Programování elektroniky: Ovládáme lacinou klimatizaci z příkazové řádky

Dnes z počítače ovládneme lacinou mobilní klimatizaci | Je totiž vybavená Wi-Fi a napojením do systému Tuya | Budeme i zapínat a vypínat v Pythonu

amazon, android, programování elektroniky: ovládáme lacinou klimatizaci z příkazové řádky
© Poskytovatel: Zive.cz

Zatímco jedním z největších spotřebitelských témat v Evropské unii a USA je v posledních letech právo na opravu, my, domácí kutilové, bastlíři a makeři všeho druhu, toužíme možná ještě více po právu na aplikační rozhraní – API.

Prozkoumejte další články ze seriálu Pojďme programovat elektroniku

Kdybychom o světě rozhodovali my, každá chytrá krabička bude povinně nabízet vedle napojení do všemožných systémů chytré domácnosti ještě základní rozhraní pro vývojáře, kteří si chtějí osvětlení, vysavač, lednici a sporák ovládnout po svém.

Nutno podotknout, že i v roce 2022 je to spíše ojedinělý jev a svět komerčního IoT zůstává poměrně uzavřený. Častým argumentem výrobců je bezpečnost, protože API, které nebudou mít plně pod kontrolou, považují jen za další vektor potenciálního kybernetického útoku. Fakt, že si jejich výrobek zakoupila zpravidla dospělá osoba a s vlastní osobní zodpovědností za své činy, je už bohužel tak nezajímá.

Podívejte se na video, jak zapneme klimatizaci z příkazové řádky:

Čínská Tuya dobývá hlavně lacinou elektroniku

Ironií osudu tak svět chytré domácí elektroniky otevírá hlavně kontroverzní Čína a IoT platformy tamních výrobců. Jednou z nich je Tuya, jejíž ekosystém dnes čítá více než 8 400 výrobců. Na seznamu figurují tisíce neznámých asijských značek, stejně tak ale i francouzský Schneider Electric nebo třeba Philips.

Tuya už také prosákla do světa laciných a v Evropě tradičně rozšířených značek jako třeba Sencor a stejně tak tvoří jádro levné chytré domácí elektroniky z Lidlu.

Kompatibilitu s evropskou legislativou, co se ochrany dat týče, zajišťuje hned několik serverů na území Evropské unie. Pokud je zvolíte, nemusíte se alespoň podle výrobce obávat, že vaše informace potečou skrze ústředí Komunistické strany Číny.

Cloudový management chytrých krabiček

Nás kutily nicméně spíše než jednotná mobilní aplikace Tuya Smart pro Android a iOS, pomocí které můžete kompletně ovládat celou chytrou domácnost, zajímá vývojářský portál iot.tuya.com.

Ten totiž neslouží jen pro výrobce, kteří by rádi Tuyu implementovali do své elektroniky, ale účet si zde může vytvořit naprosto každý. Třeba právě kutil, který pak se svým cloudovým projektem spáruje skrze mobilní apku koncová zařízení, získá jejich přístupové klíče a může je ovládat svépomocí.

Slouží k tomu standardní příkazy ve formátu JSON, kterými lze popsat prakticky cokoliv od chytré varné konvice po robotický vysavač, automatické rolety a klimatizaci.

Loni na podzim pak Tuya představila i kompletní SDK pro vývoj v Pythonu, který vlastní integraci elektroniky ještě více zjednoduší a nabízí servis, který bychom u západní konkurence zpravidla hledali jen velmi marně.

Maličká knihovna TinyTuya pro Python

A právě v Pythonu si Tuyu ukážeme i v dnešním článku, namísto oficiálního a košatého SDK nicméně použijeme komunitní knihovnu TinyTuya, která to už podle svého názvu ještě více zjednodušuje. K dispozici je na GitHubu, kde najdete i hromadu příkladů, stejně tak ji ale můžete získat skrze instalátor balíčků pro Python pip.

TinyTuya umožnuje ovládání zařízení v ekosystému Tuya buď skrze cloudové API – tedy přes internet z jakéhokoliv místa na světě –, stejně tak ale nabízí přístup skrze místní síť a UDP. To se hodí pro případy, kdy nebude k dispozici internetové připojení, ale jen LAN.

Kuřáci mě donutili k nákupu klimatizace

Bydlím v pátém patře, všechna okna mám orientovaná směrem na západ a v domě se ke všemu před lety uhnízdilo několik kuřáků, kteří v parném létu obtěžují ostatní obyvatele prakticky nepřetržitým vypouštěním dýmu. Pokud si u nás budete chtít po západu slunce vyvětrat, riskujete zamoření celého bytu nikotinovým kouřem.

Aby toho nebylo málo, dispozice domu není zrovna nejvhodnější pro instalaci klasické dvoudílné klimatizační jednotky, která by problém s chlazením alespoň trošku řešila, a tak jsem loni zašel do nejbližšího hobby marketu a přitáhl domů lacinou 1kW mobilní klimatizaci s chobotem, pro který jsem v panelu vysekal větrací šachtu.

Kdejaké laciné zařízení má Wi-Fi

Lepší kousky s kvalitním odvodem horkého vzduchu sice dokážou malý byt zchladit podobně jako menší nástěnná klima, nicméně za cenu vysokého hluku a tvorby podtlaku v místnosti.

Je to prostě kompromis. Na stranu druhou, zhruba od 5 000,- už velmi často nechybí Wi-Fi, mobilní aplikace a napojení do chytrých ekosystémů od Amazonu, Googlu a Applu. U klasických nástěnných klimatizací je to naopak i nadále spíše výjimka.

Toto ale není recenze mobilních klimatizací, rovnou tedy přejdu k tomu podstatnému. Mozkem klimatizace je mezi kutily oblíbený Wi-Fi čip od Espressifu, čili kdybych jednotku demontoval, mohu na mikrokontroler nahrát vlastní firmware třeba z Arduina, anebo některý z těch komunitních. Třeba ESPhome.

V mém případě to ale není třeba, Sencor totiž použil firmware od Tuyi, a tak se s klimatizací spojím přímo pomocí jejího oficiálního API pro vývojáře.

Svůj projekt spáruji se zařízením pomocí QR

Nainstaloval jsem tedy na mobil apku Tuya Smart a spároval v ní klimatizaci. Poté jsem si vytvořil účet na vývojářském portálu Tuya a založil nový projekt v sekci Cloud. Každý takový projekt má své Access ID/Client ID, což je jedinečný identifikátor, a Access Secret/Client Secret, což je zase přístupový klíč.

Obě hodnoty budu později potřebovat při přístupu k zařízení. Nejprve ale musím nějaké propojit se svým projektem, což provedu v jeho administraci a v sekci Devices. Najdu zde seznam všech svých hraček v ekosystému Tuya, aktuální stav a také tlačítko Add Device. Propojení zařízení s projektem probíhá skrze QR kód.

QR kód mohu samozřejmě předat i někomu jinému a na dálku pak spravovat jeho chytrou elektroniku z jednoho vývojářského pultíku.

Ovládací instrukce v JSON

Vývojářský dashboard toho umí opravdu hodně. Když si otevřu kartu některého ze zařízení, dozvím se základní informace, příslušnost ke konkrétnímu geografickému datacentru, se kterým komunikuje (můj projekt by měl být v tom stejném), nechybějí ale ani podrobné časové logy všech událostí a konečně záložka Device Debugging.

Je to vlastně jakýsi GUI/text terminál pro zasílání JSON příkazů přímo do zařízení skrze cloudové API.

Takže kdybych chtěl svoji klimatizaci zapnout, stačí odeslat instrukci v JSON:

{     “code”: “switch”,     “value”: true }

A kdybych ji chtěl zapnout, ale zároveň nastavit také režim na chlazení, teplotu na 18 °C a ventilátor na nejvyšší otáčky, dávku upravím tímto způsobem:

Díky strukturovanému formátu JSON mohu v jedné zprávě kombinovat celou řadu dílčích příkazů.

Spojíme se s klimatizací skrze TinyTuya

Tak, to by na webu stačilo a hurá na ten Python. Nainstaloval jsem knihovnu TinyTuya na své domácí Raspberry Pi, ke kterému jsem se skrze SSH připojil z bezplatného editoru Visual Studio Code a připravil si první ukázku stručného kódu, který jen ověří spojení s klimatizací skrze cloudové API a vypíše konfiguraci zařízení opět ve formátu JSON.

Abych to dokázal, budu potřebovat ony identifikační hodnoty mého projektu (Access ID a Access Secret) a ještě identifikátor zařízení Device ID, který najdu v seznamu spárovaných spotřebičů na webu.

Celý kód bude vypadat takto:

import tinytuya as tt # Přístup pres Tuya Cloud (internet) cloud = tt.Cloud(     apiRegion = “eu”, # Geografický region/datacentrum     apiKey = “sk8uycg7aqood”, # Access ID projektu     apiSecret = “19b1d39c0a784a”, # Access Secret     apiDeviceID = “54766874e86″ # Device ID ) # Pole odpovídajících zařízení spotrebice = cloud.getdevices() # Projdu pole for spotrebic in spotrebice:     print(f”Název: {spotrebic}”)     print(f”ID: {spotrebic}”)     # Vypíšu surový obsak stavu zařízení v JSON     stav = cloud.getstatus(spotrebic)     print(f”n{stav}”)

Funguje to! V terminálu se brzy zobrazí informace o mé klimatizaci. Používám cloudové API, takže to zabere možná pár sekund, spojení totiž probíhá skrze server kdesi v evropském datacentru.

Na stranu druhou, takto se mohu s klimatizací spojit odkudkoliv, i když bude moje chytrá domácnost za NATem routeru a infrastrukturou operátora – i bez veřejné a pevné domácí IP adresy.

Posíláme povely v JSON do klimatizace

Pasivní čtení stavu je ale nuda. Převezmu proto iniciativu a skript výše upravím pro zasílání zpráv. Když přidám terminálový parametr zapni, klimatizace se spustí, no a když vypni, analogicky se zastaví.

Jak už jsme si řekli výše, zprávy se do zařízení zasílají ve formátu JSON a knihovna TinyTuya k tomu má metodu sendcommand(idZařízení, JSON). Upravený kód by proto mohl vypadat třeba takto:

import tinytuya as tt import sys # ID naší klimatizace v systému Tuya Cloud klimatizaceId = “54766874e86” # Instrukce pro zapnutí zapni = {     “commands”: } # Instrukce pro vypnutí vypni = {     “commands”: } # Přístup Tuya Cloud (internet) cloud = tt.Cloud(     apiRegion = “eu”, # Geografický region/datacentrum     apiKey = “sk8uycg7aqood”, # Access ID projektu     apiSecret = “19b1d39c0a784a”, # Access Secret     apiDeviceID = klimatizaceId # Device ID ) # Pole odpovídajících zařízení spotrebice = cloud.getdevices() # Projdu pole for spotrebic in spotrebice:     print(f”ID: {spotrebic}”)     # Vypíšu surový obsak stavu zařízení v JSON     stav = cloud.getstatus(spotrebic)     print(f”n{stav}”) print(“”) # Pokud jsem použil parametr zapni, zapnu klimatizaci if “zapni” in sys.argv:     print(“*** ZAPÍNÁM KLIMATIZACI ***”)     odpoved = cloud.sendcommand(klimatizaceId, zapni)     print(f”Odpověď: {odpoved}”) # Pokud jsem použil parametr vypni, vypnu klimatizaci elif “vypni” in sys.argv:     print(“*** VYPÍNÁM KLIMATIZACI ***”)     odpoved = cloud.sendcommand(klimatizaceId, vypni)     print(f”Odpověď: {odpoved}”)

Spouštíme a vypínáme klimu z příkazové řádky

Pokud by se náš skript v Pythonu jmenoval třeba ovladani.py, pro spuštění klimatizace stačí zavolat příkaz:

python3 ovladani.py zapni

No a pro vypnutí:

python3 ovladani.py vypni

Začátečníky v Pythonu pro jistotu upozorním na to, že příkaz výše odpovídá mé konfiguraci interpretu Pythonu. Na vašem počítači se spouštěcí program nemusí jmenovat python3, ale prostě jen python nehledě na jeho verzi.

A když nechceš cloud, můžeš použít LAN a UDP

Stejným způsobem bych mohl klimatizaci předat i jiný a klidně i kombinovaný příkaz, který bude měnit otáčky ventilátoru, cílovou teplotu a další parametry.

A jelikož na platformě Tuya běží i hromada dalších typů elektroniky, analogickým způsobem ovládnu třeba osvětlení, chytré zásuvky a další spotřebiče na identickém protokolu. Jen zvolím adekvátní instrukce v JSON.

A pokud bych chtěl celý Tuya Cloud odstřihnout, v TinyTuya mohu nakonec pracovat i se zmíněným přístupem skrze LAN a UDP bez potřeby internetu. Tento krok vyžaduje další stupeň autorizace a odlišný formát příkazů v JSON. Jak na to, se dozvíte přímo na GitHubu knihovny TinyTuya.

Demokratizace integrace je nezbytná

Co napsat na závěr? Je smutné, že podobný vývojářský servis nenabízejí i západní výrobci a majitel spotřebiče se nemůže do nitra krabičky dostat po své vlastní ose. Snad se situace časem zlepší a ekosystémy se otevřou podobným způsobem jako právě Tuya.

Je to nezbytné pro další úroveň demokratizace IoT v budoucnosti – tedy demokratizace jeho integrace.

Přečtěte si také:

  • Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré
  • Gmail na vlastní doméně nekončí. Musíte ale Googlu říct, že chcete pokračovat. Kdo podlehl, může se vrátit zpět
  • Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím
News Related

OTHER NEWS

Je mi 21 let a hrozně chci žít, prosí ruský voják o uvolnění z armády

Ruská armáda, ilustrační fotografie. Napsal o tom investigativní portál The Insider, který získal přístup do archivu stížností ruské vojenské prokuratury. “V polovině ledna jsem jel lodí na (vojenské) cvičení do Sýrie, ... Read more »

5 cosas que elevarán tu experiencia en la naturaleza al siguiente nivel

Después de vernos encerrados en casa durante tanto tiempo, la gente se ha dado cuenta de lo importante que es disfrutar de la naturaleza… y la tecnología se ha puesto ... Read more »

Lotyšsko označilo Rusko za stát podporující terorismus

lotyšsko “Rusko už mnoho let přímo i nepřímo podporuje a financuje teroristické režimy a organizace,” uvedl šéf lotyšského parlamentního zahraničního výboru Rihards Kols. Rusko je podle něj největším dodavatelem zbraní ... Read more »

La detención de la cuñada de Pedro Castillo por un caso de lavado de activos agrava la crisis del Gobierno peruano

Yenifer Paredes, la cuñada del presidente peruano Pedro Castillo, se ha presentado este miércoles en la sede principal del Ministerio Público en Lima tras pasar 24 horas en paradero desconocido. ... Read more »

Mámy podle horoskopu: Lvice jsou hravé, Račice starostlivé a Střelkyně moudré

Mámy podle horoskopu: Lvice jsou hravé, Račice starostlivé a Střelkyně moudré Rázná máma ve znamení Berana Základní charakteristika: Rázná. Vychovává dítě k samostatnosti a nezávislosti. Učí ho se v životě prosadit. ... Read more »

Evakuovaní lidé z Hřenska se vrátí domů, řekla Hubáčková. Omezení vstupu do parku prodlouží

Evakuovaní lidé z Hřenska se vrátí domů, řekla Hubáčková. Omezení vstupu do parku prodlouží Evakuovaní obyvatelé z Hřenska a jeho částí Mezné a Mezní Louky se budou postupně od soboty ... Read more »

R Madhavan on not using prosthetics in Rocketry: The Nambi Effect: We tried to be genuine and honest

R Madhavan (Photo credit: PR handout) R Madhavan’s directorial debut Rocketry: The Nambi Effect, based on Nambi Narayanan’s life and struggles, follows the former ISRO scientist’s alleged involvement in espionage ... Read more »

Muž náhodně zkusil štěstí s detektorem kovu. Našel 250 pytlů zlata a stříbra

Staffordshirský poklad Poklad byl nalezen zcela náhodou, když se 5. července 2009 jeden muž, amatérský detektorář kovů Terry Herbert, invalidní důchodce, rozhodl použít detektor kovů na svém políčku. Hledání pokladů bylo jeho ... Read more »

Real pokračuje ve sbírání trofejí. Po výhře nad Frankfurtem má rekordní pátý Superpohár UEFA

Real pokračuje ve sbírání trofejí. Po výhře nad Frankfurtem má rekordní pátý Superpohár UEFA Španělský celek navázal na triumfy z let 2002, 2014, 2016 a 2017. Fotbalisté Realu a Frankfurtu ... Read more »

10 nejšílenějších daní, které museli lidé v historii platit, např. ze zuřivosti

Peníze Historie ukázala, že vůči daním není imunní vůbec nic. Jak se ukázalo, v minulosti šlo zdanit téměř všechno. Jaké byly nejšílenější daně, které lidé napříč historií museli platit? 10 nejšílenějších ... Read more »

Trampoty Jaromíra Soukupa: Agáta nedá mobil z ruky, výraz magnáta mluví za vše

Agáta Hanychová odletěla na začátku týdne do New Yorku, kde si užívá luxusního bytu svého partnera Jaromíra Soukupa. Dvojnásobná maminka celý výlet minutu po minutě natáčí svým sledujícím na Instagramu ... Read more »

The 5 Biggest Android Myths

Joe Fedewa / How-To Geek The Android operating system has been around for a long time, and it’s used by millions and millions of people. Naturally, quite a few myths ... Read more »

Kritik an Steuerplänen des Finanzministers: Ausgerechnet jetzt, ausgerechnet Lindner

Die Umfragewerte für den FDP-Chef und seine Partei sinken. Da kommt jeder Hinweis, er halte es mit den Reichen, noch einmal mehr zur Unzeit. Ein Kommentar. Bundesfinanzminister Christian Lindner hält ... Read more »

Scholz chce širší podporu pro cenový strop na ruskou ropu

Olaf Scholz Určení horní hranice cen ruské ropy, za kterou by Moskva mohla svým odběratelům surovinu prodávat, na summitu podpořil francouzský prezident Emmanuel Macron. Poznamenal ale, že pro fungující stanovení ... Read more »

Dodávky ropy ropovodem Družba do Maďarska se v noci obnovily

Maďarsko, ilustrační fotografie. Ve středu se dodávky začaly obnovovat, protože poplatky za Rusko uhradila slovenská rafinerie Slovnaft a její maďarský vlastník, petrochemická skupina MOL. Toto řešení se však netýká dodávek ... Read more »

Babiš by mohl oznámit rozhodnutí ohledně kandidatury na prezidenta 28. října

Andrej Babiš Na dotaz ČTK, proč se pro změnu termínu rozhodl, zatím expremiér nereagoval. Ještě před červnovým vyjádřením Babiš tvrdil, že případnou kandidaturu na post hlavy státu oznámí v září. ... Read more »

Babiš možná oznámí rozhodnutí ohledně kandidatury na prezidenta 28. října

Andrej Babiš (ANO) Na dotaz ČTK, proč se pro změnu termínu rozhodl, zatím expremiér nereagoval. Ještě před červnovým vyjádřením Babiš tvrdil, že případnou kandidaturu na post hlavy státu oznámí v ... Read more »

Het megajacht van Jeff Bezos is bijna klaar: zo ziet het er van dichtbij uit

Dutch Yachting/Screenshot Jeff Bezos’ megajacht lijkt bijna compleet te zijn. Het 127 meter lange schip werd zondag drijvend gezien bij de scheepswerf Greenport in Rotterdam, met de drie grote masten op ... Read more »

Moto Tab G62 Spotted on Geekbench with Snapdragon 680 SoC, 4GB RAM Ahead of India Launch on August 17th

The Moto Tab G62 will launch in India next week. Read more »

Samsung Galaxy A04 Core with MediaTek Helio G35 SoC, 3GB RAM Listed on Geekbench, Could Launch Soon

The Samsung Galaxy A04 Core is expected to launch soon. Read more »

Elf Millionen Übernachtungen im ersten Halbjahr: Die Touristen kehren zurück nach Berlin

Die Branche erholt sich deutlich – auch internationale Gäste kehren zurück in die Hauptstadt. Freuen können sich auch die Berliner Bühnen und Museen. Es sind wieder mehr Touristen in Berlin ... Read more »

Tři dobré důvody, proč byste své smartphony měli na noc vypínat

1. Prodloužení životnosti smartphonu Většina lidí mobilní telefon v průběhu noci nepoužívá a během spánku ho nechává na nočním stolku v pohotovostním režimu nebo dokonce připojený k nabíječce. Pokud není ... Read more »

Tower of Fantasy codes, and how to redeem them [August 2022]

Tower of Fantasy is another, you guessed it, fantasy-infused action-RPG with it’s own set of free codes offering powerful items and cosmetics. Published by Level Infinite – a subsidiary of ... Read more »

ONLINE: Slovácko - Fenerbahce. Domácí se pokusí zabojovat o zázrak

Pokus o zázrak. Jinak se situace Slovácka před odvetou 3. předkola Evropské ligy proti Fenerbahce Istanbul nazvat nedá. Mužstvo trenéra Martina Svědíka před týdnem v Turecku prohrálo vysoko 0:3, a ... Read more »

Saharastaub auf Eis: Extremschmelze beschleunigt Schwund der deutschen Gletscher

Die Gletscher zwischen Berchtesgaden und Garmisch schmelzen ab. Die Zeit bis zu ihrem Verschwinden verkürzt sich in diesem Sommer im Rekordtempo. Blankeis ist am nördlichen Schneeferner. Das Eis des Blaueisgletschers, ... Read more »

Poslanci se mají zabývat kontakty šéfa civilní rozvědky 25. srpna

Taťána Malá (ANO) Server Seznam Zprávy ve středu uvedl, že Mlejnek měl minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ... Read more »

Poslanecká komise bude řešit kauzu kontaktů šéfa ÚZSI 25. srpna

Taťána Malá (ANO) Server Seznam Zprávy ve středu uvedl, že Mlejnek měl minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ... Read more »

The Bonfire 2: Uncharted Shores adds new dungeon modes, buildings, extra gameplay hours and more in latest update

Xigma Games has officially announced an exciting new update to The Bonfire 2: Uncharted Shores, the hit sequel to The Bonfire: Forsaken Lands. The award-winning survival sim adds new dungeon ... Read more »

5 Top Apps to Benchmark Your Mobile Phone

A good way to discern your smartphone’s performance metric is to put it through strenuous use. However, a better way to test its technical capabilities and compare it to other ... Read more »

Dodávky ropy do Česka budou obnoveny do soboty

Ropa, ilustrační fotografie Ukrajina tranzit ropy zastavila 4. srpna, protože nedostala z Ruska peníze za srpnový tranzit. Rusko sice peníze odeslalo, ale ještě v červenci se mu v důsledku protiruských ... Read more »

Na východě Ukrajiny probíhají těžké boje kolem obcí Marjinka a Pisky

Ruská armáda, ilustrační foto “V Piskách je horko. Město je naše, ale na jeho severu a západě zůstávají roztroušená ohniska odporu,” uvedl Bezsonov na platformě Telegram. Poradce šéfa ukrajinské prezidentské ... Read more »

Facelifted Kia XCeed now on sale from £22,995

Kia’s pseudo-SUV gets revised looks and is available with petrol and plug-in hybrid power Read more »

iQOO 9T review: The new under-Rs 50,000 champ

When the Snapdragon 8+ Gen 1 chip was announced offering Qualcomm’s most powerful performance without any thermal hiccups, it was a given that brands which typically focus on raw performance ... Read more »

Tata Punch Reaches 1 Lakh Sales Milestone - New Benchmark Set

Tata Motors has announced that the automaker has successfully rolled out 1 lakh units of Punch SUV. That being said, Tata Motors has set a new benchmark by selling 1 ... Read more »

Microsoft layoffs 2022: IT giant sacks around 200 more employees as recession fears rise

Microsoft layoffs 2022: IT giant sacks around 200 more employees as recession fears rise Microsoft, which laid off 1 per cent or 1,800 employees in July, has asked around 200 ... Read more »

Nintendo Switch OLED: Dieser Händler hat sie heute auf Lager

Nintendo Switch OLED kaufen Unser Schnäppchen-Tipp des Tages Zum kleinen Preis verfügbar ist die beliebte Konsole aktuell bei OTTO. Beim Versandhändler bekommst du die Switch OLED aktuell für 339 Euro ... Read more »

J. L. Anderson: Svět bude opět rozdělen do bloků. Vinu nese Trump, Putin využil slabin Západu

ROZHOVOR. „Jsme ve třetí světové válce, jen zatím nevíme, jak se bude bojovat,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org dlouholetý válečný reportér amerického magazínu The New Yorker John Lee Anderson. Současná situace ... Read more »

Jak poznáte, že máte neandrtálské geny: Pravděpodobně trpíte více než ostatní

Neandertálec Neandrtálci jsou vyhynulý druh člověka a našimi nejbližšími evolučními příbuznými. Jak poznáte, že máte neandrtálské geny Neandrtálci žili v západní Asii a Evropě před více než 30 000 lety. Vědci se domnívají, ... Read more »

iPhone 13 Pro: Neuer Tiefpreis des Apple-Smartphones in DIESER Farbe

iPhone 13 Pro kaufen iPhone 13 Pro: Jetzt die besten Deals bei Amazon ergattern Unsere Empfehlung: Das iPhone 13 Pro direkt bei Amazon bestellen. Hier gibt es das Smartphone aktuell >> in der Farbe ... Read more »

PS5 mit "Ghost of Tsushima": Wo gibts das Bundle heute noch zu haben?

PS5 kaufen mit PS5 kaufen: Als Disc und Digital Edition bei Amazon Aktuell ist es sehr wahrscheinlich, dass die beliebte PlaySation 5 im Bundle kommt, als dass die Konsole ohne zusätzliches Game ... Read more »
Parts Of This National Park Closed Because Of A BearSeveral Caribbean Islands Dealing With Record Amounts Of Seaweed, The Problems It’s Causing For Tourists And Residents7 of the best things to do in Hoi An on a budgetLOOK: Philippine Tarsier Spotted in Tacloban City for the First Time EverA Guide to the Best Staycation Hotels in Manila6 Fabulous Reasons To Take A Side Trip To Croatia When You’re Visiting Italy7 Reasons You Should Visit Canada’s Beautiful Georgian Bay6 Reasons To Explore Concord, California On Your Next Visit To San Francisco9 Key Tips For Hiking To Gorgeous Ta-Taki Falls In Okinawa, JapanTop 15 Best Things to Do in Islip, New YorkHawaii County Follows Maui’s Lead, Decides To Ban These Types Of SunscreensUnique Sign In New Mexico Had Highway Drivers Doing Double-Takes15 Best Things to Do in AberdeenIt Now Costs $250 To See A Real-Life Dragon, Here’s WhyHeavy Rains Cause Extremely Rare 1,000-Year Event In Death Valley15 Best Things to Do in Havre de Grace15 Best Things to Do in Elkton11 Best Beaches in Vietnam You Must Know About11 Money Tips If You’re Not Earning Well Enough to Build a Travel Fund7 Fantastic Hotels For A California Summer ExperienceThe Houseboat Getaway Near Ottawa Perfect for the Whole Family22 Amazing Outdoor Adventures I Loved In New Zealand5 Fantastic Stops On A Missouri Road Trip From St. Louis To St. JosephFolks Are Flocking To New Mexico For A High Flying Milestone This October15 Best Things to Do in New CarrolltonSurprising Shark Discovery Found Thousands Of Miles From Its HomeWhat You Need To Know About Road Closures At This National ParkThird-Culture Kid Blues: My Experience as an Indonesian Who Grew Up in MalaysiaA Guide to Ukay-Ukay Shopping in and Near Metro Manila7 Historic French Brasseries You Must Visit In Paris7 Amazing Outdoor Activities To Experience In Big Sky, Montana In The SummerTop 8 Questions To Ask Before Moving To Costa RicaEverything You Need To Know About Visiting Qatar¡Felices fiestas! A guide to Spain’s best annual events17 Amazing Things To Do In Beautiful Austin, TexasFancy Feast Isn’t Just For Felines, Where You Can Dine On Cat-Inspired Cuisine Why October Is The Best Time To See Elk In This StateBorobudur Temple – The World’s Largest Buddhist TempleMantigue Island: Camiguin’s Little Jewel | LakwatseroThe Wave of Utah and Arizona: Where “Amazing” is Understatement | LakwatseroMonad ShoalHow to Get to Luna ApayaoTales From Sadanga: The Trek to Fowa-as Falls | LakwatseroAbout BatadHow to Commute to 21 Kilometers Coffee and Back#13 Himalayan Mountain Range (Nepal)NATAS Travel Fair 2022: Best Travel and Tour Package Deals!Batanes: Sweet Rendezvous With My Playground | LakwatseroNaked IslandThe GreeneryBalabac Sojourn: Immersion in Bugsuk Island | Lakwatsero1. Chocolate HillsHow To Get to BulalacaoSurprises in Naujan | LakwatseroNatnat BeachScuba Diving in Mantigue Island: Revisiting Underwater HomeLubang: En Route to Big Surprises | LakwatseroAbout Cuyo1. Fortune Island (Nasugbu, Batangas)Climbing Mount MitsutogeWaterfalls of Mount Romelo: Buruwisan, Batya-Batya & MoreSurigao: Scuba Diving in Mabua | LakwatseroRooms and RatesBud Bongao: The Revered Mountain of Tawi-Tawi | LakwatseroHow to Get to CoronGoing In and Out of PokharaVisita Iglesia in Manila: Nine Churches to VisitA Day Trip to Seven Falls of Lake Sebu | LakwatseroBataan: Dunsulan Falls, Ambon-Ambon Falls & Limutan FallsHow to Get to MoalboalHow to Get to Kansalakan Enchanted RiverDetour to Mainland Sablayan | LakwatseroWaterfalls in Real, Quezon: Cawayan, Balagba & Noknok FallsRuwanwelisaya StupaSan GabrielColibra Island: Dasol’s Island Hideaway | LakwatseroHow to Get to Malamawi IslandHow to Get to Maosonon IslandBalabac Sojourn: Bugsuk Island Stole My Heart | LakwatseroAttractions in Igorot Stone KingdomNacpan & Calitang: The Twin Beaches of El Nido | LakwatseroCalinawan CaveClimbing Mount Fuji: Frequently Asked Questions1. Tropical Four SeasonsMasasa Beach Travel RequirementsPacsafe Toursafe Wheeled Duffel: The Ultimate Urban Adventure Buddy | LakwatseroHow to Get to Mount KitadakeKiltepan View Deck (Sagada, Mountain Province)A Solo DIY Trek to Kawah Ijen of Indonesia | LakwatseroFirst Time in NAIA Terminal 1: Seriously, It’s Not As Bad As You Think! | LakwatseroHow to Get to Mount Cayabu and MaynobaTagbilat Falls: The Curtain Falls of Zamboanga SibugayHow to get to Quitinday Falls and Underground RiverPaoay Church: UNESCO World Heritage Site in Ilocos NorteThe Island in FocusBicycle Diary: Kaybiang Tunnel Loop | LakwatseroSelf Guided 6D/5N Annapurna Base Camp TrekA Weekend of Ultimate Adventure in Baler | LakwatseroHow to Get to Camotes IslandsHail to Hulugan FallsIloilo: Where to Indulge in the City of LoveIntroducing SibaltanHow to Get to Kabutongan FallsHow to Get to Calinawan CaveAbout CaramoanHow to Get to Cabagnow Cave PoolFive Hours in Jakarta: A Walk in the Old Batavia (And Misadventures in Jakarta) | LakwatseroRacuh a Payaman (Marlboro Hills)Machu Picchu HouseAbout LubangHow to Get to Nagpatong Rock by Public Transport:A Glimpse of Manila Metropolitan Theater | LakwatseroAbout LunaAbout Capul IslandAlalum Falls: Shared Majesty of Sumilao and Impasug-ongSnake IslandZunsibarPico de Loro Frequently Asked Questions (FAQs)Tulay na Bato Falls48 Hours in Brisbane: A Quick Guide & ItineraryAbout BiriTales of a True Wanderer: The Joys and Pains of Solo Travel | LakwatseroWelcome to Surigao del SurMt. Palay-Palay  National ParkAbout PagudpudFive Levels of Aguinid FallsIntroducing San Pascual, MasbateMount Manmanoc ItineraryAdventures in Fortune Island of Nasugbu | LakwatseroNext Level Mobile Photography with Sony Xperia XZ1 | LakwatseroScuba Diving in Siargao: Discovering the Underwater Treasures of Daku Island | LakwatseroAbout Davao CityHow to Get to AndaJanuary: Cebu & IloiloHow to Get to Mines View ParkKamay ni Hesus: Pilgrimage Site in Lucban | LakwatseroPoon Hill: Three Days of Himalayan AdventureCalvary Hill Cemetery of SagadaHow to Get to TambobongMilford SoundTen Things To Do in Sagada: Bucket List for NewbiesDahoyhoy FallsPilot for a Day: The Ultra Light Aircraft Experience | LakwatseroReal Coffee and Tea Cafe of Boracay | LakwatseroGhorepani Poon Hill TrekAbout Maniwaya IslandHow to Get to Binanga FallsPalo Alto Falls of Baras, Rizal | LakwatseroExplore Moscow: Best Things to Do in the City | LakwatseroStairway to HeavenMount Guiting-Guiting Overnight Trek Complete ItineraryCape Melville LighthouseLa Cathedral Café: Restaurant with a View in IntramurosKapurpurawan Rock Formation: White and BeautifulDay Hike ItineraryThe Sandbox at AlvieraHow to go to Mararison IslandA Weekend of Adventures in South Cebu and DumagueteCalayan Island: A Virtual Diary of Our Epic Journey | LakwatseroFaro de Isla Jintotolo (Jintotolo Island Lighthouse)Low’s PeakAbout Taal VolcanoHow to Get to Mag-aso Falls of BoholSamar: Biri Rock Formations Up Close | LakwatseroBonbon BeachIntroducing Jomalig IslandAbout Cotabato CityAbout TabukLeyte Landing Memorial: A Memorial for a Fulfilled Promise | LakwatseroSilyang Bato, Mount MaramiPanimahawa Ridge and Cedar Falls Day Hike ItineraryFun in the World’s Best IslandSample Albay ItinerariesMagpupungko Beach and Tidal Pools6 Tips for Living in the Philippines | LakwatseroDaraga Church: The Nuestra Señora dela Porteria ChurchTulgao Rice TerracesCape Melville Lighthouse (Faro del Cabo Melville)Canyoneering to Kawasan FallsLake FewaLong Weekend: Five-Day Suggested Itineraries in Luzon | LakwatseroAbout CaponesThe Wichcraft Café of Zamboanga City | LakwatseroHow to Get to GuiuanAll-Female FloorHow to Get to Neri’s VilleDiotay’s EateryShort but Sweet Melaka Getaway | LakwatseroHow to Get to Tinuy-An FallsOslob: The Lost Grandeur of Tumalog Falls | LakwatseroIlocos ItineraryDitumabo Falls: The Mother Falls of San Luis, Aurora!Biking in Kalinga: Trek and Bike to TabukParadise Garden: A Haven for Sea TurtlesSiargao: Magpupungko Beach and Tidal Pools | LakwatseroAbout Bucas GrandeCoral GardenSagadaA Walk in Sangay Siapo Island Before it is Gone? | LakwatseroAmbaguio-Akiki ItineraryCorregidor Island Lighthouse (Faro dela Isla de Corregidor)Faro de Punta de Malabrigo (Malabrigo Point Lighthouse)About CulionNaidi Hill LighthouseBoquete IslandHow to Commute to Temple of LeahCatanduanes: The Heritage Church of Bato | Lakwatsero1. White Water Rafting or KayakingMount Fuji Overnight Climb ItinerarySip & Gogh Paint Studio: Unleash Your Inner Van Gogh | LakwatseroBatanes ItineraryHow to Get to Quitinday HillsAbout Callao CaveDiscover LakawonBiking to Taal: A Fun Ride to Batangas’ Heritage TownAntique Blooming: The Rafflesia of San RemigioMalasimbo Lights and Dance FestivalBacolod ItineraryPoon HillAttractions in Mirador Heritage and Eco ParkHulhumale Public BeachRomblon Island: Bonbon Beach, Tiamban Beach & MoreAdventure in Sabah: White Water Rafting in Padas River | LakwatseroHow to Get to Hinakpan Mystical HillsWelcome to Lake SebuAbout CasiguranAbout BuscalanHow to Go to Kalanggaman IslandFaro de Cabo Bojeador (Cape Bojeador Lighthouse)Backpacking Maldives: Budget Itinerary, Expenses & TipsHow to Get ThereOffbeat Bohol Itinerary: 3D/2N of AdventuresHow to Get to Tawi-TawiAlona BeachPangilatan Falls: The Forgotten Gem of Tapaz, CapizWorld War I: SMS Cormoran II3D/2N Taiwan Itinerary: Taipei – Yehliu – ShiffenLaos for Backpackers: Getting There on a BudgetBasic RequirementsHow to Get to Antong FallsCathedral CaveHow to Go to Gubat, SorsogonAbout SadangaHow to Get to Bugui Point LighthouseHow to Get to Cabra Island LighthouseCebu Itinerary: Three-Day Adventures in the SouthAbout AndaLuna: A Day in the Show Window of Apayao | LakwatseroMargues Blue LagoonFinding Palaui’s Cape Engaño Lighthouse | LakwatseroHow to Get to Mantayupan Falls of Barili, CebuHow to Get to MaligcongLinapacan Islands: Between Paradise | LakwatseroKLIA to KLCCHow to Get to JomaligBanaug ShoalEspadang Bato – Payaran Falls Day Hike Itinerary10 Remarkable Philippine Destinations for Solo TravelMiagao Church: A UNESCO World Heritage Site in IloiloAbout Carbin ReefAbout Parola IslandCabra WreckageCobra Falls: Ozamiz City’s Best Kept SecretBasco: The Chapel on the Hill of Tukon | LakwatseroBack in Kathmandu’s Lovely Mess | LakwatseroHimalayan Adventure: Kathmandu to Pokhara Overland | LakwatseroItineraryChinatown Vancouver (Stop #23)Situbo Falls: Tampilisan's Awesome SurpriseHow to Get to Inambakan FallsTuasan Falls: Another Camiguin’s Charmer | LakwatseroHow to Get to Lake SebuMarinduque Loop: Biking in the Heart of the Philippines1. Batanes: A Piece of HeavenMe Gusta Sunzibar Tacloban! | LakwatseroHitachi Seaside Park: Quick Guide from Tokyo and NaritaBeautiful Islands and BeachesSunzibarTrekking NotesSnapshot: In Love with Batulao | LakwatseroPalaui IslandHow to Get to Mount PinatuboBicycle Diary: The Ride to Infanta | LakwatseroSwimHow to Get to Osmeña PeakDaranak Falls of Tanay Rizal | LakwatseroHow to Get to Stobosa Hillside Homes ArtworkSurf or Learn to SurfDIY Solo and Self-Guided Trek to Annapurna Base CampBatanes by Bike: North Batan Tour | LakwatseroThe BeachSta. Cruz Grande IslandBasilica de San Martin de ToursBaguio Budget Stay: Upstairs Bed & Bath | LakwatseroBiking in Batanes: Batan Island Loop | LakwatseroCandaba Bird SanctuaryCape EngañoAbout HungduanIligan Tourism Triangle: Mimbalut, Tinago & Maria CristinaAbout Jose PanganibanCadapdapan Rice TerracesHow to Get to Casaroro FallsKiltepan: Sagada’s Best Sunrise | LakwatseroBeguet: Colorado Falls of Tuba | LakwatseroFollow the Call of the Great Outdoors: Go Out & Get More | LakwatseroSanga-Sanga ReefMasbate City: Where to Eat in the City | LakwatseroAbout Carabao IslandRain Vortex at the Jewel of ChangiPacsafe Venturesafe 65L GII Travel PackIrakoWhere to Stay in CarmenHow to Get to Tangadan FallsHow to Get to Samal IslandEverest Base Camp Trek: Into the Dream ZoneTop Things To Do in Gangwon-do: Korea’s Adventure ProvinceJomalig: The Golden Sand of Salibungot Beach | Lakwatsero1. Tubbataha Reefs (Cagayancillo, Palawan)IitineraryAbout Anini-yNacpan BeachAbout Legazpi CityHow to Get to Shifen FallsScuba Diving in Pearl Island of Guiuan, Eastern SamarHow to Get to Nagtabon BeachSiargao Travel RequirementsHow to Go to TanayHow to Get to Garin FarmDay 1: Paoay and San Nicolas (Ilocos Norte)Nueva Vizcaya Weekend ItineraryHow to Climb Mount HamiguitanHow to Get to Santa Cruz IslandMount TalamitamHow to Get to Sambawan IslandBacuit Grill12 Places to Satisfy Your Affogato Cravings in the MetroLion’s RockVictoria HarbourCoronPicture Perfect: The White Island of Camiguin | LakwatseroPanglao: Alona’s Allure | LakwatseroSecrets of the Lakeside: The Waterfalls of Laurel & TalisayMiyaru FaruMemorial Temple of Lord BaoHotel Siesta ShibuyaHow to Get to Tinago FallsSimunul Island: The Birthplace of Islam in the Philippines | LakwatseroBalabac: Onuk Island, Pink Beach & Melville LighthouseBike Diary: Bike and Trek to Buscalan (Mount Polis – Bontoc – Buscalan) | LakwatseroTagaytay (Cavite)Yearend Adventure with Pacsafe Venturesafe 25L GII | LakwatseroFavorite Beach: Punta Sebaring of Bugsuk Island, BalabacWelcome to Apo Reef & Pandan Island!The Ruins of A FamosaHow to Get to Canyoneering SitePacsafe Ultimatesafe Z28, My Newest Ultimate Travel Buddy | LakwatseroPulangbato Falls: The Red Waterfalls of ValenciaLocationSpider House: Boracay’s Chill Corner | LakwatseroThe 10,000 Roses Café of Cordova, Cebu’s Newest CrazeHow to Get to Asik-Asik FallsHow to Get to Dao FallsWelcome to Concepcion1. First Single-Aisle Aircraft to Fly Non-Stop from the Philippines to AustraliaHow to Get to Casino PeakMaadhoo Finolhu (Picnic Island)Cagbalete Travel RequirementsNacpan and Calitang BeachesThe RockiesBalabacPagbilao: Iringan, Malicboy, Bahay-Pagi & Katapang FallsPetronas Twin TowerSta. Fe, Bantayan IslandEverest Base Camp Trek Primer: Frequently Asked QuestionsTaraw Cliff: See the Best View of El Nido | LakwatseroHow to Get to Elephant MountainAbout MandalaySpelunking Rate in Capisaan CavesScuba Diving in Romblon: Blue Hole and Gorda WallHow to Get to Imugan FallsHow to Get to Awao Falls?About SipalayComiran Island: The Pink Beach of Balabac, Palawan | LakwatseroBagan! Oh Bagan! | LakwatseroBuntot Palos Falls, Laguna’s Hidden Grandeur | LakwatseroSandugan WallMagtutuka RocksKoh Dac MaiPresenting Calayan IslandAbout Dumaguete CityOffbeat Cebu: Ten Amazing Waterfalls of the SouthHow to Get to Merloquet FallsMount Masaraga ItineraryBudget Stay in Boracay: W Hostel Boracay | LakwatseroRetail Therapy? Here Are 18 Best Places To Go Shopping in Seoul!10 Essential Tips for Exploring Tokyo on a Budget6 Reasons This Quaint Nova Scotia Town Is The Perfect Weekend Getaway From Maine10 Bantayan Island Resorts, Hotels, and Rentals for Your Tropical EscapeThe Incredible European Bike Tour That Takes You Through Three Countries In A Single Morning9 Foods You Must Experience In Alaska And Where To Find Them8 Things You Should Do Every Time You Walk Into A Hotel Room According To A Flight AttendantRetirement Diaries: Jan Suggests Staying Active But Not Too ActiveI’ve Only Paid For One Flight To Europe In 12 Years, Here’s HowI Worked At EPCOT, These Are My 10 Favorite Delicious Treats To Try At The Food And Wine FestivalFor The First Time, It’s A Family Affair In The Cockpit Of This AirlineAfter Nearly 70 Years, This Popular Train Route Returns On The East CoastThis Week’s Full Moon Is The Last Of Its Kind This Year, Here’s WhyWhy A Popular National Park Attraction Is Now Off Limits And Could Cost You ThousandsFarmers’ Almanac Predicts Cold, Snowy Winter For Most Of U.S., Here’s Where It Will Be Mild And DryPort Klang Day Trip: 10 Hours in Port Klang & Kuala Lumpur11 Extreme Things to Do in Queenstown New Zealand — The Adventure Capital of the WorldMuseum Of Ice Cream Singapore – 14 Playful IG-worthy Exhibitions, Unlimited Ice Cream, and the Largest Sprinkle Pool EverBurias Island: Your DIY Island Hopping in MasbateEl Nido Tour A: Breathtaking Lagoons7D Hong Kong Itinerary — Exploring Beyond the Food And Shopping Paradise17 Exciting Things to Do in Perth — Not For the Faint-Hearted19 Unique Travel Experiences You Can Buy That Make You RicherUlleungdo (울릉도): Misadventures at the secret island in KoreaTokyo Famous Food Guide: 7 things you can’t leave Tokyo without trying5D Lake Toba & Medan Itinerary — Caldera views and Gastronomic Adventures10D Germany Itinerary under S$1.1k — Gems in Munich, Düsseldorf, Cologne, Dortmund, Frankfurt9 Exciting Day Trips from San Francisco to Escape The City — From Skydiving to Exploring Coastal TownsKota Bharu Guide: Gateway to the Beautiful Perhentian Islands and a Lesser-known MalaysiaInterview with Alvin Ng on Travel Photography3D2N Koh Samui Itinerary — The Luxurious Adventure Getaway You NeedUltimate Singapore Food Guide — 54 Local-Approved Things to Eat in Singapore30D Backpacking in Japan Itinerary: 12 Cities Under S$3.1k for the Adventurous with the JR Pass — Sapporo, Tokyo, Osaka, Kyoto & KyushuHow I managed to convince myself and everyone else I could travel solo for a yearVisit the New Singapore Garden Oasis Tucked Away in a 51-Storey Skyscraper6 attractions in Busan you shouldn’t missBook a Staycation and Earn 50% AgodaCash Rebate For Your Next Holiday — Agoda 2.2 Flash SaleAll you need to know about WWOOFing in New ZealandOne-Week Bali Itinerary — The Lesser Known Side Most Tourists MissThe Only Guide You’ll Need To Nightlife in Phuket: Top 11 Places to Check Out for an Epic NightPhoto Guide to 15 of the Most Photogenic Places in Europe – France, Italy, Germany, Slovenia, Czech Republic, Hungary Edition7D Budget Tokyo & Mount Fuji Itinerary For S$1.3k Including AccommodationWhy you should skip Boracay and vist Palawan instead10 Taobao Travel Essentials Recommended by Frequent Travellers for Your Next Trip13 Reasons Why a Cruise Getaway is the Best Vacation Anyone can have7 different ways to experience the cultural activities in Yogyakarta10 Best Adventurous Things To Do In Bali Other Than ChillingThe Best Multi-currency Travel Card For Travellers — YouTrip vs Revolut vs InstaReM vs TransferWise ReviewYunnan Nature Bucket List For Outdoor Lovers — Best Spots in Kunming, Lijiang, Dali & Shangri-laWhy This Is My Favorite Hotel Credit Card, And Tips For Scoring The Most BenefitsSurviving the Wilderness at Sub-Zero Temperatures — Travel to Mongolia with TTI ExperiencesHow to Fall in Love In & With Tokyo2D1N Matsumoto Japan Itinerary — The Hidden Gem 3.5 Hours From TokyoSydney Food Trail Guide – 10 Must try things to eat in SydneyAn upgrade on your airline – Emirates Economy Class ReviewWhere to Stay In Taipei — 11 Gorgeous Hostels & Hotels at Prime Locations from S$14/nightA Rockstar Experience — Hard Rock Hotel Pattaya ReviewThe Ultimate Sapporo City Guide: 18 Things To Do-See-Eat In The Gateway To HokkaidoUltimate Bali Accommodation Guide — Value for Money Hostels to Affordably Luxurious VillasGuide to Climbing Mount Fuji — Everything You Need To Know About Climbing Japan’s Highest Mountain9 Ways to Satisfy Your Wandermust Without Breaking Your Wallet11 Instagram-Worthy Places in Singapore That Are FreeHakone Guide — The Day Trip You Need in Your Tokyo ItineraryFirst Timer’s Guide to India — Everything You Need to Travel India Like a ProWhere to Eat in Hanoi — 31 Local-Approved Places to Eat in Vietnam’s Charming Capital21 Most Rewarding Hikes Around the World — From Stunning Glaciers to Active VolcanoesTokyo Capsule Hotels — 11 Surprisingly Luxurious Places to Stay in Tokyo for Under S$707-Day Cambodia Itinerary Under S$600 — An Epic Journey of History, Adventure and TranquilityMorocco Photo Guide: 15 Insta-worthy Locations That’ll Change Your Mind About Africa40 Lesser-Known Things to Do in Australia Highly Recommended by Locals, Travellers and Celebrities3D2N Blue Mountains Itinerary: The Perfect Getaway Just 90-Minutes From SydneyHow to pack light and smart10 Essential Apps for Travelling in ChinaConquering Fears 1,463 Miles Away — TTI Bootcamp in PhilippinesWhere to Stay in Shanghai — Centrally-located Hostels, Hotels and Apartments Under S$53/pax15 Cheap Things to Do in Seoul for Under S$12Standing between India and Pakistan; the Wagah Border Experience10 Cheap and Affordable Hostels in Singapore Under S$30Where to Stay in Seoul — 14 Aesthetic Yet Affordable Accommodations In Rising Hipster Districts5D4N Japan Itinerary — A First Timer’s Experience in Niigata and the Remote Sado IslandWhat to Do in Cebu, Philippines — 10 Epic Experiences That Are Surprisingly AffordableTravellers in Quarantine — 12 Satisfying Things to Do Before Your Next AdventureTop 11 Outdoor Activities in Singapore — Places to Hike, Picnic and Get Closer to Nature13 Tips to Travel in Japan Over Peak Seasons — Cherry Blossoms, Autumn Foliage, Golden Week8-Day Japan Itinerary: 9 Cities in Kansai for Under S$900Swimming With Whale Sharks in Oslob — IG Worthy Photos at What Expense?5 Christmas Gift Ideas for Friends Who Love TravellingThe Complete Phillip Island Guide: The Day Trip From Melbourne You Can’t MissByron Bay Guide: 25 Things to Do in NSW’s Ultimate Hipster ParadiseWestern Australia’s Best Photo Spots — Hidden Gems In Perth, Rottnest Island, and Kalbarri for your Instagram9-Day Australia Road Trip Itinerary Around The Best Of NSW — Sydney, Blue Mountains and BeyondDream Cruise’s Thailand Seacation — What to Expect on This Cruise to Nowhere13 Reasons Why Byron Bay Should Be on Every NSW Itinerary5 Places to Visit in Bali Other Than the Beach10-Day Japan Itinerary — Tokyo to Osaka With The JR Pass for $1.1k5 Animal Cafes in Osaka not to be missedBarcelona in three courses15 Unique Experiences in Shikoku — The Laidback Island of Japan Undiscovered By Most TouristsHiking Chestnut Nature Park — Bicycle Pump Tracks and Rare Bird SightingsThe Best Day Trips From Tokyo For Food, Arts & Culture — Northward Golden Route9 Things to Do in Singapore That Are Perfectly Ok to Do Alone48-Hour Dubai Itinerary — The Best Stopover For Thrill SeekersThis New Lifestyle Card is Changing the Way We Travel — MCO Card6-Day Kyushu Itinerary — Chasing Autumn in a Quieter Side of Japan (Fukuoka, Kagoshima, Beppu)6D5N Nagano Itinerary — The Romantic Getaway 3 Hours from Tokyo (Kamikochi, Norikura and Matsumoto)Phuket Travel Guide: Making the Most of Your Day Trip in 11 Hours