Kandydat PO na prezydenta Krakowa postawi się Tuskowi. "Nie będzie mi wydawać dyspozycji"

Aleksander Miszalski walczy o fotel prezydenta Krakowa.

Aleksander Miszalski walczy o fotel prezydenta Krakowa. Polityk Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że w przypadku zwycięstwa Donald Tusk nie będzie mu dyktował co ma robić.— Ma inne, ważniejsze sprawy na głowie — powiedział kandydat na włodarza stolicy Małopolski.

Kraków po ponad 20 latach będzie miał nowego prezydenta. O schedę po urzędującym Jacku Majchrowskim kandyduje m.in. Aleksander Majchrowski z Platformy Obywatelskiej. Polityk największej partii tworzącej obóz rządzący zapewnił w rozmowie z Interią, że w przypadku zwycięstwa “centrala” nie będzie mu dyktowała co ma robić.

Kandydat PO na prezydenta Krakowa postawi się Tuskowi. “Nie będzie mi wydawać dyspozycji”

— Czy pan sobie wyobraża, że Donald Tusk zadzwoni do mnie, jak będę prezydentem i powie: “Ty, Olek, remontujecie Solidarności, ale ja cię bardzo proszę, remontuj Stojałowskiego, bo tam mieszka moja ciotka”? — pytał retorycznie w programie “Bitwa o Kraków” w Interii.

— Mityczna centrala będzie wydawać mi dyspozycje? Nie, nie będzie. Nie będzie, bo nie ma żadnych możliwości, ani kompetencji — zaznaczył kandydat PO na prezydenta Krakowa.

Miszalski w rozmowie z Interią przekonywał, że partia premiera Tuska nie będzie się wtrącać w sprawy samorządowe. — PO ma swoją duszę skonstruowaną na samorządności i decentralizacji. Nigdy nikt z rządu za czasów PO nie wtrąca się w samorządy. Nawet w tych wyborach tego nie widać, mówię o premierze. Ma inne, ważniejsze sprawy na głowie — powiedział Miszalski.

Miszalski przedstawił plan na poprawę finansów Krakowa

Kandydat w wyborach na prezydenta Krakowa powiedział, że jego powiązania z największą partią tworzącą większość parlamentarną mogą pomóc w uzyskaniu środków na inwestycje miejskie.

— Będę walczył o różne środki, o które żaden z konkurentów nie będzie w stanie się wystarać. Bo ja w tej chwili wiem dokładnie, jakie są programy ministerialne, znam tych ministrów — przekazał obecny poseł.

Miszalski został zapytany także o ogromne zadłużenie Krakowa, które wynosi obecnie ok. 6 mln złotych. Kandydat PO na prezydenta miasta przedstawił swój plan na naprawę budżetu miejskiego.

— Po pierwsze, ustawa metropolitalna została zapowiedziana przez rząd, a to kilkaset milionów złotych. Po drugie, to środki z KPO, czyli parę miliardów złotych na inwestycje. Po trzecie, zapowiedziana reforma samorządowa. Minister Domański zapowiedział, że gminy, które straciły najwięcej, mogą odzyskać najwięcej, być może 2-3 mld zł. Po czwarte, dotacje z budżetu centralnego, bo o nie trzeba się będzie postarać. Po piąte trzeba zadbać o własną gospodarkę, która polega na tym, by nie blokować wszystkiego, ale prowadzić zrównoważony rozwój — wyliczył.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World