Fabryka Opla zwalnia. SUV z coraz mniejszym zainteresowaniem

fabryka opla zwalnia. suv z coraz mniejszym zainteresowaniem

Opel Grandland

Zakłady Opla w niemieckim Eisenach muszą zwolnić tempo i ograniczyć produkcję jednego z modeli. Popyt na SUV-a zauważalnie spadł.

Opel Grandland zadebiutował w 2017 roku. Kilka lat później przeszedł lifting, a niebawem powinien doczekać się następcy. To dobra decyzja, zważywszy, że zainteresowanie modelem znacząco spada.

Zobacz także:

Do tego stopnia, że fabryka w niemieckim Eisenach postanowiła ograniczyć działalność. Przez osiem dni lutego 2024 roku obowiązywać będą skrócone godziny pracy. Wszystko w celu zaoszczędzenia pieniędzy i zmniejszenia podaży Grandlanda.

Jak twierdzi niemiecki magazyn “Automobilwoche” samochód sprzedawał się nieźle, ale perspektywa pojawienia się następcy oraz wstrzymanie niemieckich dopłat do hybryd typu plug-in sprawiło, że liczba chętnych zauważalnie zmalała.

Nowa odsłona, dostępna także z elektrycznym napędem, ma zadebiutować w drugiej połowie 2024 roku. Będzie pierwszym oplem opartym na nowej platformie STLA opracowanej przez koncern Stellantis i modelem mocno spokrewnionym z nowym Peugeotem 3008.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World