Jakub Hlavenka: Jsem přesvědčený, že kryptoměny jsou platidlem budoucnosti

V současnosti se v Evropě těžba kryptoměn kvůli vysokým cenám energií nevyplatí. „Dřív jste mohli těžit klidně na počítači doma. Tomu odzvonilo a jsem za to rád. Nebylo to energeticky efektivní a bralo to elektřinu, která se dá využít jakkoli smysluplněji,” myslí si odborník na kryptoměny a prodejce strojů na jejich těžbu Jakub Hlavenka. „Stroje na těžbu kryptoměn sice prošly velkou změnou, ale kvůli obrovskému výkonu stále mají velkou spotřebu,” vysvětluje host Byznysu na Rádiu ZET.

jakub hlavenka: jsem přesvědčený, že kryptoměny jsou platidlem budoucnosti

Jakub Hlavenka: Jsem přesvědčený, že kryptoměny jsou platidlem budoucnosti

Proto jsou hostingová centra společnosti 2Bminer, jejíž je Hlavenka CEO, např. na Floridě, v Texasu, Nebrasce, Nevadě nebo New Yorku. „Na všech těchto místech jsou vodní, solární nebo větrné elektrárny. Dost často jsou ještě napojená na síť s levnou zbytkovou elektřinou,” konstatuje Hlavenka s tím, že elektrárny jsou rády za přítomnost hostingových center, protože se zbytková energie alespoň využije.

2Bminer se snaží dělat těžbu kryptoměn dostupnější, což se jim daří i díky spolupráci s královskou rodinou Spojených arabských emirátů. „Dříve byl typickým zákazníkem velký investor s desítkami milionů dolarů. Klient, který si může dovolit koupit aspoň jeden stroj, dostane možnost těžit přes naše hostingová centra. Kromě Spojených států je máme i v Emirátech,” říká Hlavenka. „Každý stát, který chce inovovat, vidí v kryptoměnách obrovskou příležitost. Emiráty patří mezi top státy, co se kryptoměn týká. Když jsme tam přijeli na jeden z eventů, viděli jsme je jako Silicon Valley těchto technologií,” popisuje Jakub Hlavenka. Dodává, že zkusili oslovit místní s možností spolupráce a královská rodina se jim nabídla coby záštita sama.

Poslechněte si celý Byznys Jaroslava Dědiče na Rádiu ZET:

News Related

OTHER NEWS

ONLINE: Írán - USA 0:0. Přímý boj o postup, jistotu přinese jen výhra

Na politické mapě světa jsou obřími soupeři, večer se Íránci a Američané střetnou i na fotbalovém hřišti. Ve hře je postup ze skupiny B, který oběma týmům zaručí jen vítězství. ... Read more »

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice? Sedmička je šťastné číslo. I když jak pro koho. Nad Petrem Kramným byl rozsudek vynesen 7. ledna ... Read more »

Měl hned dvě zbraně a střílel. Policie pátrá po útočníkovi z čerpací stanice u Velké Bíteše

Měl hned dvě zbraně a střílel. Policie pátrá po útočníkovi z čerpací stanice u Velké Bíteše Začátek směny, který zřejmě z paměti jen tak nevymažou. Prodavačka za kasou i řidič ... Read more »

Uspávačka Fabiánová chce na svobodu: Na svědomí má přitom čtyři lidské životy!

Vražedkyně Jaroslava Fabiánová byla odsouzena na doživotí. Teď chce obnovu procesu. Má prý nové důkazy o své nevině. V minulosti vraždila kvůli penězům a na svědomí má celkem čtyři lidské ... Read more »

Chuck Norris v slzách! Zemřel jeho slavný herecký partner Clarence Gilyard!

Clarence Gilyard Jr. Příčina úmrtí herce, který by za měsíc oslavil 97. narozeniny, není podle serveru Variety známa. Gilyard byl u diváků oblíbený herec a kromě seriálů se věnoval i ... Read more »

Sněmovna souhlasila s pobytem ukrajinských vojáků v Česku kvůli jejich výcviku

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto Výcvik ukrajinských vojáků v Česku se uskuteční podle dřívějších informací z branného výboru v prostoru Libavá, bude se týkat mechanizovaných jednotek i speciálních profesí. Do konce ... Read more »

Kandidatura Babiše na prezidenta je ostuda, s jeho výhrou by politická kultura v ČR klesla, soudí politolog

Pavel Šaradín U kterých kandidátů očekáváte, že jsou reálně schopni uspět u prezidentských voleb natolik, aby se dostali do jejich druhého kola? Jak byste je srovnal na základě jejich ideologických ... Read more »

Blockchain zažívá řetězovou reakci. Po FTX a BlockFi oznámila konec další kryptoburza

Blockchain zažívá řetězovou reakci. Po FTX a BlockFi oznámila konec další kryptoburza Svět kryptoměn připomíná v posledních týdnech jedno velké domino. Pád FTX, jedné z největších kryptoburz světa, s sebou ... Read more »

Oldřich Navrátil prozradil tajemství seriálu Bylo nás 5: Komu vyfouknul roli?

Oblíbený herec Oldřich Navrátil před lety ztvárnil v seriálu Bylo nás 5 postavu nevrlého tatínka Petra Bajzy, díky které se nesmazatelně zapsal do paměti mnoha diváků. Jenže původně si tuto ... Read more »

Michal Šalomoun: Dvojí zdanění nevnímám jako problém

„Válečná daň jako taková je legislativně i technicky novela zákona o dani z příjmu právnických osob. Ta není vládní. Šlo to pozměňovacím návrhem tohoto zákona pana ministra Stanjury. Výhrady jsem ... Read more »

Kontroverze pokračuje. Katar řekl, kolik podle něj kvůli MS ve fotbale zemřelo dělníků

Katar, ilustrační foto V rozhovoru pro britský televizní kanál Talk TV to řekl generální sekretář organizačního výboru Hasan Savádí. Dosavadní veřejně dostupné informace hovořily o řádově nižších číslech obětí. “Odhad je kolem ... Read more »

Zachraň jídlo: Chceme, aby se lidé naučili vařit a upravovat potraviny tak, aby k plýtvání nedocházelo

Zachraň jídlo: Chceme, aby se lidé naučili vařit a upravovat potraviny tak, aby k plýtvání nedocházelo Kvůli vzhledu potravin se vyhodí až 20% zemědělské produkce a potraviny průměrně tvoří až ... Read more »

Malý chlapec zkolaboval při nakupování. Život mu zachránila pardubická hasička

Malý chlapec zkolaboval při nakupování. Život mu zachránila pardubická hasička Nezaváhala ani vteřinu. Takové bylo jednání profesionální hasičky z pardubické stanice, když byla na nákupu v obchodním centru a uslyšela ... Read more »

Smrt Slavíkova »životopisce« Rostislava Sarvaše (†63): Válka s Ivanou! Kvůli Karlovu sexu

Byl autorem jedné z nejlepších knih o Karlu Gottovi (†80), v posledních letech svého života to ale spisovatel a novinář Rostislav Sarvaš (†63) za titul „Jak to vidí Gott – ... Read more »

IQOS PARTY ROKU přenesla návštěvníky do nové dimenze

IQOS IQOS PARTY ROKU oslavila příchod nového zařízení na nahřívaný tabák IQOS ILUMA na český a slovenský trh. Toto bezdýmné zařízení využívající revoluční technologii indukčního ohřevu tabáku bez nahřívací čepele ... Read more »

Vězněná běloruská opozičnice je v nemocnici na ARO. Co se Kalesnikavové přihodilo?

Vězněná představitelka běloruské opozice Maryja Kalesnikavová je v Homelu v nemocnici na resuscitačním oddělení, uvedl na telegramu opoziční politik Viktar Babaryka. Co se jí stalo, není podle něj jasné, informaci ... Read more »

Místo milionů rublů sada ručníků. Politik obdaroval matky padlých ruských vojáků

Místo milionů rublů sada ručníků. Politik obdaroval matky padlých ruských vojáků Den před oslavou Dne matek, který v Rusku letos připadá na 27. listopadu, se šéf Lgovského okresu Sergej Korostelev rozhodl ... Read more »

Víc reklamy ve Startu. Microsoft ve Windows 11 experimentuje s odkazy na weby

Vyznat se v programu Insider je obtížné, protože Microsoft novinky nedistribuuje vždycky v logickém pořadí. Nedávno přidal pár zlepšováků do… Víc reklamy ve Startu. Microsoft ve Windows 11 experimentuje s ... Read more »

Pavel jako agent StB a novela zákona, jež „odrovná Babiše“. Dezinformační kampaň před prezidentskými volbami sílí

Pavel jako agent StB a novela zákona, jež „odrovná Babiše“. Dezinformační kampaň před prezidentskými volbami sílí To, že se blíží prezidentské volby, se pozná i podle množství dezinformací, jež se ... Read more »

Můj boj s rakovinou: Synovi (5) jsem nemohla říct, že mám rakovinu. To slovo má spojené se smrtí, píše Hana Samsonova

Můj boj s rakovinou: Synovi (5) jsem nemohla říct, že mám rakovinu. To slovo má spojené se smrtí, píše Hana Samsonova Když Hanka Samsonova (35) absolvovala úvodní kolečko vyšetření poté, ... Read more »

Tipnete, proč se schodiště ve středověkých hradech vždy točila doprava? Bylo to velmi důležité

Napadlo vás někdy se zamyslet nad tím, proč jsou středověké zámecké schody vždy ve směru hodinových ručiček? Přestože dnešní středověké hrady jsou většinou kamenné a jejich krásy obdivujeme již několik ... Read more »

Česko neumí být světové. Když zmizí peníze na výzkum, bude konec české egyptologie, říká Miroslav Bárta

Česko neumí být světové. Když zmizí peníze na výzkum, bude konec české egyptologie, říká Miroslav Bárta Česká egyptologie stojí opět před zásadní krizí. Ministerstvo financí v rozpočtu škrtlo tradiční dotaci ... Read more »

E-shopy měly poslední šanci lhát o slevách. Ty největší už na Black Friday byly fér i letos

Více než dva týdny jsme pro vás monitorovali nejzajímavější slevy na elektroniku a různé související doplňky. Kdo chtěl, mohl ušetřit tisíce korun. Ne… E-shopy měly poslední šanci lhát o slevách. ... Read more »

Ani ne dvouletou holčičku unesla paní na hlídání. Se svými rodiči se setkala po 51 letech

Ani ne dvouletou holčičku unesla paní na hlídání. Se svými rodiči se setkala po 51 letech Předčasný vánoční dárek dostala rodina z města Fort Worth s severním Texasu. Po 51 letech se ... Read more »

Sněmovna souhlasila s pobytem ukrajinských vojáků v Česku za účelem jejich výcviku

Ukrajinská armáda Výcvik ukrajinských vojáků v Česku se uskuteční podle dřívějších informací z branného výboru v prostoru Libavá, bude se týkat mechanizovaných jednotek i speciálních profesí. Do konce příštího roku ... Read more »

Očekávají Češi vysokou inflaci? Jejich chování tomu nenasvědčuje

Očekávají Češi vysokou inflaci? Jejich chování tomu nenasvědčuje V současné debatě o růstu inflace zaznívá často pojem inflační očekávání. Jde o důležitou proměnnou, která do jisté míry naznačuje, jak agresivně ... Read more »

V Británii zřejmě zemřelo 20 lidí kvůli chybě koronavirové laboratoře

Ilustrační foto Laboratoř ve městě Wolverhampton mezi 2. zářím a 12. říjnem loňského roku špatně vyhodnotila kolem 39.000 testů. Lidé, kterých se to týkalo, tak nemuseli do izolace, nebo ji ... Read more »

MPSV chce minimální mzdu od ledna zvednout na 17.300 korun. Zaručené mzdy nemají růst všechny

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Záměr mají posoudit odbory a zaměstnavatelé. Svaz průmyslu a dopravy oddělení minimální a zaručené mzdy vítá, nejnižší výdělek by ale zvedal nejvýš o 1000 ... Read more »

Petr Kramný opět před soudem. Podívejte se na průřez celým případem

Petr Kramný u soudu (15. 9. 2015) Krátce poté, 3. srpna 2013, šéf nemocnice v Hurgadě Českému rozhlasu řekl, že žaludky zemřelých byly zcela rozleptané silným jedem. “Na 60 procent ... Read more »

Lucie Pešánová Hrstková: V dnešní době je těžké děti zaujmout. Chci v nich vzbudit lásku ke sportu

Lucie Pešánová Hrstková: V dnešní době je těžké děti zaujmout. Chci v nich vzbudit lásku ke sportu Lucie Pešánová Hrstková je bývalá reprezentantka v alpském lyžování, nyní lyžařská trenérka a ... Read more »

Zotac zkrotil procesory Intelu. V minipočítačích Zbox je uchladí pasivně, takže budou zcela tiché

Společnost Zotac vydala nové modely známých minipočítačů ZBOX a to konkrétně v řadě C, které jsou vybavené pasivním chlazení, takže jsou absolutně… Zotac zkrotil procesory Intelu. V minipočítačích Zbox je ... Read more »

Absurdní a bizarní, říkají ústavní právníci o tom, jak vnitro rozhodlo, koho připustí k souboji o Hrad

Absurdní a bizarní, říkají ústavní právníci o tom, jak vnitro rozhodlo, koho připustí k souboji o Hrad Pokud někdo napadne registraci prezidentské kandidátky Denisy Rohanové, má velkou šanci uspět. Myslí ... Read more »

V ČR budeme cvičit ukrajinské vojáky, souhlasila Sněmovna. Proti bylo Okamurovo hnutí

V ČR budeme cvičit ukrajinské vojáky, souhlasila Sněmovna. Proti bylo Okamurovo hnutí Vládní návrh musí ještě posoudit senátoři. Schvalovat by jej měli ve čtvrtek. Výcvik ukrajinských vojáků v Česku se ... Read more »

Čaputová: Pokud nebudeme chránit demokracii, zažijeme ji jako poslední generace

Zuzana Čaputová Upozornila na dopady zdražování a podle ní prvotní nedostatečnou pomoc státu v této záležitosti. “Pokud demokracii nebudeme chránit, může se nám stát, že budeme poslední generací, která ji ... Read more »

Rakušan počítá s tím, že na resortech budou nově tři političtí náměstci místo dvou

Vít Rakušan (STAN) Poslanci dnes znovu projednají spornou koaliční novelu služebního zákona. Předloha zejména ruší funkce odborných náměstků na ministerstvech i nynější omezení v počtu takzvaných politických náměstků členů vlády. ... Read more »

Tři zastřelení u čakovické cyklostezky byli muž, žena a jejich dvouletý syn

Policie ČR, ilustrační fotografie. “Čin byl spáchán legálně drženou střelnou zbraní,” doplnila policie. Případem se zabývá pražské oddělení vražd. “S ohledem na pozůstalé rodiny a vzhledem k citlivosti celého případu ... Read more »

Naučte se speciální kočičí úsměv, abyste snadněji komunikovali se svým roztomilým chlupáčem

O kočkách se mezi majiteli domácích mazlíčků traduje spousta různých mýtů, včetně těch narážejících na jejich inteligenci či neloajálnost. Podle některých vědců kočky dokonce umí věci skoro hraničící se superschopnostmi ... Read more »

Plánujete realizaci zámkové dlažby? Dejte si pozor, aby vás řemeslník nenechal ve štychu

Příliš úzké spáry nebo propadající se dlaždice – i na takové chyby můžete při realizaci zámkové dlažby narazit. Řemeslník možná podcenil přípravu, nebo jednoduše pospíchal. Pokud realizaci dlažby teprve řešíte, ... Read more »

Kdo nemá fotku s krávou, jako by nebyl. Kandidáti na Hrad zkouší bizarní taktiku na voliče

Kdo nemá fotku s krávou, jako by nebyl. Kandidáti na Hrad zkouší bizarní taktiku na voliče Generál Petr Pavel se dívá krávě do očí, senátor Pavel Fischer ji krmí a ... Read more »

EK připravila strategii pro budoucnost s drony, mají sloužit jako pošta či taxi

Dron O dronech je v poslední době slyšet především kvůli jejich nasazení ve válce na Ukrajině, stále větší roli ale hrají také při svém civilním využívání od natáčení přes městské ... Read more »
Breaking thailand news, thai news, thailand news Verified News Story Network