Seçil Erzan’ın avukatından ilk açıklama: O paralar birilerinin kasasında

Seçil Erzan’ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan, ilk kez Hürriyet’e konuştu: “Para Seçil Erzan’da değil. Seçil’in 5 kuruşu yok. Paralar, ismi geçen kişilerin eşlerinin kollarında, faiz hesaplarında, evlerinde, arabalarında, kasalarında, çocuklarının üniversite tahsillerinde. Para alanlar konuşsun biraz.”

Futbolcular ve işinsanlarının da arasında olduğu onlarca kişiyi dolandıran Seçil Erzan’ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan’la görüştük. Böylece ilk kez Seçil Erzan tarafından iddialara yanıt aldık.

SEÇİL’İN 5 KURUŞU YOK

Seçil Erzan 8 Aralık 2022’de annesi için Tekirdağ Çorlu’da bir daire satın almış, 21 gün sonra da satmıştı. Avukat Karaaslan bu daireye tefecilerin el koyduğunu iddia ederek, şunları söyledi: “Seçil paraları ödemek istese 5 kuruşu yok. Tutuklandıktan 3 gün sonra tefeciler el koydu annesinin evine, kadını sokağa attılar. Annesi iki kez beyin ameliyatı geçirdi. Altı bezleniyor. Köydeki teyzesi bakıyor kendisine.

BİR İŞ ÇEVİRMİŞ OLMAMIŞ

İnşallah mağdurlar paralarını alır. Banka öder bir şekilde, ödemeyi düşünür. Seçil de alabileceği en az cezayı alır. Şu an çok kötü. Ne özel hayatı kaldı ne bir şeyi… Paraları almadım demiyor ki; daha ne yapacaksınız kıza, zaten cezaevinde. Para alanlar da biraz konuşsun, ‘Biz de faiz aldık, bu kadar para aldık’ desin. 12 senedir bunu yapıyorsa, hiç para kazandırmıyor olsa siz bu kızı yaşatır mısınız? Bir şeyi çevirmiş, olmamış. Kötü niyetliler kullanmış kızı. Art niyetliler de cezalarını bulsun. Seçil daha ne yapsın, ölsün mü?

HİÇ Mİ KAZANDIRMADI

Para Seçil Erzan’da değil. Hiç mi kimseye para kazandırmadı? Bu para bir yerlerde gömülü değil, bu ismi geçen kişilerin faizinde, evlerinde, arabalarında, kasalarında, çocuklarının üniversite tahsillerinde. Seçil’in bir ifadesi var: ‘Para, herkesin karısının taktığı saatlerde’ diyor. Bu para Seçil’de değil. MASAK raporunda adı geçen ve olağandışı zenginleşen kişiler tespit edilebilir. Böylece paranın nerede olduğu ortaya çıkar.

BU İŞE NASIL GİRMİŞ

Seçil 2021’de spekülatif bir yatırım fonundan kâğıt alıyor ve para tamamen yok oluyor. Parası batan kişi hem müşterisi hem yakınıymış. O da ticari hayatta başarılı bir işinsanıymış. Onun gözünde ‘Bu kâğıdı beceremedi’ der diye yapmış. 2021’in sonunda dolar bir anda çok yükseliyor. Seçil’in de o dönemde bir – iki milyon dolarlık falan açığı var. O günlerde Seçil o parayı kurtarmak namına insanlardan para alıyor. Tefeciden para alıyor. Onun parasını ödemek için sisteme Semih Kaya giriyor. Derken aradaki rakam böyle böyle büyüyor. Yani Seçil’in kontrolünden çıkıyor.”

seçil erzan’ın avukatından ilk açıklama: o paralar birilerinin kasasında

Seçil Erzan’ın avukatından ilk açıklama: O paralar birilerinin kasasında

ÇAĞLAR’A 100 BİN DOLAR TEKLİFİ

Erzan’a 3 milyon dolarını kaptıran Galatasaray’ın eski yöneticilerinden İsmail İbrahim Çağlar, Karaaslan’ın kendisine, “Seçil Hanım size 100 bin dolar verebilir” dediğini iddia etmişti. Konuşmayı doğrulayan Karaaslan, “Seçil Hanım’ın böyle bir teklifi oldu. Aradım kendisini. Çünkü İsviçre’den gelen bir para olduğu için, kara paranın aklanmasıyla alakalı bazı prosedürleri yerine getirmişler. Bir de kara paranın aklanmasıyla ilgili bir soruşturma geçirmek istemedi” dedi.

ENİŞTEDEN İMAR BANKASI ÖRNEĞİ

Seçil Erzan’ın telefonunda ele geçirilen yazışmalarda, son günlerde tüm yakınlarına battığını söylediği ortaya çıktı. Seçil Erzan’ın telefonunda “Enişte” olarak kayıtlı olan teyzesinin eşi Mustafa Yılmaz, yaptıkları bir yazışmada Erzan’a 2003’de el konulan İmar Bankası’nı örnek gösterdi. İşte o konuşmalar:

KRİZLER GELİR GEÇER

Mustafa Yılmaz: Seçil, birçok konuda bilgim oldu. Saat kaçta bankaya geleyim?

Seçil Erzan: Enişte yarın görüşebilir miyiz?

Mustafa Yılmaz: Peki olur. Seçil, canım kızım bütün krizler geliiiiir geçer. Güzeeel bir uyku çek! Sağlıklı karar almak için uyku borcun olmasın.

Mustafa Yılmaz: Seço günaydın 1990’lı yıllarda İmar Bankası olayı oldu. Mudiler vakti dolmadan paralarını geri istediler ve İmar Bankası bu işten çok kârlı çıktı. İnternetten İmar Bankası olayı yazıp bir okumakta yarar var. Ben de bakacağım. Üzülmek kendini harap etmek hiçbir işe yaramaz. Sakin sakin bir plan yap. ANA KRİTİK NOKTAYI BUL. Bu plan için bir ACİL FON OLUŞTUR. Borcu azaltma ile ilgili sadece faizlerin yüzde 50’sini öde. MUTLAKA DIŞ YARDIM AL. Durum ne olursa olsun MORALİNİ SAKIN BOZMA!

BİR MUCİZE OLACAK İNAN

Mustafa Yılmaz: Seçil günaydın. Nasılsın? İyi misin? Bir mucize olacak ve çözüm gerçekleşecek. İnanıyorum

Seçil Erzan: İyiyim eniştecim, sizi çok seviyorum.

NE OLMUŞTU

MACİT BENİ OTOMOBİLLENDİR

1984’de Uzan Grubu’nun kurucusu Kemal Uzan tarafından satın alınan İmar Bankası, 1984’ten 1998’e kadar çok yüksek faiz ve döviz mevduatı vaat etti. Yaptığı reklamlar da bankanın popülerliğini artırdı. Özellikle “Macit beni otomobillendir” reklamı yıllarca unutulmadı. Yeniden düzenlenen Bankacılık Kanunu gereğince istenen tedbirlerin kısmen ya da tamamen alınmadığı ve yükümlülüklerin vadesinde yerine getirilmediği gerekçesiyle İmar Bankası, 3 Temmuz 2003’te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredildi. Bankanın resmen TMSF’ye devredilmesi ve kapatılacağı bilgisi ile pek çok kişi bankaya akın etti. Ancak uzun yıllar paralarını alamayan vatandaşlar “İmarzede” olarak adlandırıldı ve davaları yıllarca sürdü.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World