Pozantı Yağlıtaş Göleti sulamasında çalışmalar devam ediyor

pozantı yağlıtaş göleti sulamasında çalışmalar devam ediyor

POZANTI YAĞLITAŞ GÖLETİ SULAMASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

pozantı yağlıtaş göleti sulamasında çalışmalar devam ediyor

POZANTI YAĞLITAŞ GÖLETİ SULAMASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

2 bin 60 dekar arazi sulanacak

Tamamlanmasıyla 2 bin 60 dekar tarımsal arazinin modern basınçlı sulama sistemiyle sulanmasına hizmet edecek olan Adana Pozantı Yağlıtaş Göleti Sulaması’nda yüzde 26 fiziki gerçekleşme oranı aşılırken DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, projenin biran önce faydaya dönüşebilmesi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Yapılan imalatların ayrıntılarına da değinen DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “6 bin 857 metresi ana boru olmak üzere toplamda 15 bin 356 metre uzunluğunda sulama şebekesi döşenecek olan proje kapsamında, bugüne kadar 4570 metrelik kısımda çalışmalar tamamlanmıştır. Ayrıca çeşitli çap ve basınç sınıflarında 9 bin 888 metre boru da temin edilmiş olup, şantiye sahamıza ulaştırılmıştır” ifadelerini kullandı.

pozantı yağlıtaş göleti sulamasında çalışmalar devam ediyor

POZANTI YAĞLITAŞ GÖLETİ SULAMASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

Ekonomik değeri yüksek tarımsal ürünler üretiliyor

Bölgede ekonomik değeri yüksek tarımsal ürünlerin üretildiğine dikkat çeken DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Kiraz, elma, üzüm ve ceviz tarımının da yapıldığı Pozantı ilçemizde; doğal şartların uygunluğu, yüksek verim, yatırımların kısa zamanda geri dönüşü, ekonomik değerin yüksek olması ve pazar sıkıntısı olmaması gibi birçok sebeple çiftçilerimiz tarafından çilek yetiştiriciliği yoğun olarak yapılıyor. Yağlıtaş Göleti’nden sağlanacak suyun modern basınçlı sulama sistemi ile çiftçilerimizin tarım arazilerine ulaştıracağız. Modern sulama ile 2 bin 60 dekar arazide sulama maliyetleri düşecek, verim artacak” dedi.

pozantı yağlıtaş göleti sulamasında çalışmalar devam ediyor

DSİ GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKİF BALTA, PROJENİN BİRAN ÖNCE FAYDAYA DÖNÜŞEBİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ AÇIKLADI.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World