Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin'de neler oluyor?

Asia's Tech News Daily

Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin'de neler oluyor?
© Hürriyet Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin’de neler oluyor?

Bitcoin fiyatları, dünkü işlemlerde kısa sürede yaklaşık olarak yüzde 5 oranında değer kaybederken, bugünkü işlemlerde 58 bin dolar ile 61 bin dolar seviyeleri arasında dalgalandı. Huobi Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü ve Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban Bitcoin fiyatlarında yaşanan flaş hareketi hurriyet.com.tr’ye analiz etti.

Bitcoin fiyatları, geçtiğimiz hafta çarşamba günü 66 bin 973 dolar seviyesine kadar yükselerek tarihi rekorunu yenilerken, sonrasında zirvesinden kademeli olarak uzaklaştı. Bitcoin (BTC), dünkü işlemlerde 62 bin dolar seviyesinden sert bir satış yiyerek 58 bin dolar seviyesine kadar gerilerken, bu düşüşte Bitcoin’e birçok kripto para birimi de eşlik etti. En popüler kripto para birimi, dördüncü işlem gününe bu seviyelere yakın işlemlerden başlarken, sonrasında yeniden 61 bin doların üzerine çıktı.

Uzmanlar bu düşüşün ana sebebi olarak, ABD Hazinesinin ‘stablecoin’lerle (bir varlığa sabitlenmiş kripto para birimi) ilgili olarak yapmış olduğu açıklamayı gösteriliyor. ABD Hazinesinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Tether ve USD Coin (USDC) dahil olmak üzere stablecoin’leri düzenlemede liderliği almasına izin verdiği bildiriliyor. Bu hafta içinde yayınlanması beklenen rapor sonucunda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), 130 milyar doların üzerindeki stablecoin piyasasına sert tedbirler getirebileceği öngörülüyor.

TESLA’NIN KÖTÜ ŞANSI MI?

Yaşanan düşüş hareketinin bir diğer sebebi ise, ‘Tesla’nın kötü şansı’ olarak gösteriliyor. Elon Musk’ın CEO’su olduğu ABD merkezli elektronik otomobil üreticisi Tesla, kripto para ödemelerini yakın zamanda yeniden başlatabileceğinin ipuçlarını verdi. Piyasanın uzmanları, Tesla’nın Bitcoin alımı yapacağını açıkladığında, kripto para piyasasının bunu kar realizasyonu olarak algıladığını ve piyasalara satış getirdiğini değerlendiriyor.

EL SALVADOR YENİDEN BITCOIN ALDI

El Salvador, dünyada Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden tek ülke olurken, devlet Bitcoin alımına devam ediyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada 420 Bitcoin daha satın aldıklarını duyurdu. Başkan Bukele, uzun bir bekleyiş sonrası dipten alım yaptıklarını duyururken; El Salvador hazinesindeki toplam Bitcoin sayısı 1.120’ye yükseldi. En son satın alınan 420 yeni Bitcoin’in ise hangi fiyattan alındığı henüz açıklanmadı.

BITCOİN VE ETHEREUM’DA SON FİYATLAR

Bitcoin fiyatları, gün içerisinde en yüksek 61 bin 241 doları, en düşük ise 58 bin 166 dolar seviyesini görürken; saat 12.57 itibarıyla dünkü kapanış fiyatına göre yüzde 3,38 oranında yükselişle 60 bin 931 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin'de neler oluyor?
© Hürriyet tarafından sağlanmıştır Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoinde neler oluyor?

İşlem hacmi en yüksek ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise, dün yüzde 6 oranında yaşadığı sert düşüş sonrası bugünkü işlemlerde toparlanma çabasında… Ethereum (ETH), bugün içerisinde en yüksek 4 bin 149 dolar, en düşük ise 3 bin 899 dolar seviyesini görürken; şu dakikalarda ise yüzde 4,15 oranında yükselişle 4 bin 156 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin'de neler oluyor?
© Hürriyet tarafından sağlanmıştır Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoinde neler oluyor?

Kripto para fiyatları, son dönemde haber odaklı hareketlerini sürdürürken, uzmanlar kripto para yatırımcılarını haber akışlarını daha dikkatli takip etmek konusunda uyararak, olası kar satışlarına karşı da dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

REGÜLASYON SÖYLEMLERİ BİTCOİN’İ 60 BİN DOLARIN ALTINA SÜRÜKLEDİ

Beste Naz Süllü – Huobi Türkiye Araştırma Müdürü

Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin'de neler oluyor?
© Hürriyet tarafından sağlanmıştır Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoinde neler oluyor?

Bitcoin (BTC) hafta ortası işlemlerde 60 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Düşüşün en önemli sebebi ABD’de yine ortaya çıkan kısıtlayıcı regülasyon söylemleri oldu. ABD Hazinesi yapmış olduğu çalışmalarda stablecoin’lerin emtia sınıfında olduğunu belirterek SEC’in (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) regülasyon ve düzenlemelerine tabi olması gerektiğinin altını çizdi. CFTC (ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu) de piyasanın kripto paraların yüzde 60’ının emtia olduğunu söyleyerek düzenlemelerde kendisinin de pay sahibi olması için aday oldu. Piyasa bu haberi satış olarak yorumladı.

Diğer tarafta SEC’in ilk Bitcoin ETF’ine (borsa yatırım fonu) izin vermesinin ardından toplamda 3 Bitcoin ETF’i yüksek hacimlerle işlem görüyor. Spot piyasadaki hacimlerin NYSE’deki (New York Menkul Kıymetler Borsası) borsa yatırım fonu işlemlerine kayması bu açıdan fiyat kademe boşluğu yaratmış olabilir. Çünkü spot işlemlerde Bitcoin satın alınırken, ETF’lerde direk Bitcoin satın alımı yapılmıyor. 67 bin dolar seviyesinden dönen Bitcoin son zamanlarda hacim ve alıcıların gücünün zayıflaması ile 60 bin dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Son olarak 61 bin dolar seviyelerinde Bitcoin ticareti yapmak için SEC’e mektup dolduran Tesla’nın piyasadaki ters etkisini unutmamak lazım. 20 Eylül’de BTC alan Tesla ne zaman yeni BTC alımı yapacağını açıklarsa, piyasa bunu bir şekilde kar realizasyonu olarak okuyor; biz de Tesla’nın kötü şansı olarak yorumluyoruz. Diğer tarafta El Salvador bu düşüşten yine 25 milyon dolarlık BTC satın alımı gerçekleştirdi.

Teknik olarak; 55 bin dolar seviyesine işaret eden OBO düşüş formasyonu ve 51 bin dolar seviyesinden geçen yükseliş kanalının alt bandı mevcut. Eğer Bitcoin 59 bin 800 dolar seviyesinin yukarı yönlü aşamazsa aşağı baskı senaryosu artabilir.

BİTCOİN DÜŞÜŞ TREND ÇİZGİSİNİN ALTINDA

Mehmet Çoban – Bitci.com Araştırma Müdürü

Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoin'de neler oluyor?
© Hürriyet tarafından sağlanmıştır Kripto paralarda flaş hareket! Bitcoinde neler oluyor?

Lider kripto para birimi BitcoinDolar paritesinde gelen kar satışları bugün ana trend olarak gösterdiğimiz yükseliş trendinin destek noktasında kısmen karşılandı. Kısmen diyoruz çünkü parite gelen bu tepki alımlarına rağmen hala çok kısa vadeli düşüş trend çizgisinin altında hareket ediyor.

Teknik anlamda 20 Ekim 2021 tarihinde 66 bin 900 dolarlı seviyelerden başlayan bu trend Bitcoin üzerinde yükselişleri sınırlandırıyor. Bu sebeple parite üzerindeki satış baskısının azaldığından bahsedebilmemiz için öncelikle bu trendin kırıldığının teyidini almamız gerekiyor. Bunun için ise şu anki fiyatlar itibariyle 62 bin – 62 bin 200 dolar bandına denk gelen direnç bölgesi kırılmalı. Kırıldığı takdirde ilk aşamada 63 bin 700 dolarlı seviyeler hedeflenebilir.

Olası geri çekilmelerde ise ana yükseliş trendinin destek noktası 58 bin 400 – 58 bin 500 dolar bandında. Paritede yakalanan olumlu havanın devamı için bu seviyenin altına sarkılmaması gerekiyor. Olumsuz senaryo olarak adlandırabileceğimiz bu durumun gerçekleşmesi paritenin ilk aşamada 53 bin 500 – 54 bin 400 bandına doğru geri çekilme riskini masaya getirebilir.

Özetlersek; BitcoinDolar paritesinde gelene kar satışlarına rağmen ana trend hala yukarı. Olası yukarı hareketlerde 62 bin 62 bin 200 dolar bandı, olası aşağı hareketlerde ise 58 bin 400 – 58 bin 500 dolar bandı yönün belirlenmesi açısından mihenk taşı konumunda bulunuyorlar.

Internet Explorer Channel Network
Asia's Tech News Daily
News Related

OTHER NEWS

Köydeki 70 yıllık evlere, orman alanında olduğu gerekçesiyle tapu iptal davası

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır ÇANAKKALEnin Karbastı Mahallesinde, 70 yıllık evler ve yeni yapılan deprem konutunun da aralarında olduğu 12 ev ile 2 ahır için, orman alanında oldukları iddiasıyla tapu iptali ... Read more »

Eski eşi evleniyor diye!

© HABERTURK Eski eşi evleniyor diye! Eski eşi evleniyor diye! Olay, dün saat 17.00 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerinde İlçe Jandarma Komutanlığı binası önünde yaşandı. İstanbulda yaşayan Necmettin G., ilçe merkezinde ... Read more »

Eski emniyet müdürü: Bana kalırsa muhalefet partilerinin belediyelerine de ‘yolsuzluk' operasyonları hazırlığı var

© T24 Eski emniyet müdürü: Bana kalırsa muhalefet partilerinin belediyelerine de ‘yolsuzluk’ operasyonları hazırlığı var “Bu yolla muhalefeti sarsmayı amaçlayacaklar” Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Türkiye’nin en bilinen eski emniyet müdürlerinden bir ... Read more »

İYİ Parti'de bölgesel temalı miting hazırlığı

İYİ Parti; illerin ekonomik, sosyal ve demografik özelliklerine göre bölgesel temalı mitingler düzenlemeye hazırlanıyor. Mitingler mart ayında başlayacak. © NTV tarafından sağlanmıştır İYİ Parti’de bölgesel temalı miting hazırlığı İYİ Parti ... Read more »

HaberTürk yazarı Karaca: Erdoğan güçlü olmasına rağmen tek başına iktidar değil

© T24 HaberTürk yazarı Karaca: Erdoğan güçlü olmasına rağmen tek başına iktidar değil “Bu ağır koşullara ve maliyetlere rağmen parlamenter modele geçmeyi de düşünmüyorlar” HaberTürk gazetesi yazarı Nihal Bengisu Karaca, ... Read more »

Son dakika haberleri! Huzurevinde evlilik vaadiyle dolandırıcılığa dava

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika haber: ANKARAda huzurevinde hasta bakıcı olan Keziban O. hakkında, kurumda kalan Reşat A.yı (80) evlilik vaadiyle 39 bin lira dolandırdığı suçlamasıyla 10 yıla kadar ... Read more »

Finlandiya Başbakanı Covid temaslıyken gece kulübüne gittiği için özür diledi

© Hürriyet Finlandiya Başbakanı Covid temaslıyken gece kulübüne gittiği için özür diledi Finlandiya Başbakanı Sanna Marin bir Covid-19 hastasıyla yakın temasta bulunduktan sonra gece kulübüne gittiği için özür diledi. Sanna ... Read more »

Bir yıl önce boşandığı eşini bıçaklayan şüpheli: Evlenme aşamasındaydı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır SİVASın Şarkışla ilçesinde, bir yıl önce boşandığı Müzeyyen B.yi (35), cadde ortasında bıçakla yaralayan Necmettin G.nin (37), emniyetteki sorgusu tamamlandı. SİVAS’ın Şarkışla ilçesinde, bir yıl önce ... Read more »

İstanbul'da 'baltalı' dehşette son karar

© Hürriyet İstanbul’da ‘baltalı’ dehşette son karar İstanbul Avcılar’da geçen yıl park yeri meselesi nedeniyle çıkan tartışmanın balta ile kavgaya dönüşmesi olayına ilişkin sürdürülen davada sanıklar Mesut, Cemal ve Murat ... Read more »

Yoğun bağım yatakları yeniden doldu

© CNN TÜRK Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, pandemiye bağlı olarak yoğun bakım yataklarının tamamen dolduğunu yeni yatakların ... Read more »

Konya'da 'torbacı' operasyonlarında 5 kişi tutuklandı

© Milliyet tarafından sağlanmıştır İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, son bir haftada torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda 14 kişi gözaltına alınırken, yapılan ... Read more »

Spor tutkunu gencin 42 madalya ile 4 antrenörlük ve 2 hakemlik belgesi var

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi 24 yaşındaki Hamza Şimşek, farklı branşlarda kazandığı 42 madalyanın yanı sıra 4 antrenörlük ve 2 hakemlik ... Read more »

Aile hekimi koronavirüse yenilmişti... Meslektaşı eşi yoğun bakımda

© Hürriyet Aile hekimi koronavirüse yenilmişti… Meslektaşı eşi yoğun bakımda Aksaray’da koronavirüsten yaşamını yitiren aile hekimi Mehmet Tankut Sevim’in (51) cenazesi, dün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Sevim’in kendisi gibi aile hekimi olan ... Read more »

HaberTürk yazarı Sarıkaya: Kılıçdaroğlu'nun son çıkışlarıyla cam tavanı çatlattığı ve kırmak üzere olduğu görüşü hâkim

© T24 HaberTürk yazarı Sarıkaya: Kılıçdaroğlu’nun son çıkışlarıyla cam tavanı çatlattığı ve kırmak üzere olduğu görüşü hâkim “Kılıçdaroğlu yıllardır aşılamayan %25’te partisini tutan tavan oylarını aşmanın peşinde” HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem ... Read more »

Reuters: ABD ve İsrail Savunma Bakanları İran'ın nükleer tesislerini yok etmek için askeri tatbikat planlarını görüşecek

Üst düzey bir ABD’li yetkilinin Reuters haber ajansına verdiği bilgiye göre bugün bir araya gelecek olan ABD ve İsrail Savunma Bakanları, İran’la yeniden başlayan nükleer müzakerelerin başarısız olması halinde “İran’ın ... Read more »

Uyuşturucu satıcılarına 'Güz Güneşi-33' operasyonu: 8 gözaltı

© Hürriyet Uyuşturucu satıcılarına ‘Güz Güneşi-33’ operasyonu: 8 gözaltı Mersin’in Tarsus ilçesinde jandarmanın düzenlediği ‘Güz Güneşi-33’ isimli şafak operasyonunda 8 şüpheli, uyuştucu ticareti iddiasıyla gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ... Read more »

Avcılar'da 1 yılda 344 silah ele geçirildi

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır AVCILAR Emniyet Müdürü Murat Çakır, bu yıl ilçede 817 bin kişi için GBT sorgusu yapıldığını, aranan 3 bin 450 kişinin yakalandığını ayrıca, 230u tabanca olmak üzere ... Read more »

Audi R8'in yerini tamamen elektrikli bir model alacak!

© InsideEVs Türkiye Audi RS E-Tron GT Şimdilik elimizde çıkış tarihi yok. Yeni nesil Audi R8 hakkında şimdiye dek pek çok teori duyduk. Fakat Alman üreticiden sonunda bu iddiaların tamamına ... Read more »

Akdeniz'de 62 türün nesli tehlike altında

© Milliyet tarafından sağlanmıştır Antalya’da düzenlenen, COP 22 kapsamında ele alınan Akdeniz’deki kirlilik, biyoçeşitlilik kaybı, yabancı türlerin varlığı ve iklim değişikliğine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca, su altı ... Read more »

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Antalyanın Manavgat ilçesinde jandarma ekipleri, 187 gram uyuşturucu madde ile 54 adet uyuşturucu ve uyarıcı hap ele geçirdi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde jandarma ekipleri, 187 gram uyuşturucu ... Read more »

Koronadan hayatını kaybeden aile hekiminin eşi de yoğun bakımda

© Milliyet tarafından sağlanmıştır İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 12 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 2 çocuk babası aile hekimi Mehmet Tankut Sevim, 11 gün önce nefes darlığı şikayetiyle Aksaray Eğitim ... Read more »

Vettel: "Son yarış için hedefimiz puan almak"

© Mark Sutton / Motorsport Images Sebastian Vettel, Aston Martin AMR21 Aston Martin bu yıl Sebastian Vettel 43, Lance Stroll’le ise toplam 30 puan topladı. İngiliz ekip, sezonun bitimine bir ... Read more »

Omicron varyantını tespit eden doktor NTV'ye konuştu

Son günlerde dünyanın gündeminde olan Omicron varyantını tespit eden Güney Afrikalı Dr. Angelique Coetzee, NTV’ye konuştu. Coetzee bir iyi bir de kötü haber verdi. Doktorun açıklamasına göre; Omicron, Delta varyantından daha bulaşıcı ancak ... Read more »

Rahim ağzı kanserini önlemede etkili olan HPV aşı bedelinin iadesi için SGK'ya açılan dava dosyası bilirkişiye gönderildi

© T24 Rahim ağzı kanserini önlemede etkili olan HPV aşı bedelinin iadesi için SGK’ya açılan dava dosyası bilirkişiye gönderildi “Hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz ve aşı hakkımızı istiyoruz” Dünyada her iki dakikada bir ... Read more »

Cari açığa sağlık turizmi ilacı!

© Cari açığa sağlık turizmi ilacı Cari açığa sağlık turizmi ilacı Türkiye’nin en önemli döviz sağlayan sektörlerinin başında gelen sağlık turizmi, 2022 yılında 100 milyar dolarlık küresel pastadan, yüksek bir ... Read more »

Amatör spor kulüplerine malzeme desteği

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Yüreğir Belediyesi, düzenlenen törenle ilçedeki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu. Yüreğir Belediyesi, düzenlenen törenle ilçedeki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu. Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde ... Read more »

Süper Lig'de 16. hafta heyecanı başlıyor

© Hürriyet Süper Lig’de 16. hafta heyecanı başlıyor Spor Toto Süper Lig’in 16. haftası yarın oynanacak Altay – Hatayspor maçı ile başlayacak. Süper Lig’de 16. hafta heyecanı yarın, 11, 12 ... Read more »

Yunusemreli milli judocular 2022'de de iddialı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Yunusemre Belediyesporun milli judocuları Merve Kaya, Fulya Ergen, Buğra Filiz ve Aytaç Aykut Gündoğan, yeni yılda yapılacak Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına iddialı hazırlanıyor. Yunusemre Belediyespor’un ... Read more »

Liderin yenilmezlik serisine son vermek istiyoruz...

© Hürriyet Liderin yenilmezlik serisine son vermek istiyoruz… Süper Lig’in 16’ncı haftasında sahasında Trabzonspor’u ağırlayacak Fraport TAV Antalyaspor’da Başkan Aziz Çetin, lig lideri Trabzonspor’un yenilmezlik serisine son vermek istediklerini söyledi. ... Read more »

Rizespor Başkanı Tahir Kıran hakemlerden memnun

© Rizespor Başkanı Tahir Kıran hakemlerden memnun Rizespor Başkanı Tahir Kıran hakemlerden memnun Çaykur Rizespor Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Vekili Tahir Kıran, Bol’ca Futbol’a konuk oldu. Kıran, birçok konuya ... Read more »

Xavi: Barcelona, Avrupa Ligi'ne ait değil

Barcelona teknik direktörü Xavi, Çarşamba günü Bayern Münih’e 3-0 yenildikleri karşılaşmanın ardından ait olmadıklarını düşündüğü Avrupa Ligi’ne dair hayal kırıklığını dile getirdi. Ancak Barça’nın ‘yeni gerçeğini’ kabul eden Xavi, kulübün ... Read more »

Son dakika... Beşiktaş'ta Çebi ve Sergen Yalçın bir araya geldi!

© CNN TÜRK Beşiktaş’ta üst üste alınan kötü sonuçların ardından Teknik Direktör Sergen Yalçın ve Başkan Ahmet Nur Çebi, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde bir araya geldi. Siyah beyazlılarda, yapılacak toplantının ... Read more »

Twitter, Türkiye'nin en çok konuştuğu kişi ve konuları açıkladı

Twitter, 2021 yılının Türkiye’de en çok konuşulan isimlerini, hashtag’lerini ve tweetlerini açıkladı. Listeyi siyaset, spor, sağlık ve orman yangınları doldurdu. © NTV tarafından sağlanmıştır Twitter, Türkiye’nin en çok konuştuğu kişi ... Read more »

İstanbul'da silah ve uyuşturucu operasyonu: 7 kişi tutuklandı

İstanbul’da Arnavutköy’de silah ve uyuşturucu satan şebekeye  düzenlenen operasyonda 7 kişi tutuklandı. © NTV tarafından sağlanmıştır İstanbul’da silah ve uyuşturucu operasyonu: 7 kişi tutuklandı İstanbul’da düzenlenen silah ve uyuşturucu operasyonunda ... Read more »

Aracında 53 kilo esrar bulunan kamyon şoförü konuştu: Şok oldum!

© Aracında 53 kilo esrar bulunan kamyon şoförü konuştu Şok oldum Aracında 53 kilo esrar bulunan kamyon şoförü konuştu Şok oldum Adana’da son dakika haberine göre, aracında 53 kilo 350 ... Read more »

Son dakika haber: Rusya'da polis kovalamacası, kurtarma operasyonuna dönüştü

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Son dakika habere göre Rusyada polisin dur ihtarına uymayan ve bunun sonucunda takibe alınarak bir süre sonra durdurulan sürücünün, doğum yapmak üzere olan kızını hastaneye yetiştirmeye ... Read more »

Okul öncesinde okumayı yanlış öğrenme çocukların kariyer seçimini etkileyebilir

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır İlkokul birinci sınıfa başlayan öğrenciler yılın bu döneminde yavaş yavaş okuma yazmaya adım atarken, bazı öğrencilerin okul öncesi dönemde öğrendikleri yanlışlar, okumada zorluk yaşamalarına neden olurken ... Read more »

Komşuya satılacak Türk SİHA'ları ile ilgili çarpıcı yorum... 'Farklı sonuçları olacak'

© Aksam Türkiye’nin Azerbaycan dışında Irak’a da silahlı insansız hava aracı (SİHA) satma ihtimali artıyor. Uzmanlar, eğer satış gerçekleşirse, Irak açısından politik ve askeri yansımaların olacağına dikkat çekti. Türkiye’nin Azerbaycan ... Read more »

Hortum tehlikesi artıyor! İşte en riskli bölgeler

© HABERTURK Hortum tehlikesi artıyor! İşte en riskli bölgeler Hortum tehlikesi artıyor! İşte en riskli bölgeler Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. ... Read more »

Norveç günlük 5 bin 138 Covid-19 vakasıyla rekor kırdı

© Haberler.com tarafından sağlanmıştır Norveçte Covid-19 salgınında, son 24 saatte 5 bin 138 vaka tespit edilmesiyle kırılan günlük vaka sayısındaki rekorun ardından hükümet, yeni tedbirleri hayata geçirdi. Norveç’te Covid-19 salgınında, ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic