İstanbul’da yaşayan ve üreten Deniz Türkali anlatıyor

Tiyatro eleştirmeni Bahar Çuhadar’ın her ay farklı bir isimle gerçekleştirdiği ‘İstanbul’da Yaşıyor ve Üretiyor’ söyleşi serisinin kasım konuğu oyuncu ve müzisyen Deniz Türkali olacak. “Ben İstanbul’a bayılıyorum” diyen Deniz Türkali söyleşisi, 30 Kasım Perşembe 19.30’da Beyoğlu’ndaki Tünel binası Metrohan’da; katılım ücretsiz…

İBB Kültür’ün ücretsiz etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘İstanbul’da Yaşıyor ve Üretiyor’ başlıklı söyleşi serisinde tiyatro eleştirmeni Bahar Çuhadar her ay farklı bir sanatçıyı konuk ediyor. İzleyiciler karşısında gerçekleşen canlı sohbetin ikincisi, 30 Kasım Perşembe, 19.30’da Beyoğlu’ndaki Tünel binası Metrohan’da olacak.

Deniz Türkali, “Ben İstanbul’a bayılıyorum”

Gazeteci, sinema ve tiyatro oyuncusu, müzisyen, mekân işletmecisi olarak ömrü boyunca üreten, farklı disiplinlerin arasında ‘dans eden’, aynı zamanda sıkı bir insan hakları savunucusu, aktivist ve feminist olan Deniz Türkali, “Ben İstanbul’a bayılıyorum” diye bahsettiği kentle ilişkisini anlatacak. Deniz Türkali son olarak İstanbul Tiyatro Festivali’nin kapanış oyunu olan ‘İstanbul Mon Amour/Beyoğlu’nun parçası olan ‘Ah!’ adlı tek kişilik oyunda sahne aldı.

i̇stanbul’da yaşayan ve üreten deniz türkali anlatıyor

İstanbul’da yaşayan ve üreten Deniz Türkali anlatıyor

Ev sahibi Bahar Çuhadar bu söyleşi serisinde; üretimlerinde İstanbul’a ses veren, İstanbul’un nefesinden güç ve ilham alarak üreten sanatçılar ve yazarlarla, katılımcılar karşısında sohbet ediyor. Konuklarıyla; ilham aldıkları ve yarattıklarıyla bir parçası oldukları bu kentin, eserlerindeki yerini konuşuyor. Söyleşinin ikinci kısmında konuğun kentle kişisel bağı ve geçmişi üzerine sohbet ediliyor. Son kısımda konuk yine İstanbul temalı eğlenceli kısa anket sorularını yanıtlıyor.

Deniz Türkali’nin konuk olacağı ‘İstanbul’da Yaşıyor ve Üretiyor’ sohbeti, 30 Kasım Perşembe, 19.30’da Metrohan’da (Beyoğlu). Katılım ücretsiz.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World