Počasí: Předpověď až do března. Jaru už nic nestojí v cestě

počasí: předpověď až do března. jaru už nic nestojí v cestě

Jaro, ilustrační fotografie.

Letošním únorem nás provázejí výrazně nadprůměrné teploty. Podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se na tom nejspíš nic nezmění ani v dalších týdnech. Maxima opět vystoupají nad 10 stupňů nad nulou.

Meteorologové očekávají, že období do 17. března bude teplotně i srážkově průměrné až nadprůměrné.

Co se týká teplot, přinese tento týden nadprůměrné hodnoty. V noci bude kolem jednoho až tří stupňů nad nulou. Denní maxima se ke konci týdne vyšplhají až k 10 °C. “Ostatní týdny budou pravděpodobně teplotně nadprůměrné až průměrné s minimálními teplotami v posledním týdnu období kolem +1 °C a nejvyššími kolem 12 °C,” píše se ve výhledu.

“V prvních dvou týdnech budou srážkové úhrny pravděpodobně nadprůměrné kolem 15 mm, v ostatních dvou většinou kolem 8 mm. Na horách, výjimečně i v nižších polohách se přechodně vyskytnou i srážky smíšené nebo sněhové,” dodali meteorologové.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World