Požár vyděsil Moravský Krumlov: Místo zahalil dým z hořících aut!

© HZS Jihomoravského kraje Hasiči zasahují u požáru autovraků v Moravském Krumlově. (16.9.2021)

Jihomoravští hasiči od dnešního dopoledne likvidují požár několika autovraků v kovošrotu. Nejprve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, později oznámili, že se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Na twitterovém profilu pak zveřejnili fotografie ze zásahu, ze kterých je patrné, že z místa požáru stoupá hustý dým. 

Hasičský záchranný sbor včera zasáhla mimořádně smutná zpráva. Dvojice dobrovolných hasičů zemřela při výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Další dva jejich kolegové se zranili. 

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců senátoři zamítli

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie. I v případě, že by ústavní novela byla přijata, kvůli přechodnému ustanovení by byla účinná až od dalšího volebního období. ... Read more »

Polsku mohou být kvůli dolu Turów kráceny platby z EU

© Pixabay Důl, ilustrační fotografie. Polský premiér Mateusz Morawiecki ale dnes zopakoval, že těžba v Turówě se nezastaví. Spor o další těžbu uhlí v dole Turów vygradoval v září, kdy ... Read more »

Tereza Kostková: PRVNÍ SLOVA o nákaze covidem!

© Instagram Kostková, Tereza Tereza Kostková je kvůli koronaviru doma. Kostková přiznala, že tak “originální” příspěvek snad ani zveřejňovat nechtěla. “Asi si pocity v takovéhle situaci umíme vzájemně dobře představit,” spustila ... Read more »

Počet nových případů koronaviru se v Německu zvýšil během týdne o téměř polovinu

© Pixabay Německo, ilustrační foto Dále stoupá také ukazatel počtu nových případů infekce ze posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. Ten dnes činil 113 případů, před týdnem to bylo 75 ... Read more »

Senát schválil návrh na zavedení korespondenční volby prezidenta a poslanců

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Volby, ilustrační foto. Hlasování poštou by mohlo využít na 600.000 Čechů, kteří v cizině žijí trvale nebo tam odjeli za prací či studiem, uvedl ... Read more »

ECDC varovalo před hrozbou vážné chřipkové sezóny

© ielement.cz Virus chřipky “Brzké zachycení typu A naznačuje, že nadcházející chřipková sezóna by mohla být vážná, nyní však nikdo nedokáže s přesností říct, jak bude chřipková sezóna vypadat,” uvedl ... Read more »

Fico kritizuje odposlechy svých schůzek, média zveřejnila podrobnosti

© Lukáš Henzl / INCORP images Robert Fico. “Je to pravděpodobně poprvé v rámci Evropské unie, co oficiálně stát nechal sledovat a odposlouchávat lídra opoziční strany. Není horšího zločinu v ... Read more »

Zavedení klouzavého mandátu pro ministry z řad poslanců Senát zamítl

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie I v případě, že by ústavní novela byla přijata, kvůli přechodnému ustanovení by byla účinná až od dalšího volebního období. ... Read more »

V EU hrozí vážná chřipková sezóna, upozorňuje ECDC

© INCORP images Virus chřipky (vlevo) vs koronavirus (vpravo) “Brzké zachycení typu A naznačuje, že nadcházející chřipková sezóna by mohla být vážná, nyní však nikdo nedokáže s přesností říct, jak ... Read more »

Slavia touží v dohrávce s Olomoucí částečně odčinit předchozí nezdary

Praha – Fotbalisty Slavie a Olomouce čeká ve středu dohrávka 3. kola první ligy. Pražané v posledních pěti soutěžních zápasech jen jednou zvítězili a proti Sigmě chtějí minulé nezdary částečně ... Read more »

Su Ťij před soudem odmítla obžalobu z veřejného podněcování proti barmské juntě

Neipyijto – Vězněná barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij dnes před soudem odmítla obžalobu z veřejného podněcování proti vojenské vládě, kterého se podle prokurátorů dopustila tím, že písemně požádala ... Read more »

Messenger je hravější. Zábavné AR efekty již fungují i ve skupinových videohovorech

Kdyby se vám už běžná komunikace zajedla, Messenger do hromadných videochatů – včetně hovorů v Rooms – přidává 70 skupinových efektů postavených na rozšířené… © Poskytovatel: Zive.cz Kdyby se vám ... Read more »

Fiala s návštěvou Zemana počká do doby, než bude prezident na standardním pokoji

© Petr Čepela / INCORP images Petr Fiala (ODS). “Setkání by se mělo uskutečnit ve chvíli, kdy pan prezident bude na běžném pokoji, což znamená, že bude schopen běžných pracovních ... Read more »

Lidé loni volali z mobilů v rámci Česka častěji, mezinárodních hovorů ubylo

© Pixabay Ilustrační fotografie. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Celkově bylo v loňském roce poznamenaném šířením koronaviru provoláno v Česku z mobilní sítě přes 27 miliardy ... Read more »

Unijní státy se neshodly na řešení drahých energií, zváží společný nákup plynu

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Karel Havlíček (ANO). Zatímco některé země jako Francie a Španělsko požadovaly reformu trhu a změnu určování cen elektřiny, další státy v čele s Německem ... Read more »

Zdeněk Petzl: Vysoká cena elektromobilů bude postupem času klesat

© Poskytovatel: Frekvence 1 Výkonný ředitel doufá, že situace v automobilovém průmyslu tak strašlivá nebude. “Doufám, že se to podaří vyřešit… Pokud jde o současné problémy, nedostatek čipů, tak to ... Read more »

Německému Spolkovému sněmu předsedá sociální demokratka Bärbel Basová

Berlín – Novou předsedkyní německého Spolkového sněmu vzešlého ze zářijových parlamentních voleb se na dnešním ustavujícím zasedání stala sociální demokratka Bärbel Basová (SPD). Ta v této ústavní funkci, která je ... Read more »

Senát opět neschválil rozšíření kontrolních pravomocí NKÚ

© Google Earth Nejvyšší kontrolní úřad Pro zamítnutí ústavní změny hlasovalo 37 z přítomných 69 senátorů. Pokud by obě změny zákonů naopak prošly, mohl by NKÚ kontrolovat například statutární města, ... Read more »

Fiala s návštěvou Zemana počká, než bude prezident na standardním pokoji

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Petr Fiala “Setkání by se mělo uskutečnit ve chvíli, kdy pan prezident bude na běžném pokoji, což znamená, že bude schopen běžných pracovních schůzek,” ... Read more »

V naprosté většině programu koalice Spolu a PirStan dospěly ke shodě

© Petr Čepela / INCORP images Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka Do příštího týdne bude na formulaci dokumentů a jejich právních aspektech pracovat speciální skupina expertů. Budou v ... Read more »

Tohle se nepovedlo. Co Mila Kunis poradila dceři, když zjistila, že do ní strčila spolužačka?

© Poskytovatel: EVROPA 2 Tohle se nepovedlo. Co Mila Kunis poradila dceři, když zjistila, že do ní strčila spolužačka? Mila Kunis byla dalším hostem The Ellen DeGeneres Show, která rozjela ... Read more »

Fiala chce navštívit Zemana až na standardním nemocničním pokoji

© Twitter Petr Fiala Petr Fiala odvolil ve sněmovních volbách. (8.10.2021) “Setkání by se mělo uskutečnit ve chvíli, kdy pan prezident bude na běžném pokoji, což znamená, že bude schopen ... Read more »

Exkluzivně: Priyanka Chopra Jonas a její jedinečné beauty tipy

© Poskytovatel: Elle Priyanka Chopra Jonas Priyanka Chopra Jonas je jednou z nejzajímavějších tváří Hollywoodu. Jde o herečku, která nás inspiruje svým odhodláním změnit svět i svou nevtíravě podmanivou krásou. ... Read more »

StarDance v ohrožení: Tereza Kostková má covid, neochránilo ji ani očkování

Třetí epizoda populární taneční show StarDance …když hvězdy tančí se potýká s velkým problémem a sama Česká televize neví, zda bude díl ve stanovaném termínu odvysílán. Moderátorka pořadu Tereza Kostková ... Read more »

Smrt herce při práci v našich končinách? Andrej Hryc měl namále!

© Facebook Andrej Hryc s dcerou Wandou V našich zeměpisných šířkách o takových tragických incidentech nevíme, ale Wanda Hrycová se podle webu cas.sk zmínila o tom, že nechybělo mnoho a ... Read more »

Nových případů covidu je v Německu za týden o téměř polovinu více

© Pixabay Německo, ilustrační foto Dále stoupá také ukazatel počtu nových případů infekce ze posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. Ten dnes činil 113 případů, před týdnem to bylo 75 ... Read more »

Jak v Česku chrání očkování proti nakažení covidem, hospitalizaci a JIP. Podrobně po věkových skupinách

ÚZIS ve spolupráci s Masarykovou univerzitou zveřejnil tabulku ve které aktuální počty nakažených covidem, hospitalizovaných a lidí na JIP dělí podle… © Poskytovatel: Zive.cz ÚZIS ve spolupráci s Masarykovou univerzitou ... Read more »

Senát asi rozhodne o termínu schůze k článku 66 až 9. listopadu

© Petr Čepela / INCORP images Miloš Vystrčil “Až 9. listopadu rozhodneme, jestli a kdy se tím budeme zabývat,” uvedl Nytra. Zdůvodnil to snahou sladit termíny projednávání se Sněmovnou, která ... Read more »

Halloween: Jak se slaví Svátek zesnulých v různých koutech světa?

© Poskytovatel: Frekvence 1 Přestože si ho většina lidí spojuje s Amerikou, kořeny Halloweenu jsou v pohanském svátku Samhain, který oslavuje konec keltského kalendářního roku a příchod zimy. Keltové věřili, ... Read more »

Otcovská dovolená aneb Chvála tatínkům, kteří se nebojí rodičovských povinností

© GettyImages Otcovská dovolená Euforie, neskutečná láska, štěstí, ale také chvíle nejistoty nebo stresu. Příchod nového člena rodiny je doprovázen širokou škálou emocí, se kterou by se měli sžít oba ... Read more »

Čínská ambasáda opět zkritizovala tchajwanskou návštěvu v Česku

© Pixabay Čína, ilustrační fotografie Tchajwanská podnikatelská delegace vedená dvěma tamními ministry v sobotu zahájila svou čtyřdenní návštěvu Prahy. V pondělí podepsali zástupci Česka a Tchaj-wanu pět nových memorand, která ... Read more »

Fight století? YouTuber Logan Paul se údajně utká s Mikem Tysonem

© Poskytovatel: EVROPA 2 Fight století? YouTuber Logan Paul se údajně utká s Mikem Tysonem Mike Tyson oslavil v červnu pětapadesát let, stále se však cítí ve skvělé kondici. Rozhodl se ... Read more »

Polsku má kvůli pokutě za Turów hrozit krácení plateb z rozpočtu EU

© Wikimedia Commons **https://commons.wikimedia.org** Důl Turów (autor: Anna Uciechowska) Spor o další těžbu uhlí v dole Turów vygradoval v září, kdy unijní soud vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu ... Read more »

Interní dokumenty Facebooku mají odhalovat neshody a neschopnost čelit nenávisti

© Pixabay Facebook, ilustrační fotografie. Mimo jiné svědčí o neschopnosti platformy čelit nenávistnému obsahu v zemích jako je Indie, kterým není věnována taková pozornost jako Spojeným státům. Také dokumentují frustraci ... Read more »

Facebook interně řeší neshody a neschopnost čelit nenávisti, tvrdí média

© EuroZprávy.cz Facebook Mimo jiné svědčí o neschopnosti platformy čelit nenávistnému obsahu v zemích jako je Indie, kterým není věnována taková pozornost jako Spojeným státům. Také dokumentují frustraci mnohých zaměstnanců ... Read more »

Anička Slováčková: Vzala Gelemovou na milost? Tohle mluví za vše!

© Instagram Anna Slováčková a Felix Slováček Vztahy v rodině Slováčkových – a nejen v ní – nejsou úplně ideální. Felix a Dáda v posledních letech opravdu nefungují jako manželé, ... Read more »

Výskyt respiračních infekcí v Česku stoupá týdně asi o deset procent

© Pixabay Ilustrační fotografie. Zátěž, kterou způsobuje epidemie covidu společně s rostoucím výskytem respiračních viróz, může podle hlavní hygieničky dolehnout především na ordinace praktických lékařů, ale i na nemocnice. “Už ... Read more »

Svět se během prvního roku pandemie příliš nepoučil, míní orgán WHO

© Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images Světová zdravotnická organizace “Jestliže první rok pandemie covidu-19 poznamenalo kolektivní selhání při přípravě (na zdravotnickou krizi) a při jednání podle vědeckých poznatků, ... Read more »

Polsko registruje 6000 nákaz, zdvojnásobí počet lůžek pro pacienty s covidem-19

© Pixabay Polsko, ilustrační foto Náměstek ministra zdravotnictví dnes uvedl, že v zemi se zdvojnásobí počet covidových nemocničních lůžek, kterých je v současné době asi 10.000. V Polsku za uplynulý ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic