Kuriozalne słowa Witek na wiecu PiS w Szczecinie. Zaczęła od "stanu wojennego", a potem...

Elżbieta Witek i jej wizja “alternatywnej rzeczywistości”. W Szczecinie padły kuriozalne słowa

Za politykami Prawa i Sprawiedliwości kolejny weekend objazdów po Polsce w ramach trasy “Spotkania wolnych Polaków” przed wyborami samorządowymi. W Szczecinie z sympatykami partii spotkała się była marszałkini Sejmu Elżbieta Witek.

W trakcie wiecu posłanka atakowała nową koalicję rządzącą, ale także skrytykowała młodych Polaków. Przekonywała również twardy elektorat PiS, że tylko politycy jej partii publikują w sieci prawdziwe informacje.

Elżbieta Witek i jej wizja “alternatywnej rzeczywistości”. Padły kuriozalne słowa

Witek mówiła o “zastraszaniu” obywateli, a to, co dzieje się teraz w kraju, porównała do “stanu wojennego”.

– Obecny czas jest podobny do czasów stanu wojennego. To wyłączanie sygnału telewizyjnego i zastraszanie ludzi… Oni będą próbowali zastraszyć i rozbić naszą wspólnotę, potem uderzą w rodzinę, a następnie w cały naród – wieszczyła bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego.

W pewnym momencie zaczęła też mówić o wpisach polityków w mediach społecznościowych.

– A tam, proszę państwa, w tym internecie, z wyjątkiem naszych wpisów, bardzo prawdziwych i takich celowanych, można znaleźć tyle kłamstwa, tyle oszustwa, tyle nieprawdy, że jak młody człowiek ciągle siedzi z tym telefonem i on to czyta, to on zaczyna to przyjmować jako coś, co jest rzeczywistością – oznajmiła Elżbieta Witek zebranym w sali.

I dodała: – To nie jest rzeczywistość. To jest alternatywna rzeczywistość. W serwisie X pojawił się fragment nagrania z tą wypowiedzią i od razu zaroiło się od komentarzy.

“Alternatywna rzeczywistość to jej reasumpcja! Alternatywna rzeczywistość to 2-letni pobyt jej męża na OIOM-ie… za nasze pieniądze!”; “Chyba sobie nie radzi z upływającym czasem, cały czas ci źli młodzi. Nic nie rozumieją, bawią się, a co najgorsze głosują!”; “Jak pisowiec nie poobraża jakiejś grupy społecznej to nie zaśnie” – czytamy.

Jak relacjonował szczeciński oddział “Gazety Wyborczej”, podczas tego samego wydarzenia Elżbieta Witek brała też pod wątpliwość demokrację w Polsce i zarzuciła koalicyjnemu rządowi Donalda Tuska próbę zmiany ustroju poza konstytucją. Krytykowała też Unię Europejską, która “kawałek po kawałku odcina naszą suwerenność”.

Była marszałkini Sejmu mówiła też, że za rządów PiS “Polska była krajem bardzo bezpiecznym”, w którym osiedlali się ludzie z Holandii i Skandynawii, ponieważ w ich krajach było bardzo dużo nielegalnych migrantów.

Na spotkaniu z twardym elektoratem PiS oberwało się także niezależnym mediom, które – zdaniem Witek – “podle kłamią”, ponieważ “sprzyjają obecnej władzy”, ale też młodzieży, która nie głosuje na PiS. W jej ocenie młodzi “zostali oszukani” i zagłosowali na niewłaściwych ludzi.

– Muszą na własnej skórze przekonać się, że to, co się teraz dzieje, działa na ich szkodę, że zostali oszukani. Te białe koszule i przypięte serduszka… Te serduszka są zgniłe – stwierdziła.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World