Google Maps – 2 nowe funkcje, które zachwycą użytkowników. Jedna oparta jest na SI, a druga z tym, co za naszym oknem. To się przyda

Google Maps to narzędzie do nawigacji firmy Google, którego funkcje znacznie jednak wykraczają poza mapy. Teraz program Google otrzymuje kolejne ulepszenia, które ponownie przydadzą się nie tylko kierowcom, ale i spodobają się większości użytkowników. Nie wierzysz? Przekonaj się i zobacz, jak teraz mogą przydać się Mapy Google na co dzień.

android, google maps – 2 nowe funkcje, które zachwycą użytkowników. jedna oparta jest na si, a druga z tym, co za naszym oknem. to się przyda

Google Maps – 2 nowe funkcje, które zachwycą użytkowników. Jedna oparta jest na SI, a druga z tym, co za naszym oknem. To się przyda

Jakie są Mapy Google, każdy widzi, a może jednak nie. Wszak niezwykle popularny program nawigacyjny firmy Google jest wykorzystywany na całym świecie, ale nie wszyscy zdają sobie w pełni sprawę z jego faktycznego potencjału. Ten jest natomiast wielki i wcale nie jest to przesadą, gdyż Google Maps posiada sporo funkcji, o których nawet nie mieliście pojęcia. Co więcej, funkcjonalność aplikacji stale rośnie i wciąż gigant z Redmond wzbogaca swoje narzędzie o kolejne opcje i tak jest również teraz.

Mapy Google i pogoda, czyli nowość już na Android, po iOS

W sumie już przyzwyczailiśmy się do tego, że przydatność Google Maps znacznie wykracza poza zwykłą nawigację samochodową. Dzięki temu program przydaje się praktycznie na co dzień wszystkim użytkownikom z niego korzystającym i to w różnych celach. Teraz natomiast posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android mogą cieszyć się z kolejnego udogodnienia. Jakiego?

Otóż jakiś czas temu w aplikacji Google Maps na iOS pojawiła się nowa opcja, w ramach której narzędzie wyświetla pogodę. Na szczęście funkcja ta wkracza właśnie także na urządzenia z systemem Android i stopniowo jest na nich wprowadzana. Jak jednak dokładnie to działa?

Cóż, w przypadku osób, które już mogą korzystać z nowości Map Google, w lewym górnym roku powinna pojawić się dodatkowa ikona Pogody. Jest ona dostosowana do miejsca, które aktualnie wyświetlamy na mapie, więc sprawdzimy pogodę zarówno w naszej okolicy, jak i w miejscu, do którego się wybieramy. Poza temperaturą, stanem nieba oraz jakością powietrza możemy dodatkowo rozwinąć informacje, klikając na wspomniany panel. Wtedy natomiast wyświetli nam się:

  • Dodatkowa informacja o warunkach atmosferycznych,
  • Odczuwalna temperatura,
  • Wahania temperatury od minimalnej do maksymalnej,
  • Prognoza temperatur i zmian warunków na kolejne godziny,
  • Możliwość rozwinięcia opcji „Jakości powietrza” w mapkę.

Po wybraniu ostatniej opcji zobaczymy mapę z rozkładem zanieczyszczenia powietrza w poszczególnych miejscach, do której informacje pochodzą z weather.com.

Należy jednak pamiętać, że chcąc sprawdzić dokładniejsze pomiary pogodowe, warto skorzystać pogodowych aplikacji mobilnych, wśród których znajdziemy programy pokazujące m.in. prędkość wiatru oraz bardziej szczegółowe dane atmosferyczne. Wracając jednak do Google Maps, wspomniana nowość nie jest jedyną, z której mogą cieszyć się użytkownicy.

Mapy Google i generatywne AI do wyszukiwania

Choć w Google Maps już jakiś czas temu wprowadzono wsparcie sztucznej inteligencji w kilku opcjach, to teraz do narzędzia wchodzi coś ciekawszego. Chodzi mianowicie o wykorzystanie generatywnej SI do wsparcia naszego wyszukiwania w aplikacji. Dzięki temu nie będziemy musieli używać już słów kluczowych do wyszukania interesujących nas miejsc i obiektów. Wyszukiwarka Map Google pozwoli bowiem na wprowadzenie opisowego zapytania, na którego podstawie otrzymamy stosowne podpowiedzi.

Załóżmy, że odwiedzasz San Francisco i chcesz zaplanować zwiedzanie, oszczędzając kilka godzin poszukiwania unikalnych opcji w stylu vintage. Po prostu zapytaj Mapy, czego szukasz, np. „miejsca w stylu vintage w SF”. Nasze modele AI będą analizować bogate informacje Map o pobliskich firmach i miejscach, a także zdjęcia, oceny i recenzje społeczności Map, aby zapewnić Ci wiarygodne sugestie. – Blog Google

To jednak nie wszystko, ponieważ w wyniku otrzymanych odpowiedzi będziemy mogli poprosić o podobne lub zmodyfikować wyszukiwanie pod konkretnym kątem. Dzięki temu zwiedzimy dokładnie to, co nas interesuje, bez wertowania mijających się z naszymi upodobaniami sugestii. Co więcej, generatywna SI w Google Maps może stanowić też inspirację i np. w wyniku zapytania o „zajęcia na deszczowy dzień” otrzymasz adekwatne pomysły z oznaczeniem miejsc ich potencjalnej realizacji. Tym samym funkcja łączy się doskonale z nową opcją sprawdzania pogody w Mapach Google.

Niestety akurat na wprowadzenie tej nowej opcji Google Maps musimy jednak trochę poczekać, ponieważ implementowana jest ona obecnie w Stanach Zjednoczonych i to w wybranych miejscach. W następnych tygodniach oraz miesiącach ma być systematycznie rozpowszechniania, w tym rozszerzana na inne kraje. Niemniej przydatność nowości jest warta oczekiwania.

Sprawdź też:

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World