Smutná statistika: Tramvaj loni zabila 4 osoby. „Tramvaj na přechodu má vždy přednost," varuje dopravní podnik

Počet nehod tramvají s chodci v Praze se loni po dvou letech vrátil na úroveň před pandemií koronaviru. Loni jich bylo 83, z toho čtyři smrtelné. V roce 2021 bylo srážek 40 a o rok dříve 47, ani v jednom roce nikdo nezemřel. V roce 2019 před pandemií bylo srážek 87, z toho tři skončily smrtí chodce. ČTK to sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Nehod tramvají s automobily zaznamenal podnik loni 1241, rovněž obdobně jako v roce 2019.

smutná statistika: tramvaj loni zabila 4 osoby. „tramvaj na přechodu má vždy přednost,

Tramvaj srazila v Praze devítiletého chlapce (17. srpna 2022)

V době pandemie byl počet srážek z důvodu úbytku turistů a menšího pohybu lidí po městě výrazně nižší, loni se tak oproti roku 2021 více než zdvojnásobil. „Řada chodců si za tu dobu zřejmě odvykla nebo zapomněla, jak správně přecházet přes přechod pro chodce. Nárůst počtu srážek přímo na přechodech ukazuje, že řadě chodcům dává zebra pocit bezpečnosti či absolutní přednosti i před tramvají,” uvedl dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.

Tramvaj má na přechody vždy přednost

Nehod na přechodech bylo loni podle podniku loni 33, na zastávkách 21 a při přecházení mimo přechod 43. Urbánek zdůraznil, že tramvaj má na přechodu vždy přednost a její brzdná dráha je výrazně vyšší, než v případě osobního auta. Rizikové je podle něj mít v uších sluchátka nebo se dívat do mobilního telefonu. Rizikům podnik již několik let věnuje kampaň Neskákej mi pod kola, v jejímž rámci například jezdí po Praze tramvaj polepená varovnými nápisy.Šílené záběry z nehody v centru Prahy: Dívka (15) vstoupila tramvaji přímo do cesty, ta ji odmrštila! Loni v 51 případech tramvaje srazily muže, ve 21 ženy a ve 12 děti. V jednom případě tramvaj srazila dvě osoby. Šest srážek skončilo bez zranění a 41 byla pouze s lehkými poraněními. Naopak těžkých zranění bylo 19, což je téměř pětkrát více, než v roce 2019. Všechny smrtelné případy se týkaly mužů, v jednom případě chodec zemřel při přelézání spřáhla mezi vozy v soupravě v momen kdy se rozjela, což je mimořádně riskantní. Na 25 nehodách se podíleli cizinci, v roce 2019 jich bylo 19.

Srážky s chodci podle údajů DPP loni tvořily jen asi šest procent celkového počtu nehod tramvají. I v případě srážek s auty se počet vrátil na úroveň roku 2019, kdy jich bylo o zhruba tři procenta více než loni.

News Related

OTHER NEWS

Cholerik, který bavil svět. Louis de Funès se proslavil až v padesáti, syna vídal tajně

Cholerik, který bavil svět. Louis de Funès se proslavil až v padesáti, syna vídal tajně Louis de Funès měl v sobě španělskou krev, jeho rodiče totiž přišli do Francie ze Sevilly. ... Read more »

27 let od smrti Olgy Havlové (†62): Manželství ve třech, odvaha, tvrdost a zákeřná nemoc

Chudé děvče z předměstí, skladnice a uvaděčka v divadle, aktivistka disentu a první dáma republiky – to byla Olga Havlová, manželka prvního českého prezidenta, která před 27 lety v Praze ... Read more »

Jak unikal obávaný šéf mafie Cosa Nostra 30 let policii? Pomáhalo mu mlčení

Toho rána se v úzkých ulicích sicilského Palerma shromáždilo více než sto příslušníků ozbrojených sil. Ostatně, měli k tomu důvod. Právě 16. ledna byl konečně zatčen Matteo Messina Denaro, šéf ... Read more »

Dveře nevedly ven, jen na toaletu. Klub se při požáru změnil ve vražednou past

Měl to být parádní večírek pro studenty šesti fakult Federální univerzity v brazilském městě Santa Maria. Párty se však změnila v tu nejděsivější noční můru v dějinách brazilského vysokého školství. ... Read more »

Domácnostem už docházejí peníze, říká šéf České spořitelny Tomáš Salomon

Pokud si představujete bankéře jako arogantního chlapíka v luxusním obleku a s doutníkem v puse, tak generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon je pravým opakem tohoto klišé. Člověk pro 21. ... Read more »

Elon Musk předpověděl, kdo asi bude největším konkurentem Tesly

BYD Han EV “Pracují nejusilovněji a nejchytřeji,” odpověděl Musk na otázku ohledně čínských automobilek, které považuje za největší konkurenci na světě. “Mám za to, že druhá za Teslou pravděpodobně bude ... Read more »

Ukrajina hlásí velký ruský vzdušný útok, v Oděse poškozenou infrastrukturu

Obyvatelé Kyjeva se před invazí ruské armády schovali do krytů “Dnes bylo v důsledku teroristických útoků Ruské federace zasaženo drony či střelami 11 oblastí Ukrajiny. Zraněno bylo 11 osob a ... Read more »

Češi si dnes a zítra zvolí prezidenta, který vystřídá Zemana

Česká republika Pavel vyhrál první kolo před dvěma týdny díky 1,98 milionu získaných hlasů, Babiše předstihl zhruba o 23.000 hlasů. Pavla doporučila volit mimo jiné čtveřice neúspěšných kandidátů z prvního ... Read more »

Strach o Urbánkovou. Zpěvačka leží v nemocnici s covidem, dcera poslala zoufalý vzkaz

Strach o Urbánkovou. Zpěvačka leží v nemocnici s covidem, dcera poslala zoufalý vzkaz „Jestli máte v téhle nelehké době kousek modlitby nazbyt, prosím, věnujte ji mojí mamince. Je v nemocnici ... Read more »

Babiš se u bookmakerů dál propadá. Rozdíl v sázkových kurzech mezi kandidáty se znovu zvětšil

Petr Pavel Jako první ve druhém kole, které rozhodne o budoucí hlavě státu a nástupci Miloše Zemana, vybírali svého kandidáta ve středu z auta lidé v izolaci kvůli koronaviru. Hlavní ... Read more »

Spojené státy uvedly, že v Somálsku zabily člena vedení Islámského státu

Islámský stát (ISIS) Činitelé novinářům sdělili, že mezi mrtvými je Bilál Súdání, kterého Spojené státy označují za šéfa Islámského státu v Somálsku. Armádní operaci, která se uskutečnila tento týden po ... Read more »

Duel Babiš Pavel na Nově: Debata byla umírněná, dostaly prostor i manželky

Předvolební debata na Nově (26. ledna 2023). Babiš při odjezdu TV Nova řekl, že má z debaty skvělé pocity a že se těší, až bude sobota večer a bude po ... Read more »

Češi v zahraničí začali hlasovat v druhém kole prezidentské volby

Volby První volební místnosti se v 18:00 SEČ otevřely v Brasílii, Sao Paolu, Santiagu de Chile či v Buenos Aires. V těchto zemích se hlasuje na zastupitelských úřadech dnes a v ... Read more »

Babiš v diskusi na Nově působil podle politologa rezignovaně

Andrej Babiš /ANO/ v duelu na Nově Výkon expremiéra a lídra opozičního ANO v dnešní debatě podle Kopečka působil, jako by Babiš počítal s minimální šancí na vítězství. “Ve chvíli, ... Read more »

Je v podzemí hradu Trosky ukryt záhadný labyrint?

Šlechtic Čeněk z Vartemberka (†1425) po sobě zanechal podzemní hradní skelet, který si stále drží své tajemství. Možná skutečně ani sám Vartemberk nezná kompletní složité uspořádání. Mnozí si nad ním ... Read more »

Granátové jablko a co jste o něm nejspíš nevěděli? Obvykle konzumujte už hodně staré kousky a něco společného má i s drahými kovy

Granátové jablko a co jste o něm nejspíš nevěděli: Pokrm bohů, symbol plodnosti, tvůrce prvního hříchu Adama a Evy, jablko nesmrtelnosti v zahradě Hesperidek nebo v ruce Parida při volbě ... Read more »

Nezabavitelná částka v exekuci: Zvýšení a nový výpočet

Nezabavitelná částka v exekuci: Zvýšení a nový výpočet S novým rokem přišla novinka v exekučním i insolvenčním právu. Zvýšila se totiž nezabavitelná částka, tedy částka, která vám musí zbýt z vašeho příjmu při ... Read more »

Babišová: Výhrůžky jsou strašné, bojím se. Provinila jsem se, že jsem si vzala manžela?

„Je to něco strašného, nikdy by mě nenapadlo, že lidé mohou zajít tak daleko a vyhrožovat nám smrtí. Vždyť jsou to jen prezidentské volby. Je mi to hrozně líto, že ... Read more »

Je vaše dítě sklíčené nebo náladové? Důvody mohou být různé

Všímavost a otevření komunikačních linek jsou klíčem k podpoře vašeho dítěte. Pokud máte v rodině mladistvého, mrzutost jde pravidelně ruku v ruce. Když je tedy vaše dítě potichu, působí lítostivě ... Read more »

Moderátorka Čerešňáková se pochlubila: Budeme tři!

Bývalá modelka, nyní manažerka Eva Čerešňáková (36) se pochlubila veřejnosti s dlouho utajovaným tajemstvím. Se svým snoubencem, kterého stále nechce prozradit, čeká miminko! Eva Čerešňáková Krásná Eva Čerešňáková (36) bude ... Read more »

V okolí Záporožské jaderné elektrárny se v posledních dnech ozývají exploze

Záporožská jaderná elektrárna Exploze nastaly mimo areál tohoto největšího jaderného zařízení v Evropě, uvedla v prohlášení MAAE, podle které o svědčí o blízkých vojenských aktivitách. “Včera okolo 10:00 místního času ... Read more »

Orbán žádá okamžité příměří na Ukrajině, i kdyby jednání o míru trvalo roky

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér Kyjev, který většina západních států – na rozdíl od Maďarska – podporuje i vojenskou pomocí, myšlenku příměří a mírových jednání s Ruskem nyní odmítá, protože ... Read more »

Slova o trémě, podpoře i o chalupaření. Jak Pavlová s Babišovou prožívají kampaň?

Slova o trémě, podpoře i o chalupaření. Jak Pavlová s Babišovou prožívají kampaň? Na co byste se zaměřila v roli první dámy? Babišová: Určitě na charitu. Zároveň bych cestovala s ... Read more »

Český dealer Rolls-Royce se pochlubil svými prodeji

Rolls-Royce Cullinan Firma Rolls-Royce nedávno oznámila, že v roce 2022 vykázala prodejní rekord, když celosvětový odbyt činil 6021 vozů. Podle údajů Svazu dovozců automobilů (SDA) Rolls-Royce loni zvýšil v Česku ... Read more »

Volební místnosti: Romové by měli chodit k volbám a neměli by podléhat slibům

Lidé volí v prezidentských volbách. Server Romea.cz k volbám napsal, že se prohlubuje propast mezi romskou střední třídou a lidmi z takzvaných vyloučených lokalit. Romské voliče oslovili oba kandidáti. Podle ... Read more »

Ministerstvo zhoršilo výhled ekonomiky, očekává letos pokles HDP o 0,5 procenta

Ministerstvo financí Ministerstvo přehodnotilo očekávaný vývoj HDP s ohledem na pokles spotřeby domácností ve druhé polovině loňského roku. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ale předpokládá, že recese bude jen krátká, ... Read more »

Úspěch minoritářů ČEZ. Legislativní rada vládě nedoporučila část novely, která je měla obejít

Minoritní akcionáři skupiny ČEZ uprostřed týdne zpozorněli. Na programu jednání Legislativní rady vlády se totiž ocitl materiál, který má podle hlasů minoritních akcionářů potenciál změnit poměr sil při rozhodování o ... Read more »

Jak vyhnat moly ze spíže? Nemusíte utrácet, levné koření máte doma

Potravinový mol, správně zavíječ moučný, je malý motýlek o velikosti 10-12 mm, světle hnědý, s tmavými konci křídel. Larvy jsou bílé a mají tmavou hlavu. Plně dorostlé jsou také asi ... Read more »

Jak volí prezidenta v domově důchodců: Učili mě ctít Masaryka. Z toho dnešního šaška je mi zle

Jak volí prezidenta v domově důchodců: Učili mě ctít Masaryka. Z toho dnešního šaška je mi zle Spadla mi brada. Úplně mě zamrazilo. Paní Lenka, noblesní 87letá dáma s vlídným úsměvem ... Read more »

Kdo zdědí majetek Ivany Trumpové? Exprezident USA v závěti zahrnut nebyl

Kdo zdědí majetek Ivany Trumpové? Exprezident USA v závěti zahrnut nebyl Součástí dědictví po Ivaně Trumpové je mimo jiné byt v centru Zlína, který mají dostat její děti – Donald ... Read more »

Srdci se nedá poručit. Tes se navzdory dohodě s Izy tajně schází s Markem

Srdci se nedá poručit. Tes se navzdory dohodě s Izy tajně schází s Markem Barman Marek dosud moc štěstí v lásce neměl. Nevyšel mu vztah s Mínou v podání Natálie ... Read more »

Táta Snowboarďáků Karel Janák se zlobí: Nálepky se nemůžu zbavit dodnes

Táta Snowboarďáků Karel Janák se zlobí: Nálepky se nemůžu zbavit dodnes Dalším hostem, který přijal pozvání do talkshow Jana Krause, je režisér Karel Janák, který se proslavil především kultovním filmem Snowboarďáci z roku 2004. Jeho ... Read more »

Babiš radikalizuje lidi, což z něj dělá nebezpečného politika, píší na Slovensku

Andrej Babiš “V mnohém připomíná taktiku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která byla postavena na radikalizaci společnosti, hledání nepřátel, urážkách a útocích… Babiš nekriticky a oportunisticky kopíruje Trumpa v čemkoliv, ... Read more »

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka

Korkové zátky jsou notoricky známé a nenahraditelné, přesto je vytlačují plasty Jméno absolutního vítěze a dalších oceněných  zazněla už tradičně na pódiu hvězdárny a planetária v Brně pod vedením moderátora ... Read more »

Pavel v prohlášení vyzval ke zklidnění situace, Babiš ho podpořil

Petr Pavel a Andrej Babiš v debatě TV Nova Policie se zabývá dezinformacemi o Pavlově úmrtí, které se šíří přes e-maily a po internetu, odkazují na falešný web a údajné ... Read more »

Djokovič opět na pranýři, tentokrát kvůli svému otci. Čím vším už svérázný tenista pobouřil?

Djokovič opět na pranýři, tentokrát kvůli svému otci. Čím vším už svérázný tenista pobouřil? Ruské vlajky – a to i ty s natištěným obličejem Vladimira Putina, válečný symbol Z a popěvky ... Read more »

Jan Hrušínský hrozí žalobou kvůli kauze s nemocnou Jiřinou Bohdalovou

Herečka Jiřina Bohdalová v půlce ledna oznámila, že si kvůli zdravotním komplikacím musí na chvilku dát pauzu od pracovních povinností, a to včetně nasmlouvaných divadelních představení. Následně došlo k obvinění ... Read more »

Spor o jaderné uložiště pokračuje. Čeho se lidé z vytipovaných míst obávají nejvíce?

Spor o jaderné uložiště pokračuje. Čeho se lidé z vytipovaných míst obávají nejvíce? Možné úložiště o velikosti zhruba 300 fotbalových hřišť děsí obyvatele poblíž Horažďovic v Plzeňském kraji. „Zničily by ... Read more »

Česko nedává na obranu tolik, co slíbilo. Závazek vůči NATO splní až příští rok

Od roku 2016 vzrostl rozpočet české armády téměř trojnásobně. Na splnění aliančního závazku to přesto nestačí. Čeští vojáci u tanku Leopard 2A4. Když ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bilancovala svůj ... Read more »

Kandidát na prezidenta republiky vyzývá lidi, ať si na něj vsadí. Babiš je na Twitteru terčem kritiky i výsměchu

Andrej Babiš Cenou za lov divočáků je ochrana od policie Poslanec ráno po debatě v České televizi uváděl na pravou míru své tvrzení, že by nešel na pomoc Polsku a Pobaltí ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự