‘Modası geçmeyen tek kavram iyilik’

‘modası geçmeyen tek kavram iyilik’

‘Modası geçmeyen tek kavram iyilik’

Eşitsizlikleri ortadan kaldırmak… Boyner Holding’in sosyal etki hedefinde bu cümle var.

Geçen hafta Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ile bugünün şirketlerinde kârlılıkla yarışacak kadar önemli neler olduğu üzerine konuştuk. Net bir yanıt verdi: “Bana göre göre yeni dönemde şirketler sadece para kazanmakla mükellef değil. Boyner bunun uzun süredir bilincinde. Moda endüstrisinde yer alan bir şirket olarak şunu kabul ettik; bizim için modası geçmeyen tek şey iyilik.”

14 MOR YERLEŞKE

Örnekler de verdi Boyner. “Toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik 2015’te ‘Nar Taneleri’ni başlattık. Dezavantajlı kadınların desteklenmesini sağladık. Arkasından ‘İyi İşler’ projesi geldi. Yine odağımızda cinsiyet eşitliği vardı. Kadın girişimcilerin güçlenerek yoluna devam etmesine katkı sağlıyoruz. Bu program devam ediyor. Deprem bölgesinde de kadınlar güçlendiğinde yaraların daha hızlı sarılacağına inandık. Toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek için ‘Mor Yerleşke’ye destek verdik. Mevcut 25 Mor Yerleşke’nin 14’ünü geliştirdik. Bu sosyal yatırımlarımızla aşağı-yukarı 3 binin üzerinde kadın ve çocuğa erişiyoruz. Kadınları istihdam etmeye yönelik ‘Seninle Tamam’, ebeveynlere destek için ‘Yarınlar Büyüsün’ projeleri önemli etkiler yarattı. Şirket içinde de kadın çalışanlarımıza yönelik ‘Biriz Birlikteyiz’ projesini geliştirdik. Bu şiddete karşı çalışanlarımızın maruz kalabileceği, şiddete karşı eğitim, psikolojik destek içeren bir program. Sosyal projelerimizin odağındaki bir diğer kesim gençler. Bunun için hayata geçirdiğimiz ‘Buluşum’ platformumuz var. Bu da vakfımızın geliştirdiği bir proje.”

AIMA 25’İNCİ YILINDA

Ümit Boyner için Ayvalık’ın ayrı bir önemi var. Hele de Ayvalık’la özdeşleşmiş bir sanat projesi olan AIMA’ya destek vermeyi çok önemsediklerini söyledi. Projeyi bize şöyle anlattı: “Cem Boyner ve ben bireysel olarak destekleyerek hikâyeye başladık. Ayvalık Müzik Akademisi maceramız 1998’de Filiz Ali ile tanışmamızla başladı. Ayvalık’ta böyle bir şey yapmak istiyordu. Biz de ona evimizi açtık ve küçük çaplı bir çalışmayla, 20 öğrenci ile başladı. Sonrasında Suna Kan, İdil Biret, aklınıza gelebilecek çok sayıda virtüöz sanatçı gönüllü bir şekilde ders verdi. Kişisel olarak başladığımız AIMA sponsorluğu şu anda Boyner Grup desteğiyle devam ediyor. Batı müziğinde öğrenci yetiştirme, yurtdışında eğitim fırsatı sunma hedefinde. Bu arada bir exchange programı da var.”

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World