Son dakika: Diyanet İşleri Başkanlığına yeniden Ali Erbaş atandı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, Diyanet İşleri Başkanlığına Prof. Dr. Ali Erbaş yeniden atandı. Söz konusu atama 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldı.

Erbaş kararın ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Daha bir aşk ve heyecan ile Yeniden BİSMİLLAH Anayasamızın “toplumu din konusunda aydınlatma” görevini verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Başkanı olarak bu ulvî göreve bizi yeniden atama takdirinde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha bir aşk ve heyecan ile

Yeniden BİSMİLLAH

Anayasamızın “toplumu din konusunda aydınlatma” görevini verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Başkanı olarak bu ulvî göreve bizi yeniden atama takdirinde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. pic.twitter.com/YMdrtxfruv

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) September 16, 2021

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Şimdiye kadar tam tersi biliniyordu... Covid-19 ile diyabet arasındaki ilişki şaşırttı!

© Hürriyet Şimdiye kadar tam tersi biliniyordu… Covid-19 ile diyabet arasındaki ilişki şaşırttı! Diyabet hastalarının Covid-19’da risk grubunda bulunduğunu, hastalığı daha ağrı geçirdiklerini biliyorduk. Ancak yapılan yeni araştırmalar, önemli bir ... Read more »

Karavana ÖTV gazı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Aylin Rana Aydin – Kovid-19 salgınıyla birlikte değişen tatil alışkanlıkları sonucu ilginin arttığı motorlu karavanlarda uygulanan ÖTV (özel tüketim vergisi) oranı değişti. Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeye ... Read more »

Rüzgârdan elektrik üretimi rekor kırdı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Türkiye Elektrik İletim AŞ verilerine göre, 25 Ekim Pazartesi günü Türkiye’de toplamda 864 bin 141 megavatsaat elektrik üretildi. Bu üretimin yüzde 32,6’sını doğal gaz santralleri oluştururken, ... Read more »

Cumhuriyet için 100 metreye daldı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul – Tüp ve palet kullanmadan tüpsüz 100 metre derinliğe iki dakika 53 saniyede inen Ercümen, daha önce 95 metre olan dünya rekorunun yeni ... Read more »

THY, New York Borsası'nda zili çaldı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır EKONOMİ SERVİSİ – Bu sene 43’üncüsü yapılacak 102 katlı Empire State Binası’na çıkma koşusunun ana sponsorluğunu (presenting sponsor) THY üstlendi. THY, Empire State Binası’na çıkma koşusu ... Read more »

Mobilyada milyar $ hedefli güçbirliği

© Milliyet tarafından sağlanmıştır EKONOMİ SERVİSİ –Yurdakul, Türkiye’de iş dünyasında iki akıl tutulması olduğunu belirterek bunlardan ilkinin “Ürettiğimizi satarız” düşüncesi, ikincisinin de ölçeksizlik olduğunu anlattı. 7 mobilya üreticisinin bir araya ... Read more »

Kozmetiklere büyük gözaltı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır ÖNDER YILMAZ Ankara – Sağlık ürünlerinin güvenli kullanımı amacıyla kozmetik ürünler başta olmak üzere denetim faaliyetleri hız kesmeyecek. 2022’de kozmetik ürün denetimi bin 225’e çıkacak. Kozmetik ... Read more »

Ambarda alarm zili! Buğdaydan nohuta pek çok ürün risk altında

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Duygu Erdoğan – Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bu yıl açıklanan ikinci ‘bitkisel üretim tahmini’ne göre tahıl ve baklagillerde öngörülen üretim azalışı dikkat çekiyor. Buna göre, ... Read more »

İhracat bedellerinde 29 ülke için muafiyet

© Milliyet tarafından sağlanmıştır MİTHAT YURDAKUL Ankara –İran, Suriye ve Lübnan’a ihracatta uygulanan muafiyet genişletilirken, muafiyet tanınan ülke sayısı 29’a çıkarıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketleri tarafından yapılan ihracat ... Read more »

Nail Abi'yi özlemle anıyoruz

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Mesleğin her aşamasında çalışarak gerçek bir basın emekçisi olan Nail Gürel’i, dürüst kalemi ve mütevazı kişiliğiyle silinmez izler bıraktı. 26 Ekim 2016’da 84 yaşında yaşamını yitiren ... Read more »

‘1.1 milyon ton karbondioksit önlenebilir'

© Milliyet tarafından sağlanmıştır EKONOMİ SERVİSİ –Rapora göre, işletmelerin toplam enerji tüketimi yıllık 6.6 milyon TEP (ton eşdeğer petrol) olarak hesaplandı. Bu sanayi tesisleri ve ticari binalarda enerji verimliliği projelerinin ... Read more »

Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık kredi

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Söz konusu kredilerin yüzde 45’inin kurumsal şirket ve ticari kuruluşlara, yüzde 31’inin KOBİ’lere, yüzde 24’ünün ise bireysel müşterilere verildiğini belirten Akben, yine aynı dönemde müşterilerin yeniden ... Read more »

‘Güçlü aile için güçlü kadın şart'

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Bahar Atakan – Kadınların İş ve Aile Yaşamlarının Uyumlaştırıl-masında Karşılaşılan Sorunların Tespiti ve Çözüm Önerilerinin Belirlenmesi Alt Komisyonu, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Alt Komisyon Başkanı, AK Parti ... Read more »

Vodafone e-ticarette yeni pazaryeri kurdu

© Milliyet tarafından sağlanmıştır EKONOMİ SERVİSİ – Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, “Her Şey Yanımda ile daha büyük ve kapsamlı bir adım atarak Türkiye’de ilk defa tüm kategorilerde hizmet veren ... Read more »

Dernekte ortalık karıştı! Silahlı kavgada kan aktı: 2 ölü, 2 yaralı

© Hürriyet Dernekte ortalık karıştı! Silahlı kavgada kan aktı: 2 ölü, 2 yaralı Çorum’da Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği’nde çıkan silahlı kavgada, Cihan Kanbur (40) ve Semih Özçelik (16) hayatını ... Read more »

Esnaf, çiftçi ve yatırımcıya destek

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Önder Yılmaz – Ankara / Tarımsal kredilerin sübvansiyonu için 5.5 milyar TL, esnaf kredisinin sübvansiyonu için de 6.3 milyar TL’lik ödeme yapılacak. İstihdam destekleri 2.4 milyara ... Read more »

Bozburun için yeni imar planı gerekli

© Milliyet tarafından sağlanmıştır GÖKHAN KARAKAŞ Bozburun – İnsan yükü ve insan kaynaklı kirliliğin her geçen gün arttığı Bozburun’un taşıma kapasitesi ve denetlenmesi Bozburun Yat Kulübü ve Türk Deniz Araştırmaları ... Read more »

Dernekte silahlı kavga! Ölü ve yaralılar var

© Aksam Çorum Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği’nde çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Çorum Türk Sanat Musikisi Sevenler Derneği’nde çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 2 ... Read more »

Meteoroloji açıkladı! Sıcaklıklar artıyor

© HABERTURK Meteoroloji açıkladı! Sıcaklıklar artıyor Meteoroloji açıkladı! Sıcaklıklar artıyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç ... Read more »

Patrik Maşalyan'dan teşekkür ziyareti

© Hürriyet Patrik Maşalyan’dan teşekkür ziyareti Diyarbakır’da terör örgütü PKK tarafından tahrip edilen 645 yıllık Surp Giragos Ermeni Kilisesi’nin restorasyon çalışmaları tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılan restorasyon çalışmalarının ardından ... Read more »

Orhan Pamuk, İtalya Başbakanı'na seslendi: Venedik'i kurtarın

© Hürriyet Orhan Pamuk, İtalya Başbakanı’na seslendi: Venedik’i kurtarın Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, İtalya Başbakanı Mario Draghi’ye Venedik’in sualtında kalmasının önlenmesi için mektup yazdı. Pamuk, mektubunda bir zamanlar Venedik’teki ... Read more »

Sergen Yalçın büyük teknik adam, derbide de gerekeni yaptı

© Hürriyet Sergen Yalçın büyük teknik adam, derbide de gerekeni yaptı Sergen Yalçın’ın sürpriz tercihleri Umut ve Necip galibiyette büyük pay sahibi oldu. Siyah beyazlılar, Dortmund ve Sporting maçlarında bile ... Read more »

Azra'nın katiline ağırlaştırılmış müebbet istendi

© Hürriyet Azra’nın katiline ağırlaştırılmış müebbet istendi Antalya’da Mustafa Murat Ayhan (48), üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nu (21) öldürüp cesedini 13 parçaya ayırmıştı. Soruşturmayı yürüten Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Cinayet Suçları ... Read more »

İranlı pilotu iste böyle kurtardık

© Hürriyet İranlı pilotu iste böyle kurtardık Suriye’de rejim için savaşmayı reddederek Türkiye’ye kaçan İranlı eski helikopter pilotu Mehrdad Abdarbaşi’nin İran istihbaratı tarafından kaçırılma girişimi, Türk emniyet güçleri tarafından film ... Read more »

Galatasaray hem ortaya hem Muslera'ya alternatif alacak

© Hürriyet Galatasaray hem ortaya hem Muslera’ya alternatif alacak G.Saray ocakta 2 takviye daha yapacak. 6 numarada umduğunu bulamayan sarı kırmızılılar, Gedson ve Elneny için bir hamle daha yapacak. Kale için ... Read more »

Patrik, Biden ile bir araya geldi

© Hürriyet Patrik, Biden ile bir araya geldi ABD’nin başkenti Washington’da rahatsızlığı nedeniyle geçen pazar gecesini tedbir amaçlı hastanede geçiren İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos, pazartesi günü taburcu olduktan sonra, ... Read more »

Gıda fiyatlarına ‘yakın takip'

© Hürriyet Gıda fiyatlarına ‘yakın takip’ 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Programı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Gelecek yıl atılacak adımların yer aldığı programa göre gıda ürünlerinde fiyat dalgalanmalarının yakından takip edileceği ... Read more »

Selma Gürbüz Vakfına onay

© Hürriyet Selma Gürbüz Vakfına onay Ressam ve heykeltıraş Selma Gürbüz (61) akciğer kanseri nedeniyle 6 ay önce hayatını kaybedince, ailesi eserlerini tanıtmak ve fikri mülkiyet haklarını takip etmek için ... Read more »

E-ticarette hedef 1 milyon müşteri

© Hürriyet E-ticarette hedef 1 milyon müşteri Geçen yıl yüzde 76’lık büyüme ile 100 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan e-ticaret sektöründe hareketlilik artıyor. Vodafone da, yoğun bir rekabetin olduğu sektörün önemli ... Read more »

Ümitcan Uygun'a bir dava daha

© Hürriyet Ümitcan Uygun’a bir dava daha Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in, geçen yıl 3 Haziran’da, Ankara’daki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi Ümitcan Uygun (27) gözaltına alınıp serbest ... Read more »

İşgalden kurtulan Fuzuli'de açılış gururu

© Hürriyet İşgalden kurtulan Fuzuli’de açılış gururu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan topraklarda inşa edilen ilk havalimanı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı’nın resmi açılışını yaptı. Erdoğan, ... Read more »

Kıymayın bu canlılara

© Hürriyet Kıymayın bu canlılara Denizli’de vatandaşlar 20 Ekim’de yaralı bir dişi vaşak buldu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen ve vücudundan 9 tüfek saçması çıkartılan ... Read more »

Kendi uzay istasyonunu inşa edecek

© Hürriyet Kendi uzay istasyonunu inşa edecek Online alışveriş sitesi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un şirketi Blue Origin, 2030 yılına kadar ticari uzay istasyonu inşa edeceklerini açıkladı. Aralarında havacılık devi Boeing’in ... Read more »

PKK'nın ‘kış üslenmesine' İHA'lı önlem

© Hürriyet PKK’nın ‘kış üslenmesine’ İHA’lı önlem Terör örgütü PKK’nın kış üslenmesini önlemek için 32 ile genelge gönderen İçişleri Bakanlığı, şehir merkezleri yakınlarında konaklama ihtimali bulunan teröristlerin saklanabilecekleri adreslerin İHA’larla ... Read more »

Tezkereye 2 yıllık vize

© Hürriyet Tezkereye 2 yıllık vize Cumhurbaşkanı’na sınır ötesinde TSK’yı terörle mücadele için görevlendirme yetkisi veren tezkere TBMM’de kabul edildi. Irak ve Suriye’de 30 Ekim 2023’e kadar operasyonları kapsayan tezkere ... Read more »

Evi yanan ressama destek yağdı

© Hürriyet Evi yanan ressama destek yağdı Trabzon Sürmene’de, çevre sorunlarına çizdiği tablolarla dikkat çekmeye çalışan ressam Gökçe Erhan (37), kültür balıkçılığı tesislerine karşı basın açıklamasına saatler kala çıkan yangında ... Read more »

OSB'leri güçlendirmek ortak hedef olmalı

© Hürriyet OSB’leri güçlendirmek ortak hedef olmalı Bursa Organize Sanayi Bölgeleri Birliği Enerji Üretim AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, Organize Sanayi Bölgeleri’nin ekonominin kalkınmasında önemli rol üstlendiğini, OSB’lerin yönetimiyle ... Read more »

850 bin esnafa vergi istisnası

© Hürriyet 850 bin esnafa vergi istisnası ‘Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanuna göre, ‘küçük esnaf’ olarak ifade edilen ve 850 bin ... Read more »

Özoğuz, Almanya meclisi başkan yardımcısı oldu

© Hürriyet Özoğuz, Almanya meclisi başkan yardımcısı oldu Almanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden tam bir ay sonra Federal Meclis olarak bilinen Alman parlamentosu ilk oturumunu yaptı. Tüzük gereği 20’nci ... Read more »

Romanlar Atina'da polise isyan etti

© Hürriyet Romanlar Atina’da polise isyan etti Yunanistan’ın başkenti Atina yakınındaki kasabalarda yaşayan Romanlar, 7 Yunan polisinin, geçen hafta 35 el ateş ederek, otomobil hırsızı Nikos Sabanis’i (20) öldürmesini protesto ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic