Němečtí fotbalisté si při focení zakryli ústa. Proti čemu na mistrovství světa protestují?

němečtí fotbalisté si při focení zakryli ústa. proti čemu na mistrovství světa protestují?

Němečtí fotbalisté si při focení zakryli ústa. Proti čemu na mistrovství světa protestují?

Kapitán Manuel Neuer tak k prvnímu duelu Němců na šampionátu v Kataru nastoupil s páskou ze schválené kolekce FIFA s nápisem No Discrimination. Při focení základní jedenáctky dal ale tým podle vyjádření německého svazu gestem jasně najevo, co si o přístupu FIFA myslí. “Naší kapitánskou páskou jsme chtěli ukázat hodnoty, podle kterých v národním týmu žijeme: rozmanitost a vzájemný respekt. Být slyšet společně s ostatními národy. Nejde o politické poselství: O lidských právech se nedá vyjednávat,” tweetoval německý svaz po zahájení zápasu. “Mělo by to být samozřejmé. Bohužel stále není. Proto je pro nás toto poselství tak důležité. Zakázat nám pásku je jako zavřít nám pusu. Náš postoj platí.”  

It wasn’t about making a political statement – human rights are non-negotiable. That should be taken for granted, but it still isn’t the case. That’s why this message is so important to us. Denying us the armband is the same as denying us a voice. We stand by our position. pic.twitter.com/tiQKuE4XV7

— Germany (@DFB_Team_EN) November 23, 2022 Proti zákazu duhových pásek se vymezila i německá spolková ministryně vnitra Nancy Faeser, která rozhodnutí FIFA dříve označila za nepřijatelné. Na zápase se dnes podle agentury Reuters objevila v hledišti vedle předsedy FIFA Gianniho Infantina s duhovou páskou na paži. Fotbalisté Německa v úvodním utkání skupiny E na mistrovství světa v Kataru neudrželi vedení a překvapivě podlehli Japonsku 1:2. Zdroj: ČTK

News Related

OTHER NEWS

Lyžařská sezóna začala. Na Černé hoře se o víkendu sešlo tisíc lyžařů a výletníků

Lyžařská sezona Na Černé hoře se jako na prvním místě v Krkonoších lyžovalo už o posledním listopadovém víkendu, tehdy přijelo na 800 lidí. Od pondělí do pátku areál provoz přerušil. ... Read more »

Odešel pilot, jehož provázely opakované návraty - Patrick Tambay

Tambay, Patrick Celý svět ho znal jako Patricka, ale u Francouzů to s křestními jmény bývá zábavné – kmotrů je více než dost a díky tomu lze dávat fanouškům F1 roztomilé ... Read more »

Jan Spálený slaví životní jubileum!

Jan Spálený Tvorba ASPM se pohybuje na pomezí blues, jazzu a folku, občas vystupuje i v komorní sestavě, kterou kromě Spáleného tvoří jeho syn Filip, který hraje na tubu a ... Read more »

Sádlové koláčky: Naše babičky dobře věděly, proč do kuchyně patří vepřové sádlo

Sádlové koláčky: Naše babičky dobře věděly, proč do kuchyně patří vepřové sádlo Sádlové koláčky jsou oblíbené vánoční cukroví. Obsahují sádlo, které se v posledních letech moc nepoužívalo. Naše babičky ho ... Read more »

Západ by měl podle Macrona zvážit, jak se postaví k ruským požadavkům při vyjednávání

Emmanuel Macron “Jedním ze základních bodů, kterými se musíme zabývat, je – jak Putin vždy říkal – strach, že NATO přijde přímo k jeho dveřím, a také rozmístěním raket, které ... Read more »

Představitelé Kyjeva, Finska a Pobaltí kritizují návrh Macrona dát Rusku bezpečnostní záruky

Mychajlo Podoljak, poradce z kanceláře ukrajinského prezidenta Macron řekl, že Západ by měl předem zvážit, jak se postaví k ruským bezpečnostním požadavkům ohledně NATO, pokud se ruský prezident Vladimir Putin ... Read more »

S drobnějšími opravami vašeho bydlení vám pomůže Nová zelená úsporám Light

Až 150 000 Kč pro nízkopříjmové rodiny na zateplení jejich bydlení. Přesně to slibuje nový dotační program nová zelená úsporám Light. Dotace by měla pomoct se zateplením nemovitosti, výměnou oken, případně dveří. ... Read more »

Kvůli poruše vedení u Chocně vlaky dvě hodiny nejely

Vlaky Do hákovnice, které se používají jako bezpečnostní prvek při opravách na trati, podle mluvčí najel osobní vlak Českých drah. Vlak byl bez cestujících. Náraz do hákovnice na vlaku poškodil ... Read more »

Kyjev, Finsko a Pobaltí se ohradily vůči Macronovým výrokům o zárukách pro Rusko

Mychajlo Podoljak, poradce z kanceláře ukrajinského prezidenta Macron řekl, že Západ by měl předem zvážit, jak se postaví k ruským bezpečnostním požadavkům ohledně NATO, pokud se ruský prezident Vladimir Putin ... Read more »

Odmítnutí kandidáti na Hrad chtějí odklad voleb. Bude to „jen“ o necelý rok, tvrdí Janeček

Odmítnutí kandidáti na Hrad chtějí odklad voleb. Bude to „jen“ o necelý rok, tvrdí Janeček „V kampani budu pokračovat dál. V tuto chvíli se považuji za kandidáta. Mám svědomí čisté a ... Read more »

Růžena (57): Snacha mi začala říkat maminko. Bože, jak já tu holku nesnáším!

Růžena (57): Snacha mi začala říkat maminko. Bože, jak já tu holku nesnáším! Paní Růžena neměla od samého začátku ráda přítelkyni svého syna. Myslí si, že Pavla je vypočítavá ženská, ... Read more »

Příběh svatého Mikuláše: Prý zachránil tři sestry před prostitucí a porval se s biskupem

Příběh svatého Mikuláše: Prý zachránil tři sestry před prostitucí a porval se s biskupem Svatého Mikuláše si obvykle představíme jako úctyhodného pána v pokročilém věku s typickou čepicí na hlavě ... Read more »

Eva (18): Načapala jsem mámu při nevěře. Mám rozbít manželství svých rodičů, nebo raději mlčet?

Eva (18): Načapala jsem mámu při nevěře. Mám rozbít manželství svých rodičů, nebo raději mlčet? Eva se dostala do svízelné situace. Její matka prožila milostný románek se svým kamarádem. Evu ... Read more »

Útočiště pro migranty rozdělilo Česko. Buďme lidmi, apeluje dobrovolník

Šestnáct stanů rozdělilo spoluobčany i celý národ. Až nenávistné reakce vzbudil vznik utečeneckého tábora ve vesnici Kúty u našich východních sousedů. Jak už Deník popsal v reportáži, tranzitní nelegální migranti ... Read more »

Tržby obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly až o 15 procent

Olympia Olomouc “Předvánoční nákupy jsou v plném proudu, o druhém adventním víkendu jsme pozorovali zvýšený zájem o hračky, dárková balení vín, tvrdého alkoholu a vánoční dekorace. Nárůst poptávky vidíme i ... Read more »

Představitelé Ukrajiny, Finska a Baltských států kritizují výroky Macrona o zárukách pro Rusko

Macron řekl, že Západ by měl předem zvážit, jak se postaví k ruským bezpečnostním požadavkům ohledně NATO, pokud se ruský prezident Vladimir Putin rozhodne vrátit k jednání o míru na ... Read more »

Tržby obchodníků během druhého adventního víkendu vzrostly proti začátku adventu o až 15 procent

Obchod s oblečením, ilustrační fotografie. “Předvánoční nákupy jsou v plném proudu, o druhém adventním víkendu jsme pozorovali zvýšený zájem o hračky, dárková balení vín, tvrdého alkoholu a vánoční dekorace. Nárůst ... Read more »

Osudem zkoušená Dana Syslová: Manžel jí zemřel v náručí, syn spáchal sebevraždu

Dana Syslová patří k těm vůbec nejoblíbenějším českým herečkám. Na svém kontě má mnoho úžasných rolí a je oblíbená jak mezi kolegy, tak mezi diváky. Kdykoliv je ve společnosti, neustále ... Read more »

Poslední sbohem tragicky zesnulému hasiči. Truchlící rodina zveřejnila jeho parte

Poslední sbohem tragicky zesnulému hasiči. Truchlící rodina zveřejnila jeho parte Po Janu Dvořákovi zůstala těhotná manželka, se kterou se brali ani ne před rokem. Rodina a blízcí se s tragicky zesnulým ... Read more »

Na Mikuláše bude až 8 stupňů, hned od úterý se začne ochlazovat

Postupné ochlazování přijde od úterý – postupně se bude hranice sněžení snižovat do nižších nadmořských výšek. A po ránu při poklesu teplot pod bod mrazu se budou opět tvořit zmrazky ... Read more »

Kristýna Frejová o pobytu ve tmě: Zbavila jsem se nánosů a energetických upírů

Kristýna Frejová o pobytu ve tmě: Zbavila jsem se nánosů a energetických upírů Ještě než Frejová absolvovala tuto metodu léčení, prožila si náročné období. „Měla jsem malou Ráchel a starala ... Read more »

Tržby obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly o až 15 procent

Obchody “Předvánoční nákupy jsou v plném proudu, o druhém adventním víkendu jsme pozorovali zvýšený zájem o hračky, dárková balení vín, tvrdého alkoholu a vánoční dekorace. Nárůst poptávky vidíme i u ... Read more »

Na Orlickoústecku stojí vlaky kvůli poruše vedení. Problém se týká i dálkových spojů

Na Orlickoústecku stojí vlaky kvůli poruše vedení. Problém se týká i dálkových spojů „Správa železnic pracuje na opravě poškozeného trakčního vedení. Vlaky dálkové dopravy zatím vyčkají ve vhodných stanicích,“ uvedly České dráhy. ... Read more »

Líbí se vám Orloj? Nadšenec vybudoval jeho kopii v Šumperku, v něčem je i lepší

Líbí se vám Orloj? Nadšenec vybudoval jeho kopii v Šumperku, v něčem je i lepší Miroslav Nečas je kovář a zámečník. Na střeše své dílny měl vždycky odvětrávací věžičku, na ... Read more »

Japonský obrněnec. Test barevné LED tiskárny OKI C650

Barevná laserová/LED tiskárna od japonské společnosti OKI najde využití především v kancelářích. Na robustní a zároveň kompaktní LEDce můžete tisknout na řadu různých formátů, od obálky až po půl druhého ... Read more »

Šéfka EK: EU by v reakci na dotační balíček USA měla upravit státní podpory

Ursula von der Leyenová IRA byl přijat letos v létě. Země EU se však na něj dívají s velkou nelibostí. EU se obává, že zákon může díky svým štědrým daňovým ... Read more »

U Johannesburgu zemřelo v řece během náboženského rituálu devět lidí

Záchranářské týmy policistů, hasičů i vodních záchranářů dnes pokračují v pátrání Očitý svědek vypověděl stanici BBC, že na břehu i kamenech v říčce Jukskei severně od hlavního města stálo kolem ... Read more »

EU by měla zlepšit pravidla státní podpory a zvážit financování přechodu na zelenou ekonomiku, míní šéfka EK

Ursula von der Leyenová v Praze s premiérem Babišem IRA byl přijat letos v létě. Země EU se však na něj dívají s velkou nelibostí. EU se obává, že zákon ... Read more »

Internet a sociální sítě ničí demokracii, EU v regulaci zaspala, řekl Křetínský v L'Express

Internet a sociální sítě ničí demokracii, EU v regulaci zaspala, řekl Křetínský v L’Express Daniel Křetínský, čtvrtý nejbohatší Čech podle žebříčku časopisu Forbes, se pustil do kritiky evropské regulace sociálních ... Read more »

ONLINE: Francie - Polsko 0:0. Giroud v šanci minul, Lewa a spol. se drží

I přes poslední porážku s Tuniskem jim nálepku hlavního favorita turnaje nikdo nevezme. Francouzi v závěrečném duelu skupiny totiž pošetřili největší hvězdy a už se spíš připravovali na vyřazovací část. ... Read more »

Oktagon 37: Kozma přišel o titul šampiona Oktagonu, vyhrál Brito

Vítěznou sérii Davida Kozmy ukončil brazilský bojovník Kaik Brito Kozma v Oktagonu ještě nikdy neprohrál a pás šampiona obhájil hned pětkrát. Z titulu se tak mohl radovat necelých 1500 dní, nyní ... Read more »

Na hlavní trati u Jihlavy vlak narazil do stromu, provoz je zastavený

Na hlavní trati u Jihlavy je zastavený provoz, vlak narazil do stromu Provoz bude přerušený zhruba do 14:00, problém se dotkne zhruba deseti vlaků včetně rychlíků. Vyplývá to z informací Českých drah a Správy železnic. Rychlík ... Read more »

Komentátoři: Mezi Nerudovou a Pavlem je rozdíl jen v pohlaví. Jsou nemastní a bez názoru

Komentátoři: Mezi Nerudovou a Pavlem je rozdíl jen v pohlaví. Jsou nemastní a bez názoru „Nerudová je žena a Pavel muž, aspoň se to tak jeví. V tom je mezi ... Read more »

ONLINE: Anglie - Senegal. Albion si věří na postup, zaskočí ho Afričané?

První krok mají úspěšně za sebou. Angličané ovládli základní skupinu, prošli jí bez porážky a najednou působí na turnaji sebevědomě. Kam až mužstvo kouče Garetha Southgatea dokráčí ve vyřazovací části ... Read more »

Požár v Motole: 60 lidí se muselo evakuovat

Nemocnice Motol, ilustrační foto Kouř v prostorách nemocnice Motol měli hasiči ohlášený ve 20:30. Na místo vyrazilo několik jednotek hasičů včetně podnikové jednotky FN Motol. “Hasiči průzkumem zjistili požár elektroinstalace v podhledu na sociálním zařízení, který uhasila voda z ... Read more »

Dávat lidi dohromady. To je heslo Knihovny Václava Havla, odráží i krédo bývalého prezidenta

Dávat lidi dohromady. To je heslo Knihovny Václava Havla, odráží i krédo bývalého prezidenta Dávat lidi dohromady, takové bylo jedno z životních kréd bývalého prezidenta Václava Havla. O jeho odkaz ... Read more »

GLOSA | Události Petra Nutila: Zeman countdown, České dráhy, tupost bez hranic a teorie krátké paměti

Petr Nutil Rusové se snaží stále porazit Ukrajinu. Dokonce se odhodlali k nevídanému kroku a přestali to, co provádějí svému západnímu sousedovi, označovat za speciální vojenskou operaci a konečně tomu ... Read more »

Větvičky barborky: Víte, že tradiční zvyk mohou dodržovat i vdané ženy?

Ilustrační foto V Česku udržuje zvyk řezaní “barborek” polovina českých domácností. Kromě třešňových větviček se do váziček dává také jabloň, meruňka, broskvoň, slivoň či zlatý déšť. Když větvičky do Vánoc ... Read more »

Ukrajinští vojáci už cvičí v Česku. Do Libavé přijede trénovat celkem 4000 mužů

V Česku se bude moci vycvičit až čtyři tisíce ukrajinských vojáků, jejichž země čelí ruské agresi. Parlamentní souhlas s jejich výcvikem stvrdil ve čtvrtek Senát. Schválil také vyslání českých vojáků ... Read more »

Karlos Vémola skončil na narozeniny syna v nemocnici: Dojde na zápas s Kinclem?

Karlos Vémola se těšil až oslaví první narozeniny svého syna Rockyho, místo toho ale skončil v nemocnici s vážnými zdravotními komplikacemi. MMA zápasník se ozval fanouškům na Instagramu z Motola, ... Read more »
Breaking thailand news, thai news, thailand news Verified News Story Network