Makabryczna zbrodnia w Sosnowcu. Prokuratura przesłuchuje podejrzanego o morderstwo małżeństwa

Mieszkańcy Osiedla Środula w Sosnowcu są wstrząśnięci makabryczną zbrodnią, do której doszło w ich sąsiedztwie. W niedzielę, 11 lutego w jednym z domów przy ulicy Wapiennej zamordowano kobietę i mężczyznę. Dzisiaj, 12 lutego prokuratura przesłuchuje podejrzanego w sprawie. Prawdopodobnie jest to syn ofiar. – Stał cały zakrwawiony na przystanku. Policja szukała noża tu w kanałach. To mogło być narzędzie zbrodni – twierdził jeden z sąsiadów.

makabryczna zbrodnia w sosnowcu. prokuratura przesłuchuje podejrzanego o morderstwo małżeństwa

Makabryczna zbrodnia w Sosnowcu. Prokuratura przesłuchuje podejrzanego o morderstwo małżeństwa

Zwłoki kobiety i mężczyzny w wieku 66 i 67 lat zostały znalezione w niedzielę 11 lutego w domu jednorodzinnym przy ul. Wapiennej. Drzwi policjantom pomogli otworzyć strażacy. Chociaż o sprawie było głośno, mało kto zdawał sobie sprawę z tego, do jakich dramatycznych scen doszło na Osiedlu Środula.

– Tu są domy jednorodzinne i garaże. Mieszkańcy z bloków idą tą ulicą głównie po swoje samochody – mówi nam jeden z przechodniów. O zbrodni nie słyszał. – W niedzielę to tutaj żywej duszy nie ma – dodał.

Wielu mieszkańców twierdzi, że to raczej spokojne miejsce. Tymczasem o podejrzanym, który miał dopuścić się makabrycznej zbrodni, sporo słyszeli.

– Często go mijaliśmy. Włóczył się między blokami i wygadywał dziwne rzeczy. Był zazwyczaj pijany – mówił nam jeden z mieszkańców.

Na tzw. “blokowiskach” nie sprawiał żadnych problemów. Bliscy sąsiedzi przeżywali jednak gehennę.

– W tym domu były często awantury i libacje – twierdzi jeden z sąsiadów. – Często przyjeżdżała tu policja. Ten człowiek zachowywał się dosyć dziwnie. Raz stał na dachu domu i krzyczał, że wszystkich pozabija. Nie chcę tutaj mówić, że miał jakieś problemy psychiczne, ale na pewno coś było z nim nie tak – dodał.

Jeden z przechodniów powiedział nam, że widział go w niedzielę, 11 lutego na przystanku. To właśnie w tym dniu doszło do zbrodni.

– Był cały zakrwawiony. Siedział na przystanku przy głównej drodze i nic nie mówił. Dobrze, że ten kierowca autobusu zareagował. Ja myślałem, że mu się coś stało. Człowiekowi mogą się stać różne rzeczy, krwotok wewnętrzny – dodał.

Według relacji, kierowca autobusu, widząc na przystanku zakrwawionego mężczyznę zadzwonił na policję.

– Nie wiem co ustalą przy sekcji zwłok, ale słyszałem, że policja szukała tutaj wczoraj noża po kanałach. On podobno był cały zakrwawiony. No skąd tyle krwi? Można dodać dwa do dwóch – stwierdził jeden z sąsiadów.

Mieszkańcy ul. Wapiennej chcą jednak zapomnieć o tym co się tutaj wydarzyło. – To jest ogromna tragedia, nie chcę się wypowiadać w tej sprawie. Nie mam nic do powiedzenia – słyszymy.

Zarówno policja jak i prokuratura nie potwierdzają, by to syn małżeństwa dokonał potencjalnego morderstwa rodziców. Dwaj prokuratorzy przeprowadzili oględziny, których celem było zabezpieczenie śladów oraz dowodów zbrodni. Uczestniczył w nich biegły z zakresu medycyny sądowej. Jak potwierdziła nam Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, aktualnie jest przesłuchiwany podejrzany w tej sprawie. Zlecono także Zakładowi Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach sekcję zwłok.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World