Nie żyje Elżbieta Sommer. Słynna „Pani Chmurka” miała 87 lat

We wtorek 7 grudnia media obiegły smutne wieści o śmierci Elżbiety Sommer. Jedna z najpopularniejszych pogodynek PRL, która znana była również jako „Pani Chmurka”, odeszła w wieku 87 lat. Informację o jej śmierci przekazała najbliższa rodzina.

nie żyje elżbieta sommer. słynna „pani chmurka” miała 87 lat

Nie żyje Elżbieta Sommer. Słynna „Pani Chmurka” miała 87 lat

Elżbieta Sommer nie żyje

We wtorek 7 grudnia media obiegły bardzo smutne wieści. W wieku 87 lat zmarła Elżbieta Sommer, która była jedną z najsłynniejszych pogodynek okresu PRL. O śmierci prezenterki poinformował na Facebooku jej zięć. W udostępnionym przez niego poście czytamy:

Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka Elżbieta Sommer.

Urodzona w 1936 roku Elżbieta Sommer była jedną z najsłynniejszych prezenterek pogody TVP w czasach PRL i w latach 90. Zatrudniła się w Telewizji Polskiej w 1957 roku mając raptem 20 lat, a 6 lat później pracowała już jako pogodynka. Z TVP była związana przez niemal 50 lat. „Pani Chmurka”, bo takiego pieszczotliwego pseudonimu dorobiła się wśród telewidzów, najpierw prowadziła prognozy pogody po „Dzienniku”, a w późniejszych czasach po „Wiadomościach”. Prezenterka pracowała także w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Elżbieta Sommer zakończyła swoją telewizyjną karierę w 2004 roku, w wieku 68 lat. Od tego czasu słuch po popularnej „Pani Chmurce” zaginął. Słynna prezenterka nie udzielała się medialnie i stroniła od życia w blasku fleszy.

Rodzinie i najbliższym Elżbiety Sommer składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World