Kuchciński zatrudnił dzieci znajomych w KPRM. Teraz szuka im nowej pracy

kuchciński zatrudnił dzieci znajomych w kprm. teraz szuka im nowej pracy

Marek Kuchciński

Marek Kuchciński zatrudnił w swoim biurze w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dzieci swoich znajomych – podaje tygodnik “Polityka”. Teraz poszukuje im nowej pracy.

Mateusz Morawiecki otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy misję stworzenia nowego rządu. Wiele jednak wskazuje, że będzie to tymczasowy gabinet, gdyż PiS – mimo wygranej w wyborach – nie ma większości w Sejmie.

Sytuacja może być ciężka dla polityków, którzy przez ostatnie 8 lat korzystali z wpływów, jakie dawała im władza. Chodzi m.in. o możliwość zatrudniania bliskich i znajomych w publicznych instytucjach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dzieci kolegów w KPRM

Jak podaje “Polityka”, Marek Kuchciński – były marszałek Sejmu, który pod koniec 2022 roku został szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – zatrudnił w KPRM troje dzieci swoich znajomych.

– To się w głowie nie mieści – mówi podkarpacki działacz PiS w rozmowie z tygodnikiem. Podkreśla, że jeden z zatrudnionych nie skończył studiów, a jedną z córek zatrudniono kilka tygodni przed wyborami.

Chodzi o Julię Pawluś (córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia), Piotra Pilcha juniora (syna wicemarszałka sejmiku województwa podkarpackiego Piotra Pilcha) i Katarzynę Musiał (córkę byłego wojewody przemyskiego Jana Musiała). Ich rodzice to znajomi Kuchcińskiego.

Zobacz także:

Kuchciński szuka im nowej pracy

Według informatorów “Polityki”, zatrudnieni spędzali więcej czasu na Podkarpaciu, niż w KPRM. Pomagali Kuchcińskiemu oraz swoim ojcom w kampanii wyborczej.

Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że jedna z wymienionych osób jest pracownikiem KPRM. Informator “Polityki” przekonuje jednak, że cała trójka jest tam zatrudniona, co miały udowadniać tabliczki z ich nazwiskami. Przyznał, że nie ma pewności na jakich zasadach zostali zatrudnieni.

Wraz ze zmianą rządu Kuchciński przestanie być szefem w KPRM. Według “Polityki”, ma już dzieciom swoich kolegów szukać nowej pracy.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World