Londýnská rezidence Freddieho Mercuryho je na prodej za 30 milionů liber

Londýn – V Londýně se prodává dům, který kdysi vlastnil zpěvák Freddie Mercury. Velkolepá nemovitost rockové legendy v Kensingtonu byla zhruba 30 let v péči jeho přítelkyně Mary Austinové, která ji nyní nabídla k prodeji za 30 milionů liber (přes 890 milionů Kč). Informovala o tom dnes agentura Bloomberg.

londýnská rezidence freddieho mercuryho je na prodej za 30 milionů liber

Freddie Mercury

Když Mercury v roce 1991 zemřel, vše odkázal Austinové. Devatenáctiletá Austinová byla na rande s kytaristou skupiny Queen Brianem Mayem, když se v roce 1970 poprvé setkala s Mercurym. Nastěhovali se k sobě a zůstali si blízcí i poté, co jí řekl, že je gay. O zpěváka se starala, i když zeslábl po nemoci související s AIDS.

Dům v Kensingtonu zůstal po tři desetiletí téměř celý v podobě, v jaké ho Mercury zanechal, včetně starožitného nábytku, uměleckých děl a přepychových látek. Většina vybavení se však prodala v zářijové aukci Sotheby’s, v níž se vybralo více než 50 milionů dolarů (přes 1,1 miliardy Kč), přičemž část výtěžku šla ve prospěch Mercuryho nadace Phoenix Trust a Nadace Eltona Johna pro AIDS.

Austinová poprvé spatřila Garden Lodge v roce 1980, když doprovázela Mercuryho při prohlídkách domů v Londýně. Podle jejích slov se ještě téhož dne rozhodl nemovitost koupit. “Freddie vyšel ven a řekl: ‘Řekni jim, ať to stáhnou z trhu. Dám jim hned požadovanou cenu,'” dodala.

Austinová říká, že Mercury hledal v Londýně útočiště, místo, kde by mohl v klidu tvořit a pracovat na své hudbě, aniž by ho pronásledovala média – a Garden Lodge pro něj byla tím pravým.

Dvaasedmdesátiletá Austinová zdědila nemovitost po Mercuryho smrti v roce 1991 a od té doby zde žije. Nemovitost se rozhodla nabídnout společnosti Knight Frank za 30 milionů liber (přes 890 milionů Kč) po masově úspěšné aukci Mercuryho osobních věcí.

Mercury z kapely Queen byl nejslavnějším obyvatelem Garden Lodge, ale nebyl jedinou kreativní osobností, která zde žila. Nemovitost byla postavena na přelomu 19. a 20. století jako kombinovaný domov a ateliér pro malíře Cecila Rea a sochařku Constance Halfordovou. Mezi další majitele patřili Peter Wilson, bývalý předseda aukční síně Sotheby’s, a špion, který se později stal obchodníkem s uměním, Tomás Harris. Když Mercury dům koupil, vlastnil ho člen prestižní bankovní rodiny Hoare.

Nyní, když je nemovitost zbavena většiny Mercuryho majetku, Austinovová říká, že jí připomíná, jaké to bylo v polovině 80. let, kdy Mercury spolupracoval s architektem a designérem Robinem Moorem Edem, aby si dům upravil podle svého.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World