Malware ZuoRAT infikuje routery Cisco, Netgear, Asus a DayTek a špehuje síťový provoz

Bezpečnostní experti z laboratoří Black Lotus Labs telekomunikační firmy Lumen Technologies v úterý oznámili, že skupina neobvykle pokročilých hackerů…

microsoft, malware zuorat infikuje routery cisco, netgear, asus a daytek a špehuje síťový provoz
© Poskytovatel: Zive.cz

Bezpečnostní experti z laboratoří Black Lotus Labs telekomunikační firmy Lumen Technologies v úterý oznámili, že skupina neobvykle pokročilých hackerů téměř dva roky infikovala širokou škálu routerů v Severní Americe a Evropě malwarem ZuoRAT. Dle zjištění je schopen plně ovládat připojená zařízení se systémy Windows, macOS a Linux.

Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

Odborníci identifikovali nejméně 80 cílů napadených malwarem, který infikoval routery značek Cisco, Netgear, Asus a DayTek. Trojan pro vzdálený přístup je součástí širší hackerské kampaně běžící přinejmenším od posledního čtvrtletí roku 2020 až dosud.

Záludný malware

Objev malwaru, napsaného na míru pro architekturu MIPS a zkompilovaného pro směrovače pro malé a domácí kanceláře, je významný zejména vzhledem k rozsahu jeho schopností. Dokáže například zjistit všechna zařízení připojená k infikovanému směrovači, shromažďovat informace o DNS požadavcích a sledovat síťový provoz.

Nástroj od Microsoftu zjistí, jestli není router MikroTik zapojený do botnetu TrickBot

„Kompromitace routerů jako vstupního vektoru pro získání přístupu do připojené sítě LAN sice není nová technika, ale bývá zaznamenána jen zřídka,“ napsali bezpečnostní experti. „Stejně tak útoky ve stylu “Man-in-the-middle”, jako je únos DNS a HTTP, jsou ještě vzácnější a jsou známkou komplexní a cílené operace. Použití těchto technik prokázalo vysokou úroveň sofistikovanosti útočníka, což naznačuje, že tuto kampaň pravděpodobně provádí (nějakým) státem sponzorovaná organizace.“

Kampaň zahrnuje nejméně čtyři prvky malwaru. První je ZuoRAT, založený na platformě MIPS, který se velmi podobá malwaru Mirai pro zařízení internetu věcí, jež způsobil rekordní útoky typu distribuovaného odepření služby (DDoS), které na několik dní ochromily některé internetové služby. Nejčastěji je instalován zneužitím neopravených zranitelností v zařízeních.

Naštěstí stačí restart

Po instalaci ZuoRAT zjistí zařízení připojená k infikovanému směrovači. Útočník pak může pomocí únosu DNS a HTTP komunikace přimět připojená zařízení k instalaci dalšího malwaru. Dvě z komponent – označované jako CBeacon a GoBeacon – jsou vytvořeny na zakázku, přičemž první z nich je napsána pro systém Windows v jazyce C++ a druhá v jazyce Go pro zařízení se systémy Linux a MacOS. Kvůli flexibilitě může ZuoRAT infikovat připojená zařízení také pomocí hackerského nástroje Cobalt Strike.

ZuoRAT může infekci na připojená zařízení přenášet jedním ze dvou způsobů: únosem DNS, kdy nahradí platné IP adresy odpovídající doméně, jako je Google nebo Facebook, škodlivou adresou provozovanou útočníkem, nebo únosem HTTP, při kterém malware vygeneruje chybu 302, jež uživatele přesměruje na jinou IP adresu s malwarem.

Odhalení probíhající kampaně je nejvýznamnějším odhalením týkajícím se útoku na routery od doby VPNFilteru – malwaru namířeného na routery, vytvořeného a nasazeného ruskou vládou, který byl objeven v roce 2018.

Malware, který napadá domácí routery a varuje před ním i FBI, je nebezpečnější, než se původně zdálo

Dobrou zprávou je, že stejně jako většina malwaru pro routery, ani ZuoRAT nepřežije jejich restart. Restartování infikovaného zařízení odstraní původní exploit, skládající se ze souborů uložených v dočasném adresáři. Pro úplné zotavení je však třeba infikovaná zařízení obnovit do továrního nastavení. V případě, že byla připojená zařízení infikována i jiným malwarem, je bohužel nelze tak snadno dezinfikovat.

Přečtěte si také:

  News Related

  OTHER NEWS

  Dodávky ropy do Česka budou obnoveny do soboty

  Ropa, ilustrační fotografie Ukrajina tranzit ropy zastavila 4. srpna, protože nedostala z Ruska peníze za srpnový tranzit. Rusko sice peníze odeslalo, ale ještě v červenci se mu v důsledku protiruských ... Read more »

  Na východě Ukrajiny probíhají těžké boje kolem obcí Marjinka a Pisky

  Ruská armáda, ilustrační foto “V Piskách je horko. Město je naše, ale na jeho severu a západě zůstávají roztroušená ohniska odporu,” uvedl Bezsonov na platformě Telegram. Poradce šéfa ukrajinské prezidentské ... Read more »

  Microsoft layoffs 2022: IT giant sacks around 200 more employees as recession fears rise

  Microsoft layoffs 2022: IT giant sacks around 200 more employees as recession fears rise Microsoft, which laid off 1 per cent or 1,800 employees in July, has asked around 200 ... Read more »

  J. L. Anderson: Svět bude opět rozdělen do bloků. Vinu nese Trump, Putin využil slabin Západu

  ROZHOVOR. „Jsme ve třetí světové válce, jen zatím nevíme, jak se bude bojovat,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org dlouholetý válečný reportér amerického magazínu The New Yorker John Lee Anderson. Současná situace ... Read more »

  Jak poznáte, že máte neandrtálské geny: Pravděpodobně trpíte více než ostatní

  Neandertálec Neandrtálci jsou vyhynulý druh člověka a našimi nejbližšími evolučními příbuznými. Jak poznáte, že máte neandrtálské geny Neandrtálci žili v západní Asii a Evropě před více než 30 000 lety. Vědci se domnívají, ... Read more »

  Kailasa: Tento starověký zázrak přepisuje dějiny. Vědci netuší, jak vznikl

  Chrám Kailasa v jeskyních Ellora Starověké civilizace obývající Zemi před tisíci lety byly nesmírně vyspělé a sofistikované. Důkazem toho je další starověké naleziště v Indii, které bylo vybudováno bez použití “moderní” ... Read more »

  Obří predátor spolkne i aligátora. Američané na něj rozjeli divoký hon

  Obří predátor spolkne i aligátora. Američané na něj rozjeli divoký hon Jde o krajtu tmavou (Python bivitatus) známou též jako krajta barmská. Přestože dorůstá v průměru délky 3,7 metru, může se ... Read more »

  Dodávky ropy do ČR budou obnoveny v pátek, nebo v sobotu

  Ropa Ukrajina tranzit ropy zastavila 4. srpna, protože nedostala z Ruska peníze za srpnový tranzit. Rusko sice peníze odeslalo, ale ještě v červenci se mu v důsledku protiruských sankcí vrátily ... Read more »

  The internet reacts to cringeworthy Forspoken trailer with parodies and anger

  Facepalm: There are several good reasons to be excited about Forspoken, the action-RPG from Square Enix and Luminous Productions. Not only does it look like a potentially excellent game, but ... Read more »

  One in six Brits never recycle - as over a third find it unnecessarily complicated

  A third of Brits say they find recycling unnecessarily complicated – with one in six admitting they do not recycle at all as a result. When it comes to green ... Read more »

  Sony estimates it will take years to create a direct Game Pass competitor

  Sony claims that Game Pass occupies "approximately 60-70% of the global subscription services market." Read more »

  Na hradě Svojanov objevili vědci velkou tajnou místnost. Očekávají hrůzný nález

  Lesy obklopený záhadný hrad Svojanov na Svitavsku Hrad Svojanov je obklopen lesy, které mohou s trochou fantazie vypadat strašidelně samy o sobě. Proto i celé místo s dominantou hradu působí velmi majestátně. Když byla ... Read more »

  Microsoft Has Open-Sourced Over 1,500 3D Emoji Designs

  Microsoft is giving the world a chance to create better emoji designs. The Washington-based tech giant recently made most of its emoji characters open-sourced, allowing other people to use and ... Read more »

  Scholz: Německo zvažuje, zda má smysl ponechat tři poslední jaderné elektrárny v provozu

  Olaf Scholz Scholz na úvod konference řekl, že největší výzvou nejen pro Německo zůstává ruský vpád na Ukrajinu a jeho dopady. “Hlavním cílem vlády je nezávislost Německa na fosilních zdrojích ... Read more »

  Evakuovaní obyvatelé z Hřenska se budou postupně od soboty vracet domů

  požár lesa u Hřenska (červenec 2022) Desítky lidí z Mezné a Mezní Louky se musely kvůli rozsáhlému požáru evakuovat 25. července, tedy před více než dvěma týdny. Z části Hřenska ... Read more »

  Evakuovaní obyvatelé Hřenska a jeho částí se v sobotu budou vracet domů

  požár lesa u Hřenska (červenec 2022) Oblast bude dál uzavřená pro turisty, dodala. Ministerstvo prodlouží omezení vstupu do národního parku do konce letních prázdnin 31. srpna. Desítky lidí z Mezné ... Read more »

  Pete Davidson podstoupil kvůli šikaně Kanyeho Westa terapii

  Pete Davidson podstoupil kvůli šikaně Kanyeho Westa terapii Poté, co Kanye West a jeho fanoušci zveřejnili na svých sociálních sítích několik výhružných příspěvků či stories, rozhodl se Pete Davidson vyhledat ... Read more »

  The 4 stages of search all SEOs need to know

  Understanding how search engines work is fundamental for SEO professionals. Here's a refresher on crawling, rendering, indexing and ranking. Read more »

  Babišův mítink v Unhošti přehlušovali jeho odpůrci hlasitým pískotem

  Andrej Babiš (ANO) Setkání začalo na unhošťském Václavském náměstí v 9:00. Ve chvíli, kdy začal mluvit předseda ANO, začalo několik protestujících hlasitě pískat a troubit. Donesli také transparenty, na nich ... Read more »

  IEA zvýšila odhad růstu poptávky po ropě na letošní rok

  Těžba ropy Vysoké letní teploty spolu s drahým zemním plynem způsobují, že se zvyšuje zájem o ropu k výrobě elektřiny. To je i hlavní důvod, proč agentura zvýšila odhad růstu ... Read more »

  V Evropské unii dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí

  uhlí “Desátý srpen představuje konec období pro ukončování dovozu ruského uhlí. Už nebude platit žádná další výjimka,” uvedla Evropská komise (EK), podle které přijde Rusko v důsledku embarga asi o ... Read more »

  Robots hired to stock shelves in Japan’s stores short of staff

  Justinas Vainilavičius Senior Journalist Updated on: 11 August 2022 Image by Telexistence. A fleet of AI-driven robots will start replenishing stocks in 300 convenience stores across Japan later this month. ... Read more »

  PlayStation owners are more loyal than Xbox gamers says Microsoft

  Are PlayStation fans more loyal? (pic: Sony) Microsoft’s latest attempt to prove that buying Activision won’t create a monopoly claims making Call Of Duty exclusive wouldn’t be profitable. Ever since ... Read more »

  10 tipů, jak v létě osvěžit unavené a oteklé nohy. Pomáhá kaštanové mazání či koupel s jedlou sodou

  10 tipů, jak v létě osvěžit unavené a oteklé nohy. Pomáhá kaštanové mazání či koupel s jedlou sodou 1. Masáž oteklých a unavených nohou Masáž nohou podporuje prokrvení a nádherně ... Read more »

  Kovářova kobyla. Bezpečnostní firma skočila na phishing a ohrozila data uživatelů

  Společnost Twilio vyvíjející software pro komunikaci firem se zákazníky a zabezpečenou autentizaci uživatelů napadli neznámí útočníci. Firma na blogu přiznala,… Kovářova kobyla. Bezpečnostní firma skočila na phishing a ohrozila data ... Read more »

  Od běloruského letiště u ukrajinských hranic využívaného ruskou armádou byly hlášeny výbuchy

  Bojová letka RF Příčiny explozí podle nich nejsou známy. Běloruské ministerstvo obrany podle agentury TASS informace o explozích popřelo. Vzplál tam motor jednoho z kusů techniky, sdělil resort. Zjabrauka leží ... Read more »

  Babiše na mítinku opět vypískali, tentokrát v Unhošti

  Andrej Babiš Setkání začalo na unhošťském Václavském náměstí v 9:00. Ve chvíli, kdy začal mluvit předseda ANO, začalo několik protestujících hlasitě pískat a troubit. Donesli také transparenty, na nich byl ... Read more »

  Kredyt gotówkowy – stała rata czy zmienna?

  Banknoty i kostki z literami Decydując się na kredyt gotówkowy, stajemy przed wyborem, czy jego rata powinna być stała, czy też zmienna (a więc taka, której oprocentowanie jest kształtowane na ... Read more »

  Public input sought in update of Guelph, Ont’s parks and recreation master plan

  The City of Guelph is updating its parks and recreation master plan and is seeking public input. Residents have until Aug. 28 to provide input on the plan that will ... Read more »

  Počet víz, které Česko vydalo ukrajinským uprchlíkům, překročil 410.000

  Uprchlíci z Ukrajiny se registrují v Česku Dočasná víza jejich držitelům otevírají i přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání či na trh práce. Na zdravotní pojištění mají běženci nárok nejvýše ... Read more »

  Dočasnou ochranu v ČR dostalo přes 410.000 ukrajinských běženců, v pondělí 1096

  Uprchlíci z Ukrajiny na pražském hlavním nádraží. Dočasná víza jejich držitelům otevírají i přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání či na trh práce. Na zdravotní pojištění mají běženci nárok nejvýše ... Read more »

  Policie pátrá po 13leté dívce z Poděbrad, večer odešla s kamarádem a už se nevrátila

  Policie pátrá po 13leté dívce z Poděbrad, večer odešla s kamarádem a už se nevrátila „Z bytu od své babičky v Poděbradech, s níž bydlí, odešla kolem půl páté ven, ... Read more »

  Spálené ranveje a trosky letadel. Satelitní snímky ruské základny na Krymu ukazují zkázu

  Spálené ranveje a trosky letadel. Satelitní snímky ruské základny na Krymu ukazují zkázu Na ruském vojenském letišti Saky (rusky Saki) u Novofedorivky (rusky Novofjodorovky) na západě Krymu došlo v úterý ... Read more »

  Všechno je to nastrčené. Trump má jasno v tom, co FBI dělala při šťáře v jeho rezidenci

  Všechno je to nastrčené. Trump má jasno v tom, co FBI dělala při šťáře v jeho rezidenci Zatímco pondělní zásah Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v sídle amerického exprezidenta Donalda ... Read more »

  Ukrajinci Krym zpátky nezískají, mají jasno experti. Vysvětlili, proč to není reálné

  Ukrajinci Krym zpátky nezískají, mají jasno experti. Vysvětlili, proč to není reálné „Podle mého názoru se myšlenka, že by se Ukrajina znovu stala suverénní mocí nad územím Krymu, zdá jako ... Read more »

  Kamila (34): Kvůli zdražování u nás bydlí moje máma i tchyně. Je to horší, než jíst kamení

  Kamila (34): Kvůli zdražování u nás bydlí moje máma i tchyně. Je to horší, než jíst kamení Kamila s Bořkem museli urychleně vyřešit finanční situaci, protože kvůli zdražování to přestali ... Read more »

  Rusové využívají akustický teror. Lidé si teď nastavují budík na 3:45, aby je vzbudila známá melodie, a ne zvuky děl

  Rusové využívají akustický teror. Lidé si teď nastavují budík na 3:45, aby je vzbudila známá melodie, a ne zvuky děl Den stý šedesátý třetí, 5. srpna „Člověk nemůže jít normálně ... Read more »

  Kalifornský lesní požár je pod kontrolou ze 75 procent

  Ničivé požáry v Kalifornii V roce 2022 zatím v Kalifornii 5000 různých ohňů spálilo asi 730 čtverečních kilometrů lesů a jiné vegetace. To je méně než v předchozích dvou letech ... Read more »

  Windows 11 Insider Build 25179 (Dev): All you need to know

  Fancy receiving a brand new Dev channel Insider Build? Microsoft has released build 25179 so you can start testing. The entire changelog for this release can be read right here. ... Read more »

  Burzovní propady drtí i nejbohatší lidi v Česku. Hodnota portfolia Křetínského, Tkáče a PPF klesla o miliardy korun

  Válka na Ukrajině a boj světových centrálních bank s inflací poslaly burzy prudce dolů. Krvácí rovněž čeští a slovenští miliardáři, kteří zainvestovali do akcií zahraničních společností. Burzovní propady drtí i ... Read more »
  Parts Of This National Park Closed Because Of A BearSeveral Caribbean Islands Dealing With Record Amounts Of Seaweed, The Problems It’s Causing For Tourists And Residents7 of the best things to do in Hoi An on a budgetLOOK: Philippine Tarsier Spotted in Tacloban City for the First Time EverA Guide to the Best Staycation Hotels in Manila6 Fabulous Reasons To Take A Side Trip To Croatia When You’re Visiting Italy7 Reasons You Should Visit Canada’s Beautiful Georgian Bay6 Reasons To Explore Concord, California On Your Next Visit To San Francisco9 Key Tips For Hiking To Gorgeous Ta-Taki Falls In Okinawa, JapanTop 15 Best Things to Do in Islip, New YorkHawaii County Follows Maui’s Lead, Decides To Ban These Types Of SunscreensUnique Sign In New Mexico Had Highway Drivers Doing Double-Takes15 Best Things to Do in AberdeenIt Now Costs $250 To See A Real-Life Dragon, Here’s WhyHeavy Rains Cause Extremely Rare 1,000-Year Event In Death Valley15 Best Things to Do in Havre de Grace15 Best Things to Do in Elkton11 Best Beaches in Vietnam You Must Know About11 Money Tips If You’re Not Earning Well Enough to Build a Travel Fund7 Fantastic Hotels For A California Summer ExperienceThe Houseboat Getaway Near Ottawa Perfect for the Whole Family22 Amazing Outdoor Adventures I Loved In New Zealand5 Fantastic Stops On A Missouri Road Trip From St. Louis To St. JosephFolks Are Flocking To New Mexico For A High Flying Milestone This October15 Best Things to Do in New CarrolltonSurprising Shark Discovery Found Thousands Of Miles From Its HomeWhat You Need To Know About Road Closures At This National ParkThird-Culture Kid Blues: My Experience as an Indonesian Who Grew Up in MalaysiaA Guide to Ukay-Ukay Shopping in and Near Metro Manila7 Historic French Brasseries You Must Visit In Paris7 Amazing Outdoor Activities To Experience In Big Sky, Montana In The SummerTop 8 Questions To Ask Before Moving To Costa RicaEverything You Need To Know About Visiting Qatar¡Felices fiestas! A guide to Spain’s best annual events17 Amazing Things To Do In Beautiful Austin, TexasFancy Feast Isn’t Just For Felines, Where You Can Dine On Cat-Inspired Cuisine Why October Is The Best Time To See Elk In This StateBorobudur Temple – The World’s Largest Buddhist TempleMantigue Island: Camiguin’s Little Jewel | LakwatseroThe Wave of Utah and Arizona: Where “Amazing” is Understatement | LakwatseroMonad ShoalHow to Get to Luna ApayaoTales From Sadanga: The Trek to Fowa-as Falls | LakwatseroAbout BatadHow to Commute to 21 Kilometers Coffee and Back#13 Himalayan Mountain Range (Nepal)NATAS Travel Fair 2022: Best Travel and Tour Package Deals!Batanes: Sweet Rendezvous With My Playground | LakwatseroNaked IslandThe GreeneryBalabac Sojourn: Immersion in Bugsuk Island | Lakwatsero1. Chocolate HillsHow To Get to BulalacaoSurprises in Naujan | LakwatseroNatnat BeachScuba Diving in Mantigue Island: Revisiting Underwater HomeLubang: En Route to Big Surprises | LakwatseroAbout Cuyo1. Fortune Island (Nasugbu, Batangas)Climbing Mount MitsutogeWaterfalls of Mount Romelo: Buruwisan, Batya-Batya & MoreSurigao: Scuba Diving in Mabua | LakwatseroRooms and RatesBud Bongao: The Revered Mountain of Tawi-Tawi | LakwatseroHow to Get to CoronGoing In and Out of PokharaVisita Iglesia in Manila: Nine Churches to VisitA Day Trip to Seven Falls of Lake Sebu | LakwatseroBataan: Dunsulan Falls, Ambon-Ambon Falls & Limutan FallsHow to Get to MoalboalHow to Get to Kansalakan Enchanted RiverDetour to Mainland Sablayan | LakwatseroWaterfalls in Real, Quezon: Cawayan, Balagba & Noknok FallsRuwanwelisaya StupaSan GabrielColibra Island: Dasol’s Island Hideaway | LakwatseroHow to Get to Malamawi IslandHow to Get to Maosonon IslandBalabac Sojourn: Bugsuk Island Stole My Heart | LakwatseroAttractions in Igorot Stone KingdomNacpan & Calitang: The Twin Beaches of El Nido | LakwatseroCalinawan CaveClimbing Mount Fuji: Frequently Asked Questions1. Tropical Four SeasonsMasasa Beach Travel RequirementsPacsafe Toursafe Wheeled Duffel: The Ultimate Urban Adventure Buddy | LakwatseroHow to Get to Mount KitadakeKiltepan View Deck (Sagada, Mountain Province)A Solo DIY Trek to Kawah Ijen of Indonesia | LakwatseroFirst Time in NAIA Terminal 1: Seriously, It’s Not As Bad As You Think! | LakwatseroHow to Get to Mount Cayabu and MaynobaTagbilat Falls: The Curtain Falls of Zamboanga SibugayHow to get to Quitinday Falls and Underground RiverPaoay Church: UNESCO World Heritage Site in Ilocos NorteThe Island in FocusBicycle Diary: Kaybiang Tunnel Loop | LakwatseroSelf Guided 6D/5N Annapurna Base Camp TrekA Weekend of Ultimate Adventure in Baler | LakwatseroHow to Get to Camotes IslandsHail to Hulugan FallsIloilo: Where to Indulge in the City of LoveIntroducing SibaltanHow to Get to Kabutongan FallsHow to Get to Calinawan CaveAbout CaramoanHow to Get to Cabagnow Cave PoolFive Hours in Jakarta: A Walk in the Old Batavia (And Misadventures in Jakarta) | LakwatseroRacuh a Payaman (Marlboro Hills)Machu Picchu HouseAbout LubangHow to Get to Nagpatong Rock by Public Transport:A Glimpse of Manila Metropolitan Theater | LakwatseroAbout LunaAbout Capul IslandAlalum Falls: Shared Majesty of Sumilao and Impasug-ongSnake IslandZunsibarPico de Loro Frequently Asked Questions (FAQs)Tulay na Bato Falls48 Hours in Brisbane: A Quick Guide & ItineraryAbout BiriTales of a True Wanderer: The Joys and Pains of Solo Travel | LakwatseroWelcome to Surigao del SurMt. Palay-Palay  National ParkAbout PagudpudFive Levels of Aguinid FallsIntroducing San Pascual, MasbateMount Manmanoc ItineraryAdventures in Fortune Island of Nasugbu | LakwatseroNext Level Mobile Photography with Sony Xperia XZ1 | LakwatseroScuba Diving in Siargao: Discovering the Underwater Treasures of Daku Island | LakwatseroAbout Davao CityHow to Get to AndaJanuary: Cebu & IloiloHow to Get to Mines View ParkKamay ni Hesus: Pilgrimage Site in Lucban | LakwatseroPoon Hill: Three Days of Himalayan AdventureCalvary Hill Cemetery of SagadaHow to Get to TambobongMilford SoundTen Things To Do in Sagada: Bucket List for NewbiesDahoyhoy FallsPilot for a Day: The Ultra Light Aircraft Experience | LakwatseroReal Coffee and Tea Cafe of Boracay | LakwatseroGhorepani Poon Hill TrekAbout Maniwaya IslandHow to Get to Binanga FallsPalo Alto Falls of Baras, Rizal | LakwatseroExplore Moscow: Best Things to Do in the City | LakwatseroStairway to HeavenMount Guiting-Guiting Overnight Trek Complete ItineraryCape Melville LighthouseLa Cathedral Café: Restaurant with a View in IntramurosKapurpurawan Rock Formation: White and BeautifulDay Hike ItineraryThe Sandbox at AlvieraHow to go to Mararison IslandA Weekend of Adventures in South Cebu and DumagueteCalayan Island: A Virtual Diary of Our Epic Journey | LakwatseroFaro de Isla Jintotolo (Jintotolo Island Lighthouse)Low’s PeakAbout Taal VolcanoHow to Get to Mag-aso Falls of BoholSamar: Biri Rock Formations Up Close | LakwatseroBonbon BeachIntroducing Jomalig IslandAbout Cotabato CityAbout TabukLeyte Landing Memorial: A Memorial for a Fulfilled Promise | LakwatseroSilyang Bato, Mount MaramiPanimahawa Ridge and Cedar Falls Day Hike ItineraryFun in the World’s Best IslandSample Albay ItinerariesMagpupungko Beach and Tidal Pools6 Tips for Living in the Philippines | LakwatseroDaraga Church: The Nuestra Señora dela Porteria ChurchTulgao Rice TerracesCape Melville Lighthouse (Faro del Cabo Melville)Canyoneering to Kawasan FallsLake FewaLong Weekend: Five-Day Suggested Itineraries in Luzon | LakwatseroAbout CaponesThe Wichcraft Café of Zamboanga City | LakwatseroHow to Get to GuiuanAll-Female FloorHow to Get to Neri’s VilleDiotay’s EateryShort but Sweet Melaka Getaway | LakwatseroHow to Get to Tinuy-An FallsOslob: The Lost Grandeur of Tumalog Falls | LakwatseroIlocos ItineraryDitumabo Falls: The Mother Falls of San Luis, Aurora!Biking in Kalinga: Trek and Bike to TabukParadise Garden: A Haven for Sea TurtlesSiargao: Magpupungko Beach and Tidal Pools | LakwatseroAbout Bucas GrandeCoral GardenSagadaA Walk in Sangay Siapo Island Before it is Gone? | LakwatseroAmbaguio-Akiki ItineraryCorregidor Island Lighthouse (Faro dela Isla de Corregidor)Faro de Punta de Malabrigo (Malabrigo Point Lighthouse)About CulionNaidi Hill LighthouseBoquete IslandHow to Commute to Temple of LeahCatanduanes: The Heritage Church of Bato | Lakwatsero1. White Water Rafting or KayakingMount Fuji Overnight Climb ItinerarySip & Gogh Paint Studio: Unleash Your Inner Van Gogh | LakwatseroBatanes ItineraryHow to Get to Quitinday HillsAbout Callao CaveDiscover LakawonBiking to Taal: A Fun Ride to Batangas’ Heritage TownAntique Blooming: The Rafflesia of San RemigioMalasimbo Lights and Dance FestivalBacolod ItineraryPoon HillAttractions in Mirador Heritage and Eco ParkHulhumale Public BeachRomblon Island: Bonbon Beach, Tiamban Beach & MoreAdventure in Sabah: White Water Rafting in Padas River | LakwatseroHow to Get to Hinakpan Mystical HillsWelcome to Lake SebuAbout CasiguranAbout BuscalanHow to Go to Kalanggaman IslandFaro de Cabo Bojeador (Cape Bojeador Lighthouse)Backpacking Maldives: Budget Itinerary, Expenses & TipsHow to Get ThereOffbeat Bohol Itinerary: 3D/2N of AdventuresHow to Get to Tawi-TawiAlona BeachPangilatan Falls: The Forgotten Gem of Tapaz, CapizWorld War I: SMS Cormoran II3D/2N Taiwan Itinerary: Taipei – Yehliu – ShiffenLaos for Backpackers: Getting There on a BudgetBasic RequirementsHow to Get to Antong FallsCathedral CaveHow to Go to Gubat, SorsogonAbout SadangaHow to Get to Bugui Point LighthouseHow to Get to Cabra Island LighthouseCebu Itinerary: Three-Day Adventures in the SouthAbout AndaLuna: A Day in the Show Window of Apayao | LakwatseroMargues Blue LagoonFinding Palaui’s Cape Engaño Lighthouse | LakwatseroHow to Get to Mantayupan Falls of Barili, CebuHow to Get to MaligcongLinapacan Islands: Between Paradise | LakwatseroKLIA to KLCCHow to Get to JomaligBanaug ShoalEspadang Bato – Payaran Falls Day Hike Itinerary10 Remarkable Philippine Destinations for Solo TravelMiagao Church: A UNESCO World Heritage Site in IloiloAbout Carbin ReefAbout Parola IslandCabra WreckageCobra Falls: Ozamiz City’s Best Kept SecretBasco: The Chapel on the Hill of Tukon | LakwatseroBack in Kathmandu’s Lovely Mess | LakwatseroHimalayan Adventure: Kathmandu to Pokhara Overland | LakwatseroItineraryChinatown Vancouver (Stop #23)Situbo Falls: Tampilisan's Awesome SurpriseHow to Get to Inambakan FallsTuasan Falls: Another Camiguin’s Charmer | LakwatseroHow to Get to Lake SebuMarinduque Loop: Biking in the Heart of the Philippines1. Batanes: A Piece of HeavenMe Gusta Sunzibar Tacloban! | LakwatseroHitachi Seaside Park: Quick Guide from Tokyo and NaritaBeautiful Islands and BeachesSunzibarTrekking NotesSnapshot: In Love with Batulao | LakwatseroPalaui IslandHow to Get to Mount PinatuboBicycle Diary: The Ride to Infanta | LakwatseroSwimHow to Get to Osmeña PeakDaranak Falls of Tanay Rizal | LakwatseroHow to Get to Stobosa Hillside Homes ArtworkSurf or Learn to SurfDIY Solo and Self-Guided Trek to Annapurna Base CampBatanes by Bike: North Batan Tour | LakwatseroThe BeachSta. Cruz Grande IslandBasilica de San Martin de ToursBaguio Budget Stay: Upstairs Bed & Bath | LakwatseroBiking in Batanes: Batan Island Loop | LakwatseroCandaba Bird SanctuaryCape EngañoAbout HungduanIligan Tourism Triangle: Mimbalut, Tinago & Maria CristinaAbout Jose PanganibanCadapdapan Rice TerracesHow to Get to Casaroro FallsKiltepan: Sagada’s Best Sunrise | LakwatseroBeguet: Colorado Falls of Tuba | LakwatseroFollow the Call of the Great Outdoors: Go Out & Get More | LakwatseroSanga-Sanga ReefMasbate City: Where to Eat in the City | LakwatseroAbout Carabao IslandRain Vortex at the Jewel of ChangiPacsafe Venturesafe 65L GII Travel PackIrakoWhere to Stay in CarmenHow to Get to Tangadan FallsHow to Get to Samal IslandEverest Base Camp Trek: Into the Dream ZoneTop Things To Do in Gangwon-do: Korea’s Adventure ProvinceJomalig: The Golden Sand of Salibungot Beach | Lakwatsero1. Tubbataha Reefs (Cagayancillo, Palawan)IitineraryAbout Anini-yNacpan BeachAbout Legazpi CityHow to Get to Shifen FallsScuba Diving in Pearl Island of Guiuan, Eastern SamarHow to Get to Nagtabon BeachSiargao Travel RequirementsHow to Go to TanayHow to Get to Garin FarmDay 1: Paoay and San Nicolas (Ilocos Norte)Nueva Vizcaya Weekend ItineraryHow to Climb Mount HamiguitanHow to Get to Santa Cruz IslandMount TalamitamHow to Get to Sambawan IslandBacuit Grill12 Places to Satisfy Your Affogato Cravings in the MetroLion’s RockVictoria HarbourCoronPicture Perfect: The White Island of Camiguin | LakwatseroPanglao: Alona’s Allure | LakwatseroSecrets of the Lakeside: The Waterfalls of Laurel & TalisayMiyaru FaruMemorial Temple of Lord BaoHotel Siesta ShibuyaHow to Get to Tinago FallsSimunul Island: The Birthplace of Islam in the Philippines | LakwatseroBalabac: Onuk Island, Pink Beach & Melville LighthouseBike Diary: Bike and Trek to Buscalan (Mount Polis – Bontoc – Buscalan) | LakwatseroTagaytay (Cavite)Yearend Adventure with Pacsafe Venturesafe 25L GII | LakwatseroFavorite Beach: Punta Sebaring of Bugsuk Island, BalabacWelcome to Apo Reef & Pandan Island!The Ruins of A FamosaHow to Get to Canyoneering SitePacsafe Ultimatesafe Z28, My Newest Ultimate Travel Buddy | LakwatseroPulangbato Falls: The Red Waterfalls of ValenciaLocationSpider House: Boracay’s Chill Corner | LakwatseroThe 10,000 Roses Café of Cordova, Cebu’s Newest CrazeHow to Get to Asik-Asik FallsHow to Get to Dao FallsWelcome to Concepcion1. First Single-Aisle Aircraft to Fly Non-Stop from the Philippines to AustraliaHow to Get to Casino PeakMaadhoo Finolhu (Picnic Island)Cagbalete Travel RequirementsNacpan and Calitang BeachesThe RockiesBalabacPagbilao: Iringan, Malicboy, Bahay-Pagi & Katapang FallsPetronas Twin TowerSta. Fe, Bantayan IslandEverest Base Camp Trek Primer: Frequently Asked QuestionsTaraw Cliff: See the Best View of El Nido | LakwatseroHow to Get to Elephant MountainAbout MandalaySpelunking Rate in Capisaan CavesScuba Diving in Romblon: Blue Hole and Gorda WallHow to Get to Imugan FallsHow to Get to Awao Falls?About SipalayComiran Island: The Pink Beach of Balabac, Palawan | LakwatseroBagan! Oh Bagan! | LakwatseroBuntot Palos Falls, Laguna’s Hidden Grandeur | LakwatseroSandugan WallMagtutuka RocksKoh Dac MaiPresenting Calayan IslandAbout Dumaguete CityOffbeat Cebu: Ten Amazing Waterfalls of the SouthHow to Get to Merloquet FallsMount Masaraga ItineraryBudget Stay in Boracay: W Hostel Boracay | LakwatseroRetail Therapy? Here Are 18 Best Places To Go Shopping in Seoul!10 Essential Tips for Exploring Tokyo on a Budget6 Reasons This Quaint Nova Scotia Town Is The Perfect Weekend Getaway From Maine10 Bantayan Island Resorts, Hotels, and Rentals for Your Tropical EscapeThe Incredible European Bike Tour That Takes You Through Three Countries In A Single Morning9 Foods You Must Experience In Alaska And Where To Find Them8 Things You Should Do Every Time You Walk Into A Hotel Room According To A Flight AttendantRetirement Diaries: Jan Suggests Staying Active But Not Too ActiveI’ve Only Paid For One Flight To Europe In 12 Years, Here’s HowI Worked At EPCOT, These Are My 10 Favorite Delicious Treats To Try At The Food And Wine FestivalFor The First Time, It’s A Family Affair In The Cockpit Of This AirlineAfter Nearly 70 Years, This Popular Train Route Returns On The East CoastThis Week’s Full Moon Is The Last Of Its Kind This Year, Here’s WhyWhy A Popular National Park Attraction Is Now Off Limits And Could Cost You ThousandsFarmers’ Almanac Predicts Cold, Snowy Winter For Most Of U.S., Here’s Where It Will Be Mild And DryPort Klang Day Trip: 10 Hours in Port Klang & Kuala Lumpur11 Extreme Things to Do in Queenstown New Zealand — The Adventure Capital of the WorldMuseum Of Ice Cream Singapore – 14 Playful IG-worthy Exhibitions, Unlimited Ice Cream, and the Largest Sprinkle Pool EverBurias Island: Your DIY Island Hopping in MasbateEl Nido Tour A: Breathtaking Lagoons7D Hong Kong Itinerary — Exploring Beyond the Food And Shopping Paradise17 Exciting Things to Do in Perth — Not For the Faint-Hearted19 Unique Travel Experiences You Can Buy That Make You RicherUlleungdo (울릉도): Misadventures at the secret island in KoreaTokyo Famous Food Guide: 7 things you can’t leave Tokyo without trying5D Lake Toba & Medan Itinerary — Caldera views and Gastronomic Adventures10D Germany Itinerary under S$1.1k — Gems in Munich, Düsseldorf, Cologne, Dortmund, Frankfurt9 Exciting Day Trips from San Francisco to Escape The City — From Skydiving to Exploring Coastal TownsKota Bharu Guide: Gateway to the Beautiful Perhentian Islands and a Lesser-known MalaysiaInterview with Alvin Ng on Travel Photography3D2N Koh Samui Itinerary — The Luxurious Adventure Getaway You NeedUltimate Singapore Food Guide — 54 Local-Approved Things to Eat in Singapore30D Backpacking in Japan Itinerary: 12 Cities Under S$3.1k for the Adventurous with the JR Pass — Sapporo, Tokyo, Osaka, Kyoto & KyushuHow I managed to convince myself and everyone else I could travel solo for a yearVisit the New Singapore Garden Oasis Tucked Away in a 51-Storey Skyscraper6 attractions in Busan you shouldn’t missBook a Staycation and Earn 50% AgodaCash Rebate For Your Next Holiday — Agoda 2.2 Flash SaleAll you need to know about WWOOFing in New ZealandOne-Week Bali Itinerary — The Lesser Known Side Most Tourists MissThe Only Guide You’ll Need To Nightlife in Phuket: Top 11 Places to Check Out for an Epic NightPhoto Guide to 15 of the Most Photogenic Places in Europe – France, Italy, Germany, Slovenia, Czech Republic, Hungary Edition7D Budget Tokyo & Mount Fuji Itinerary For S$1.3k Including AccommodationWhy you should skip Boracay and vist Palawan instead10 Taobao Travel Essentials Recommended by Frequent Travellers for Your Next Trip13 Reasons Why a Cruise Getaway is the Best Vacation Anyone can have7 different ways to experience the cultural activities in Yogyakarta10 Best Adventurous Things To Do In Bali Other Than ChillingThe Best Multi-currency Travel Card For Travellers — YouTrip vs Revolut vs InstaReM vs TransferWise ReviewYunnan Nature Bucket List For Outdoor Lovers — Best Spots in Kunming, Lijiang, Dali & Shangri-laWhy This Is My Favorite Hotel Credit Card, And Tips For Scoring The Most BenefitsSurviving the Wilderness at Sub-Zero Temperatures — Travel to Mongolia with TTI ExperiencesHow to Fall in Love In & With Tokyo2D1N Matsumoto Japan Itinerary — The Hidden Gem 3.5 Hours From TokyoSydney Food Trail Guide – 10 Must try things to eat in SydneyAn upgrade on your airline – Emirates Economy Class ReviewWhere to Stay In Taipei — 11 Gorgeous Hostels & Hotels at Prime Locations from S$14/nightA Rockstar Experience — Hard Rock Hotel Pattaya ReviewThe Ultimate Sapporo City Guide: 18 Things To Do-See-Eat In The Gateway To HokkaidoUltimate Bali Accommodation Guide — Value for Money Hostels to Affordably Luxurious VillasGuide to Climbing Mount Fuji — Everything You Need To Know About Climbing Japan’s Highest Mountain9 Ways to Satisfy Your Wandermust Without Breaking Your Wallet11 Instagram-Worthy Places in Singapore That Are FreeHakone Guide — The Day Trip You Need in Your Tokyo ItineraryFirst Timer’s Guide to India — Everything You Need to Travel India Like a ProWhere to Eat in Hanoi — 31 Local-Approved Places to Eat in Vietnam’s Charming Capital21 Most Rewarding Hikes Around the World — From Stunning Glaciers to Active VolcanoesTokyo Capsule Hotels — 11 Surprisingly Luxurious Places to Stay in Tokyo for Under S$707-Day Cambodia Itinerary Under S$600 — An Epic Journey of History, Adventure and TranquilityMorocco Photo Guide: 15 Insta-worthy Locations That’ll Change Your Mind About Africa40 Lesser-Known Things to Do in Australia Highly Recommended by Locals, Travellers and Celebrities3D2N Blue Mountains Itinerary: The Perfect Getaway Just 90-Minutes From SydneyHow to pack light and smart10 Essential Apps for Travelling in ChinaConquering Fears 1,463 Miles Away — TTI Bootcamp in PhilippinesWhere to Stay in Shanghai — Centrally-located Hostels, Hotels and Apartments Under S$53/pax15 Cheap Things to Do in Seoul for Under S$12Standing between India and Pakistan; the Wagah Border Experience10 Cheap and Affordable Hostels in Singapore Under S$30Where to Stay in Seoul — 14 Aesthetic Yet Affordable Accommodations In Rising Hipster Districts5D4N Japan Itinerary — A First Timer’s Experience in Niigata and the Remote Sado IslandWhat to Do in Cebu, Philippines — 10 Epic Experiences That Are Surprisingly AffordableTravellers in Quarantine — 12 Satisfying Things to Do Before Your Next AdventureTop 11 Outdoor Activities in Singapore — Places to Hike, Picnic and Get Closer to Nature13 Tips to Travel in Japan Over Peak Seasons — Cherry Blossoms, Autumn Foliage, Golden Week8-Day Japan Itinerary: 9 Cities in Kansai for Under S$900Swimming With Whale Sharks in Oslob — IG Worthy Photos at What Expense?5 Christmas Gift Ideas for Friends Who Love TravellingThe Complete Phillip Island Guide: The Day Trip From Melbourne You Can’t MissByron Bay Guide: 25 Things to Do in NSW’s Ultimate Hipster ParadiseWestern Australia’s Best Photo Spots — Hidden Gems In Perth, Rottnest Island, and Kalbarri for your Instagram9-Day Australia Road Trip Itinerary Around The Best Of NSW — Sydney, Blue Mountains and BeyondDream Cruise’s Thailand Seacation — What to Expect on This Cruise to Nowhere13 Reasons Why Byron Bay Should Be on Every NSW Itinerary5 Places to Visit in Bali Other Than the Beach10-Day Japan Itinerary — Tokyo to Osaka With The JR Pass for $1.1k5 Animal Cafes in Osaka not to be missedBarcelona in three courses15 Unique Experiences in Shikoku — The Laidback Island of Japan Undiscovered By Most TouristsHiking Chestnut Nature Park — Bicycle Pump Tracks and Rare Bird SightingsThe Best Day Trips From Tokyo For Food, Arts & Culture — Northward Golden Route9 Things to Do in Singapore That Are Perfectly Ok to Do Alone48-Hour Dubai Itinerary — The Best Stopover For Thrill SeekersThis New Lifestyle Card is Changing the Way We Travel — MCO Card6-Day Kyushu Itinerary — Chasing Autumn in a Quieter Side of Japan (Fukuoka, Kagoshima, Beppu)6D5N Nagano Itinerary — The Romantic Getaway 3 Hours from Tokyo (Kamikochi, Norikura and Matsumoto)Phuket Travel Guide: Making the Most of Your Day Trip in 11 Hours