Iveta (51): Bratr se odstěhoval do zahraničí a nechal mi na krku staré rodiče. Nepřijde mi to fér

iveta (51): bratr se odstěhoval do zahraničí a nechal mi na krku staré rodiče. nepřijde mi to fér

Iveta (51): Bratr se odstěhoval do zahraničí a nechal mi na krku staré rodiče. Nepřijde mi to fér

Je povinností dětí postarat se o rodiče ve stáří? Iveta to vidí jasně. Měl by to tak mít každý. A tím myslí i svého bratra, který se podle ní velmi sobecky odstěhoval do USA. Ona zůstala v Česku a teď je všechno na ní.

Přijde mi to od bratra Vladislava (56) jako velmi sobecké rozhodnutí. Místo toho, aby mi pomáhal s rodiči, odjel do USA. Rodičům už je přitom hodně přes osmdesát a pomoc oceňují a především potřebují.

Andrea (35): Máma měla vždy raději mého bratra než mě. Nedokážu ale přes srdce přenést fakt, že ignoruje moji dceru

Bratr dostal úžasnou nabídku ze zahraničí

Je to pět let, co se můj bratr odstěhoval s rodinou do USA. Dostal tam pracovní nabídku, která se neodmítá. „Uvidíme, jak se mi tam bude dařit. Je to velká příležitost a já ji chci využít,“ řekl mi, když nám to oznamoval. Samozřejmě, že jsem byla nadšená i za něj. Bratr je velmi chytrý a úspěšný, vždy jsem věděla, že to dotáhne daleko a teď se to plní.

Na druhé straně mi bylo i trochu líto, že odjíždí. Byli jsme si docela blízcí. Má děti ve stejném věku jako já, často jsme se proto navštěvovali. Každý měsíc jsme se aspoň na pár dní viděli. Teď z toho nebude nic. Bylo mi jasné, že nebude mít tolik času a prostoru jezdit do Česka.

Katka (42): Rodiče se na mě vykašlali kvůli postiženému bratrovi. Teď mi zazlívají, že mu nejdu na pohřeb

Na stárnoucí rodiče jsem zůstala sama

A podle toho to také vypadá. Vladislav se vrací domů jednou ročně, a to vždy, když mají děti prázdniny. Je tu dva týdny, kdy udělá povinné kolečko. Zajde si za lékaři, podívá se na byt a navštíví svoje a manželčiny rodiče. Na dva týdny je toho spousta a většinou si stěžuje, jak nic nestíhá a že by tu potřeboval být déle nebo že by se nejraději přestěhoval zpátky.

Starost o rodiče jsem převzala já a je to dost únavné. Rodičům je hodně přes osmdesát a jsou určité činnosti, které už nezvládají tak dobře jako dřív. Několikrát za měsíc je vozím k doktorům a každý druhým víkend jim musím pomoc s domácností.

Luboš (50): Rodiče přepsali svůj dům na sestru. Já prý všechno mám, zatímco ona ho potřebuje

Bratrovi to nepřijde divné

Jsem z toho unavená a představa, že to budu dělat další roky a těch činností mi ještě přibude, mě deptá. Závidím bratrovi, že si to dokázal takhle zařídit, prostě odjel a nikoho se neptal, jestli mu to nebude vadit. Zdá se mi to jako dost sobecké rozhodnutí. To mu vážně nedošlo, že tady nechává rodiče na krku mně?

Nejraději bych mu řekla, že se nezachoval dobře, že by měl víc myslet na ostatní a ne jen na sebe. Bohužel vím, že to nemá cenu. Kromě toho, že je inteligentní, je také dost urážlivý a necitlivý, nic z toho by nepochopil.

Další příběhy ze života →

Bedřiška (34): Děda je zlý a nenávistný člověk. A rodina po mně chce, abych si ho na stáří vzala domů

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na [email protected].

Související články

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World