Nález v řece Hron zaměstnává policii. V místě, ke kterému nevedou cesty, plavalo lidské tělo

nález v řece hron zaměstnává policii. v místě, ke kterému nevedou cesty, plavalo lidské tělo

Břeh slovenské řeky Hron

U slovenské obce Dolná Ždaňa bylo nalezeno tělo mrtvého muže. Z řeky Hron ho vytahovala přivolaná jednotka hasičů, podle mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru Banská Bystrica Márie Faltániové se zachytilo o kmen stromu jen pár metrů od břehu a mohlo se doplavit z větší vzdálenosti. Příčinu smrti muže nyní vyšetřují kriminalisté. O případu píše web Noviny.sk.

Tělo bylo nalezeno v neděli několik desítek metrů za katastrem obce, a to v místech, kudy nevedou žádné cesty. Hasiči z přilehlého Žiaru nad Hronom se k mrtvému muži museli dostat přes rozmočené pole. Podle webu Noviny.sk bylo štěstí, že si někdo v této těžko přístupné lokaci mrtvoly vůbec všiml.

ČTĚTE TAKÉ: Záhadné úmrtí: Mrtvola ležela pod okny rodinných domů. Nikdo neví, jak dlouho

„Tělo muže zatím neznámé totožnosti nalezl oznamovatel v řece Hron, kde zůstalo zachycené na kmeni stromu jen několik metrů od břehu,“ ozřejmila Faltániová. Hladina vodního toku je v těchto dnech zvýšená a proud je velmi prudký. Mrtvola se tak k místu nálezu mohla doplavit i z větší vzdálenosti.

Hasiči vyprostili bezvládné tělo z vody za pomoci techniky. „Věk zemřelého se pohybuje okolo 40 let. Muž měl na sobě tmavé oblečení a pracovní obuv,“ přiblížila mluvčí. Případ si nyní převzali tamní vyšetřovatelé, kteří zjišťují, co za úmrtím stálo. Nejdříve však musí určit totožnost zemřelého.

„Na místo byl přivolán rovněž soudní lékař. K určení přesné příčiny smrti by měla přispět nařízená soudní pitva. Policisté ze Žiaru nad Hronom zahájili trestní stíhání kvůli možnému usmrcení. Případ je nyní ve stádiu vyšetřování,“ shrnula Faltániová.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Dvojice čelí obvinění z výroby dětské pornografie. Bylo to z lásky k synovi, řekla žena

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World