangfu: “Çin ordusu, ulusal egemenliğini korumaya kararlıdır”

SİNGAPUR’DA DÜZENLENEN SHANGRİ-LA DİYALOĞU’NDA KONUŞAN ÇİN SAVUNMA BAKANI Lİ SHANGFU, “TAYVAN KONUSUNDAKİ DIŞ MÜDAHALE GİRİŞİMLERİ BAŞARISIZLIĞA MAHKÛMDUR. ÇİN ORDUSU, ULUSAL EGEMENLİĞİNİ KORUMAYA KARARLIDIR” DEDİ. Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyaloğu’nda konuşan Çin ... Read more »

Avcı köpekler ilk sırayı almak için yarıştı

YAKLAŞIK 60’A YAKIN KÖPEĞİN YARIŞTIĞI YARIŞMADA ERHAN KARATEKİN, PES İLE BİRİNCİLİĞİ, FURKAN ERTEM SETTER İLE İKİNCİLİĞİ, BARBAROS AKIN ARTUR İLE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ELDE ETTİ. En iyi av köpekleri yarışmada hünerlerini sergiledi. ... Read more »

Hikmet Karaman'dan Kocaelispor'a yeşil ışık! Görev düşerse...

Teknik direktör Hikmet Karaman, Kocaelispor’un olağan seçimli mali genel kuruluna katıldı. Hikmet Karaman, “Kocaeli’nin çocuğuyuz. İzmitliyiz. Konuşmacılardan biri kulübün eski tesislerinden bahsetmişti, deniz kenarında diye. Köprünün altından geçiyorduk; 77-79 dönemi denizin ... Read more »

Türk müteahhitlik sektörü 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi

Türk müteahhitlik sektörü 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi Türk müteahhitlik sektörü 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi Ticaret Bakanlığı verilerinden yapılan derlemeye göre, yurt dışı müteahhitlik sektörü 1972den Mayıs ayı sonuna ... Read more »

Kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ ... Read more »

Vali Aksoy: “Gelecek nesiller için çevre denetimi ve eğitimlerimiz aralıksız sürüyor"

AYDIN (İHA) – TEKNOLOJİK GELİŞMELER, HIZLI SANAYİLEŞME VE NÜFUS YOĞUNLUĞUNUN ÇEVRE SORUNLARINI ORTAYA ÇIKARDIĞINI İFADE EDEN AYDIN VALİSİ HÜSEYİN AKSOY; “GELECEK NESİLLERE DAHA YAŞANILIR BİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN ÇEVRESEL DENETİM ... Read more »

Türk Telekom, Pınar Karşıyaka'ya geçit vermedi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi ilk maçında Türk Telekom, sahasında konuk ettiği Pınar Karşıyaka’yı 98-94’lük skorla mağlup etti. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ... Read more »

Başkan Demirtaş: “Kurban satış ve kesim yerimizde gerekli önlemleri alacağız”

İLKADIM İLÇESİNDE HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA GÜZELDERE MAHALLESİ’NDE 27 DÖNÜMLÜK ARSA ÜZERİNDE 8X12 METREKARELİK BÜYÜKBAŞ, 6X8 METREKARE KÜÇÜKBAŞ EBATLARINDA PARSELİN ÇİZİM İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. İLKADIM BELEDİYESİ FEN İŞLERİ, ... Read more »

Özgener’den yeni kabine değerlendirmesi

Özgener’den yeni kabine değerlendirmesi İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Yoğun geçen seçim sürecinin sona ermesiyle birlikte artık tüm odağımızı ekonomiye çevirmemiz ve ülke olarak sahip olduğumuz ... Read more »

Galatasaray şampiyonluğu Cemiyet’te kutladı

SPOR TOTO SÜPER LİG ŞAMPİYONU GALATASARAY’DA KUTLAMALAR, LEVENT’TE BULUNAN GALATASARAYLILAR DERNEĞİ’NDE DEVAM ETTİ. Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray’da kutlamalar, Levent’te bulunan Galatasaraylılar Derneği’nde devam etti. Spor Toto Süper Lig’i ... Read more »

Geceye yıldız yağdı... Akademinin starları!

Ay Yapım’ın ev sahipliğinde IEmmy’s tarafından İstanbul’da düzenlenen Academy Day sona erdi. Etkinliğin The Peninsula İstanbul’da yapılan görkemli kapanış partisi yıldız geçidine sahne oldu. Dizi sektöründe dünyanın en prestijli ödülleri arasında ... Read more »

Ömer Bolat kimdir? Yeni Gümrük ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?

Ömer Bolat, yeni Kabine’de Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirilmesinin ardından merak edilen ve sorgulanan isimler arasında yer almaya başladı. Yeni Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Ömer Bolat’ın hayatı, yaşı, ... Read more »

Uzayda beklenmedik bir örüntüde dizilmiş yapılar bulundu

Uzayda beklenmedik bir örüntüde dizilmiş yapılar bulundu Bilim insanları, evrende beklenmedik bir örüntüde sıralanmış bir dizi şerit buldu. Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Samanyolu galaksisinin ortasında yer alan bu ... Read more »

Karaman’da 2 gündür kayıp olarak aranan şahıs evine döndü

KERİM TAŞARDI EVİNE DÖNDÜ Karaman’da 2 gündür kayıp olarak aranan zihinsel engelli 26 yaşındaki gencin, evine dönmesi üzerine arama-kurtarma çalışmaları sonlandırıldı. Edinilen bilgiye göre, Karaman’ın Sarıveliler ilçesine bağlı Dumlugöze köyünde ... Read more »

Yine aynı bahane

3 aylık hamile Hazal Alpyörük’ü, 97 bıçak darbesiyle öldüren Kadir Meşe, ikinci duruşmada pişmanlık duyduğunu iddia ederek, “Hâkim Bey, Hazal’ı namusum ve şerefim için öldürdüm. Siz nasıl uygun görürseniz o ... Read more »

1. Lig play-off maçlarının hakemleri belli oldu

1. Lig play-off maçlarının hakemleri belli oldu Spor Toto 1. Lig Play-Off 1. Tur karşılaşmalarında düdük çalacak hakemler açıklandı. Spor toto 1. Lig’de Spor Toto 1. Lig Play-Off 1. Tur ... Read more »

Küçük esnaf çırak bulmakta zorlanıyor

TIRAŞ YAPAN METİN YILMAZ Eskişehirli zanaatkârlar, artık çırak bulmakta zorlandıklarını ve gençlerin zanaata dayalı mesleklere ilgi göstermediğini söyledi. Zanaat, sermayeden çok nitelikli emeğe dayalı olan, el becerisi ve ustalık gerektiren ... Read more »

Bakanlıktan oto bayilerine ceza

Bakanlıktan oto bayilerine ceza Bakanlıktan oto bayilerine ceza Ticaret Bakanlığından yapılan açıklama şöyle: “İşletmelerin piyasada darlık yaratıcı ve tüketicilerin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetleri, 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda ... Read more »

Aynı kişi hakkında 12 ay arayla iki ölüm paylaşımı

Aynı kişi hakkında 12 ay arayla iki ölüm paylaşımı Burak Özdemir, 12 ay arayla aynı kişi hakkında vefat paylaşımı yapmasının nedeni anlaşılamadı. Burak Özdemir, 15 Mayıs 2022de yaptığı videolu paylaşımla ... Read more »

40 bin aşiret mensubuna Suriye'ye dönün çağrısı

Suriye’nin önde gelen aşiretlerinden Beni Said Aşireti, Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan on binlerce aşiret mensubunun topraklarına geri dönmesi için çağrıda bulundu. Türkiye’den gelen STK’lerin desteğiyle inşa edilen konutların bir ... Read more »

Türkiye’nin 20 ilinden 551 plaj, Mavi Bayrak ödülü aldı

Türkiye’nin 20 ilinden 551 plaj, Mavi Bayrak ödülü aldı Türkiye’de, temiz denizlerin göstergesi olarak kabul edilen mavi bayrağa sahip plajların sayısı yükselmeye devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ... Read more »

DHA, "domuz bağı cinayeti" haberini revize etti: Ayakları ve ağzı ayrı iple bağlanarak öldürülmüş

DHA, “domuz bağı cinayeti” haberini revize etti: Ayakları ve ağzı ayrı iple bağlanarak öldürülmüş Demirören Haber Ajansı, “domuz bağı”yla öldürülen bir erkek cesedinin bulunduğuna yönelik servis ettiği haberi, “Esenler’de cinayet” ... Read more »

Derince İmaret Cami estetik görünüme kavuşturuldu

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ZAMANLA YIPRANARAK SU AKITAN DERİNCE İMARET CAMİ’NİN KUBBELERİNİ GOFRAJLI ALÜMİNYUM KAPLAMA İLE SAĞLAMLAŞTIRILARAK GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURDU. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, zamanla yıpranarak su akıtan Derince İmaret ... Read more »

Mezbahadan kaçan dana emlakçıda yakayı ele verdi

Mezbahadan kaçan dana emlakçıda yakayı ele verdi Kırklareli’nde mezbehadan kaçan dana emlakçı dükkanında yakalandı. Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde kesilmek üzere mezbehaya götürülen dana, sahibinin elinde kurtularak kaçmaya başladı. Dana ve mezbeha ... Read more »

Kurbanlık fiyatları 2023: Büyükbaş ve küçükbaş kurban bu yıl ne kadar? Kurbanlık dana, tosun, koç ve koyun fiyatları bu sene kaç lira?

Kurbanlık fiyatları 2023: Büyükbaş ve küçükbaş kurban bu yıl ne kadar? Kurbanlık dana, tosun, koç ve koyun fiyatları bu sene kaç lira? Kurbanlık fiyatları 2023 yılında cepleri yakacak gibi duruyor… ... Read more »

Galatasaray'da 'kötü kokular': Muslera'nın parfüm krizi uçağı karıştırdı

Galatasaray’da ‘kötü kokular’: Muslera’nın parfüm krizi uçağı karıştırdı Galatasaray’ın kaptanı Fernando Muslera ile ilgili çarpıcı bir iddia var. İddiaya göre takım uçağında parfümü kaybolan Muslera, ortalığı birbirine kattı. Galatasaray’ın İstanbul ... Read more »

Ücretsiz Seyahat Desteği’ne yüzde 50 zam yapıldı

ÜLKE GENELİNDE 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR İÇİN 2014 YILINDA HAYATA GEÇİRİLEN ÜCRETSİZ SEYAHAT DESTEĞİ ÖDEMELERİNE YÜZDE 50 ZAM YAPILDI. Ülke genelinde 65 yaş üstü vatandaşlar için 2014 yılında hayata geçirilen ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự