İtalyan ses mühendisleri Türk öğretmenin 100’üncü yıl bestesine hayran kaldı

i̇talyan ses mühendisleri türk öğretmenin 100’üncü yıl bestesine hayran kaldı

refid:İtalyan ses mühendisleri Türk öğretmenin 100’üncü yıl bestesine hayran kaldı.jpg ilişkili resim dosyası

İtalyan ses mühendisleri Türk öğretmenin 100’üncü yıl bestesine hayran kaldı Erol POLAT/DARICA(Kocaeli),(DHA) KOCAELİ’nin Darıca ilçesinde üstün zekalı öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) müzik öğretmeni Okan Gündüz, Cumhuriyet’in 100. Yılı’na özel, sözleri ve müziği kendisine ait olan ‘Cumhuriyet yolunda ‘ isimli bestesini öğrenci velilerden birinin dünyaca ünlü bir müzik platformunda çalışan kardeşine gönderdi. Firma yetkililerinin hem beste hem de arkada çalan enstrümanların müziğine hayran kaldı. Firmanın İtalyan ses mühendisleri bestenin miks ve dinleme cihazlarındaki optimal denge, netlik ve ses düzeyi ile profesyonel bir ses elde etmenin amaçlandığı son adım olan mastering işlemini tamamlayarak okula armağan ettiler. Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Emek Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) görevli müzik öğretmeni Okan Gündüz, Cumhuriyetin 100’üncü yıldönümü nedeniyle  ‘Cumhuriyet yolunda ‘ isimli bir beste hazırladı. 2 hafta boyunca günde 6 saat keman çalıp akustik gitar ve piyano kaydı ile birlikte 12 partisyon 35 kanal kayıt alarak tamamlayan Okan Gündüz, daha sonra bu kayıtları birleştirerek orkestrasyon haline getirdi. BİLSEM’in ‘Çok Sesli Çocuk Korosu’ öğrencilerinin de vokal yaptığı eser bir öğrencinin velisi tarafından dünyaca ünlü İtalyan müzik platformu yöneticilerinden Martin Loretzon ile birlikte çalışan kardeşine gönderildi. Eserin keman kaydını dinleyen Martin Loretzon, esere hayran kalarak enstrümetal kayıtlarını da istedi. Müzik platformu yöneticilerinin girişimleriyle firmanın İtalyan ses mühendisleri bestenin profesyonel ses sistemleriyle miks ve dinleme cihazlarındaki optimal denge, netlik ve ses düzeyi ile profesyonel bir ses elde etmenin amaçlandığı son adım olan mastering işlemini tamamlayarak okula armağan ettiler. Hazırladıkları eseri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına yetiştiremediklerini ve günde 7 saat çalışıp 33 kişilik bir keman orkestrasını tek başına çaldığını söyleyen Okan Gündüz, “Cumhuriyet Bayramına yetişmedi  çünkü 6 aylık bir projeydi. Biz bunu 2 haftada tamamlamamıza rağmen yetiştiremedik. 100’üncü yıl etkinlikleri bir sene boyunca sürmesi gerekir. Çünkü bu çok önemli” dedi. BİLSEM’in Müdürü Gülay Karaman Siner ise çocuklarla birlikte müzik öğretmeni Okan Gündüz’ün çok güzel bir iş çıkardığını söyleyerek hepsiyle gurur duyduğunu ifade etti.(DHA) FOTOĞRAFLI

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World