Hazard se zdravím a se životy! Policisté našli téměř dvě tuny výbušné pyrotechniky v SAPĚ

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) ve středu uzavřeli v obchodním centru SAPA v pražské Libuši provozovnu prodávající pyrotechnické výrobky. Při společné akci s policisty objevili v prodejně 1 880 kilogramů výbušných látek, což je mnohokrát více, než stanovuje zákon o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi. ČTK o tom informoval mluvčí ČOI František Kotrba.

Zábavní pyrotechnika se řadí do kategorií F1 až F4 podle stupně nebezpečí a úrovně hluku. Málo nebezpečné výrobky kategorie F1, jako jsou například bouchací kuličky, si mohou koupit lidé od 15 let. V kategorii F2 jsou zařazené málo nebezpečné výrobky, které jsou prodejné od 18 let. Středně velké nebezpečí představují výrobky kategorie F3. Koupit si je mohou zájemci od 21 let. Do kategorie F4 patří výrobky představující velké nebezpečí, používat je mohou pouze lidé s osvědčením o odborné způsobilosti, které vydává Český báňský úřad. Existuje ještě divadelní pyrotechnika T1 a T2 a ostatní pyrotechnika označovaná P1 a P2.Ruce v rozkroku, ukázka erekce, pokus o anální styk! Otřesné výpovědi obětí pedofilního sbormistra

V prodejní místnosti podle něj inspektoři našli 1 880 kilogramů čisté hmotnosti výbušných látek pyrotechnických výrobků různých kategorií. „Zákon o pyrotechnice povoluje v tomto případě množství maximálně 80 kilogramů čisté hmotnosti výbušných látek. Vzhledem k nepřípustnému množství pyrotechnických výrobků by mohlo dojít k bezprostřednímu ohrožení zdraví a bezpečnosti,“ uvedl ústřední ředitel ČOI Jan Štěpánek. Inspekce proto nařídila uzavření provozovny na dva dny. Provozovatel je v této době povinen sjednat nápravu a poté informovat ČOI.Schwarzenbergovi (†85) plní poslední přání: Terminál a kasička v kostele! Fronty a skromná výzdoba

„V případě, že nedojde k odstranění nedostatku v uvedené lhůtě, je ředitel inspektorátu oprávněn tuto lhůtu prodloužit, a to až do doby, než k odstranění nedostatku dojde,“ dodal Kotrba.

Celoplošné kontroly

Česká obchodní inspekce bude v závěru roku v kontrolách zaměřených na nabídku, prodej, skladování a zacházení s pyrotechnickými výrobky pokračovat. „Apelujeme i na spotřebitele, aby při nákupu tohoto sortimentu byli obezřetní, věnovali pozornost tomu, od koho a kde pyrotechnické výrobky nakupují,“ zdůraznil Štěpánek.Otevřená zpověď pornohvězdy: „Nepamatuji si, s kolika muži jsem měla sex,“ říká Klarisa Leone

Při loňské kontrolní akci ČOI udělala od poloviny listopadu do konce prosince 210 kontrol, v 78 případech zjistila porušení zákona o pyrotechnice a ve 28 případech porušení zákona o ochraně spotřebitele. Provozovatelé měli nedostatky ve vedení evidence pyrotechnických výrobků, porušovali požadavky na jejich skladování nebo prodávali některou pyrotechniku osobám mladším, než je zákonem stanoveno. ČOI při akci pravomocně uložila 44 pokut v celkové výši 115 700 korun, závažnější porušení se řešila ve správním řízení.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World