Plánujete novou koupelnu? Vyvarujte se nejčastějších chyb, které se opakovaně stávají při její realizaci

Asia's Tech News Daily

Nezáleží na tom, jestli zařizujete úplně novou, nebo naopak rekonstruujete tu současnou koupelnu. Mnohé chyby se stávají opakovaně, a tak není od věci jednou za čas připomenout alespoň ty základní. Pamatujte, že koupelna bude sloužit desítky let a do další stavby se vám hned tak chtít nebude.

© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Málo úložného prostoru

Není nic horšího, než nemít kam uschovat ručníky, kosmetiku, holicí strojek nebo čistící prostředky. Při zařizování si často říkáme, že v koupelně příliš skříněk a komod nepotřebujeme, což samo sebou není zcela pravda. Pokud to tedy prostor dovolí, zvolte kromě klasické umyvadlové komody i samostatnou skříň, do které uložíte ručníky, léky, i čistící prostředky. Jestliže ale koupelna nedisponuje přílišným prostorem, zvolte alespoň nástěnné poličky, nebo zrcadlo se skříňkou, do které se vejdou kartářky a další drobná  kosmetika. 

© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Špatně zvolená barva

Mnozí z nás se touhu po barevných, nebo divokých kombinacích snaží uplatnit v koupelně. Jenže koupelna by měla představovat relaxační zónu, ve které si rádi odpočineme po náročném dni v práci a s výraznými odstíny to moc nepůjde. Naopak na vás budou působit chaoticky, rušivě, až agresivně. Zapomeňte na rudou červenou, svítivě žlutou, nebo oranžovou. Z mysli vytěsněte i křiklavě modrou nebo zelenou barvu. V posledních letech patří mezi trendy barvy neutrální odstíny jako je krémová, bílá nebo hnědá. Příjemně vypadá barevná kombinace “tón v tónu” kdy na větší plochy použijete světlejší odstín konkrétní barvy a na menší plochy, nebo doplňky tmavší odstín dané barvy. Jestliže milujete barvy, můžete sáhnout i po pastelově modré, nebo zelené barvě v decentním tónu. 

© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Nesprávné kroky

Při zařizování koupelny často nemyslíme dopředu a snadno tak špatně zvolíme pořadí některých kroků. Jedním z nejběžnějších příkladů je nejprve vyvedení odpadu a teprve poté výběr koupelnového nábytku. Výsledkem může být to, že na odpad nebude pasovat žádná komoda. Ve finále si pak budete muset objednat skříňku na míru od truhláře. Snažte si tedy nejprve vybrat skříňku podle sebe, zapište si její rozměry a teprve poté nechte vyvést odpad. 

Chceme všechno

U velkých koupelen toto problém není, ale u malých rozhodně ano. Každý sní o sprchovém koutě a zároveň o vaně, ale pokud místnost nedisponuje metry navíc, budeme se muset rozhodnout pouze pro jedno. Co se týče místa, je nejúspornější sprchový kout, ale i asymetrické vany se dají do malého prostoru někdy pohodlně zakomponovat. Stejně tak se rozmýšlejte i u ostatního vybavení. Přednost dejte pračce se sušičkou, nebo zvolte typ pračky, na kterou půjde sušička postavit. U toalety volte raději variantu s bidetovou sprškou a nikoliv zvlášť toaletu a zvlášť bidet. Úsporní se snažte být například i u umyvadla a místo dvojumyvadla dejte přednost klasické variantě.

© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Přílišné šetření se nevyplácí

Je jasné, že mnohdy jsme limitováni rozpočtem a často se poohlížíme po levnějších variantách. Je potřeba si ale uvědomit, že koupelnu nezařizujeme na rok, nebo dva. Ušetřit se dá na jiných místech interiéru, ale koupelnu bychom měli brát jako investici, na které se šetřit opravdu nevyplatí. Jen díky tomu, že si připlatíte například 2 – 3 tisíce na koupelnovém nábytku, vydrží vám klidně i o 10 let déle, než levnější nekvalitní varianta. To samé platí u umyvadla nebo u vany. Levnější varianty po chvíli mohou zežloutnout a brzká výměna vás ve finále bude stát více, než pořízení kvalitnějšího kousku hned na začátku.

© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Nesprávná výška vybavení

Při zařizování koupelny často chybujeme i u samotného výběru zařízení. Nechtěně tak pořídíme příliš nízkou toaletu, nebo bidet a naopak vysokou vanu, do které se budou hůř dostávat třeba lidé se sníženou pohyblivostí. Koupelnu tedy zařizujte i s ohledem na věk uživatelů, nebo i na fakt, zda jsou v domácnosti malé děti.

© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Špatné osvětlení

Také osvětlení často vybíráme nesprávně, což je velká škoda. Nejen obývací pokoj, ale i koupelna by měla mít více zdrojů světla a ne pouze jedno centrální. Samozřejmě vyberte hlavní světlo, nebo dejte přednost LED bodovým žárovkám, či páskám. Některá zrcadla taktéž disponují zrcadlem, což je velké plus, jelikož nemusíte vybírat zvlášť doplňkové osvětlení k umyvadlu.

Fotogalerie:

© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz Zdroj: Hüppe
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz Zdroj: Hansgrohe
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz
© Poskytovatel: HomeInCube.cz

Internet Explorer Channel Network
Asia's Tech News Daily
News Related

OTHER NEWS

Test Ford Galaxy 2.5 Hybrid Titanium – nejlepší volba pro velikou rodinu?

© Lukáš Suchý, AutoRoad.cz Ford Galaxy Hybrid Úvod Galaxy se poprvé ukázalo světu v roce 1995. Šlo o velké rodinné auto za rozumnou cenu. Postupem času proběhlo pár modernizací, nových generací ... Read more »

V Rusku zatkli pět osob po důlním neštěstí, které má přes 50 obětí

© Pixabay Ilustrační fotografie. Ředitel a jeho zástupce čelí obvinění z porušení požadavků pro zajištění průmyslové bezpečnosti objektu a zůstanou ve vazbě do 25. ledna. Zadržen byl také vedoucí úseku, ... Read more »

Pandora's Black Friday Sale is still going strong — save 30% on bracelets, necklaces and more

Looking for more Black Friday deals, gift guides and holiday tips? Sign up for Yahoo Lifestyle Canada’s newsletter! Pandora’s Black Friday sale is on now. Now that Black Friday and ... Read more »

Kim Kardashian and North West Have a Mother-Daughter TikTok Account

Kim Kardashian and her daughter Norther West just launched a joint TikTok account, and unsurprisingly, it's a major success. Broadcasting their mommy-and-me shenanigans at the handle @KimAndNorth, the duo have ... Read more »

5 Everyday Things Making You Obese, Say Experts

For decades, the advice for those who want to lose weight has been pretty simple: Consume fewer calories, burn more—with the emphasis on the output. But recent research has found ... Read more »

This almost never happens: Sheertex tights are up to 60% off

Looking for more Black Friday deals, gift guides and holiday tips? Sign up for Yahoo Lifestyle Canada’s newsletter! Black Friday deal: Save up to 60 per cent on Sheertex tights ... Read more »

Barák odehrál celý zápas, prohru se Sampdorií ale neodvrátil

Reprezentační záložník Antonín Barák neodvrátil porážku Verony 1:3 na hřišti Sampdorie Janov. Hellas prohrál v italské lize po pěti zápasech a po sehrání kompletního programu 14. kola se může propadnout ... Read more »

Will Lady Gaga's Jewelry Wardrobe in House of Gucci Finally Get the Era Some Respect?

Photo credit: Fabio Lovino There are two House Of Gucci scenes you probably already know by heart even if you haven’t yet seen the movie. There’s the “Father, Son, and ... Read more »

Jerry Seinfeld Drops Big Update and 'Comedians in Cars' Fans Will Be Very Upset

Jerry Seinfeld Drops Big Update and ‘Comedians in Cars’ Fans Will Be Very Upset “Hearst Magazines and Yahoo may earn commission or revenue on some items through the links below.” ... Read more »

Od telefonů k autům. Xiaomi postaví v Pekingu továrnu na elektromobily

© Reuters Automobilce Mercedes-Benz klesl odbyt ve třetím čtvrtletí meziročně o 30,2 procenta Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi Corp. postaví pro svoji divizi elektrických aut v Pekingu továrnu s kapacitou ... Read more »

Havlíček: Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Karel Havlíček /Hnutí ANO/ Vláda v demisi nařídila uzavření adventních trhů od pátečních 18:00 jako opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutí čelí kritice trhovců, provozovatelů ... Read more »

Petra z MasterChefa zhubla téměř dvacet kilo, tajný trik si nenechala pro sebe

Petra Vindyšová je jednou z finalistek pořadu MasterChef Česko 2021. Od natáčení se ale talentovaná kuchařka změnila k nepoznání. Petra zhubla téměř dvacet kilo a my jsme se jí zeptali, ... Read more »

Britský ministr oznámil dva případy nové mutace v zemi

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 Oba infikovaní lidé jsou v izolaci společně se členy svých domácností. Úřady nyní provádějí další testy a také trasování případných kontaktů. “Minulou noc ... Read more »

RECENZE: Přání Ježíškovi je nevyvážená pocta kouzlu Vánoc si plete komediia drama

© Bioscop Richard Krajčo ve filmu Přání Ježíškovi. Snímek režisérky Marty Ferencové vypráví příběh dvou párů, jednoho hledání lásky a jednoho napravení svůdníka. Richard Krajčo pracuje v rádiu a po smrti ... Read more »

V Rusku bylo po důlním neštěstí zatčeno pět lidí včetně ředitele dolu

© Pixabay Důl, ilustrační fotografie. Ředitel a jeho zástupce čelí obvinění z porušení požadavků pro zajištění průmyslové bezpečnosti objektu a zůstanou ve vazbě do 25. ledna. Zadržen byl také vedoucí ... Read more »

Tisíce španělských policistů demonstrovaly proti reformě bezpečnostního zákona

© Mariusz Stankowski / EuroZprávy.cz / INCORP images Španělská policie. V Madridu dnes protestovaly tisíce policejních příslušníků, kteří se domnívají, že jim chystaná reforma bezpečnostního zákona ztíží práci a zhorší ... Read more »

Británie odhalila podle ministra dva případy nové mutace

© Pixabay Velká Británie bojuje s koronavirem, ilustrační fotografie. Oba infikovaní lidé jsou v izolaci společně se členy svých domácností. Úřady nyní provádějí další testy a také trasování případných kontaktů. ... Read more »

December 2021's Full List of Holidays and Observances

For many people, December is all about preparing for Santa's arrival, but that's not the only celebration that takes place throughout the month. In addition to Christmas and all the ... Read more »

Kate Middleton Stuns in Fuchsia for a Visit to a North London School

The Duchess of Cambridge is headed back to school—after a fashion. Earlier today, Kate Middleton stepped out in support of one of her favorite causes, education, with a visit to ... Read more »

Don't Forget to Bring These Fun Hanukkah Facts to Your Holiday Dinner Table

<figure role="img" aria-label="SLIDE 1 of 13, Hanukkah celebrates the rededication of the Second Temple in Jerusalem during the second century B.C., according to History.com. Legend says that when a leader ... Read more »

Xbox oslavil 20 let. Microsoft na webu otevřel jeho virtuální muzeum s exponáty a událostmi

Značka Xbox oslavila 15. listopadu dvacet let své existence. To je výročí, které určitě stojí za oslavu, a nutno uznat, že Microsoft ji pojal ve velkém… © Poskytovatel: Zive.cz Značka ... Read more »

Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl Havlíček

© Michael Zelinka / INCORP images Vánoční trhy. Vláda v demisi nařídila uzavření adventních trhů od pátečních 18:00 jako opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutí čelí kritice trhovců, provozovatelů trhů i ... Read more »

Famózní Markéta Davidová zazářila: Triumf na úvod olympijské sezóny!

© Instagram Markéta Davidová Davidová bezpochyby patřila ve vytrvalostním závodu k favoritkám, v této disciplíně je úřadující mistryní světa. Ve švédském Östersundu šlo však přece jen o první závod sezóny, ... Read more »

Test: Huawei MatePad 11

© CHIP.cz V rámci testu jsme měli možnost vyzkoušet tablet s doplňkovou výbavou v podobě pouzdra s klávesnicí (cca 2 800 Kč) a dotykového pera M-Pen 2 (cca 2 600 ... Read more »

Británie odhalila dva případy nové mutace koronaviru, oznámil ministr

© parliament.uk **www.parliament.uk** Sajid Javid (britský ministr) Oba infikovaní lidé jsou v izolaci společně se členy svých domácností. Úřady nyní provádějí další testy a také trasování případných kontaktů. “Minulou noc ... Read more »

How a Paris designer built a family home in an old mirror factory

By combining warm colours and reclaimed materials, a Parisian workshop is now a contemporary home The interior designer Dorothée Delaye spent two years searching for what she calls “a village ... Read more »

Cain's Jawbone: how crime novel's puzzling plot still keeps us guessing

In 87 years, only four readers have solved the fiendish murder mystery devised by former Observer crossword setter Edward Powys Mathers In 1934 Agatha Christie’s Murder on the Orient Express ... Read more »

Etelä-Afrikan matkailuministeri närkästyi omikronista: "Kykymme jäljittää variantteja on heikkoutemme"

© www.barfuss-junge.de / Alamy Etelä-Afrikan turismista vastaava ministeri Lindiwe Sisulu huomauttaa, ettei hiljattain löydetty omikron-variantti ole etelä-afrikkalainen – se vaan satuttiin tunnistamaan juuri Etelä-Afrikassa. Hän harmittelee variantin vaikutuksia turismille ja ... Read more »

Nordstrom just dropped so many new Cyber Monday deals: Save up to 50% on Spanx, Ugg, Kate Spade and more

Looking for more Black Friday deals, gift guides and holiday tips? Sign up for Yahoo Lifestyle Canada’s newsletter! These Nordstrom Cyber Monday deals are up to 50% off. Yahoo Lifestyle ... Read more »

Reese Witherspoon Posed for a Rare Family Photo with Her Three Kids

We've said it once a hundred times, and we'll say it again: Reese Witherspoon's kids are her clones. Need further proof? Look no further than the actress's latest family photo ... Read more »

Zeman opustil nemocnici, Fialu chce jmenovat v neděli

© Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images Miloš Zeman. V nemocnici pobyl prezident bez příznaků nemoci dvě noci, zdravotníci mu aplikovali infuze s monoklonálními protilátkami. Nyní by měl zamířit ... Read more »

Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů na stavbu Dukovan

© ČTK Elektrárna v Dukovanech Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu ... Read more »

V Rusku zatkli po důlním neštěstí pět lidí včetně ředitele dolu

© Twitter Policie Rusko, ilustrační foto Ruský soud nařídil zatčení pěti lidí po čtvrtečním neštěstí v uhelném dole v Kemerovské oblasti na Sibiři s 51 oběťmi. Mezi zatčenými je i ... Read more »

V Krkonoších by se už příští týden mohlo lyžovat

© Pixabay Lyžování, ilustrační foto Krkonošský SkiResort Černá hora – Pec pod Sněžkou by chtěl v pátek 3. prosince zahájit v areálu Černá hora lyžařskou sezonu. Pokud chladné počasí vydrží, ... Read more »

Na Černé hoře v Krkonoších chtějí v pátek 3. prosince zahájit lyžařskou sezonu

© Pixabay Lyžování, ilustrační fotografie. Vlekaři SkiResortu s příchodem mrazů spustili umělé zasněžování v noci na úterý. V pátek a v noci na dnešek v Krkonoších napadly asi tři centimetry ... Read more »

The Best Candle for Cozy Winter Days and Nights at Home

Photo credit: Courtesy of Diptyque Here at T&C, we pride ourselves on our discerning eye for quality. With Tried & True, our editors will give you an inside look at ... Read more »

How to get rid of bloating — and one red flag for women to look out for

Try these expert-recommended tip to get rid of bloating. (Photo: Getty Images) Bloating is one of those things many people don't think about often until they're actually dealing with it ... Read more »

How Peloton's Robin Arzón became an ultra-marathon runner in the face of a diabetes diagnosis

Robin Arzón explains how her relationship with her body changed after her diabetes diagnosis. (Photo: Instagram; designed by Quinn Lemmers) It Figures is Yahoo Life's body image series, delving into ... Read more »

On my radar: Bridget Christie's cultural highlights

Photograph: Alicia Canter/The Guardian Born in Gloucester in 1971, comedian Bridget Christie’s debut BBC Radio 4 series, Bridget Christie Minds the Gap, was first broadcast in 2013. That same year ... Read more »

One of Oprah's Favorite Coats of 2021 Is Miraculously Under $100 at Amazon Right Now

jacket Courtesy The release of Oprah's Favorite Things is one of the best shopping events to happen all year. It's like a bible we can study for what gifts to ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic