Slovensko připraví změny ve fungování policie i justice. Heger zmínil mafii

© Eduard Heger Eduard Heger

“Kriminální živly, které se infiltrovaly do bezpečnostních složek státu, vyvíjejí aktivity namířené proti pořádku tohoto státu. Z orgánů činných v trestním řízení musíme vypudit mafii a zvýšit odolnost systému proti jeho možnému zneužití,” řekl Heger. Bez bližších podrobností naznačil, že odpovědní za stávající situaci jsou lidé, kteří se udrželi ve funkcích po loňských volbách, jež skončily porážkou sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica. Změny ve fungování zmíněných složek státu má rychle připravit pracovní skupina.

Policejní inspekce podle tisku obvinila vyšetřovatele NAKA i kvůli tomu, že chtěli stíhat pracovníky inspekce v odplatě za to, že ti vyšetřovali podezření z manipulací svědeckých výpovědí na NAKA. Inspekce stíhá i svého prozatímního šéfa. Všech pět zmíněných obviněných policistů, včetně šéfa policejní inspekce, soud první instance poslal do vazby. Šéf nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič řekl, že ve vazbě skončili lidé, kteří se nenechali koupit.

NAKA začala po loňských volbách stíhat několika desítek soudců, pracovníků justice, podnikatelů a někdejších vysokých úředníků včetně bývalého vedení policie z období, kdy byl u moci Směr-SD. Jeho šéf Fico dlouhodobě tvrdí, že některá stíhání jsou účelová a založená na manipulacích s výpověďmi svědků. Několik z obviněných mezitím začalo spolupracovat s policií.

Nynější slovenská vládní koalice si při svém nástupu k moci za jeden z hlavních cílů dala potírání korupce, obnovení důvěry lidí v právní stát a nastolení spravedlnosti. Její představitelé rovněž tvrdili, že policejní inspekce nebyla za vlády Směru-SD aktivní a nezabývala se různými kauzami.

“Chci vyzvat poctivé soudce, prokurátory i policisty, aby bojovali a byli aktivní v obraně práva a nedali se zastrašit. Toto není jen boj vlády, toto je boj nás všech. Chci dát na vědomí všem, kteří ve strachu před spravedlností překračují zákon, že jejich činy musejí být potrestány,” řekl Heger.

Opozice v souvislosti s podezřeními na nekalé jednání zmíněných kriminalistů naopak hovořila o rozvratu právního státu a chce sbírat podpisy pod návrh o vyslovení nedůvěry premiérovi ve sněmovně.

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Důchody: Lidé tráví v penzi v průměru 24,5 roku, doba se postupně prodlužuje

© Pixabay Ilustrační fotografie Muži pobírají od ČSSZ důchod v průměru 19,5 roku a ženy 28,5 roku. Proti předloňsku se v minulém roce doba protáhla u mužů téměř o dva ... Read more »

StarDance 2021: Kdo dnes vypadne? Ve hře jsou čtyři jména!

© Česká televize StarDance XI. Ačkoliv se to může stát prakticky každému páru, čtyři jména jsou nejpravděpodobnější!  Podle sázkových kanceláří jsou adepty na brzké vyřazení ze soutěže Simona Babčáková, Tereza ... Read more »

Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, loni měl vliv covid

© Mariusz Stankowski / INCORP images Ilustrační foto Letos roste zájem o dýně někde až o desítky procent, zákazníci si mohou často vybrat z několika odrůd. Halloween Češi podle obchodníků ... Read more »

V pátek přibylo v Česku 4224 nakažených koronavirem

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 Skokově oproti předešlému pátku vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, a to o skoro dvě třetiny na 834. Úmrtí lidí s covidem-19 bylo ... Read more »

Zakulacené rohy a průhledné nabídky. Edge 95 přidává i úsporný režim pro laptopy

Používáte-li prohlížeč Edge pro procházení dokumentů ve formátu PDF, mohlo by vás zaujmout poslední vydání prohlížeče od Microsoftu. Pamatuje si totiž,… © Poskytovatel: Zive.cz Používáte-li prohlížeč Edge pro procházení dokumentů ... Read more »

V pátek přibylo v ČR 4224 případů covidu-19, nejvíc od 13. dubna

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 V pátek přibylo v Česku 4224 nakažených koronavirem, což bylo nejvíce za den od 13. dubna. Nárůst počtu případů nemoci covid-19 byl opět ... Read more »

Počty nakažených rapidně stoupají. Za pátek přes 4200 nových případů

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Skokově oproti předešlému pátku vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, a to ... Read more »

ELLEphoria video vol.1

© Poskytovatel: Elle Dara Rolins Den plný krásy a nadšení, tak by se dal popsat pátek ve čtvrtém patře pražského Máje, kde právě probíhá náš jedinečný beauty event ELLEphoria. Okuste ... Read more »

Rizika jsou minimální, přínos obrovský, říkají vědci k očkování dětí

© Pixabay Vakcína proti nemoci covid-19, ilustrační foto Předtím rovněž v pátek výrobci této očkovací látky sdělili, že jejich vakcína při klinickém hodnocení u dětí od pěti do 11 let ... Read more »

Podle vědců přínos vakcíny Pfizer pro malé děti převyšuje vzácná rizika

© Pixabay Očkování, ilustrační foto Předtím rovněž v pátek výrobci této očkovací látky sdělili, že jejich vakcína při klinickém hodnocení u dětí od pěti do 11 let prokázala účinnost 90,7 ... Read more »

Přínos vakcíny Pfizer pro děti převyšuje vzácná rizika, tvrdí FDA

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Očkování, ilustrační fotografie Vědci z amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dali v pátek najevo přesvědčení, že pravděpodobné přínosy podání vakcíny Pfizer/BioNTech ... Read more »

Václav Klaus navštívil Zemana v nemocnici! Mluvili spolu skoro hodinu

© Facebook Václav Klaus Prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici navštívil jeho předchůdce v prezidentské funkci Václav Klaus. Mluvili spolu asi 50 minut. Klaus poté řekl, že prezidenta nemoc ... Read more »

Tip na ryze podzimní výlet: Vyrazte na dýňovou farmu

© GettyImages Dýně Dýně jsou symbolem podzimu! Někdo z nich vykrajuje halloweenské obličeje, jiný nedá dopustit na dýňovou polévku a některým stačí jako „pouhá“ bytová dekorace. Není tedy divu, že se ... Read more »

Lidé tráví v penzi v průměru 24,5 roku, doba se postupně prodlužuje

© Pixmac **www.pixmac.cz** Důchodci, ilustrační fotografie Téma důchodového věku zmiňovaly před volbami ve svých programech i koalice Spolu a Pirátů a Starostů a nezávislých (PirSTAN), které vyjednávají o sestavení vlády. ... Read more »

Adéla Gondíková vyrazila s dcerou na premiéru. Nela jí je neskutečně podobná

© Poskytovatel: Frekvence 1 Přestože sci-fi sama Adéla nemusí, kvůli dceři šla. “Tento žánr nemám ráda. Přesvědčilo mě taky to, že ve filmu hraje Timothée Chalamet, kterého hrozně miluju a ... Read more »

Maršál RAF Karel Janoušek? Jeho pamětní deska obohatí Prahu. Jsem dojatá, říká generálova praneteř

© archiv Mahuleny Křenkové gen. Karel janoušek Impuls vzdát hold leteckému maršálovi RAF Karlu Janouškovi, který po propuštění ze žaláře žil v Malé Štěpánské, vzešel od mainstreamového zpravodajského portálu EuroZprávy.cz. ... Read more »

Romantické gesto jako z filmu, Olga Menzelová ukázala dojemný dárek od přítele

Olga Menzelová má partnera, kterého by jí mohla závidět nejedna žena. I když egyptolog Miroslav Bárta tráví hodně času v zahraničí, na svou milovanou pořád myslí a zahrnuje ji romantickými ... Read more »

Skupina Kryštof představila nový emotivní singl Do nebe se propadám

© Poskytovatel: Frekvence 1 Právě k této baladě dokončuje kapela videoklip z režisérské dílny Richardovy ženy Karin Krajčo Babinské. „Myslím, že bude chtít navázat na své dřívější klipové příběhy Ty ... Read more »

Královna luxusu, konfekce i nadčasového stylu. Kate Middleton umí zazářit při každé příležitosti

© Poskytovatel: Frekvence 1 Manželku prince Williama davy milují. Kate Middleton je opěvována nejen za svoje charitativní aktivity, ale také za svou krásu a elegantní styl. Lidé oceňují, že se ... Read more »

V nemocnicích roste počet malých dětí s respiračními nemocemi

© Pixabay Ilustrační foto Bronchiolitidu podle SZÚ nejčastěji způsobuje virus nazývaný RSV. Podle SZÚ sezona těchto virů začíná v říjnu a vrcholí v prosinci až lednu. Je spojena se začátkem ... Read more »

Jan Urban: Jak může svět rozumět tomu, že nevolený úředník v Česku blokuje celý stát?

© Poskytovatel: Hlidacipes.org KOMENTÁŘ. Pro středoevropský stát jsou vztahy se zahraničím vždy nedílnou, i když nezdůrazňovanou součástí domácí politiky. Opozicí léta neatakovaný zemanovsko-babišovský marasmus vyústil nakonec na domácí politické scéně ... Read more »

Česko čekají nejdražší Vánoce v historii. Podraží dárky i suroviny

© Poskytovatel: Frekvence 1 Letošní svátky budou opět o něčem jiném, než jen o tom, kdo dá honosnější dárek. Podle ekonomů a prodejců budou skromější, lidé by měli očekávat, že ... Read more »

V nemocnicích nyní končí více malých dětí kvůli respiračním virózám

© Pixabay Ilustrační foto Bronchiolitidu podle SZÚ nejčastěji způsobuje virus nazývaný RSV. Podle SZÚ sezona těchto virů začíná v říjnu a vrcholí v prosinci až lednu. Je spojena se začátkem ... Read more »

Hasiči v Brně testují v autech systém, který jim nastavuje volno na křižovatkách

© Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz Hasiči, ilustrační fotografie Na stejném základě je postavený i řídicí informační systém dopravního podniku, proto mohou hasičské vozy komunikovat i se všemi vozidly MHD a jejich ... Read more »

Ročenka: Lidé tráví v penzi v průměru 24,5 roku, doba se postupně prodlužuje

Praha – Doba, kterou lidé v Česku stráví ve starobní penzi, se postupně prodlužuje. Loni trvala v průměru 24,5 roku. Je to téměř o dva roky víc než před deseti ... Read more »

Záhadná smrt Tycha de Brahe. Podezřívali z ní dánského krále i Keplera

Snad každý slyšel legendu o tom, jak dvorská etiketa nedovolila slavnému astrologovi Tychovi de Brahe vzdálit se včas na toaletu a praskl mu močový měchýř. Historka je to pěkná, ale ... Read more »

Před 90 lety spadla klec nad mafiánem Alem Caponem

© Wikimedia Commons **https://commons.wikimedia.org** Al Capone Před 90 lety, 24. října 1931, spadla klec nad jedním z nejznámějších amerických gangsterů všech dob, Alphonsem (Al) Caponem. Soud jej za 15 daňových ... Read more »

Trnitá cesta k úspěchu aneb Kariérní tipy od Reese Witherspoon nebo JK Rowling

© GettyImages JK Rowling Myslíte si, že kariérní úspěch je jenom o štěstí? Joanne Rowling, Reese Witherspoon či Emily Blunt vás přesvědčí o tom, že na štěstí se nelze spoléhat. ... Read more »

Mafián Al Capone nebyl monstrum, ale dobrý chlap? Před 90 lety spadla klec. Co se přesně stalo?

© Profimedia **www.profimedia.cz** Alphonse Gabriel (Al) Capone Od roku 1920, kdy se Al Capone (1899-1947) stal nekorunovaným zločineckým králem, se ho soudy a policie pokoušely stíhat za vraždy, loupeže a ... Read more »

Předpověď počasí na čtvrtek: Volno přinese nadprůměrné teploty

© Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images Ilustrační fotografie. Naznačuje to aktuální týdenní předpověď zveřejněná na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní by mělo ve čtvrtek panovat jasné, případně ... Read more »

Důchody v Česku? Lidé tráví v penzi v průměru 24,5 roku

© Pixabay lidé Vyplývá to z údajů z nové statistické důchodové ročenky, kterou zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení. Téma důchodového věku zmiňovaly před volbami ve svých programech i koalice Spolu a ... Read more »

Počasí o státním svátku: Ve čtvrtek může teploměr ukázat až 15 stupňů

© Pixabay Počasí, ilustrační fotografie. Naznačuje to aktuální týdenní předpověď zveřejněná na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní by mělo ve čtvrtek panovat jasné, případně polojasné počasí. Teploty by se ... Read more »

Pastrňák má první gól a Boston slaví. Trefil se i Nosek, Kaše mírnil prohru

Hokejoví útočníci David Pastrňák a Tomáš Nosek nasměrovali Boston svými prvními trefami v nové sezoně NHL k výhře 4:1 v Buffalu. Ondřej Kaše skóroval v soutěži poprvé od února 2020, ... Read more »

Předpověď počasí na státní svátek: Volno bychom si mohli užít naplno!

© Mariusz Stankowski / INCORP images Ilustrační fotografie. Naznačuje to aktuální týdenní předpověď zveřejněná na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní by mělo ve čtvrtek panovat jasné, případně polojasné počasí. ... Read more »

Osudem zkoušená Hana Hegerová: Smrt syna, vězení i rakovina

Kdyby se o někom mělo říct, že byl královnou šansonu, jistě by zvítězila zpěvačka Hana Hegerová. Tato dáma neměla v životě na růžích ustláno, ale její hlas jí alespoň zajistil ... Read more »

Ukrajina nabízí Gazpromu slevu 50 procent za dodatečný tranzit plynu

© Pixabay Plynovod Tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov krátce předtím uvedl, že Kyjev je připraven zvýšit roční tranzit plynu do Evropy o 55 miliard metrů krychlových ze současných 40 ... Read more »

Zájem Čechů o elektrická auta. Jak dopadá srovnání s Evropou?

© OMV IONITY spolupracuje s OMV a otevřela na dálnici D1 další dvě rychlodobíjecí stanice „Ve 3. čtvrtletí roku 2021 bylo v zemích Evropské unie registrováno 409 882 nových osobních ... Read more »

NÁZOR: Důvod ke znepokojení? Vojenský historik popsal novou zbraň KLDR

© NKCNA Test severokorejské rakety O raketě víme jen velmi málo Japonští a jihokorejští představitelé potvrdili, že odpal rakety v úterních ranních hodinách skutečně proběhl, uvádí autor komentáře. Doplňuje, že ... Read more »

Ve druhém tréninku létaly prostředníčky. Nejrychlejší Pérez

© Red Bull Content Pool Sergio Pérez v závodě v Soči Druhý trénink začal zostra, což potvrdili piloti Red Bullu a Mercedesu. Ti sice většinou během prvních minut volných jízd ... Read more »

Zemanův zdravotní stav se podle nemocnice mírně zlepšil

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Miloš Zeman na záběrech z nemocnice “Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic