Od kiedy nie będzie już prac domowych dla uczniów? "Zła wiadomość dla zwolenników pomysłu Nowackiej"

Praca domowa (zdjęcie ilustracyjne)

Co dalej będzie w kwestii szkolnych prac domowych? Czy zostaną one zlikwidowane (lub przynajmniej mocno ograniczone), zgodnie z zapowiedzią nowej szefowej resortu edukacji? I co myślą na ten temat Polacy? Zobaczcie sami.

Prace domowe to jedna z tych rzeczy, których w szkole nienawidzą uczniowie i trudno im się dziwić – są zadawane przez nauczycieli niemal każdego przedmiotu i w naprawdę dużej ilości, przez co ich wykonanie zajmuje naprawdę dużo czasu, a nie powinno. Co więcej, często nie są to zadania wykonywane samodzielnie, a z pomocą rodziców czy rodzeństwa. Jednak nie zmienia to faktu, że są też potrzebne jako utrwalenie i przećwiczenie materiału z lekcji, choć nie zawsze. Jednak za jakiś czas ten stan rzeczy może się zmienić – nowa szefowa resortu edukacji, Barbara Nowacka zadeklarowała bowiem, że prace domowe znikną, a przynajmniej zmniejszy się ich ilość. Czy na pewno i od kiedy? Zobaczcie, co już wiemy.

Praca domowa od kwietnia w klasach 1-3 zostanie zlikwidowana? (zdj. ilustracyjne)

Zobacz wideo Marcin Kruszewski o likwidacji prac domowych: To dobry krok, ale nie krok idealny

Od kiedy nie będzie już prac domowych? Barbara Nowacka zapowiada zmiany w szkołach

Praca domowa od kwietnia w klasach 1-3 zostanie zlikwidowana? (zdj. ilustracyjne)

Nowa szefowa resortu edukacji zapowiedziała już jakiś czas temu, że prace domowe zostaną zlikwidowane, a przynajmniej mocno ograniczone. Najpierw dla klas I – III szkół podstawowych i zwłaszcza dotyczy to prac domowych typu wycinanki i wyklejanki, które są bardzo często zadawane przez nauczycieli na tym początkowym etapie nauki. Potem takie ograniczenie ma wejść w starszych klasach, w tym w szkołach ponadpodstawowych, gdzie prace domowe nie będą mogły być oceniane, podobnie jak ich brak. A od kiedy? Zmiana ma wejść w życie już w tym roku szkolnym i to do kwietnia, ale nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Oprócz tego, jak podaje serwis Gazeta Olsztyńska.pl, od 1 września do szkół wejdą też nieco odchudzone podstawy programowe, aby nauczyciele mieli szansę przerobić z uczniami cały materiał na dany rok szkolny.

Praca domowa

Prace domowe dla uczniów – tak czy nie? Polacy wypowiedzieli się na ten temat w sondażu

United Surveys niedawno przeprowadził dla Wirtualnej Polski sondaż, w którym Polacy mieli ocenić pomysł zniesienia obowiązku prac domowych. Wyniki mogą być zaskakujące – za pomysłem nowej szefowej resortu edukacji opowiedziało się w sumie 43,8 procent badanych, z czego 23,6 procent wybrało opcję “raczej dobrze”, a 20,2 procent – “zdecydowanie dobrze”. Wśród nich przeważają wyborcy Lewicy (72 procent) oraz Koalicji Obywatelskiej (69 procent). Z kolei przeciwników zniesienia prac domowych było nieco więcej, bo 51 respondentów. W tym 27,5 procent uznało, że to “zdecydowanie źle”, a 23,5 procent, że “raczej źle”. W tym przypadku przeważali wyborcy Konfederacji (72 procent) oraz Prawa i Sprawiedliwości (74 procent). Z kolei 5,2 procent badanych. nie miało zdania na ten temat.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World