Dobre wiadomości dla kierowców w sprawie budowy S6. Sprawdź terminy oddania do ruchu

Minister Infrastruktury zapewnił, że budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Słupsk – węzeł Bożepole przebiega zgodnie z obowiązującymi od listopada ubr. harmonogramami. To oznacza, że trzy odcinki zostaną oddane do ruchu jeszcze w I połowie 2025 r.

dobre wiadomości dla kierowców w sprawie budowy s6. sprawdź terminy oddania do ruchu

Budowa S6 z Koszalina przez Słupsk i Lębork do Bożegopola W. zgodnie z harmonogramem

Zaawansowanie budowy odcinków drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Słupsk – węzeł Bożepole Wielkie przebiega z obowiązującymi od listopada 2023 r. harmonogramami. Tak wynika z udzielonej przez Pawła Gancarza, podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiedzi na zapytanie posła na Sejm RP Piotra Müllera. Są to terminy wynikające z terminów kontraktowych z wykonawcą. “Dzięki moim staraniom budowa drogi ekspresowej S6 w 2020 r. uzyskała pełne finansowanie z budżetu państwa. Cieszę się, że terminy oddania do użytku kolejnych odcinków drogi ekspresowej S6 i Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej , przyjęte przez nasz rząd, są cały czas aktualne.”

Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Słupsk – węzeł Bożepole Wielkie oraz budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej uwzględniona jest w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). Oto aktualny harmonogram dla poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S6:

  • odc. koniec obw. Koszalina i Sianowa (bez w. Sianów Wschód) – obw. m. Sławno (w. Bobrowice), długość 23,2 km, planowana data oddania do ruchu – II poł 2025 r.
  • odc. obwodnica Sławna (początek obwodnicy m. Sławno (bez w. Bobrowice) – początek obwodnicy m. Słupsk (bez w. Słupsk Zachód)), długość 22,9 km, planowana data oddania do ruchu – II poł 2025 r.
  • odc. druga jezdnia w ciągu obwodnicy Słupska, długość 9,5 km, planowana data oddania do ruchu – I poł. 2025 r.
  • odc. koniec obwodnicy Słupska – w. Bobrowniki (z węzłem), długość 16,1 km, planowana data oddania do ruchu – II poł. 2025 r.
  • odc. w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem), ), długość 13,2 km, planowana data oddania do ruchu – I poł. 2025 r.
  • odc. w. Skórowo (bez węzła) – w. Leśnice (z węzłem), długość 10,9 km, planowana data oddania do ruchu – I poł. 2025 r.
  • odc. w. Leśnice (bez węzła) – w. Bożepole Wielkie (bez węzła), długość 22,1 km, planowana data oddania do ruchu – II poł. 2025 r.

Równocześnie trwają prace związane z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT), docelowo drogi ekspresowej S7. Aktualny harmonogram dla OMT:

  • odc. węzeł Chwaszczyno (bez węzła) – węzeł Żukowo (bez węzła), długość 16,2 km, planowana data oddania do ruchu – I poł. 2025 r.
  • odc. węzeł Żukowo (z węzłem) – węzeł Gdańsk Południe (z węzłem) wraz z obwodnicą Żukowa, długość drogi ekspresowej 16,1 km, długość drogi klasy głównej ruchu przyspieszonego 6,3 km, planowana data oddania do ruchu – I poł. 2025 r.

Budowa drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie – Leśnice

Z każdym tygodniem postępuje budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie – Leśnice (bez węzłów) Droga, która rozpoczyna się od węzła w Bożympolu Wielkim, miejscami biegnie wzdłuż linii kolejowej 202 i przecina zalesiony teren oraz zabudowania. Na wysokości Mostów skręca na południe, aby ominąć Lębork i zakończyć się na wysokości Leśnic.

Budowany przez Budimex odcinek ma 22 kilometry. W ramach jego realizacji przewidziano m.in. 17 dużych obiektów inżynierskich, w tym dwóch estakad, a także 11 mniejszych obiektów. Co więcej, drogi przecinające się z przyszłą drogą ekspresową mają również zostać przebudowane, a cała trasa zyskać infrastrukturę służącą ochronie środowiska jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, czy system odwodnienia. Koszt to 718 669 944,83 zł.

Trasa będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i z pasem awaryjnego postoju. Budimex wybuduje też węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce. Powiększy się też istniejący węzeł w Bożympolu Wielkim. Oto, co jeszcze obejmuje zakres inwestycji:

  • przebudowę istniejących dróg publicznych w miejscach krzyżowania się z obwodnicą;
  • budowę dróg lokalnych i dojazdowych obsługujących tereny przyległe do obwodnicy;
  • budowę estakady nad istniejącą drogą wojewódzką nr 214, linią kolejową nr 229 oraz 237, rzeką Okalica oraz drogą powiatową nr 1330G;
  • budowę pozostałych obiektów mostowych w ciągu drogi ekspresowej;
  • budowę obiektów mostowych nad drogą ekspresową w ciągu dróg poprzecznych i łącznic węzłów;
  • budowę przepustów pod obwodnicą i pod pozostałymi drogami oraz zjazdami;
  • budowę oświetlenia drogowego;
  • budowę kanalizacji teletechnicznej;
  • budowę systemu odwodnienia drogi, w tym: rowów drogowych, kanalizacji deszczowej i urządzeń podczyszczających;
  • realizację urządzeń ochrony środowiska, takich jak: ekrany akustyczne, zieleń izolacyjna, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno – naprowadzającym, szczelny system odprowadzenia wód opadowych, zespoły podczyszczające wody opadowe z jezdni, zbiorniki retencyjne/infiltracyjne,
  • budowę infrastruktury technicznej dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej, w tym: oświetlenia, linii energetycznych, sieci wodociągowych, sieci i urządzeń oczyszczających ścieki sanitarne, kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających i innych;
  • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury technicznej, w tym: linii elektroenergetycznych i teletechnicznych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowych, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, urządzeń kolejowych;
  • wykonanie oznakowania drogi ekspresowej i pozostałych dróg oraz wyposażenie ich w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego takie, jak: bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i ogrodzenia (np. przy zbiornikach retencyjnych);
  • rozbiórkę obiektów budowlanych, w tym budynków mieszkalnych;
  • opracowanie dokumentacji powykonawczej;
  • wykonanie wszelkich innych robót i opracowań, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji;
  • uzyskanie decyzji administracyjnych pozwalających na użytkowanie inwestycji
News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World