Lékaři sestřičce Lucii zachránili život, ochrnuly jí však nohy. Shání pomoc, aby zůstala fit

lékaři sestřičce lucii zachránili život, ochrnuly jí však nohy. shání pomoc, aby zůstala fit

Lucie je pětinásobnou maminkou a zdravotní sestřičkou na vozíku. K ochrnutí dolních končetin došlo během náročné operace aorty.

Pětinásobné mamince Lucii před šesti lety praskla aorta a prodělala náročnou operaci. Šestihodinový zákrok byl úspěšný a podařilo se ji zachránit. Jak ale sama říká, měla velké štěstí v neštěstí. Během zákroku došlo k nevratnému poškození a ochrnutí nohou. Chuť do života však neztratila. Před dvěma lety se dokonce vrátila zpět do nemocnice, nikoliv však jako pacientka, ale znovu jako zdravotní sestra. K udržení kondice Lucii pomáhají rehabilitace, jsou však finančně nákladné. Proto prosí o pomoc veřejnost.

„Jmenuji se Lucie, je mi 44 let, jsem maminka pěti dětí a zdravotní sestřička na vozíku,“ představila se na platformě Znesnáze21. Život se jí změnil před šesti lety, kdy jí praskla aorta – největší a nejdelší tepna v těle.

ČTĚTE TAKÉ: Venda trpí Loweho syndromem, 44 let o něj pečuje matka. Teď shání finance na nutnou léčbu

„Musela jsem okamžitě podstoupit šestihodinovou operaci, při které mi tým lékařů od svaté Anny v Brně zachránil život. Bohužel při tom ale došlo k nevratnému poškození a ochrnutí nohou. Měla jsem tak štěstí v neštěstí. Dodnes jsem týmu lékařů vděčná za jejich skvělou práci,“ zdůrazňuje Lucie.

Výhrou se staly ruce

Diagnóza spojená s poškozením míchy se nazývá spastická paraplegie. „Po ochrnutí jsem získala novou zdravotní pomůcku – invalidní vozík. Moje výhra v celé situaci jsou ruce, které zůstaly bez poškození,“ pokračovala odhodlaná žena. Po operaci následoval měsíční pobyt na spinální jednotce a čtyřměsíční rehabilitace v Rehabilitačním ústavu Kladruby.

„Před operací jsem pracovala na oddělení ARO jako zdravotní sestra. Práci jsem milovala. Za tu dobu, co jsem na vozíku, jsem se naučila, že pokud mám dobré pomůcky a alespoň trochu přizpůsobené prostředí, jde zvládnout spousta věcí. Před dvěma lety jsem se tak k mé milované práci zase vrátila – díky laskavosti a důvěře vedení a mých spolupracovníků,“ uvedla Lucie.

Místo na ARO však působí na oddělení Následné intenzivní péče (NIP). „Jsem za to moc ráda,“ podotkla. Aby Lucie zůstala fit, potřebuje docházet na rehabilitace. Ty jsou však finančně nákladné. Proto na platformě Znesnáze21 vznikla sbírka.

„Díky výborné práci řady rehabilitačních zařízení jsem se nejenže mohla vrátit do běžného života, ale také mě udržují v kondici. Bohužel je to ale velmi finančně náročné, a proto vás prosím o pomoc,“ vysvětlila a doplnila: „Jsem aktivní člověk, mám handbike, na který jste mi přispěli, a za který jsem moc ráda, protože mi dává neskutečnou svobodu pohybu v přírodě. Když mám volnou chvíli, vyrážím na něm aspoň na chvíli do přírody, kterou máme hned za domem.“

„Výtěžek sbírky půjde na rehabilitace, abych mohla zůstat fit jak pro mou práci, tak pro péči o moje děti,“ dodala Lucie.

Pokud i vy chcete pětinásobné mamince a zdravotní sestřičce pomoci, můžete tak učinit prostřednictvím sbírky na platformě Znesnáze21. „Mnohokrát děkuji za veškerou vaši pomoc,“ vzkázala Lucie.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Znovu ucítí doteky a rozeznají teploty. Vědci mají zařízení, které dává protézám cit

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World