Malý domek rozšířili o novostavbu, kde se dnes odehrává veškerý rodinný život

malý domek rozšířili o novostavbu, kde se dnes odehrává veškerý rodinný život

Malý domek rozšířili o novostavbu, kde se dnes odehrává veškerý rodinný život

Na pozemku v Českém středohoří zůstal jen malý domek, který slouží jako samostatný pokoj pro hosty a stodola a je přímo propojen s kuchyní v novostavbě. Rodinný život se nově odehrává v přístavbě a hlavní obytná místnost je zcela otevřena do ovocného sadu. Interiér novostavby je ovlivněn barevností stodoly a přírodní tóny dřeva v kombinaci s bílou rozbíjí pouze cihlově červená barva podlah.

Novostavba rodinného domu doplňuje kompozici stávajících staveb. „Z původní zástavby na pozemku zůstal drobný domek držící uliční frontu, který slouží jako samostatný pokoj pro hosty a stodola. Ve stodole je nevytápěný sklad a zároveň funguje jako krytá terasa propojující všechny důležité části pozemku. Je otevřena do jižního sadu, dvorku mezi původními domky a je přímo propojena s kuchyní v novostavbě. Terasa těží z nezaměnitelné atmosféry původní stodoly. Rodinný život se odehrává v pragmaticky poskládané dispozici. Dětské pokoje a ložnice jsou orientovány do východní zahrady, kterou uzavírá kamenná zeď sousedovy stodoly. Hlavní obytná místnost je zcela otevřená do ovocného sadu,“ vysvětluje autor projektu Pavel Griz z ateliéru MOLO ARCHITEKTI.

Prosklení jako hlavní motiv

Interiér je poskládaný ze základních materiálů – na podlaze jsou modřínové palubky bělené pigmentovým olejem, strop nesou pohledové smrkové fošny. Hlavním tahákem interiéru je rohové prosklení do sadu. Velkoformátové zasklení bez rámu netvoří žádnou bariéru mezi vnitřkem a vnějškem. Podlahová prkna přecházejí do prken venkovní lávky. Dovnitř a ven se chodí bez bariér. Prosklení zároveň definuje místo pro jídelní stůl. Stůl a regály jsou řešené ocelovou jeklovou konstrukcí a stavební překližkou. Jediným barevným akcentem je cihlově červená podlaha v kuchyni a koupelnách. Je zde použito přírodní lino v dvoumilimetrové tloušťce s tmelenými spárami.

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení.

Autor projektu: Pavel Griz, MOLO ARCHITEKTI s.r.o.,  www.moloarchitekti.cz

Související články

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World