Rakamlarla TikTok

rakamlarla tiktok

Rakamlarla TikTok

İlk dokuz ayda yaklaşık 16 milyon içerik yayından kaldırıldı.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, ülkede yaklaşık 30 milyon kullanıcısı bulunan TikTok’u dinledi. İçerik ihlallerinin yüzde 98’ine kullanıcılar şikâyet etmeden müdahale ettiklerini belirten TikTok’un Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Bölgesi Kamu Politikaları’ndan Sorumlu Yöneticisi Emir Gelen, “Toplumsal hassasiyetleri de göz önünde bulundurmaya azami özen gösteriyoruz. 2023 yılının ilk dokuz ayında yaklaşık 16 milyon içerik Türkiye’de yayından kaldırıldı” dedi. Gelen, komisyona yaptığı sunumda ve milletvekillerinin sorularına verdiği yanıtta özetle şunları kaydetti:

“- İhlal edilen yani ihlal oluşturan içeriklerin yüzde 98’ine daha kullanıcılar şikâyet etmeden müdahale ediliyor.

– Yapay zeka ve insan moderasyonundan bahsediyoruz. Yüzde 81’ine ise daha yayınlanmadan aksiyon alınıyor.

– 2023 yılının ilk dokuz ayında yaklaşık 16 milyon içerik Türkiye’de yayından kaldırıldı. Topluluk kurallarını ihlal eden içerikler.”

NELERE MÜDAHALE EDİLİYOR

–  Şiddet içeren davranışlar, gençlerin istismarı, çıplaklık ve vücut teşhiri, müstehcen içerik ‘sarsıcı ve aşırı rahatsız edici’ dediğimiz özellikle bu çok şiddet ya da çok vahşi içerikler, hayvanların istismarı, nefret söylemi ve nefret davranışları, taciz ve zorbalık topluluk kurallarımızı oluşturan alt katman.

–  Resmî makamlardan gelen içerik kaldırma taleplerine uyum oranımız yüzde 97.7.

449 MİLYON VERGİ ÖDEDİK

– 2021’de, 93 milyon TL’lik bir dijital hizmet vergisi vermiştik. Bu sene, 1 Ocak – 31 Ekim 2023 arasında ilk on aylık sürede 449 milyon TL hizmet vergisi verdik.

ATATÜRK’E HAKARETE İZİN YOK

– Canlı yayın mevzusuyla ilgili olarak, Türkiye’deki politika ve kural setimizi bu en son yaşanan hadiseler sonrasında yeniden gözden geçirme ve yine toplumun hassasiyetleriyle uyuşacak şekilde gözden geçirme süreci başlattık.

– Topluluk kurallarına ilişkin teşhircilik, cinsel istismar, Atatürk’e hakaret gibi her türlü konuya biz zaten uyum sağlıyoruz.

 

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World