Slávu vyměnila za živoření v USA. Haščáková před smrtí s manželem žádala veřejnost o peníze

slávu vyměnila za živoření v usa. haščáková před smrtí s manželem žádala veřejnost o peníze

Barbara Haščáková

Zpěvačka Barbara Haščáková, která v listopadu ve 43 letech zemřela, po stěhování se z rodného Slovenska do Spojených států trpěla velkými finančními problémy. Informoval o tom web Plus 7 Dní. S manželem Stevenem Soukupem dokonce prosila veřejnost o peníze na pohřeb dědy.

V roce 2000 Haščáková, která proslula zejména v hudebním duu MC Erik & Barbara a na Slovensku i v Česku byla hudební hvězdou, odcestovala do Spojených států. Chtěla utéct ze světel reflektorů a zdokonalit se v angličtině. Jako důvod uváděla faleš i podrazy v showbyznysu, ale i ztrátu soukromí, napsal portál Nový Čas. „Zákony tvrdého showbyznysu jsem prokoukla už jako devatenáctileté děvče. Na vlastní kůži jsem pocítila, jak kruté a neupřímné vztahy v něm vládnou. Nad vším kraluje závist,“ citoval slova zpěvačky server Plus 7 Dní.

ČTĚTE TAKÉ: Bratr Haščákové prolomil mlčení. Zpěvaččinu poslední vůli rodina zřejmě nevyplní

V Americe se rodačka z Košic zamilovala do syna slovenských emigrantů Stevena Soukupa, za kterého se v dubnu 2000 provdala. Manželé však měli vážné finanční problémy, což způsobovalo i trhliny ve vztahu. Několikrát se měl pár hádat během rozhovoru s deníkem Plus 7 Dní.

Hudebnice, která zemřela v pouhých 43 letech po náhlé cévní mozkové příhodě minulý měsíc, dokonce musela prodat svůj byt v centru Bratislavy. Peníze manželům ale dlouho nevydržely. Podle Nového Času bydleli ve skromné chatrči v Sarasotě na Floridě. „V Americe je těžký život. Já jsem jí hned na začátku, když sem přišla, říkal, aby se otočila a vrátila se na Slovensko, kde měla skvěle rozběhnutou kariéru a výdělky,“ vyjádřil se podle webu v minulosti Steven.

Když Soukupovi před třemi lety zemřel pětadevadesátiletý děda John Galdun, neměli peníze na poslední rozloučení. Finance tak sháněli prostřednictvím veřejné sbírky. „Chceme splnit jeho poslední přání. Bohužel ale nejsme schopní pokrýt náklady na pohřeb. Spoléháme se na pomoc milosrdných dárců a žádáme vás o jakýkoliv dar,“ prosil tehdy Soukup.

Chtěla soukromí

Muzikantka známá pro hity Sen či Keď príde láska vyměnila zářnou kariéru, slávu a zřejmě i dobré finanční podmínky za klid a soukromí. Sice žila v chudobě, uměla se ale radovat z maličkostí.

„Nejradši chodím hluboko do džungle nebo pouště, kde není signál. Jenom já a divoká zvířata. Příroda mi dává velkou energii. Ráda medituji i při skladbách Michaela Jacksona,“ řekla v minulosti v jednom z rozhovorů.

Zároveň si v Americe užívala, že může vyjít ven a nemusí brát ohledy na to, jak vypadá. „Potřebovala jsem konečně změnu a na Floridě jsem našla soukromí. Vychutnávala jsem si zdánlivě banální okamžiky. Mohla jsem jít nakupovat v teplákách a nikdo si mě nevšímal,“ prozradila kdysi ke svému odchodu do USA.

Barbara Haščáková se odpoutala od veškerých příjmů, které mohla mít v Česku a na Slovensku koncertováním. Nebylo jisté, čím se v Americe živila. Podle sociálních sítích si ale přivydělávala vyučováním společenských tanců, vystupováním na náboženských událostech, zpíváním v klubech, moderováním akcí, zřídka hrála jako komparz ve filmech a dělala i modeling.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World