Serveti saymakla bitmiyor... Seçil Erzan'ın çantacısı emlak kralı çıktı

Seçil Erzan’ın çantacısı olan ve bir işte çalışmayan Ali Yörük’ün malvarlığı ortaya çıktı. Ali Yörük’le eşinin üzerine kayıtlı 5 ev, 13 arsa, 7 tarla ve bir de depolu işyeri olduğu öğrenildi.

İstanbul’da özel bir bankanın şube müdiresiyken ‘gizli fon’ yöntemiyle yüksek kâr vaat ederek futbol dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra köylülerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişiyi dolandıran ‘Seçil Erzan’ soruşturmasında yeni bilgilere ulaşıldı.

serveti saymakla bitmiyor... seçil erzan'ın çantacısı emlak kralı çıktı
Erzan’ın çantacısı olan ve milyonlarca doları taşıdığı anlara ait kamera kayıtları ortaya çıkan Ali Yörük ve eşi Aslı Yörük’ün malvarlığı dudak uçuklattı. Maliye Bakanlığı sorgulamasına göre Ali Yörük’ün Tekirdağ Çorlu’da biri dubleks 3 ev, bir depolu işyeri, Ergene’de 2 tarla, Hayrabolu’da da 8 arsasının olduğu öğrenildi.
serveti saymakla bitmiyor... seçil erzan'ın çantacısı emlak kralı çıktı
Mahkemeye ulaşan evraklarda ise Ali Yörük’ün yöneticisi veya ortaklığı bulunan bir şirket olmadığı görüldü. Ali Yörük’ün eşi Aslı Yörük adına da kayıtlı çok sayıda gayrimenkul çıktı. Aslı Yörük adına kayıtlı olan gayrimenkul listesi şöyle: ‘Tekirdağ Çorlu’da 2 ev, Kapaklı’da arsa, Ergene’de arsa ve tarla, Hayrabolu’da 3 arsa ve 4 tarla.’
serveti saymakla bitmiyor... seçil erzan'ın çantacısı emlak kralı çıktı

Ali Yörük’ün Bulgaristan’a 4 yılda 86 kez; Atilla Yörük’ün de 43 defa giriş-çıkış yaptığı tespit edilmişti. Yanlarında Adem Aksaka’nın da olduğu görülmüştü.

KARDEŞİ ARABAYA YATIRIM YAPMIŞ

Ali Yörük’le birlikte defalarca kez Bulgaristan’a giriş-çıkış yapan kardeşi Atilla Yörük’ün bu yıl içinde 2 otomobil aldığı saptandı. Ali Yörük’ün ayrıca Keşan’da iki katlı dubleks dairesi ve arsası, Hayrabolu’da da bir adet arsası var. Yörük kardeşlerle birlikte Bulgaristan’a defalarca kez giden şüphelilerden Adem Aksaka’nın da 2023 model iki araç satın aldığı dikkatlerden kaçmadı.

serveti saymakla bitmiyor... seçil erzan'ın çantacısı emlak kralı çıktı

5 MİLYON TL’LİK SENETLE İCRA TAKİBİ

Soruşturma dosyasının en ilginç olaylarından biri de Ali Yörük’ün Seçil Erzan’a icra takibi göndermesi oldu. 5 milyon TL’lik icra senedinin gönderilme tarihinin Erzan’ın tutuklandığı tarihten üç gün sonra olduğu öğrenildi.

serveti saymakla bitmiyor... seçil erzan'ın çantacısı emlak kralı çıktı

‘ACELE DEYİP İMZA ATTIRDI’

Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan’ın Erzan’ın başında olduğu banka şubesinden çektiği yüklü miktardaki dövizi Ali Yörek’e verdiği anlara ait görüntüden gözüken operasyon müdürü Asiye Öztürk, o günü anlattı. Seçil Erzan’ın olay günü aceleci bir tavırla geldiğini söyleyen Öztürk, şöyle devam etti: ‘Bugüne kadar içeriğini bilmediğim 4-5 belge imzaladım. Çünkü Seçil müdür ‘Asiye şunları imzala, acil müşteriye vereceğim’ demişti. O esnada zaten Seçil müdürün masası çok karışıktı ve bilgisayar ekranında görüntüler mevcuttu. Ben de işin acil ve önemli olduğunu düşünerek bilmediğim belgeleri imzaladım.’

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World