Lavina v rakouských Alpách: Pod sněhem zůstali zavelení lidé. Záchranáři po nich pátrají

V rakouských Alpách dnes laviny zřejmě zasypaly čtyři lidi. Na hoře Seekarspitze ve spolkové zemi Salcbursko horská služba intenzivně pátrá po dvou pohřešovaných, další dvě osoby strhla masa sněhu v lyžařském středisku v Korutanech. Informovala o tom agentura APA.

Záchrannou akci, do níž byly nasazeny vrtulníky i pátrací psi, spustilo oznámení svědků o tom, že lavina na Seekarspitze strhla a zasypala dvojici lidí. Podle mluvčí salcburské horské služby Marie Riedlerové je však situace nejasná a oznámení se prověřuje.

„Dosud jsme nenašli signál,“ uvedla Riedlová s odkazem na lavinový vyhledávač, který patří k základnímu vybavení pro pohyb v horách v zimních podmínkách. Žádnou stopu dosud podle ní nezachytili ani psi.

>

lavina v rakouských alpách: pod sněhem zůstali zavelení lidé. záchranáři po nich pátrají

Filipínské Mindanao zasáhlo silné zemětřesení: Úřady vyzvaly k evakuaci. A hrozba tsunami odvolána

Filipínské Mindanao zasáhlo silné zemětřesení: Úřady vyzvaly k evakuaci. A hrozba tsunami odvolána

Lavina se utrhla poblíž sjezdovky lyžařského střediska v Obertauernu. Místo je podle APA oblíbené zejména mezi skialpinisty.

V lyžařském středisku Mölltaler Gletscher ve spolkové zemi Korutany dnes odpoledne lavina zavalila dva lyžaře, kteří byli v tu chvíli mimo sjezdovku. Jednoho z nich se podařilo ze sněhu vyprostit, po druhém se nadále pátrá.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World