Krakonoš v Harrachově: Na našich nejvyšších horách vítali jaro

krakonoš v harrachově: na našich nejvyšších horách vítali jaro

Krkonoše

Už po pětasedmdesáté se tam totiž konala akce, při které přijede Krakonoš a přivítá jaro. Informoval o ní server Kudy z nudy.

Ještě před příjezdem bájné pohádkové postavy odstartovala v 10 hodin  registrace masek. O hodinu později vyrazil průvod s Krakonošem, který v pravé poledne na stadionu v Harrachově pozdravil přihlížející.

Odpoledne měly vystoupit mažoretky. Pro děti organizátoři připravili program s živým dinosaurem, skákací hrad, dílničky nebo malování na obličej.

News Related

OTHER NEWS

Nová vlna nemocí? Chřipka ustupuje, dětí s respiračními infekcemi přibývá. Množí se i spála

Nová vlna nemocí? Chřipka ustupuje, dětí s respiračními infekcemi přibývá. Množí se i spála „U akutních respiračních infekcí klesla celková nemocnost o 4,5 procenta a je nyní na úrovni 1 ... Read more »

Brad Pitt se zbavil sídla, kde žil s Angelinou Jolie. Dům v Los Angeles prodal pod cenou

Brad Pitt se zbavil sídla, kde žil s Angelinou Jolie. Dům v Los Angeles prodal pod cenou Herec a producent Brad Pitt v průběhu let vlastnil rezidence v Hollywoodu, na jihu ... Read more »

Naďa (24): Cestou přes pole mě pronásledoval zvuk kopyt a úpění. Záhadu jsem rozluštila až díky kronice

Naďa (24): Cestou přes pole mě pronásledoval zvuk kopyt a úpění. Záhadu jsem rozluštila až díky kronice Naďa zažila příhodu, která jí nahnala strach. Při cestě za dávnou kamarádkou přecházela ... Read more »

Horna se chtěl zabít, pak splnil sen synům a nastalo ticho: Ex Absolonové zmizel

Monika Absolonová a expartner Tomáš Horna mají za sebou divokou minulost. Populární zpěvačka žila sedm let v nevědomí, že její protějšek má milionové dluhy. Jak ona, tak on skončili v ... Read more »

Macron neustoupí. Protesty nezastaví penzijní reformu ani jiné změny, prohlásil

Emmanuel Macron “Protesty jsou normální, ale to neznamená, že bychom měli přestat,” řekl Macron novinářům. “V demokratické společnosti nic neospravedlňuje násilí,” dodal. Plán se dotýká široké škály opatření, včetně opětovného ... Read more »

Skrytá funkce polohy: O této praktické funkci Map Google ví málokdo

Mapová služba Mapy Google skrývá funkci, kterou dosud většina z nás přehlížela, nebo zcela ignorovalo: kódy Plus. Tyto kódy byly vynalezeny už v roce 2014 jako takzvaný Open Location Code v ... Read more »

V Rusku zadrželi amerického novináře. Je ve vazbě kvůli údajné špionáži

FSB (ruská kontrarozvědka) Gershkovich podle informací na webu WSJ pokrývá dění v Rusku, na Ukrajině a v dalších státech bývalého SSSR. Ruská tajná služba uvedla, že Američana zadržela při “pokusu ... Read more »

V Německu prudce vzrostla kriminalita. Zřejmě to souvisí s koncem pandemie

Německá policie, ilustrační fotografie. K výraznému nárůstu uvedla, že k němu přispělo mimo jiné zrušení protipandemických opatření. Zároveň ostře odsoudila sexuální násilí na dětech a rostoucí počet útoků na policisty. ... Read more »

Říká se, že je to základ státu. Ministerstvo chystá novou strategii rodinné politiky

Ministerstvo práce Šéf resortu chce prosazovat třeba navýšení rodičovské, podporu pečujících či rozšíření dětských skupin. “Naší strategií rodinné politiky míříme na všechny rodiny. U všech těchto rodin je nutná stabilizace ... Read more »

Česko čeká mírná recese a vysoká inflace, stojí ve zprávě OECD

Peníze, ilustrační fotografie. Zpráva Česku také doporučuje rozpočtovou konsolidaci. Podle Fialy chce vláda ročně snižovat strukturální deficit o jedno procento HDP, tedy zhruba 70 miliard korun. V hospodářském výhledu pro ... Read more »

Pavel je alibista. Zříká se odpovědnosti a pak si myje ruce jako Pilát, míní politolog Valeš

Pavel je alibista. Zříká se odpovědnosti a pak si myje ruce jako Pilát, míní politolog Valeš „Transparentnosti bylo učiněno zadost. Mám ale problém s tím, že panel pro navrhování ústavních soudců ... Read more »

Evropský parlament schválil pravidla pro vyrovnání platů mužů a žen

Evropský parlament Zaměstnavatelům, kteří budou pravidla porušovat, budou hrozit pokuty. Aby mohla směrnice dojednaná v prosinci za českého předsednictví začít platit, musí ji ještě formálně schválit členské státy. Přestože se ... Read more »

Bolsonaro se vrátil do Brazílie, opozice ho vítá jako lídra

Jair Bolsonaro Před odletem z amerického Orlanda dnes tento krajně pravicový politik v rozporu se svými dřívějšími prohlášeními řekl, že se do čela opozice proti současnému levicovému prezidentovi Luizovi Ináciovi ... Read more »

Macron představil národní plán hospodaření s vodou, týká se všech odvětví

Emmanuel Macron Prezident vystoupil na symbolickém místě v Savines-le-Lac v alpském departementu Hautes-Alpes, kde leží jezero Serre-Ponçon, největší zásobárna sladké vody v západní Evropě. Letošní zima byla ve Francii nejsušší ... Read more »

Zavřou se tři stovky pošt. Nechceme už dotovat stát, stěžují si pošťáci

Spolu s rušením poboček by o práci mělo přijít až 1600 zaměstnanců státního podniku. Odboráři se obávají, jak listonoši nápor práce po odchodu svých kolegů zvládnou. Nejhůře na tom budou ... Read more »

KOMENTÁŘ: Jeho Výsost Petr Pavel aneb Proč prezidenti napodobují výjezdy císaře pána

KOMENTÁŘ: Jeho Výsost Petr Pavel aneb Proč prezidenti napodobují výjezdy císaře pána Hlavou proti zdi se nedá jít, neboť archetyp neustále cestujícího a kynoucího prezidenta zformoval už ten první. A ... Read more »

Hony na čarodějnice v Anglii: Dohlížel na ně sám Jakub VI., poslední oběť procesů rozdrtili zaživa

Hony na čarodějnice v Anglii: Dohlížel na ně sám Jakub VI., poslední oběť procesů rozdrtili zaživa Kdysi bylo “zcela normální” házet všechnu vinu na ženy a označit je za čarodějnice. ... Read more »

Lenny startuje svou Heartbreak Tour. Největší hity i novou desku představí napříč republikou

Foto: Ondřej Kudyn To startuje již tento čtvrtek 30. března v Brně, o den později se Lenny představí v Českých Budějovicích. Do Vratislavic přijede zpěvačka s kapelou 6. dubna, 7. dubna zahraje v ... Read more »

Crop topy trendem jara: Nejen zkrácená trička odhalující bříško, ale i blejzry a bundy pro méně odvážné

Crop topy trendem jara: Nejen zkrácená trička odhalující bříško, ale i blejzry a bundy pro méně odvážné Zkrácená trička, topy, tílka a dokonce i mikiny či saka. Efekt odhalené kůže ... Read more »

Zdeňka (22): Myslela jsem si, že jsem ve vztahu šťastná. Pak mi přítel řekl, že už chce dítě

Zdeňka (22): Myslela jsem si, že jsem ve vztahu šťastná. Pak mi přítel řekl, že už chce dítě Zdeňka žije s Ondrou, který je o dvacet let starší. I přesto ... Read more »

Milion chvilek dostal pokutu za kampaň v prezidentských volbách

Benjamin Roll Spolek ve chvíli vedení kampaně ani jedno neměl. Navíc jeho propagace nebyla označená zadavatelem ani zpracovatelem, což vyžaduje zákon. Spolek už jednou pokutu dostal v souvislosti s volbami ... Read more »

Zeman žádal dvakrát o podpis abolice pro spolupracovníky z Hradu

Miloš Zeman Podle dřívějších informací z médií chtěl Zeman abolicí zastavit stíhání svého kancléře Vratislava Mynáře a předejít stíhání lidí z Hradu v kauzách skartace zprávy o ruském zapojení do ... Read more »

Blažek: Zeman žádal dvakrát o podpis abolice pro pracovníky Hradu

Pavel Blažek Podle dřívějších informací z médií chtěl Zeman abolicí zastavit stíhání svého kancléře Vratislava Mynáře a předejít stíhání lidí z Hradu v kauzách skartace zprávy o ruském zapojení do ... Read more »

Zuzana Bubílková: Nečekané a velmi osobní přiznání!

Jiří Krampol a Zuzana Bubílková Bubílková na Slovensku žila, studovala a začínala profesní kariéru, takže není divu, že její pokračování sledují právě i naši východní sousedé. Co je v posledních ... Read more »

Nemáte ho v šuplíku? Starý nepoužívaný mobil z vás může udělat opravdové milionáře

První iPhone od společnosti Apple přišel na trh v roce 2007 za 599 dolarů (s DPH a připočtením inflace asi 16 500 Kč). Jednalo se o skutečnou revoluci – smartphone neměl ... Read more »

Blažek potvrdil, že Zeman ve dvou případech chtěl abolici pro spolupracovníky

Pavel Blažek Podle dřívějších informací z médií chtěl Zeman abolicí zastavit stíhání svého kancléře Vratislava Mynáře a předejít stíhání lidí z Hradu v kauzách skartace zprávy o ruském zapojení do ... Read more »

Zlato dnes zdražuje nad 2000 dolarů za unci, poprvé od invaze. Svět se bojí pádů dalších bank, nutnost nouzového převzetí Credit Suisse jej vylekala

Ilustrační fotografie Z hlediska finančních trhů a jejich ocenění zlata to tedy znamená, že panuje vážná obava z třetí celosvětově závažné situace během čtyř let: po pandemii, a dopadech invaze může nyní ... Read more »

Volkswagenu zmrazil ruský soud všechna aktiva v zemi

Volkswagen Ruská invaze na Ukrajinu měla finanční dopady na hospodaření firmy. Volkswagen ve své výroční zprávě minulý týden uvedl, že v souvislosti s rozhodnutím zastavit obchodní aktivity v Rusku byla ... Read more »

10 ženských hvězd, které se zapsaly do dějin filmu: žebříček

Americký filmový institut sestavil žebříček 100 největších filmových hvězd, a to jak mužských, tak ženských. Pro sestavení žebříčku přijal AFI chronologické kritérium: debut hereček na filmovém plátně nesměl být pozdější ... Read more »

Toužila po bytě plném vzpomínek, a tak sáhli po estetice 60. a 80. let

Toužila po bytě plném vzpomínek, a tak sáhli po estetice 60. let a 80. let Velkým přáním majitelky bylo, aby její nově zrekonstruovaný domov v sobě dokázal skloubit vzpomínky na ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự