Słynna pogodynka TVP nie żyje. Kondolencje spływają z całej Polski

Elżbieta Sommer nie żyje. Kobieta była legendarną ikoną TVP i słynną pogodynką. Widzowie ją kochali i nazywali “panią chmurką”. Smutne informacje o jej odejściu przekazał zięć. Pani Elżbieta miała 87 lat.

Elżbieta Sommer była jedną z ikon TVP. Zajmowała się w telewizji prezentacją prognozy pogody. Widzowie ją kochali i nazywali “panią chmurką”.

Elżbieta Sommer nie żyje

Od lat kobieta nie pojawiała się publicznie i cieszyła się jesienią życia na emeryturze. Niestety, właśnie do mediów dotarły smutne informacje o jej śmierci.

Informacje te przekazał jej zięć Jerzy Kozak:

“Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka Elżbieta Sommer” – napisał na Facebooku.

Elżbieta Sommer była ikoną TVP

Jej prognoza pogody zawsze była precyzyjna, profesjonalna, bez żadnych elementów dodatkowego show. Nie cierpiała zmieniania prognozy w tani spektakl.

„Meteorologiem jestem z wykształcenia. Zawsze starałam się rzeczowo i przystępnie wytłumaczyć widzom zmiany zachodzące w przyrodzie. Dziś z prognoz robi się show. Prowadzący, zamiast informować, wygłupiają się i słychać, że niezbyt znają się na swym fachu. Z jednej strony im zazdroszczę – dziś programy o pogodzie dają większe możliwości zrobienia czegoś efektownego. Z drugiej strony denerwuje mnie, że dziś każdy przede wszystkim stara się lansować” – mówiła “Życiu na Gorąco” pani Elżbieta.

Na wizji pojawiła się w 1963 r. po pięciu latach królowania w prognozach pogody Czesława Nowickiego zwanego “Wicherkiem”.

“Nowicki zawłaszczył program, ale jego działalność dziennikarska powodowała, że nie mógł być w studiu w świątek i piątek. Nie chciał się do tego przyznać, lecz dostrzegli to szefowie z Woronicza i sięgnęli po mnie. Zdaje się też, że czasem Czesio się stawiał” – wspominała Sommer.

Elżbieta Sommer: Życie prywatne

Sommer skrzętnie skrywała życie prywatne przed mediami. Dopiero po długich naleganiach kierownictwa zgodziła się na sesję fotograficzną z niedawno urodzoną córką i mężem.

Po przejściu na emeryturę Elżbieta Sommer zamknęła się w domu. Nie udzielała wywiadów, unikała także publicznych wyjść.

Zobacz też:

Bądź na bieżąco z najnowszymi newsami. Zobacz więcej.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World