Putinova pomsta ho dostihla: Ruského pilota, který zběhl, rozstříleli ve Španělsku

putinova pomsta ho dostihla: ruského pilota, který zběhl, rozstříleli ve španělsku

Putinova pomsta ho dostihla: Ruského pilota, který zběhl, rozstříleli ve Španělsku

Putinův hněv dohnal Maxima Kuzminova, který loni s vrtulníkem Mi-8 přeletěl na Ukrajinu. K riskantnímu kroku ho tehdy přiměla ukrajinská rozvědka. Kuzminova, který nesouhlasil s válkou, nyní našli mrtvého ve španělském městě Villajoyosa. Podle ruských médií měl být zabit pěti ranami. Tamní úřady pro BBC uvedly, že oběť mohla žít v zemi pod falešnou identitou.

Ruského pilota Maxima Kuzminova, který loni ve vrtulníku Mi-8 přeletěl do neokupované části Ukrajiny, našli ve Španělsku mrtvého, napsala dnes podle ČTK agentura Unian. Podle ní a dalších médií potvrdila letcovo úmrtí ukrajinská vojenská rozvědka HUR.

Ukrajinská média s odvoláním na zdroje tajné služby loni v srpnu uvedla, že vojenská rozvědka přiměla Kuzminova přeletět na Ukrajinu i s nejnovější verzí vojenského transportního vrtulníku Mi-8AMTŠ. Stalo se tak při speciální operaci, která údajně trvala déle než půl roku.

Nejasnosti kolem Navalného těla: Víme, jak to je, tvrdí manželka mrtvého Putinova kritika

Pilot ve výpovědi zveřejněné HUR prohlásil, že jeho motivem byl nesouhlas s ruskou invazí na Ukrajinu. Výměnou za zběhnutí mu podle něj byly nabídnuty bezpečnostní záruky, včetně nových dokladů. HUR tehdy také oznámila, že pilot za svůj čin dostane půl milionu dolarů (11,3 milionu Kč).

Místo Ukrajiny si zvolil Španělsko, navíc kontaktoval bývalou přítelkyni

“Mohu potvrdit skutečnost, že zemřel,” informoval podle Unian mluvčí ukrajinské vojenské rozvědky Andrij Jusov. Bližší podrobnosti k okolnostem úmrtí však nesdělil. “Místo toho, aby byl tady, rozhodl se odjet do Španělska. Podle toho, co víme, k sobě pozval bývalou přítelkyni a našli ho zastřeleného,” řekl listu Ukrajinska pravda nejmenovaný zdroj z prostředí ukrajinských tajných služeb.

V říjnu loňského roku byla v Rusku o Kuzminovovi odvysílána reportáž. Podle ní ruské úřady nařídily jeho likvidaci, připomněla Unian. Podle ČTK bylo Kuzminovovo tělo nalezeno ve městě Villajoyosa poblíž španělského přímořského letoviska Alicante. Místní úřady zatím nepotvrdily totožnost mrtvého. Kuzminov měl být podle ruských zdrojů zastřelen nejméně pěti ranami.

Španělské úřady řekly BBC, že oběť mohla žít v zemi pod falešnou identitou. Tělo Kuzminova mělo být nalezeno poblíž nemovitosti spolu s dokumentací odpovídající jeho národnosti, ale s jiným jménem. Nedaleko místa činu bylo nalezeno ohořelé auto, které útočníci zřejmě používali.

Související články

  News Related

  OTHER NEWS

  EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

  Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

  Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

  Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

  Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

  Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

  První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

  Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

  Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

  Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

  Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

  Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

  Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

  Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
  Top List in the World