Prodej aut v EU letos díky zlepšení situace s čipy vzroste o osm procent

the latest tech news, global tech news daily, tech news today, startups, usa tech, asia tech, china tech, eu tech, global tech, in-depth electronics reviews, 24h tech news, 24h tech news, top mobile apps, tech news daily, gaming hardware, big tech news, useful technology tips, expert interviews, reporting on the business of technology, venture capital funding, programing language

Prodej aut v EU letos díky zlepšení situace s čipy vzroste o osm procent
© Pixabay Ilustrační foto

Automobilový trh v EU by se tak měl vrátit k růstu po předchozích dvou letech poklesu za sebou. V roce 2020 se prodej aut v EU kvůli pandemii podle dřívějších údajů ACEA snížil o rekordních 23,7 procenta, vloni pokles zpomalil na 2,4 procenta.

the latest tech news, global tech news daily, tech news today, startups, usa tech, asia tech, china tech, eu tech, global tech, in-depth electronics reviews, 24h tech news, 24h tech news, top mobile apps, tech news daily, gaming hardware, big tech news, useful technology tips, expert interviews, reporting on the business of technology, venture capital funding, programing language

“Prodej nových osobních aut v EU vloni pokračoval v poklesu kvůli nedostatku čipů,” uvedlo v dnešní zprávě sdružení ACEA. “Protože se v roce 2022 očekává stabilizace dodávek čipů, předpovídá ACEA, že se registrace osobních aut v EU letos vrátí k růstu.”

Sdružení rovněž vyzvalo Evropskou unii ke snížení závislosti na dodávkách ze zahraničí, které by v budoucnu zabránilo podobným škodám ve strategických evropských odvětvích, jaké způsobil nedostatek čipů automobilovému průmyslu.

Global Tech News Daily

Prezident sdružení a šéf automobilky BMW Oliver Zipse ve zprávě poukázal na růst prodeje elektromobilů, který označil za “velmi vítanou zprávu”. “Nesmíme nicméně zapomenout, že je to stále dost křehký trh, který je vysoce závislý na podpůrných opatřeních, jako jsou nákupní pobídky, a především na široké dostupnosti dobíjecí infrastruktury,” dodal. V současnosti ale podle sdružení rozvoj této infrastruktury výrazně zaostává za poptávkou spotřebitelů po elektromobilech.

“Prodej elektromobilů se mezi lety 2017 a 2021 více než zdesetinásobil, zatímco počet veřejných dobíječek v EU ve stejném období vzrostl méně než dvaapůlkrát,” upozornil Zipse. “Pokud se tato situace nebude urychleně řešit stanovením ambiciózních cílů pro všechny členské státy EU, brzy narazíme na překážku,” dodal.

News Related

OTHER NEWS

Poláci údajně dokončili bariéru, která má bránit odtoku vody z ČR

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Demonstranti vyjadřují nesouhlas s dohodou ohledně dolu Turów. Investice do podzemní zábrany vyšla na 17 milionů zlotých (přes 90 milionů korun) a její podoba ... Read more »

Ve Španělsku je jako doma. Krásná Tereza Kerndlová se pochlubila výstavním zadečkem

© Poskytovatel: Frekvence 1 Kráska Tereza Kerndlová rezignovala na českou zimu a opět pláchla do Španělska. Fanoušky zásobuje nejen fotkami luxusního bydlení, ale hlavně svým krásným opáleným tělem. S opalováním ... Read more »

Protivzdušná střela SM-6 je jedinou americkou obranou proti hypersonickým útokům

Technologicky vyspělé armády v dnešní době stále více sázejí na hypersonické útoky | S tím vyvstává před ozbrojenými silami další problém – jak se hypersonickým útokům činně bránit? | V ... Read more »

Volvo and Northvolt to build Gothenburg gigafactory

© Provided by Motoring Electric Volvo and Northvolt Factory Volvo will partner with specialist battery manufacturer Northvolt to build a ‘gigafactory’ in Gothenburg, Sweden.  The new plant will be responsible ... Read more »

Porsche Taycan EV deliveries begin in India

© Aditya Nadkarni Porsche Taycan EV deliveries begin in India – First customer Porsche Taycan EV delivered in Delhi – The model was launched in India last year, with prices ... Read more »

Evropská komise chce finančně podpořit výrobu čipů v Evropě

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Ursula von der Leyenová v Praze s premiérem Babišem Unijní exekutiva chce také členským zemím usnadnit subvencování vývoje a výroby polovodičových součástek, s jejichž ... Read more »

EK oznámila Polsku, že mu strhne z fondů 15 milionů eur z pokuty za Turów

© European Union Evropská unie, ilustrační fotografie. Uvedl to dnes mluvčí komise, podle něhož Brusel sumu Varšavě odebere po uplynutí desetidenní lhůty. Částku musí podle něj Polsko platit bez ohledu ... Read more »

Jaguar anuncia el desarrollo de una plataforma para eléctricos

© Motor1.com España Jaguar EV teaser La marca la denomina Panthera. Las cifras de ventas de la firma británica Jaguar se han resentido notablemente durante los últimos años, pero se ... Read more »

Poláci podle polské TV dokončili bariéru, která má bránit odtoku vody z ČR

© Greenpeace Těžba uhlí, ilustrační fotografie. Investice do podzemní zábrany vyšla na 17 milionů zlotých (přes 90 milionů korun) a její podoba a umístění byly dohodnuty s českou stranou při ... Read more »

Babiš ml. chce zvrátit rozhodnutí v kauze údajného zavlečení na Krym. Advokát udělal důležitý krok

Advokát Andreje Babiše mladšího dnes podal na pražské městské státní zastupitelství podnět k provedení dohledu nad prověřováním kauzy údajného zavlečení syna bývalého premiéra na Krym. Uvedl to server Seznam Zprávy. ... Read more »

Poláci údajně dokončili bariéru, má bránit odtoku vody z ČR

© Pixabay Těžba uhlí, ilustrační fotografie. Investice do podzemní zábrany vyšla na 17 milionů zlotých (přes 90 milionů korun) a její podoba a umístění byly dohodnuty s českou stranou při ... Read more »

Právník Babiše ml. podal podnět k provedení dohledu nad prověřováním kauzy Krym

© Facebook Andrej Babiš ml. “V podnětu poukazuji na pochybení, kterých se podle mého názoru orgány činné v trestním řízení ve svém dosavadním postupu dopustily. A žádám městské státní zastupitelství, ... Read more »

Demonstranti chystají další protesty proti přijetí pandemického zákona

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Demonstrace, ilustrační fotografie. Iniciativě podle jejího předsedy Jakuba Olberta vadí na pandemickém zákonu mimo jiné to, že by podle nynějšího návrhu mohli lidé rozhodnutí ... Read more »

Putin přislíbil, že se vyvaruje dalšího vyostření na Ukrajině, tvrdí Macron

© Kremlin.ru Vladimir Putin. Macron podle svých slov obdržel od Putina příslib, že ve sporu Moskvy a Západu ohledně Ukrajiny nebude následovat “zhoršení nebo vyostření”. Francouzský prezident dodal, že považuje ... Read more »

Astronomové našli nejmladší pár asteroidů, jaký kdy poznali. U objevu byli Češi

Čeští astronomové Petr Fatka a Petr Pravec jsou spolu se Slovákem Peterem Kušnirákem členy mezinárodního týmu, který ohlásil výjimečný objev: dvojici asteroidů obíhajících kolem Slunce, jež vznikla před méně než ... Read more »

Další letošní ohnisko ptačí chřipky je v malochovu na Plzeňsku

© Pixabay Ptáci, zvířata, ilustrační foto. Likvidace zbylých kusů a dezinfekce místa byla provedena v pondělí. Obce musí do konce týdne nahlásit počty chovatelů v ochranném pásmu. “Veterinární lékaři odebrali ... Read more »

SESTŘIH: Česko - Japonsko 2:3sn. Klíčová prohra, ve čtvrtfinále USA

České hokejistky nezvládly klíčový duel. V posledním utkání skupiny na olympijských hrách v Pekingu padly s Japonskem 2:3 po samostatných nájezdech a ve skupině skončí na druhém místě. Svěřenkyně trenéra ... Read more »

Ivan Gabal: Svět se mění, ale Češi si protiněmecké předsudky vzít nedají

© Poskytovatel: Hlidacipes.org KOMENTÁŘ. Česká zahraniční a bezpečnostní politika je vystavena robustnímu testu své věrohodnosti i věcnosti. Platí to pro naše chování v NATO, v evropských a unijních agendách i v dvoustranných vztazích ... Read more »

Vyšel Edge 98. Microsoft u prohlížeče ladil vzhled i zabezpečení

Vývojový tým se chlubí bezpečnějším prohlížením, Edge 98 však nepřidává žádný obecně platný zabezpečovací prvek. Řeč je o nových zásadách, které na prohlížeč… © Poskytovatel: Zive.cz Vývojový tým se chlubí ... Read more »

Ledecké gratulovala i zraněná Samková, Štěpánek ji označil za národní poklad

Praha – Zraněná snowboardcrossařka Eva Samková byla mezi prvním gratulanty Ester Ledecké k obhajobě olympijského vítězství v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Bronzový olympijský tenista ze smíšené čtyřhry v Riu ... Read more »

Do USA kvůli soudu princ Andrew nemusí. Co se bude dít, když prohraje?

© Poskytovatel: Frekvence 1 V průběhu letošního roku by měl princ Andrew vědět, zda ho odsoudí kvůli kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání Virginie Giuffrey ještě před tím, než byla zletilá. Princ ... Read more »

Potravinové banky loni shromáždily 9300 tun jídla, meziročně o třetinu více

© Pixmac **www.pixmac.cz** Ilustrační foto “Rok 2021 byl pokračováním náročného období, a to nejen v souvislosti s pandemií. Hned na začátku roku jsme intenzivně pomáhali s distribucí potravin, které nemohly ... Read more »

Prokazování covidovými certifikáty končí od čtvrtka, ve středu to projedná vláda

Praha – Nová pravidla, která zruší prokazování covidovými certifikáty, budou podle ministerstva zdravotnictví platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. Ve středu je projedná vláda. ČTK to dnes řekl mluvčí ... Read more »

Prodeje léků na předpis loni v Česku vzrostly meziročně o deset procent

© Roman Veselý / INCORP images Lékárna, ilustrační fotografie U volně prodejných léků se prodeje proti roku 2020 zvýšily o devět procent a prodeje za volně prodejné léky, doplňky stravy ... Read more »

Česko - Japonsko 2:3sn. Prohra po nájezdech, ve čtvrtfinále proti USA

České hokejistky nezvládly klíčový duel. V posledním utkání skupiny na olympijských hrách v Pekingu padly s Japonskem 2:3 po samostatných nájezdech a ve skupině skončí na druhém místě. Svěřenkyně trenéra ... Read more »

Prodeje léků na předpis na českém farmaceutickém trhu v roce 2021 vzrostly

© Michael Zelinka / INCORP images Lékárna U volně prodejných léků se prodeje proti roku 2020 zvýšily o devět procent a prodeje za volně prodejné léky, doplňky stravy a produkty ... Read more »

Hokej ONLINE: Česko - Japonsko 2:2. Klíčový boj, jde se do prodloužení

České hokejistky hrají poslední zápas skupiny B na zimní olympiádě v Pekingu proti Japonsku. Už v pondělí si i přes porážku s Dánskem (2:3) zajistily postup do čtvrtfinále. Pokud se ... Read more »

Těhotná Ewa Farna poslala jasný vzkaz: V Polsku by rodit nemohla!

© Instagram Ewa Farna Ewa Farna je momentálně podruhé těhotná, hudební dráha ale rozhodně neustupuje stranou. Úspěšná je v Česku i sousedním Polsku, pro tamní dění kolem ženských práv má ... Read more »

Ve východní Africe hrozí vlivem mimořádného sucha hlad 13 milionům lidí

© UNICEF Africké děti, ilustrační fotgorafie Regiony Somálska, Etiopie a Keni zažily nejsušší počasí od roku 1981 a hrozí tam humanitární krize. Postižené jsou zemědělské a pastevecké komunity v jižní ... Read more »

Jak by vypadala Země bez lidí: Vědci sestavili mapu a představili smutnou vizi

© Delbars / Shutterstock.com Naše Země bez lidí by vypadala jako Serengeti. Vědci se pokusili sestavit mapu, která poukazuje zejména na větší rozmanitost savců v Severní a Jižní Americe. Mnoho druhů ... Read more »

Ve východní Africe je kvůli suchu hladem ohroženo 13 milionů lidí

© Pixabay Ilustrační foto Regiony Somálska, Etiopie a Keni zažily nejsušší počasí od roku 1981 a hrozí tam humanitární krize. Postižené jsou zemědělské a pastevecké komunity v jižní a jihovýchodní ... Read more »

Lze sestrojit stroj času? Teoreticky ano, je však potřeba překonat překážku

© FlashMovie/Shutterstock.com Lze sestrojit stroj času? Jednalo se o tzv. Filadelfský experiment, jehož cílem bylo „skrytí“ torpédoborců, aby nebyly zjistitelné nepřátelskými radary. Silné elektromagnetické pole mělo způsobit ohnutí světelných paprsků kolem ... Read more »

Facebook a Instagram brzy zmizí? Meta hovoří o ukončení provozu v Evropě

Firma Meta se vážně zabývá myšlenkou ukončení provozu svých sociálních služeb Facebook a Instagram pro region Evropy. Důvodem jsou evropská nařízení o ochraně osobních údajů, která způsobují obchodnímu modelu firmy ... Read more »

Dělníci vykopali 700 staré dokonale zachovalé tělo. Neví se, jak mumie vznikla

© livcool / Shutterstock.com Nástěnná malba buddhů v Číně Jedním z objevů, při němž bylo nalezeno tělo v takřka neporušené formě, je objev ženy z dynastie Ming, jíž vykopali čínští silničáři v Tchaj-čou v provincii ... Read more »

Drama v Ulici: Blanka odhalí Luďkovi pravdu. Ten ji znásilní

© Poskytovatel: Frekvence 1 Zubařka Blanka alias Linda Rybová se minulý týden vyspala s Evženem (Martinem Fingerem) a zjistila, že on je jediným milencem v jejím životě, na kterém jí ... Read more »

Fyzika v curlingu hraničí s alchymií. Některým jevům nerozumí ani renomovaní fyzici

V Pekingu probíhají zimní olympijské hry. Jedním ze sportů, kterému se i díky výkonům manželů Paulových dostává velké pozornosti, je curling. Pojďme… © Poskytovatel: Zive.cz V Pekingu probíhají zimní olympijské ... Read more »

V Pekingu je covid pod kontrolou, na olympiádu bude moci víc fanoušků

© Qilei Cai Shanghai Tower Kvůli obavám z nákazy nemohou na hry zahraniční fanoušci. Ani v Číně se vstupenky neprodávaly, místo toho organizátoři plánovali pozvat zhruba 150 tisíc diváků. Nyní ... Read more »

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v letošním roce zvýší

© Pixabay Ilustrační foto Automobilový trh v EU by se tak měl vrátit k růstu po předchozích dvou letech poklesu za sebou. V roce 2020 se prodej aut v EU ... Read more »

Hokej ONLINE: Česko - Japonsko 1:2. Klíčový boj, úder soupeřek v přesilovce

České hokejistky hrají poslední zápas skupiny B na zimní olympiádě v Pekingu proti Japonsku. Už v pondělí si i přes porážku s Dánskem (2:3) zajistily postup do čtvrtfinále. Pokud se ... Read more »

Ester Ledecká: Gratulace od politiků se jen hrnou! Co vzkázali Zeman nebo Fiala?

© Instagram Ester Ledecká Česko pochopitelně prožívá první olympijský triumf na hrách v čínském Pekingu, o který se dnes na snowboardu postarala Ester Ledecká. Projevuje se to i na sociálních ... Read more »