OPEC+ üyeleri petrol kesintisini daha da derinleştirmeyi değerlendiriyor

opec+ üyeleri petrol kesintisini daha da derinleştirmeyi değerlendiriyor

OPEC+ üyeleri petrol kesintisini daha da derinleştirmeyi değerlendiriyor

Investing.com – Bir OPEC+ kaynağı tarafından Reuters’a yapılan açıklamada OPEC+ üyelerinin petrol üretim kesintisini artırmayı değerlendirdiği belirtildi.

Geçen hafta gerçekleşmesi beklenen OPEC+ toplantısının bazı üreticiler arasında çıkan kota anlaşmazlığı nedeniyle bu hafta Perşembe gününe ertelendiği söylendi. Konu hakkında değerlendirme yapan OPEC+ kaynağı, toplantıda toplu bir kesinti seçeneğinin masada olmasını beklediğini söylerken daha fazla ayrıntı vermedi. Kaynaklar, bu ayın başında da grubun ek kesintileri değerlendireceğinden bahsetmişti.

Reuters haberine göre  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC+ olarak bilinen Rusya liderliğindeki müttefikler, petrol üretim seviyelerini belirlemek için Perşembe günü TSİ 16.00’da online bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantının 30 Kasım’a ertelenmesine gerekçe olarak ise Afrikalı üreticilerin üretim seviyeleri konusunda anlaşmazlığa düşmesi gösterildi. Son açıklamalarda grubun üretim seviyeleri konusunda uzlaşmaya yakın olduğu üzerinde duruldu.

Diğer yandan birçok analist, OPEC+’ın Eylül ayı sonunda 98 dolara kadar çıkan ve bu hafta başı itibarıyla varil başına 80 doların hemen üstünde hareket eden petrol fiyatlarını desteklemek için arz kesintilerini gelecek yıla kadar uzatmasını beklediğini söyledi. Bazı analistler ise kesintilerin daha da derinleşme ihtimali üzerinde durdu.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World