Kovid-19 pandemisinde virüs değil, meslek kaptı

kovid-19 pandemisinde virüs değil, meslek kaptı

UMUT ÇAKIR

Ordu’da yaşayan 23 yaşındaki Umut Çukur, isimli genç, Kovid-19 salgını pandemisinde berber ve kuaförler kapalı olduğu için kardeşinin ve kendisinin saçını tıraş ederken bu işe yeteneğinin olduğunu fark etti. Lise yıllarında oto sanayide çalışan ve kazandığı üniversiteye gitmekten vazgeçen genç, salgın sayesinde meslek sahibi olduğunu söyledi.

kovid-19 pandemisinde virüs değil, meslek kaptı

ORDU’DA YAŞAYAN 23 YAŞINDAKİ UMUT ÇUKUR, İSİMLİ GENÇ, KOVİD-19 SALGINI PANDEMİSİNDE BERBER VE KUAFÖRLER KAPALI OLDUĞU İÇİN KARDEŞİNİN VE KENDİSİNİN SAÇINI TIRAŞ EDERKEN BU İŞE YETENEĞİNİN OLDUĞUNU FARK ETTİ.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını pandemisinde berber ve kuaförler kapalı olduğu için bir süre vatandaşlar saç ve sakal bakımını yapmak için çeşitli yöntemlere başvurdu. Ordu’da yaşayan Umut Çukur da bu süreçte ilk olarak kardeşinin saçını tıraş etti. Ardından diğer aile bireylerini ve kendi saçını tıraş eden Çukur, bu konuda yeteneğini olduğunu anlayınca kazandığı üniversiteye gitmekten vazgeçip, bir berberin yanında eğitim aldı, sonrasında da kendi işyerini açtı.

kovid-19 pandemisinde virüs değil, meslek kaptı

ORDU’DA YAŞAYAN UMUT ÇUKUR DA BU SÜREÇTE İLK OLARAK KARDEŞİNİN SAÇINI TIRAŞ ETTİ.

Umut Çukur, “Pandemide berberler kapalı olduğu için kardeşim saçını kesmemi istedi, ben de kendime güvendim, merakım da vardı. Saçını kesince beğenildi, başkalarını ve kendimi de tıraş ettim. Berberler açılınca kendi kuaförüme gösterdim ve onunla birlikte bir süre çalıştım. Bir süre çalışınca sonrasında kendi işyerimi açtım” diye konuştu.

“Hayalim beden eğitimi öğretmenliğiydi ama pandemi nedeniyle berber oldum”

“Aslında ben üniversitede beden eğitimi öğretmenliği bölümünü kazanmıştım ama bu işten devam etmek istedim ve gitmedim” diyen Çukur, “Öncesinde de lise yıllarında sanayide motor ustasının yanında çalışmıştım. Beden eğitimi öğretmeni olmak çocukluk hayalimdi ama günümüzde şartlar da belli. Bu nedenle bu mesleğe yöneldim. Aslında pandemi bana virüs değil, meslek kazandırdı, bu nedenle benim için de iyi oldu” ifadelerine yer verdi.

kovid-19 pandemisinde virüs değil, meslek kaptı

ARDINDAN DİĞER AİLE BİREYLERİNİ VE KENDİ SAÇINI TIRAŞ EDEN ÇUKUR, BU KONUDA YETENEĞİNİ OLDUĞUNU ANLAYINCA KAZANDIĞI ÜNİVERSİTEYE GİTMEKTEN VAZGEÇİP, BİR BERBERİN YANINDA EĞİTİM ALDI, SONRASINDA DA KENDİ İŞYERİNİ AÇTI.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World