Slovensko opět zpřísní opatření v některých okresech

© Pixabay Slovensko, ilustrační foto

Slovenské ministerstvo zdravotnictví očekává, že tempo šíření nákazy se v příštích týdnech ještě zrychlí.

Zpřísnění omezení se vztahuje kromě jiného na některé provozy i na konání hromadných akcí, mírnější opatření se týkají plně očkovaných osob proti nemoci covid-19. Poprvé bude čtveřice okresů až ve čtvrtém stupni z pětidílné škály epidemického rizika; mezi nimi je i okres Skalica, který leží u hranic s Českou republikou.

Dříve v tomto týdnu laboratoře na Slovensko odhalily za jeden den 760 nových případů koronavirové infekce, přírůstek tak byl nejvyšší od druhé poloviny dubna. Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský před novináři odhadl, že na konci září pětimilionová země zaznamená denní přírůstky do 3000 infikovaných a že počet pacientů v nemocnicích v souvislosti s koronavirovou nákazou stoupne na 500 až 750 z nynějších 254 hospitalizovaných.

Výrazná většina nově infikovaných i hospitalizovaných je podle ministra mezi lidmi, kteří nejsou vůbec nebo plně očkovaní proti covidu-19. V očkování Slovensko nadále výrazně zaostává za průměrem EU.

Slovenská vláda schválila také úpravu národního protiepidemického systému. Nově bude rozdělení okresů do jednotlivých stupňů epidemického rizika méně zohledňovat infikované děti, protože u nich je podle odborníků nižší riziko hospitalizace.

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se za to, že označil web HlídacíPes za podvodný

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Tomio Okamura Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci kvůli tomu, že se neomluvil Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org ... Read more »

Markéta Konvičkové je už rok maminkou. Sdílela roztomilé snímky

Markéta Konvičkové je už rok maminkou. Sdílela roztomilé snímky Markéta Konvičkové je už rok maminkou. Sdílela roztomilé snímky Markéta Konvičkové je už rok maminkou. Sdílela roztomilé snímky Markéta Konvičkové je ... Read more »

Ústav nezávislé žurnalistiky exekucí vymáhá na Okamurovi nařízenou omluvu

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Tomio Okamura Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu, a pokud to neudělá ani poté, může exekutor ukládat ... Read more »

Jana Kačera pustili z nemocnice domů, brzy ale půjde na náročnou operaci srdce

Když se Janu Kačerovi před pár dny udělalo špatně a sanitka ho musela odvézt do nemocnice, pořádně tak vylekal nejen svoji rodinu, ale také všechny fanoušky. Teď už je herec ... Read more »

Chodby a předsíně jsou stejně důležité jako ostatní místnosti: Proto je náležitě osvětlete, víme jak

© Poskytovatel: HomeInCube.cz Zdroj: Aulix lighting První, co vidíte při vstupu do domu či bytu, jsou chodba s předsíní. A jak víte, první dojem je důležitý – i proto je třeba ... Read more »

Jeho radu si vzal k srdci: Za hvězdnou kariéru Karla Černocha může Werich

Oblíbený český zpěvák se narodil ve válečných letech, proto nebylo jeho útlé dětství nijak veselé. Když Karel povyrostl, toužil se stát malířem. Jenže k devátým narozeninám dostal kytaru a do ... Read more »

NSS zamítl návrh na zrušení části opatření ohledně neuznávání protilátek

© Adam Mráček / INCORP images Budova Nejvyššího správního soudu v Brně Návrh směřoval proti opatření z 26. srpna, a to v pasáži stanovující podmínky pro vstup do některých vnitřních ... Read more »

Průměrná sazba hypoték v září stoupla posedmé v řadě

© Jana Maxová, EuroZprávy.cz Ilustrační foto “S tím, jak se pomalu zvedají úrokové sazby, tak se stejným tempem snižují počty a objemy poskytnutých úvěrů. Stále ale tato snižující se čísla ... Read more »

Neuznávání protilátek není nezákonné, rozhodl NSS

© Adam Mráček / INCORP images Nejvyšší správní soud Podle NSS ale nyní na rozdíl od dřív projednávaných věcí není pochybnost, na základě čeho ministerstvo favorizuje očkované proti covidu před ... Read more »

Hypoteční sazby v září posedmé v řadě stouply

© Mariusz Stankowski / INCORP images Byty “S tím, jak se pomalu zvedají úrokové sazby, tak se stejným tempem snižují počty a objemy poskytnutých úvěrů. Stále ale tato snižující se ... Read more »

Placení pomocí rozpoznání obličeje: Face Pay spuštěno v moskevském metru

© CHIP.cz Cestující v moskevském metru mohou nově za jízdenky platit také prostřednictvím kamer s funkcí rozpoznání obličeje. Už první den po spuštění novinku vyzkoušelo více než 25.000 cestujících. V ... Read more »

Red Bull od roku 2026 nebude moci využívat duševního vlastnictví Hondy v oblasti motorů

© Red Bull Racing Red Bull v novém zbarvení pro GP Turecka 2021 Rakouská stáj miliardáře Dietricha Mateschitze čelila po překvapivém rozhodnutí Hondy opustit svět F1 neblahé situaci – kde ... Read more »

Iveta Bartošová ožívá! Anna Fialová je v roli zpěvačky k nerozeznání

Její život fascinoval všechny, její náhlá smrt dodnes nedá mnohým spát. Zpěvačka Iveta Bartošová je právem označována za princeznu české pop music, která si získala srdce mnohých. Pod taktovkou televize ... Read more »

Přes 3200 nakažených. Situace v Česku se výrazně zhoršuje

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Češi se nechávají testovat na covid-19 Epidemie covidu-19 v Česku se podle úterního vyjádření Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) začala vyvíjet podle rizikového ... Read more »

V úterý přibylo 3246 nakažených. Nárůst počtu případů covidu v ČR se oproti minulému týdnu zdvojnásobil

© Pixabay Ilustrační fotografie Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Také lidí s covidem-19 v nemocnicích přibývá, od předchozího úterka jejich počet stoupl o dvě pětiny na 620. Stovka lidí ... Read more »

Intel přebral AMD zkušeného architekta grafických čipů. Zná konkurenci a určí směr vývoje

Intel to s útokem na samostatné grafické karty myslí vážně. Nasvědčuje tomu i chystaná produktová řada přizpůsobená pro hi-end jak herních desktopových… © Poskytovatel: Zive.cz Intel to s útokem na samostatné ... Read more »

Přes 3200 nových případů covidu. Počty nakažených, hospitalizovaných a mrtvých enormně narůstají

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 Epidemie covidu-19 v Česku se podle úterního vyjádření Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) začala vyvíjet podle rizikového scénáře. Na začátku listopadu bude ... Read more »

Byt v Bratislavě zrekonstruovali tak, aby se dal přizpůsobit potřebám rozrůstající se rodiny

© Nora & Jakub Čaprnka, nora-jakub.sk Byt v Bratislavě zrekonstruovali tak, aby se dal přizpůsobit potřebám rozrůstající se rodiny V téměř stoleté vile potřeboval mladý manželský pár zrekonstruovat interiér tak, ... Read more »

Pražský magistrát se 28. října otevře návštěvníkům

V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci navštívit kromě Nové radnice na Mariánském náměstí i Rezidenci primátora či Škodovy salonky v Jungmannově ... Read more »

Vědci se z více než 99,9 procent shodují, že člověk má vliv na změnu klimatu

© Pixabay Ilustrační foto Předchozí obdobný výzkum z roku 2013 uváděl, že na změnách klimatu způsobených člověkem panuje mezi odbornou veřejností 97procentní shoda. Tento výzkum byl vypracován na základě studií ... Read more »

Česko má přes 3200 nově nakažených. Prudce stoupá počet hospitalizovaných i mrtvých

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Také lidí s covidem-19 v nemocnicích přibývá, od předchozího úterka ... Read more »

Přes 99,9 procenta vědců se shoduje, že člověk ovlivňuje klima, uvádí studie

© Pixabay Vědci Předchozí obdobný výzkum z roku 2013 uváděl, že na změnách klimatu způsobených člověkem panuje mezi odbornou veřejností 97procentní shoda. Tento výzkum byl vypracován na základě studií z ... Read more »

Německo hlásí přes 17.000 nově nakažených za den

© Pixabay Německo, ilustrační foto Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 ... Read more »

Facebook podle médií plánuje změnit své jméno

© Pixabay Facebook Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg se chystá o změně jména mluvit na výroční konferenci 28. října, nový název by ale mohl být představen dříve. Zpráva přichází v ... Read more »

V Německu za poslední den přibylo přes 17.000 nových případů nákazy

© Pixabay Německo, ilustrační foto Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 ... Read more »

Německo hlásí přes 17.000 nakažených koronavirem za den, incidence stoupá

© Pixabay Německo, ilustrační foto Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 ... Read more »

Třetí dávka očkování: Kolik lidí už ji dostalo a jaká jsou pravidla?

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Očkování proti koronaviru, ilustrační fotografie. V Česku už je nějaký čas možné podstoupit aplikací třetí dávky očkování proti koronaviru, a to za určitých pravidel, ... Read more »

Facebook se příští týden zřejmě přejmenuje

© unsplash.com Facebook, autor: Kon Karampelas Americká společnost Facebook plánuje příští týden představit své nové jméno. Uvedl to sever The Verge s odvoláním na informovaný zdroj. Facebook v reakci na ... Read more »

Státní zástupce požádá o vydání Babiše až nově zvolenou Sněmovnu

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Andrej Babiš Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ... Read more »

V centru Damašku exploze zničila armádní autobus, 13 mrtvých

Damašek – V centru Damašku dnes ráno exploze zcela zničila autobus syrské armády. Zemřelo 13 lidí a další tři osoby utrpěly zranění, informovala agentura Reuters s odvoláním na syrská státní ... Read more »

Vakcíny Pfizer, Moderna i AstraZeneca mají více než 90% účinnost proti těžkému průběhu covidu-19

© Poskytovatel: Zive.cz Francouzské vědecké sdružení EPI-PHARE publikovalo výsledky rozsáhlé studie, jejímž cílem bylo vyhodnotit účinnost očkování proti závažnému průběhu onemocnění covid-19. Zjištění potvrzují, že u osob starších 50 let ... Read more »

Žalobce požádá o vydání Babiše v kauze Čapí hnízdo až novou Sněmovnu

Praha – Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ustavující schůzi nové Sněmovny. ČTK to ... Read more »

Hana Hegerová by oslavila 90. narozeniny! Jaký byl život první dámy českého šansonu?

© ČTK/Tomáš Železný Hana Hegerová Zpěvačka Hana Hegerová sice už devadesát svíček na narozeninovém dortu nesfoukne, avšak její hity můžeme s jistotou označit za nesmrtelné! Levandulová, Potměšilý host, Čerešně nebo ... Read more »

Honosná vila Like House 2 odtajněna: Hanychová si užije vířivku i několik ložnic

Do vily Like House se v pondělí nestěhovali soutěžící a diváci už od příštího týdne budou moct pozorovat nové účastníky bojující o hlavní výhru. Jak ale vila druhé série vypadá? ... Read more »

Tomio Okamura je v exekuci. Kvůli lžím o novinářích z HlídacíPes.org

© Poskytovatel: Hlidacipes.org Dosluhující místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura čelí exekuci. Dosud se totiž neomluvil Ústavu nezávislé žurnalistiky za slova o „podvodném webu“ HlídacíPes.org, přestože mu omluvu ... Read more »

Počasí bude v listopadu chladnější než obvykle, obávají se meteorologové

© Pixabay Ilustrační foto Do konce října bude v Česku teplejší počasí než v předchozích dnech, poté se začne zvolna ochlazovat. Celkově by nadcházející čtyři týdny měly být teplotně průměrné. ... Read more »

Počasí bude větrné, varují meteorologové. Hrozí silná vichřice

© Pixabay Větrný rukáv Ve Zlínském kraji, v jižní polovině Olomouckého kraje a na východě Jihomoravského kraje by takto silný vítr být neměl. Vyplynulo to z informací, které ČTK poskytl ... Read more »

Státní zastupitelství dnes zveřejní další postup v kauze Čapí hnízdo

Praha – Pražské městské státní zastupitelství by dnes mělo informovat o dalším postupu v kauze Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO). Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch ... Read more »

Pár důvodů, proč byste možná neměli mít vztah

© Poskytovatel: Elle single Vaše místní knihkupectví má určitě vlastní malou sekci plnou červených, růžových a bílých obálek, které nabízejí rady, jak zajistit, aby vztah fungoval. Ale pokud přehlédnete tyto ... Read more »

Leoš Mareš ukázal těhotnou manželku: Monice se už bříško pěkně zakulacuje!

Moderátor a porotce soutěže SuperStar Leoš Mareš před několika málo dny oznámil radostnou novinku. V březnu příštího roku se totiž stane již trojnásobným otcem. Jeho manželka Monika je tak podle ... Read more »