Kocaelispor’da gergin kongre

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (YAŞAR CAM)

Kocaelispor Olağan Seçimli Genel Kurulu’n ikinci gününde başkan ve yönetimini seçmek için delegelerin sandık başına gittiği Kocaelispor’da başkan adayları son sözlerini söyledi. Taraftarın tepki gösterdiği ve sloganlarla sözünü sürekli kestiği mevcut başkan Engin Koyun konuşmakta çok zorlandı.

Kocaelispor’da Olağan Seçimli Mali Genel Kurulu’nun ikinci gününde kulübün başkan, yönetim, denetim ve disiplin kurullarının seçimi gerçekleştirildi. Mevcut başkan Engin Koyun ve kendisine rakip olan yöneticilerinden Yaşar Can’ın başkanlık için yarıştığı genel kurula; taraftarın ’Hırsızlık ithamı’ tepkisi ve kısa sürede üye yapılan bin 500 kişi damgasını vurdu. Milletvekillerinden siyasi parti il ve ilçe başkanlarına, ticaret odası başkanlarından sivil toplum kuruluşu başkanlarına, kulübün eski başkanlarından belediye başkanlarına kadar birçok ismin yer aldığı kongrede, teknik direktörler Hikmet Karaman ve Engin Korukır da katıldı.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (DİVAN KURULU)

Milletvekili Harun Yıldızlı: “Kulübün emrinde olacağım”

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

Sinan Üner’in divan başkanlığını yaptığı kongrede her iki aday liste divana sunuldu ve salonda okundu. Ardından kura çekimiyle sırası belirlenen başkan adayları konuşmasına geçildi. Ancak mevcut başkan Engin Koyun konuşmaya başladığı sırada salondaki taraftarlar kendilerine ’Hırsız’ dediği gerekçesiyle Engin Koyun’a tepki göstermeye başladı. Gerginliğin sürmesi üzerine divan, konuşmak isteyen protokol üyelerine ve misafirlere üçer dakika süre tanıyarak kürsüye çıkardı. Kürsüye ilk gelen isim CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı oldu. Kulübün eski müdürlerinden İlker Uzel ise gündemde olmadığını ifade edip tepki gösterdi. Yıldızlı, “Kocaeli’mize yakışır kongre olmasını temenni ediyor, iki adaya da başarılar diliyorum. Kocaelispor halkın takımı, hepimizin Kocaelispor’u. Her zaman siyaset üstü kalmalıdır. Mutlaka Kocaelispor’un kent merkezinde güzel bir yere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, sembolik de olsa. Kocaelispor’un marka değerinin artırılması gerektiğini düşünüyorum. Kocaeli’nin çocuğu olarak mecliste bana düşen ne varsa kulübün emrinde olacağım” diye konuştu.

Haluk Bozo: “Bu kent seni istemiyor Engin Koyun”

Ardından sözü alan Kocaelispor Taraftar Derneği Başkanı Haluk Bozo, “Şampiyonluk kupamız camiamıza hayırlı olsun. Kongremiz de inşallah hayırlı olur. Engin Koyun başkanımıza birkaç tavsiyem var; Etimesgut maçına giderken otobüsleri tutturdular sonra otobüsçülerin telefonlarını açmadılar. HGS istediler, gönderildi, para verilmedi. Kocaelispor taraftarı asla hırsızlık yapmaz. Hodri Meydan 5 bin liralık insanlar değil. Engin Koyun başkanım gözünün içine bakarak söylüyorum. Bu kent seni istemiyor. Erdemlilik yap çekil, Kocaelispor’un önünü aç” ifadelerini kullandı.

Erkan Karaduman: “Engin Koyun’u üyelik konusunda suçluyorum”

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (ENGİN KOYUN)

Taraftarlardan Erkan Karaduman, “Sıkıldığımız konulardan bir tanesi ’Kulübe kimler üye yapıldı’ tartışması üzerine; Engin Koyun’u bu konuda suçluyorum. Körfez’de ikamet ediyorum. Çok net biliyorum ki AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı’ndan yöneticilerine, Körfez Belediyesi çalışanlarına, Körfez belediye meclis üyelerine kadar yakinen gördüğüm onlarca kişi 25 Şubat 2021 tarihinde, rahmetli Hüseyin Üzülmez’e vekaleten başkanlık yaptığı dönemde Kocaelispor’a üye yapıldı. Bu konu 2022’deki tüzük değişikliğiyle birleştirildiğinde Engin Koyun’un bugün seçilmesi halinde kulüp Engin Koyun’un çiftliği haline getirilecek. Temennim Yaşar Can’ın kulüp başkanı olması. Mali kongrede bir yöneticimiz ‘15 sene sonra iki adaylı seçim var zevkini çıkarın’ demiş. Haklı. Kocaelispor’un bugün bu hallere gelmesine sebep olan ismi lazım olmayan başkan, 2010’dan bu yana zimmet suçundan yargılandı. Ağır ceza mahkemesi suçlu buldu. Ama bu suç uzlaşmaya tabi tutuldu. Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun o ismi affetti. Bizim 15 senemize sebep olan kişi Engin Koyun tarafından affedildi. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Kocaelisporlu’nun yanın Kocaelisporcu tabiri geldi benim nezdimde. Biz Kocaelisporcu olalım” şeklinde konuştu.

Nebi Gönenç: “Bu camia mevcut başkan ve yönetimini istemiyor”

Taraftarlardan Nebi Gönenç, “Futbol kulüplerinin gerçek sahibi taraftarlarıdır. Bu çok açık ve net. Engin Koyun ile birkaç kere istişare ettiğimiz konular oldu. 2,5 yıldır camiadan gelen tepkiler, tasvip etmediğimiz şekilde olanlar da var. Fakat başkanımız hiçbirine kayıtlı olmadı. Kendisi bu camia, kongre üyeleri, camia kendisini neden istemiyor düşündü mü bilmiyorum. 1,5-2 yılda yapılan yanlış transferler, yanlış teknik direktör seçimleri, taraftara rağmen alınan kararlar bir yıllık kaos dönemi yaşamamıza neden oldu. Şampiyonluğu yanlışlar nedeniyle çok zor aldık. Camia temayüllerinin bilinmediğini düşünüyorum. Küme düştüğümüz Eyüp maçında stada giremedik. Detay bunlar ama başkanımız oraya sarı tişörtle geldi. Eyüp renkleri eflatun-sarıdır. Bu bile insanlar üzerinde değişik algı oluşturdu. ‘Verin 20 milyonumu gideyim’ gibi sözler de söyledi. Taraftara rağmen bir şeyleri başaracağını zannedenler eninde sonunda başaramayacağını görecektir. Bu camia mevcut başkan ve yönetimini istemiyor. Sandıktan çıkana saygılı olacak ama mevcut yönetim devam ederse sıkıntılar bitmeyecek. Bu görünüyor. Bunda ısrar etmenin anlamı yok. Geçmiş dönemlerde menajer vakası yaşandı; Tarık Özaslan. Kendisini tanımam. Israrla bu isimle çalışılmadığı söyleniyor ama her transfere bu arkadaşın karıştığı söyleniyor. Bundan sonra arayı nasıl düzeltiriz bilmiyorum; mevcut başkan ve yönetim düşünecek. Kimseyi itham etmek, hakaret etmek doğru olmadığı gibi başkanı da kullandığı ‘hırsız’ kelimesinden dolayı kınıyorum. Ferhat arkadaşımız fiziki muameleye maruz kaldı tesislerde. Bunu da kabul etmiyoruz. Kocaelispor’un tek ve gerçek sahibi büyük taraftarıdır” sözlerini kaydetti.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (MİLLETVEKİLİ HARUN YILDIZLI)

Yönetici Tuncay Arıcan: “Kocaelispor’un geçmişiyle barışan yönetim var”

Kulübün mevcut yöneticilerinden Tuncay Arıcan, “15 yıl sonra 2 adaylı kongre süreci hakikaten Kocaelispor’un geleceğiyle alakalı büyük bir kazanımdır. Engin Koyun’u sevmeyebilirsiniz, Yaşar Can’ı da herkes sevmeyebilir. Kongre üyeleri var, sonuca saygı duyalım. Ön yargılı yaklaşmayalım. Küme düşürdük ama verdiğimiz sözü tuttuk. Kocaelispor’u kendi yönetimimizde ne TFF ne de FİFA nezdinde bir tane kendi dönemimizden dosya yoktur. Elimizde 100 milyonluk kadro değeri var. Geçen yıl nisan ayında spor yasası çıktı. Kocaelispor kulübü gerekli düzenlemeleri ve kaydı yaptı. İlk yapan kulüp biziz. Tesisle ilgili de çalışma yapılıyor. Kocaelispor’un kendine ait tesisi de var artık. Sosyal tesisler yeniden inşa edilecek. Burada idari alan, çalışma alan, sosyal tesis, Kocaelispor müzesi ve store olacak bu tesiste. Dönemimizde 24 dosya kapatıldı; şirket, şahıs ve firma, SGK. Toplam 31 milyonun üzerinde tutar. Kocaelispor’un geçmişiyle barışan bir yönetim var. Geleceğe umut veren yönetim var” dedi, Arıcan’ın sözleri de tepkiler nedeniyle sık sık kesildi.

Bahri Yavuz: “Suç duyurusunda bulunacağım”

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (HALUK BOZO)

‘General’ tezahüratlarıyla kürsüye çıkan Kocaelispor Eski Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, “Kocaelispor sevgimizin bizim için ne ifade ettiğinin anlaşılmasını istiyoruz. Kocaelispor bizim için sadece sivil toplum örgütü değil. Bizim çocukluğumuz, gençliğimiz. Bunu anlamakta zorlananlar Kocaelispor taraftarını ve isyanımızı anlayamıyor. Biz mezardan çıktık, geldik. Bu kulüp hiçbir camianın yapamadığını yaptı. İsimler, formalar, armalar değişti. Sadece Kocaelispor direndi. Bunun bir anlamı var. Bu şehrin büyüklerinin, siyasilerinin bunu anlaması lazım. 81 vilayette sadece Kocaelispor başardı. Biz bu kulübü kimseye bırakır mıyız? Bırakmayız. 2 bine yakın yeni üyeden bahsediyoruz. 5 bin civarı üye var diyorduk. Sayın başkan 7 bin civarında olduğundan bahsetti. Genel kurul bittikten sonra 1,5-2 bin fazladan üye arkadaşımız bu kulübün doğal üyesi haline gelecek. İlk olan genel kurul 3 sene sonra. 3 sene içinde üye olan herkes ondan sonraki olağan genel kuruldan sonra oy kullanacak. Niye böyle bir şeye ihtiyaç duydunuz bilmiyorum. 730 günde her gün 2 kişinin koşarak üye olmaya gelmesi lazım. 5 sene kulüp başkanlığı yaptım, girmediğim yer kalmadı. Ben bin 500 kişiyi bulamadım. Başkanı tebrik ediyorum. İsterdim ki kimsenin kafasında soru işareti kalmasın. Mevcut yönetim üye formlarını getirsin. Her üye bir dönemde en fazla beş kişi tavsiye edebilir. Bin 500 kişi hiçbir matematiğe sığmıyor. Buna neden gerek duyuldu? Genel kurulda şirketleşme talebi vardı. Taraftarımız karşı çıktı. Her şeyin başı güven. Güven duyulsa çatır çatır geçerdi. Şehre yeterince anlatamadık, anlatıp öyle yapacağız denilmişti. 6 ay geçti neden anlatmadınız? Niye bugünkü genel kurul gündemine koymadınız? Yarından sonra lazım olmayacak mı? Bin 500 kişiyle istediğimizi yaparız diye mi düşündünüz? İstediğiniz kadar ‘samimiyim, iyi niyetliyim’ deyin. Olmaz. Kulüp başkanlığım döneminde çok basit bir şey söyledim. Futbol camiası bu ülkede akvaryum. Biz sürekli balıklar atıyoruz, kirlendi diye değiştiriyoruz. Önce kabul edelim bizim suyumuz kirli. Önce akvaryumun suyunun değişmesi lazım. Kim kazanırsa kazansın yarın bin 500 üyeyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacak, Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza gidip şikayet edeceğim. Bu genel kurul kendini kapatmalı. Yarın hiç tanımadığımız bu kulübe üye olmuş bin 500 kişiden bahsediyoruz. Biz sokaktayız, tribündeyiz, şehirdeyiz. Yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağım. Size yakışan bunu yaptık ama arkasında duramayız’ demeniz” sözlerini kaydetti.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (ERKAN KARADUMAN)

Rafet Kırgız: “Benim Kocaelisporluluğumu kimse tartışamaz, izin vermem”

Geçmişte TFF Yönetim Kurulu Üyeliği yapan ve Engin Koyun’un listesinde yer alan Rafet Kırgız, “Ben sizleri seviyorum. Ama son bir haftadır aldığım hakaretler bize yakışmıyor. Ne Kocaeliliğim kaldı, ne İzmitliliğim. Benim Kocaelisporluluğumu kimse tartışamaz. Buna izin vermem. Kocaeli’nin en merkezinde doğdum, 1966’da faytonla tur atarak Kocaelisporlu oldum. İbrahim Küçükörs ile, Nasuh abi ile, Sefa Sirmen ile, İbrahim Saral ile, Bahri Yavuz ile, çok değerli başkanlarla çalıştım. TFF yöneticiliğini bırakıp Kocaelispor’a geldim. Başka ikinci isim gösterin, hemen terk edeceğim. Ben bu yönetime neden girdim? Ben sizden biriyim, dinleyin. Dışardan gelmedim. Ben Kocaelispor’u çok seviyorum. Altyapısını çok seviyorum. Altyapısını geliştirmek için, kalıcı eser bırakmak için buradayım. Kocaelispor’un geleceğini hazırlamak için buradayım. Her iki adayı da tebrik ediyorum. Yaşar benim 40 yıllık arkadaşım, dostum. Başarılar diliyorum. Şöyle bir niyetim var; altyapının özerk olması için gönüllü bir yönetim kurmak istiyorum. Bunu yönetim kurulu kararıyla yapabiliriz. Kim kazanacak belli değil. Ama genel kurula önergeyle sunmak istiyorum. Biz kazanmazsak gelecek yönetim uygulamaya soksun. Bu Kocaelispor’un geleceği” dedi. Kırgız’ın önergesi salondan gelen tepkiler nedeniyle okunamadı.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI. (NEBİ GÇNENÇ)

Engin Koyun: “Sandıktan ne çıkarsa baş tacımızdır”

Seçim öncesinde son sözlerini paylaşan ve salondaki taraftar tarafından ‘Hırsız’ ithamı nedeniyle tepki gösterilen ve yuhalanan mevcut başkan Engin Koyun, “Kongremiz hayırlara vesile olsun. Medeni cesaretinden dolayı aday olan Yaşar kardeşimize ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu önemli bir duruştur. Kocaelispor’umuzun güzel yarınları için önemlidir. Biraz sonra adaylık konuşması yapacağız ama protokolde önemli misafirlerimiz var. Onların sözlerini duyalım. Bize yakışan kongre olmasını temenni ediyorum. Sandıktan ne çıkarsa baş tacımızdır. Dün olduğu gibi bugün de gereken desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. Protokol ve temenni konuşmalarının ardından yeniden söz alan Engin Koyun’u salondaki taraftarlar yuhaladı, gürültü çıkararak konuşmasına izin vermedi, “Gümüşhane’ye başkan olsana” tezahüratlarıyla sesini bastırdı. Engin Koyun “Size çok önemli müjde vereceğim, bekleyin” dedi.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

“Bir tane şahsımla ilgili üye yaptıysam namerdim”

Yeniden konuşmaya başlayan Engin Koyun, “Bahri başkanın kulüpte çok emeği vardır. O da beni tanıyor ki şahsımla ilgili bir tane üye yaptıysam namerdim. Engin Koyun’un toplu üyeliği varsa ispat edin. Ederseniz bana gelin istediğinizi yapın. Kulaktan dolma laflarla olmaz. Bu şehirde kongre üyesi olmak yalnızca bir avuç insana hak değil. Herkes üye olur, üyelik şartlarını yerine getiren kongre üyesi olur, gelir oyunu kullanır. Ben yüreğimi ortaya koydum. Diğer başkan adayı da yıllardan beri dostum. Kulüp başkanı olduğum günleri iyi biliyor. İcra memurları, avukatları kulüpten çıkmıyordu” dedi. Gürültüden konuşamayan Engin Koyun, “Aynısını birazdan sana da yapacaklar” diyerek kabalığın yatıştırılması için destek istedi. Konuşmasını sürdüren Engin Koyun, ‘Engin dışarı’ sloganlarına ‘Onun kararını siz veremezsiniz’ diyerek karşılık verdi. Taraftarın tepkisi nedeniyle konuşmakta zorlanan Engin Koyun, “Ben taraftarla ilgili asla arsız, hırsız gibi kelime kullanmadım. Benim önüme 116 plaka geldi. İspat ettiğimiz plakanın 71 tane olduğu önümüze geldi. Benim sizin helal paranızı peşkeş mi çekeyim birkaç namussuza. Bu kulübe haram para sokmadım. Bir kuruş kulübü borçlandırmadım. Hesabını veremeyeceğim bir şey yapmam. 45 tane otobüstü 71 tanesinin parasını ödedim” dedi.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

“Bugünden itibaren bedava bileti kesiyorum”

Bilet konusuna da değinen Başkan Engin, “En son 3 bin bilet verdim. Bugünden itibaren tribüne bedava bileti kesiyorum. Bundan sonra herkes cebinden parasını verecek, gerekirse parasının ben vereceğim ama bundan sonra bedava bilet yok. Kimin ayağına basıyorum bunu kongre üyelerine bırakıyorum. Kocaelispor’un kapısından icra memurları ayrılmasın istiyorlar Ben o devran bitti diyorum. Şeffafız. Bu kulüp bir avucun kulübü değil, Kocaeli’nin tamamının kulübü. Ben bu şehirde yaşıyorum. Bütün kazanımlarım, yatırımlarım bu şehre. Benim çocuğumun 25 yıldan beri Hodri Meydan taraftarının içinde olduğunu herkes biliyor. Geçmişten bu yana bu kulübe emeği olan herkese teşekkür ediyorum, ebediyete göçenlere rahmet diliyorum. Hayalimiz vardı; Kocaelispor’umuzu hak ettiği yere getirmek için önemli adımlar atmak. Mali disiplin sağlamak, kurumsallaşmak ve tesisleşmek vardı. Oturup karar aldık Sevindikli’de güzel bir tesis yapalım. Zemin etüt çalışmaları yapıldı. Türkiye’nin en güzel tesislerinin şu anda plan tadilatları yapılıyor. Merkeze 20, havalimanına 25 dakika mesafede. Milli takımın da kamp yapacağı bir merkezin temelini attık. Kurumsallaşma adına” derken tepkilere ‘Bu bağırtıları ben çok duydum. Bağırmaya devam edin’ diyerek taraftara tepki gösterdi.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

“Problem olanlar bugünden itibaren ekmeği kesilenler”

Sözleri sürekli kesilen Koyun, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Problem olanlar bugünden itibaren ekmeği kesilenler. Bugün geldiğimiz noktada bu kupayı ben aldım ama bu tek benim başarım değil. Kupa alın getirin ondan sonra konuşma hakkınız olsun. Ben engin Koyun’um. Beni kimse tehditlerle yıldıramaz. Ayak oyunlarıyla işim olmaz. Kongre üyelerine, sandığa ve Allah’a güvenirim. Çıkacak karara da saygı duyarım. Karar vermek kolay değil. Kocaelispor tarihini açın bakın bizim kadar bağış yapmış mı? 8 milyon civarında alacağımız var. Bağış gerekiyorsa onu da yaparım. Kocaelispor’un buna ihtiyacı olursa bağış da yaparım. Yarınlar Kocaelispor’umuz için iyi olacak. Hedeflerimiz var; bu sene Kocaelispor’a play-off hedefi koyuyorum. Maddi ve manevi gerekeni yapacak ve hak ettiği yere getireceğiz. 3 yıl içinde Süper Lig’de büyük kulüplere kök söktüren, Avrupa’da yarışan kulüp haline getireceğiz. Bu dönemki başarı gönlü Kocaelispor ile atan herkesindir. Şampiyonluğumuz, kongremiz hayırlı olsun. Ben kimseye hırsız demedim, demem de. Vicdanım rahat.”

Yaşar Can, “Kocaelispor benim aşkım, artık ona hizmet etmek istiyorum”

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

‘Yaşar gol, gol, gol” tezahüratları eşliğinde kürsüye çıkan diğer başkan adayı Yaşar Can konuşmasına başlarken salondaki iki grup arasında sözlü tartışma başladı. Birkaç dakikalık duraklamanın ardından Yaşar Can, “Başka hiçbir takıma sevdalanmadım. Amatöre düştük. Bahri başkanım ‘Görev almamız lazım’ dedi. 30 yıl bir aşkıma hizmet ettim; eşime. Şimdi başka bir aşkıma hizmet etmek istiyorum. Eşim 4 gün benimle konuşmadı. Babam da onay vermedi. Ama aşkımın zor durumda kalmasına nasıl göz yumayım. Kocaelispor’un zor zamanında çıktık, amatörde 1 trilyon 200 milyon haciz geldi. Gizli gizli destek oldum, herkes kaçarken Can Pişmaniye’nin reklamı vardı o formada. Orada olmam gerekiyordu. İkinci sezonda profesyonel olduk ama İzmit’in çocuklarıyla yaptık. Bir tek Sinan vardı Adapazarlı. Ona da ne diyeceğimizi bilemedik. Ondan sonra uzun süre yönetimde yer almadık. Görevimizi yapmıştık. Kocaelispor ayakları üzerinde duruyordu. Bana ne gerek vardı ki. Biz zor günlerin insanıydık. Eksik olmasın Engin Koyun beni yönetime davet ettiğinde ‘Benim için boşanma sebebidir’ demiştim. Benim görevim Kocaelispor ile kentin arasından düzeltilmesini sağlamaktı.

Kocaelispor’a para bulunur. Biz Kocaelispor’a 100 lira, 100 lira topladık. Biz o 100 liraları verenleri oyuna dahil etmek istedik. Biz çocukların sahaya girmesine izin verdik ki sonraki hafta annesini, babasını maça tekrar getirmesiydi. Okullarda silgi dağıttık. Çocuklar şampiyonluk görmek için başka takımları tutuyordu. Kocaelisporlu çocuklar yetiştirmeye çalıştık” dedi.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

“O üyeleri kulüpten uzaklaştıracağım”

Neden aday olduğunu da açıklayan Yaşar Can şu sözleri kaydetti: “Bugün neden adayım? Bugün Kocaelispor tekrar kötü günlere gidiyor. Engin başkan ve yönetiminin tecrübe etmediği bir şey var; biz şampiyon olduktan sonra batışımızı gördük. O kadar çok transferler yapıldı ki Kocaelispor’un batışını başlattık. Bugün yine şampiyon olduk. Herkes sevinsin kupaya. Ama Kocaelispor yarın bu bütçelerle, bu şekilde yönetilirse yine düşecek. Kocaelispor bu yapıyla yönetilemez, bu yapıyla Kocaeli kentine mal edilemez. Bu rey yapısıyla sağlıklı sonuç çıkacağını düşünebilen var mı? Bu kadar günde bin 500 üye olması mümkün değil. 2 bin 600 kişinin kim olduğunu biliyor musunuz? Hiçbir zaman 500-600-1000 üyeyi geçmedi. Neden yapıldı? Bana göre verilirse ben o 2 bin kişiyi tek tek çıkaracağım. Kontrol edeceğim ve üyelikten çıkaracağım. Belki siyasi düşünceye sahip, belki benim siyasi düşünceme sahip fark etmez. O bin 500 kişi kim, nasıl Kocaelisporlu? Ben amatöre düştüğümüz günkü tehlikeyi gördüğüm için adayım. Yoksa çaycı da olayım sorun değil ki.”

“Benim çok param yok. Ama Kocaelispor’da amaç para değil”

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

Kocaelispor’un her zaman formayı terletecek oyuncu çıkaracağına değinen Can, “Benim çok param yok arkadaşlar 2 futbolcuya teşekkür ettik. Fiyat politikasına bakarsanız çöpe gitmiş. Kocaelispor’da amaç para değil. Amatörden beri Tahir Büyükakın gibi bir büyükşehir başkanı var. Kocaelispor’a destek oluyor. Tahir başkan Engin Koyun’a ya da Yaşar Can’a destek olmuyor. Kocaelispor’a destek oluyor. İşte burada Fatma Hürriyet Kaplan bulamazsak ne olacak? Kocaelispor böyle giderse; o 2 bin 600, 5 bin 600 olur. Ama her zaman paralı bir başkana ihtiyaç olur. Kocaelispor gelirinin yarısını kendi futbolculardan sağlamak zorunda. Sürdürülebilir olmalı. Altyapıya gerçekten, gerçekten, gerçekten önem vereceğiz. Sezon bütçemin yarısını karşılayacak altyapımız olmalı. Kocaelispor hak ettiği yerde ama gönlümüzdeki Kocaelispor başka bir yerde. Kocaelispor için yüzyıl sonra da o sahaya çıkmasını sağlamak. Benim için başarı o. Ayakları üzerinde duran bir Kocaelispor. Beni bunda büyükşehir belediye başkanı da destekleyecek, Engin Koyun da, Fatma ablam da, Harun Yıldızlı da destekleyecek. Kendi siyasi ikballerimiz uğruna bin 500 – 2 bin üye yapmak doğru değil. Ben yöneticiliği biliyorum ama en iyi pişmaniye yapmayı biliyorum. Kocaelispor’u ise ortak akılla yöneteceğim. Kocaelispor her sahaya çıktığında kazanamayabilir ama o formayı terletecek oyuncuyu çıkaracak” diye konuştu.

kocaelispor’da gergin kongre

CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ HARUN YILDIZLI OY KULLANDI

“Kazanırsam en çok üzülen Engin Koyun olmayacak”

Yaşar Can, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Kocaelispor’un şampiyon olduğumuz sene Hamza’yı kim çıkardı. İsimler değil, yürekler oynar. Sonra ne yaptık? Süper Lig’e çıktık. Fatih Akyel bir dakika sahaya çıkmadan para aldı. Bana görev verilirse tekrar Hamzalar çıkacak. Bize futbolcu vermekten imtina eden kulüplerle birlikte çalışacağız. Sporcularımızın kilometre yapmasını sağlayacak, olayın içine sokacağız. Göreceksiniz ki Kocaelispor’a dokunacaksınız, onlar da size dokunacak. Kocaelispor ile bir olacağız. Başarı galip gelmek değil, bir olmak, birlik olmak. Bizi şehrin her noktasında göreceksiniz. Bu kongre bittikten sonra o bin 500 kişi oy kullanır hale gelirse bundan sonra Kocaelispor kongresinde kimsenin kazanma şansı yok. Kimi işaret ederlerse onlar kazanır. Biz Kocaelisporlular da arkasından bakacağız. Kocaelispor o zaman Birlikspor olacak. Ben kendimi size emanet ediyorum. Göreve gelirsem o bin 500 kişi uzaklaştıracağım. Kazanırsam en çok üzülecek olan Engin Koyun başkan değil, benim eşim olacak. Kendisine de saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi.

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

Engin Koyun’un aday listesi (Beyaz Liste):

Yönetim Kurulu Asil: Ahmet Arık, Ahmet Şahin, Bilal Cem Avar, Çetin Zerenoğlu, Dursun Özdemir, Ekrem Can, Hikmet Yaşar, Metin Dan, Orhan Dönmez, Osman Özsoy, Ömür Öztürk, Recep Durul, Rafet Kırgız, Selçuk Kösemen, Selim Ordu, Tuncay Arıcan, Veli Başkurt, Vural Yıldız, Yaşar Can Arslan, Zeynel Abidin Akyol

Yedek: Mevlüt Ağra, Burak Örçen, Menderes Kaya, Mert Kavşut, Cengiz Öztürk, Abdullah Parlak, Hakan Özsoy, Zekeriya Yıldırım, Kani Furkan Kaçar, Necdet Ormancı, Mustafa Şener, Uğur Şahin, Abdülkadir Yılmaz, Veysel Köksal, Gürbüz Büyük, Muhammet Ali Altıntaş, Büşra Yağız, Murat Çakmak, Mehmet Kökdemir, Utku Halefler, Orçun Aygül

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

Denetim Kurulu:

Asil: Ali Karaca, Kamil Sert, Tekin Polat, Özlem Feyzioğlu, İlker Dursun

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

Yedek: Altan Temirtaş, İsmail Demir, Mehmet Fidan, İsmail Kara, Muharrem Çağlayan

Disiplin Kurulu:

Asil: Adnan Yaman, Abdullah Eryarsoy, Muhammed Seydaoğlu, Salih Balcıoğlu, Muzaffer Gürfidan

kocaelispor’da gergin kongre

KOCAELİSPOR OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU’N İKİNCİ GÜNÜNDE BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ SEÇMEK İÇİN DELEGELERİN SANDIK BAŞINA GİTTİĞİ KOCAELİSPOR’DA BAŞKAN ADAYLARI SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ. TARAFTARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ VE SLOGANLARLA SÖZÜNÜ SÜREKLİ KESTİĞİ MEVCUT BAŞKAN ENGİN KOYUN KONUŞMAKTA ÇOK ZORLANDI.

Yedek: Halit Gedik, Mesut Baki Efe, Tarık Atasu, İbrahim Varol, Yüce Gül

Sicil Kurulu:

Asil: Sinan Üner, M.Tamer Solakoğlu, Mesut Yılancı, Muzaffer Kurt, Hakan Büyük

Yedek: Tarık Gürgen, Cemal Uzun, İsmail Özdemir, Atilla Sevilmiş, Erhan Bilek

Yaşar Can’ın aday listesi (Mavi Liste):

Yönetim Kurulu Asil: Yaşar Can, Abdülkadir Yılmaz, Ahmet Talha Özdemir, Prof. Dr. Ayhan Orhan, Engin Arat, Faysal Oğuz, Halil Güngör Dokuzlar, Hasan Kahya, Haşmet Uçar, Kadir Çalışkan, Murat Aydın, Musa Karabalık, Ömer Diler, Salih Sarıkaya, Prof. Dr. Selçuk Koç, Serkan Çataloğlu, Tunç Altın, Uğur Demir, Vedat Özdenizer, Yetkin Işık, Yusuf Yekta Kara

Yedek: Eray Bodur, Emren Karataş, Yusuf Erenkaya, Lütfü Güçkan, İsmail Kolaylı, Faik Öztürk, Bilal Türengül, Cengiz Akbaş, Aytunç Çetinbaş, Oktay Alkan, Selver Sağındık, Cihan Aktürk, Suat Önder, Bekir Cenk Lüleci, Murat okutan, Yıldıray Uzuner, Turgay Şentürk, Murat Işık, Yunus Emre Gül, Muharrem Çağlayan

Denetim Kurulu:

Asil: Doç. Dr. Cemkut Badem, Özcan Çakır, Murat Korkmaz, Ahmet Erdinç, Hasan Çiçek

Yedek: Emre Aydınoğlu, Selçuk Özcan, Pertev Volkan Dişli, Murat Akman, Recep Çetin

Disiplin Kurulu:

Asil: Süleyman Çetin, Abdullah Zorlu, Onur Güneri, Güzin Türeyen, Ayşen Can

Yedek: Mesut Baki Efe, Yücel Gül, Mehmet Tüysüz, Muzaffer Gürfidan, Halit Gedik

Sicil Kurulu:

Asil: Sinan üner, Ceyhun Yalçın, Özer Altan, Hasan Agu, Özhan Kurt

Yedek: Önder Karakaş, Ongan Uzunoğlu, Can Kuşkan, Berkay Türengül, Naci Küçük

News Related

OTHER NEWS

Mersin’de 2. Çevre Yolu’nun ikinci etap çalışmaları sürüyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAĞLI YOL YAPIM BAKIM VE ONARIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİNCE YÜRÜTÜLE ‘2. ÇEVRE YOLUNUN DEVAMI’ PROJESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİ BİLDİRİLDİ. Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Yol Yapım ... Read more »

Erzurum’da konut satışları artışını sürdürdü

ERZURUM’DA AY İÇİNDE 935 KONUTUN EL DEĞİŞTİRDİĞİ AÇIKLANDI. İL AĞUSTOS AYI KONUT SATIŞ PERFORMANSI KAYDINDA ÜLKEDE 33, BÖLGEDE İSE ELAZIĞ’IN ARDINDAN 2’İNCİ SIRADA YER ALDI. Erzurum’da ay içinde 935 konutun ... Read more »

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’nde hedef Avrupa

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’nde hedef Avrupa Sultanlar Ligi ekiplerinden Çukurova Belediyesi Spor Kulübü, lige ve kupaya hazırlanıyor. Başantrenör Mustafa Umut Uysal, sezonu en iyi şekilde tamamlayıp Avrupa’da mücadele etmek istediklerini ... Read more »

Bakan Şimşek’in hedefi 2026’da Türkiye’nin ‘yüksek gelirli ülke’ olması; peki IMF tahmini ne diyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek (solda) arşiv Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye’nin 2026 yılında “Dünya Bankasının tanımıyla yüksek gelirli gelişmiş ülkeler kategorisine girmiş olacağını” söyledi. Peki, bu ... Read more »

EuroVolley 2026nın ev sahibi Türkiye!

EuroVolley 2026nın ev sahibi Türkiye! Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TRT SPORa konuk oldu. Filenin Sultanlarının zirveyi bırakmayacağına vurgu yapan Üstündağ, 2026 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasına Türkiyenin ev ... Read more »

"Beyaz öncü" kelebeği Siirt'te 7 yıl sonra yeniden görüntülendi

Afrika göçmeni beyaz öncü (Belenois Aurota) kelebeği, 2016’da görüldüğü ve kayıt altına alındığı Siirt’te yeniden gözlemlendi. “Beyaz öncü” kelebeği Siirt'te 7 yıl sonra yeniden görüntülendi Anadolu Ajansı Anadolu Ajansı Anadolu ... Read more »

YKS’de puan uçurumu, boş kontenjanlar ve Türkçe

Üniversitelerde ek yerleştirme sonrası 48 bin kontenjan boş kaldı. Kazanıp da kaydolmayalar ve kaydolup dadevam etmeyenlerle birlikte bu sayı 100 bine dayanırsa hiç kimse şaşırmasın! Hani ilk yerleştirmede kontenjanların yüzde ... Read more »

Onur BAŞTÜRK Her şey yolunda mı?

Onur BAŞTÜRK Birbirini sadece davetlerde, etkinliklerde gören ve samimiyetleri “aynı mekânlarda denk gelmekle” sınırlı insanların şu konuşma balonlarıyla coşmaları adettendir: “Nasıl gidiyor? Ya niye görüşemiyoruz biz?” Özellikle “Görüşemiyoruz” ve “Nasıl ... Read more »

Mercedes-AMG'nin yeni oyuncakları: GLC63 S E Performance ve GLC43 Coupe

2024 Mercedes-AMG GLC 63 S E Performance SUV değil, “coupe”… SUV’ler artık hayatımızın önemli bir parçası. Ülkemizde bile satış listelerinin tepesinde olan bu modeller, artık kendi içerisinde de farklılaşabiliyor. Mercedes-AMG ... Read more »

Polisten kask çalışması

AYRICA VATANDAŞLARIN YOĞUN OLARAK KULLANDIĞI GÜZERGAHLARDA VE DİJİTAL BİLLBOARDLARDA KAMPANYALARIN GÖRSELLERİ ASILDI. KURYE HİZMETİ VEREN FİRMALARA GÖREVLİ EKİPLERCE GİDİLEREK KAMPANYA VE KASK KULLANIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI. YAPILAN DENETİM VE BİLGİLENDİRME ... Read more »

'Gelin, Zengezur ve Laçin’i barış koridoru yapalım'

‘Gelin, Zengezur ve Laçin’i barış koridoru yapalım’ ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim temennimiz Zengezur ve Laçin’i barış koridoru haline getirerek açmaktır. Hala savaşın egemen olduğu bir koridoru ... Read more »

Altın kritik eşiğin altında

Altın kritik eşiğin altında Altın kritik eşiğin altında Piyasaların Fedin faiz patikasına göre ayarlamalar yapması sonrası dolar güçlenirken, altın fiyatları bir aydan fazla bir sürenin en düşük seviyesini test etti. ... Read more »

Yurtiçi Kargo’nun teknolojiye yatırımı devam ediyor

TÜRKİYE GENELİNDE 33 AKTARMA MERKEZİ VE 1200’DEN BİRİMİ BULUNAN YURTİÇİ KARGO, OTOMASYONLU ROBOTİK AKTARMA MERKEZİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR. YURTİÇİ KARGO GENEL MÜDÜRÜ FATİH ÖNYOL Türkiye genelinde 33 aktarma merkezi ve ... Read more »

Okan Buruk'tan Hakim Ziyech açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, erteleme karşılaşmasında İstanbulspor ile oynanacak maçta kadroya dahil etmediği Hakim Ziyech hakkında açıklamalarda bulundu. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, İstanbulspor maçından önce konuştu. Buruk, ‘Öncelikle ... Read more »

Bedirhan Bülbül, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nın ’Rüya Takımı’na seçildi

A MİLLİ ERKEK VOLEYBOL TAKIMI’NIN BAŞARILI OYUNCUSU BEDİRHAN BÜLBÜL, 2023 CEV AVRUPA ŞAMPİYONASI’NIN RÜYA TAKIMINA SEÇİLDİ. A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başarılı oyuncusu Bedirhan Bülbül, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nın rüya ... Read more »

Starlink’in Türkiye’de faaliyet gösterebilmesi için paydaşlarla görüşmeler devam ediyor

ELON MUSK’IN UZAY TEKNOLOJİLERİ FİRMASI SPACEX, UYDUDAN İNTERNET HİZMETİ SAĞLAYAN STARLİNK UYDUSUNUN TÜRKİYE’DE FAALİYET GÖSTEREBİLMESİ İÇİN ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI VE PAYDAŞLARIYLA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR. Elon Musk’ın uzay teknolojileri firması ... Read more »

Piastri: "Yarışta temposunda geliştirmem gereken şeyler var"

Neyi farklı yapabileceği sorusuna Piastri, “İyi başladım ama startın ikinci aşamasında gaza biraz fazla yüklendim, Lando’nun dış taraftan Max’e yaklaştığını gördüm ve üçüncü kalmaya karar verdim. O noktada en güvenli ... Read more »

Binlerce kişi Karabağ'ı terk ederken, yakıt deposunda patlamada ölü sayısı yükseldi

Felix Light / Guy Faulconbridge KORNIDZOR YAKININDA, 27 Eylül (Reuters) – Ermeni aileler aç ve bitkin şekilde dün de Dağlık Karabağ’daki evlerini bırakıp Ermenistan’a doğru yola çıkarken, bir yakıt deposunda ... Read more »

Doğu’nun en büyük Tarıma Dayalı İhtisas (BESİ) OSB’si Malatya’ya kuruluyor

DEPREM BÖLGESİ MALATYA’YA DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK TARIMA DAYALI İHTİSAS (BESİ) ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUYOR. FİZİKİ ÇALIŞMALARIN YÜZDE 70 ORANINDA TAMAMLANDIĞI TESİSİN BÖLGE EKONOMİSİNE CİDDİ ORANDA KATMA DEĞER SAĞLAMASI ... Read more »

Ronaldo'dan alkışlanacak hareket! Otelin kapılarını açtı

Ronaldo’dan alkışlanacak hareket! Otelin kapılarını açtı Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo’nun yaşanan deprem felaketi sonrası Fas’ın Marakeş şehrindeki otelinin kapılarını depremzedelerin kullanımına açtığı belirtildi. Fas Ulusal Jeofizik Enstitüsü, ülkede 7 ... Read more »

Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için düzenlenen 2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Dikey ... Read more »

Bileciklileri güzel projeler bekliyor

BİLECİK VALİSİ ŞEFİK AYGÖL Bilecik Valisi Şefik Aygöl önünde güzel projeler olduğunu belirtti. BİLECİK VALİSİ ŞEFİK AYGÖL Vali Aygöl Bilecik İl Genel Meclisinin Eylül ayı toplantısında Bilecik İl Özel İdaresinde ... Read more »

THY uçağı kemer takmayan yolcu nedeniyle piste geri döndü

THY uçağı kemer takmayan yolcu nedeniyle piste geri döndü Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Elazığ seferini yapan uçağında bir yolcu kemer takmamakta ısrar edince uçak pist başından geri döndü. Pilot, yolcunun ... Read more »

Ankara Emniyetinden okul çevrelerinde denetim

OKULLARIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA KAPILARINI AÇMASIYLA TÜM YURTTA OKUL ÇEVRELERİNDE ÇEŞİTLİ DENETİMLERİN UYGULANMASINA BAŞLANDI. Okulların yeni eğitim öğretim yılına kapılarını açmasıyla tüm yurtta okul çevrelerinde çeşitli denetimlerin uygulanmasına başlandı. ... Read more »

1 Litre Kaç Gram Eder? 1 Litre Kaç Gramdır?

Sıkça kullanılan su ölçme birimi olan gram ve litrenin oranı genelde merak konusu olmuştur. Tariflerde özellikle bu iki oran karşımıza çıkmaktadır. İki birim arasındaki dönüşüm doğru olarak bilinmek istenir. Sıkça ... Read more »

İyi Partili eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok: Akşener’e çok öfkeliler, itibarsızlaştırmak için her türlü iftirayı atıyorlar!

İyi Partili eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok: Akşener’e çok öfkeliler, itibarsızlaştırmak için her türlü iftirayı atıyorlar! “Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz’ı şiddetle kınıyorum” Eski askeri savcı olan İyi ... Read more »

Tatvan’a yeni atanan öğretmenlere davul zurnalı karşılama

BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI. BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesine yeni atanan öğretmenler, davul zurnayla karşılandı. BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI. ... Read more »

Fenerbahçe'de Burak Kapacak belirsizliği

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Burak Kapacak’a teklif bekleniyor. Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Burak Kapacak’a teklif bekleniyor. Antalyaspor ile 17 Eylül Pazar günü oynayacağı Süper Lig 5. ... Read more »

Korkunç kazada can vermişti... Ölüm böyle gelmiş!

Konya’da otomobil ile çarpışan motosikletin sürücüsü Mahmut Oylum hayatını kaybetti. Metrelerce öteye savrulduğu kazanın görüntüleri ortaya çıktı. İşte detaylar… Konya’da otomobil ile çarpışan motosikletin sürücüsü Mahmut Oylum hayatını kaybetti. Metrelerce ... Read more »

THY uçağında olay çıkardı: Emniyet kemeri takmayan yolcuyu polis uçaktan indirdi

THY uçağında olay çıkardı: Emniyet kemeri takmayan yolcuyu polis uçaktan indirdi Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Havalimanı-Elazığ seferinde kabin görevlilerinin uyarısına rağmen emniyet kemeri takmayıp taşkınlık çıkaran yolcu, polis nezaretinde ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự